Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 25.Dub.2024 - 15:18
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Pro dobrotu na žebrotu
OdeslatNapsal: 19.Črc.2012 - 0:44 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 28.Čer.2012 - 20:36
Příspěvky: 6
Bydliště: Plzeň,Staňkov
Dobrý den,chtěla bych se s Vámi podělit o tom jak jsem k fretce přišla a hlavně o rady ohledně chovu atd.Kamarádka Lucka si chtěla pořídit fretku,sháněla ji a já blbá jí ještě pomáhala,nakonec freťuli koupila ve zverimexu.Jenže za 9 dní přišel zlom,přišla jí nabýdka na práci pokojské v Anglii,takže samozřejmě freťule a její potkanka s ní odcestovat nemohli,tak mě poprosila jestli bych si je na 5dní nevzala k sobě a potom by si je vzala její sestřenice,ještě jsem jí nabýdla,že obě holky k ní dovezu i když je to celkem kus.No nic za týden mi přišel e-mail,že sestřenice si je nakonec vzít nemůže,nevim ani proč a jestli to byla pravda :evil:,vůbec jsem s tím nepočítala,že by to takhle dopadlo sama chovám 2psy,2potkany a rybičky v nájemním bytě,takže další zvíře nepřicházelo v úvahu.Navíc o fretkách vůbec nic nevím a nikdy jsem neplánovala si jí pořídit,dokonce jsem si myslela,že je to hlodavec a žere zrní jako kralíčci :lol:,takže teď většinou pročítám na netu články o fretkách a učím se :idea:Lucka jí měla krátce,takže na ni moc zvyklá nebyla a pěkně kousala.Ten první týden pobytu u mě,to byl děs měla jsem pokousaný ruce do krve,ale pořád jsem to nevzdávala,cvrnkala jí do nosu a občas naplácala,to jsem se inspirovala zde.Koupila jsem tu pastu Gimpet a lákala jí na mlsnoty.Teď už nekouše vůbec kromě psů :cry: a umí už chodit i na záchůdek :? ,ale je to hrozný torpédo,všude vleze,musela jsem to tu všechno zahradit každou škvírku,abych jí mohla pouštět.
Od Lucky jsem vyfasovala granule od PURINY cat schow,podle čtení nic moc,tak jsem jí koupila Raggio di Sole Thorls furetti pro fretky jaký máte na ně názor??Nevím jestli to zvládnu se o ni starat,nemůžu jí mít puštěnou celý den,jelikož mi útočí na psy,pořád kvoká asi se jí to líbí nebo nelíbí :evil: Filipovi se zakousla do tlamy,až pískal ještě,že je takovej dobrák to Dan je pán a hned tak si něco nenechá líbit i když jí provokuje bojim se,když se do něj zakousne,aby jí neublížil.Občas pobíhají a vypadá to,že si hrajou,ona mu pořád skáče po čenichu a chytá packy,ale když už se mu to nelíbí stáhne ocas mezi nohy a blbě kouká a to se právě bojim,nevíte jak jí to odnaučit???Jak jste to zvládli vy?Je jí asi 4,5měsíce asi ještě mládě myslíte,že se to odnaučí časem?Protože jestli to bude dělat pořád byla by tu akorád chudák zavřená a musela bych jí někomu dát,ale to je mi jí líto dávat pryč :cry:Ještě by mě zajímalo co znamená,když má naježenej ocas to se jí něco nelíbí?A jak fretka projevuje radost kromě kvokání?A poradit jak čistit a čim hlavně uši nic jsem od Lucky nedostala,takže vůbec nevim jak na to??Dál jak se koupou fretky to jí mám napustit vodu a jak teplou,aby třeba nebyla horká nebo naopak??Myslíte,že se u mě nebude trápit a zvládnu to nebo jí mám dát raději pryč??Pouštim ji 2x-3x denně stačí to,kdyby nešla na ty psy,tak bych jí nechala volně celý den klidně,ale to nejde bohužel :|Byla jsem s ní u veta na očkováni proti vzteklině a ten se divil,že je očkovaná ve dvou měsících,doufam,že to nevadí?Prosím poraďte mi i důležité věci ohledně chovu smraďochů.Děkuji moc


Přílohy:
fret.JPG
fret.JPG [ 22.87 KIB | Zobrazeno 2261 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pro dobrotu na žebrotu
OdeslatNapsal: 23.Srp.2012 - 1:06 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 28.Čer.2012 - 20:36
Příspěvky: 6
Bydliště: Plzeň,Staňkov
Bála jsem se,že to nezvládnu,ale nakonec jsme kámošky na to,že je ze zveráče,tak je celkem vzorná podle toho co tady čtu od ostatních chovatelů :wink:No až na jednu věc a to,když ji pustim občas vykoná svoji potřebu,kde se jí zlíbí :evil: Dala jsem jí jméno Abigail,tak snad se jí líbí :roll:Občas taky chodíme ven na kšírkách,připadám si jako blázen,když táhnu 2psy a ještě freťuli,každej druhej člověk mě zastaví a ptá se co to je a jsem středem pozornosti :lol:.
Jsem ráda,že jsem Abi nakonec nemusela dát pryč,když jsem četla jak lidi freťule pouští hlavně kvůli smradu a kousání,bála jsem se,aby neskončila stejně na to jsem,až moc velkej milovník zvířátek :|Všem smraďochům hodně zdravíčka :!:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pro dobrotu na žebrotu
OdeslatNapsal: 23.Srp.2012 - 20:04 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
Ahoj, seš moc hodná, že ses Abigail ujala a že se snažíš, jak se dá. Když pročteš toto fórum, najdeš určitě všechny odpovědi na tvoje otázky. Já i moje 3 freťule ti držíme palce a tlapky, ať všechno zvládneš a jsou z vás nerozlučný kámošky :wink: . Ať freťulda přináší jen radost a občas dej vědět, jak se vám společně žije :)

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pro dobrotu na žebrotu
OdeslatNapsal: 30.Srp.2012 - 18:56 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
granule throls jsou svým složením snad ještě horší než ta purina cat show. k těm slušným patří třeba totally ferret, vitakraft, ferret complete.. z kotěcích se dá pak použít třeba ontario, purina proplan, acana, hills, brit care... kousání k fretkám prostě patří, rády loví všechno co se pohne a tak bude lovit i psa.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pro dobrotu na žebrotu
OdeslatNapsal: 6.Zář.2012 - 13:10 
 E-mail  Profil

Registrován: 6.Zář.2012 - 11:59
Příspěvky: 6
Bydliště: Most
Ahoj je od tebe hezké že jsi si fretulku vzala a bezohledne se jí nezbavila....Rozhodne bych jí nenechala lítat po byte když máš psy a ty rybičky by se jí taky mohly začít líbit....měj jí v kleci hezky s pelíčkej a záchodema granuleme....potom co pejsky třeba dáš do jiné místnosti a chvilku jí pustila....nebo pokud opravdu fretlku nezvládáš mužešjí darovat ale prosím ujisti se že bude v dobrých rukou..Tady na forku se určite najde nekdo kdo by si jí vzal:))Mimo to granulku určite ve zvermezu specielne pro pretky stojí kole 2OO stovek a vyjdou ti na měsíc:)) Co se týče kousání do psu...mě to dělá taky..chcce si jen hrát a tím že má malé ostré zoubky a neuvedomuje si že to bolí tak to bolí pejska...Taak to je asi vše co mě napadá :))

Přeju hodne štěstí :))


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pro dobrotu na žebrotu
OdeslatNapsal: 30.Zář.2012 - 22:21 
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Zář.2012 - 21:40
Příspěvky: 2
ahoj, jsi hodná že ses jí ujala, jsi fakt dobrá! Protože když si vpomenu na naše začátky s fretíkem tak hrůůza... první měsíce kousal že jsme pomalu nevěděli jak vypadá jak se stále mrskal a kousal. Sotva dokousal1-1,5roku přišla puberta a první říje - peklo ještě větší, na přítele utočil - kousance do krve, smrděl 3xtolik a očuraval co se dá. U holčičky nevím jak to funguje :-( ale po cca 3letech je to miláček a už nekouše vůbec, ted zas řeším problém že se u nás doma nudí


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pro dobrotu na žebrotu
OdeslatNapsal: 24.Říj.2012 - 15:02 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 28.Čer.2012 - 20:36
Příspěvky: 6
Bydliště: Plzeň,Staňkov
pavka2407 napsal:
Ahoj, seš moc hodná, že ses Abigail ujala a že se snažíš, jak se dá. Když pročteš toto fórum, najdeš určitě všechny odpovědi na tvoje otázky. Já i moje 3 freťule ti držíme palce a tlapky, ať všechno zvládneš a jsou z vás nerozlučný kámošky :wink: . Ať freťulda přináší jen radost a občas dej vědět, jak se vám společně žije :)





Ahojky.děkuji moc za podporu :oops: jsem opravdu moc ráda a potěší mě to.Máme se celkem fajn Aby si strašně zamilovala přítele a on jí pořád spolu skotačí pusinkujou a tak :lol: no ale mě moc v oblibě nemá občas mě štípne a to jí podstrojuji dobrůdky jenže on mrška se mi na to vykašle nechce konzervy ani ty nejdražší,kuřecí maso jen to sušený od vitakraftu pro kočky to jakžtakž spapá ,maltozovou pastu a vajíčko... Jinak ovoce, zeleninu konzervy, maso, jogurty nechce teď sme jí koupili lososoví kuličky pro kočky a to taky nechce tak to sežrali psi.Takže žere jen granule,občas vajíčko-žloutek, pastu a sušený maso.No já sem jí chtěla koupit ty granule od Vitakraft, jenže sem je nikde nesehnala,tak teď ji krmim pořad s těma od Puriny pro koťata ty Trools pro fretky jsem odložila stranou,nemám moc peněz a spoustu zvířectva,takže se podívam po nějakych levnějšich až pojedu do města, jsem z vesnice.Chtěla bych se zeptat mohu dát freťuli těstoviny,rýži nebo třeba kuřecí kosti a syroví nebo vařený??Nikde jsem to nenašla. :?: Byla bych moc ráda za odpověď :| Jinak víte co mě zaráží,že lidi nepoznají fretku jako zvíře,hlavně děti,každej druhej člověk se mě ptá co to je třeba říkají mýval nebo lasička :evil: Jo a ještě bych zapomněla až bude sníh,jestli potřebuje freťule obleček,když s ni budu chtít jít ven,aby třeba nenastydla :cheesy: Děkuju moooc mějte se krásně a pac a pusu pro fretečky :arrowl:


Přílohy:
165960_158803650911058_994080723_n.jpg
165960_158803650911058_994080723_n.jpg [ 32.34 KIB | Zobrazeno 2014 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pro dobrotu na žebrotu
OdeslatNapsal: 24.Říj.2012 - 17:17 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
rýži a těstoviny bych určitě nedávala, v granulích, zvlášt těch levných, má obilí daleko víc, než by měla mít, tak proč cpát šelmu další takovou věcí, z který nic nedokáže využít a jen jí to "zaplácne". maso může syrový i vařený, ale maso s kostí JEN syrový, kost nesmí být nijak tepelně upravená a vždycky to musí být kost masitá, ne holá bez masa. jinak co se týče financí a krmení - čím kvalitnější strava je, tím mín toho sežere..
oblečky v žádnym případě! však se jí to ve sněhu akorát tak promáčí.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pro dobrotu na žebrotu
OdeslatNapsal: 25.Říj.2012 - 14:26 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 28.Čer.2012 - 20:36
Příspěvky: 6
Bydliště: Plzeň,Staňkov
ŽoFiRo napsal:
rýži a těstoviny bych určitě nedávala, v granulích, zvlášt těch levných, má obilí daleko víc, než by měla mít, tak proč cpát šelmu další takovou věcí, z který nic nedokáže využít a jen jí to "zaplácne". maso může syrový i vařený, ale maso s kostí JEN syrový, kost nesmí být nijak tepelně upravená a vždycky to musí být kost masitá, ne holá bez masa. jinak co se týče financí a krmení - čím kvalitnější strava je, tím mín toho sežere..
oblečky v žádnym případě! však se jí to ve sněhu akorát tak promáčí.





Děkuji moc za rady,už jsem opět o něco chytřejší,koukám,že toho víš o freťulích spoustu :wink: Tak děkuji :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pro dobrotu na žebrotu
OdeslatNapsal: 1.Pro.2012 - 22:44 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 28.Čer.2012 - 20:36
Příspěvky: 6
Bydliště: Plzeň,Staňkov
Ahojky chtěla bych se zeptat jestli má moje fretka dobrou váhu jestli není moc hubená,jelikož jí kupuji pamlsky od Gimpet a masové konzervy a ona mi to nechce jíst, prostě jenom jí granule i ovoce a zeleninu jsme zkoušeli a nic :roll: dám sem 2 fotky a co si myslíte??No a ještě ta potvora mi jde po potkanech jakmile ví,že jí nesleduji vyšplhá se na stůl a snaží se je otevřít asi je chce ulovit nebo já nevim :evil: Po psech už přestala jít už spolu vychází ,hrajou si dělají blbosti,tak alespoň že tak myslela jsem si,že si nezvykne,ale na ty potkany asi ne co :cheesy:


Přílohy:
643932_480748608622260_316752530_n.jpg
643932_480748608622260_316752530_n.jpg [ 53.55 KIB | Zobrazeno 1923 krát ]
IMAGE_310.jpg
IMAGE_310.jpg [ 132.35 KIB | Zobrazeno 2021 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pro dobrotu na žebrotu
OdeslatNapsal: 2.Pro.2012 - 9:42 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
jasně, že chce potkany ulovit, hlodavci jsou její přirozená strava a NIKDY! si na soužití s nimi nezvykne, vždy to bude predátor a kořist, takže doporučuji potkany odstěhovat z jejího dosahu a nebo alespon zabezpečit klec a doufat, že se k nim jednoho pěknýho dne nedostane.
velikost a váha není u fretek nijak stanovená, navíc jsou poměrně velký rozdíly ve váze zimní/letní a taky u mládat první zimu a pak v dospělosti...

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign