Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Zář.2024 - 19:08
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Floxal na rýmu?
OdeslatNapsal: 11.Říj.2010 - 18:41 
 E-mail  Profil

Registrován: 24.Srp.2009 - 19:23
Příspěvky: 21
Ahoj potřeboval bych poradit. Naše freťulka má rýmu jako blázen byli jsme tedy u veterináře a ten nám řekl ať koupíme Floxal že má fretka společne žlazy s nosem. To všechno jsem bral ale když jsem si koupil Floxal a četl jsem na co vše se používá sedělo mi jen to že se to kape do očí :D cituji na co se tyto kapky používaj:bakteriální záněty spojivky, rohovky, okraje víčka a slzného váčku, ječné zrno, vředy rohovky. Bohužel nejsem doktor a nemam s tímto lekem žádne zkušenosti žádám vás jestli spíš me freťuli neublížím jelikož nikde jsem se nedočetl že se používá na rýmu (pravděpodobně proto že lidi ASI nemaj společné žlazy s nosem což si taky nejsem jist jelikož když smrkam tak z toho někdy i brečím :D )
Děkuji za každou radu nebo názor

A jestli nekdo má zkušenosti že jeho miláček měl rýmu a použili na to jine kapky podlete se pls.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Floxal na rýmu?
OdeslatNapsal: 11.Říj.2010 - 18:52 
 E-mail  Profil

Registrován: 17.Čer.2010 - 17:00
Příspěvky: 20
Co znamená u tebe rýma?Moje fretulka měla tyto příznaky:několikrát za sebou kýchala, teklo ji z nosu, stále si utírala nosánek packami a dost hodně pila,jedla málo.... 8) .Pokud má tvoje fretulka stejné příznaky jako ta moje, pro kterou mi předepsala vetka injekční ATB, do týdne jí to přešlo. Fretka absolvovala toto vyšetření: poslech srdíčka a plic,zkontrolovala i krk/podívala se do tlamičky/ a změřila ji tělesnou teplotu./mimochodem nebyla nějak zvýšená/. S tím Floxal kapičkami nemám zkušenosti, at už vlastní, nebo se zvířátkami.Takže sorráč, možná by tam byl u Vás i jiný vet? :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Floxal na rýmu?
OdeslatNapsal: 11.Říj.2010 - 20:10 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Srp.2010 - 17:38
Příspěvky: 77
oční kanálek je spojeny s nosem, resp. slzný kanálek ustí i do nosu. Kdyz se dela test na poskozeni rohovky tak se do oka dává taková barvička a ta vytéka mimojiné i nosem. to je bezná vec.Floxal jsou antibiotické kapicky působící i na chlamydie. to jestli je indikovat na rymu nevim, ale taky nevim kam mas kapat. pokud do oci tak myslim ze to vyznam ma. pokud do nosu tak nevim jak to budes provadet a to bych nedelala. a navic by me zajimalo kde sezenes floxal bez predpisu. asi bych zkusila navstivit jineho veta, ale pokud byla poslechove cista, nemela teplotu a jine klin. priznaky nachlazeni tak vcelku dovedu pochopit ze ti dal floxal do oči.

_________________
Pokud si myslíte, že vidíte nějaké chyby v mnou psaném textu. Tak se pravděpodobně nemýlíte, ale bohužel já je nevidím. http://cs.wikipedia.org/wiki/Dyslexie http://cs.wikipedia.org/wiki/Dysortografie


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Floxal na rýmu?
OdeslatNapsal: 11.Říj.2010 - 20:33 
 E-mail  Profil

Registrován: 24.Srp.2009 - 19:23
Příspěvky: 21
medylenka napsal:
Co znamená u tebe rýma?Moje fretulka měla tyto příznaky:několikrát za sebou kýchala, teklo ji z nosu, stále si utírala nosánek packami a dost hodně pila,jedla málo.... 8) .Pokud má tvoje fretulka stejné příznaky jako ta moje, pro kterou mi předepsala vetka injekční ATB, do týdne jí to přešlo. Fretka absolvovala toto vyšetření: poslech srdíčka a plic,zkontrolovala i krk/podívala se do tlamičky/ a změřila ji tělesnou teplotu./mimochodem nebyla nějak zvýšená/. S tím Floxal kapičkami nemám zkušenosti, at už vlastní, nebo se zvířátkami.Takže sorráč, možná by tam byl u Vás i jiný vet? :D


vše tohle jsme meli to same i dostali injekční něvo nevím co :D a pomohlo to asi na tyden až dva pak jsme tam byli znova a zas nam dala tu injekci zas to pomohlo tak říkala že ma vše ok srdičko plíce krk a že je tu jen ta ryma tak nam dala recept na tyhle kapky a řekla třikrat deně do každeho očka.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Floxal na rýmu?
OdeslatNapsal: 11.Říj.2010 - 20:38 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
není v průvanu, nebo nemá třeba prašný stelivo, když má rýmu takhle často?

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Floxal na rýmu?
OdeslatNapsal: 11.Říj.2010 - 21:11 
 E-mail  Profil

Registrován: 24.Srp.2009 - 19:23
Příspěvky: 21
Ne bydli s nama v pokoji je pořad zavrtana v nejakem obleceni nebo v pelíšku takže na pruvan to nevipada stelivo nema ma jen hadry ktere jsou ručně vyprane a jediny kde je písek tak je kočkolit v zachudku.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Floxal na rýmu?
OdeslatNapsal: 11.Říj.2010 - 22:07 
 E-mail  Profil

Registrován: 17.Čer.2010 - 17:00
Příspěvky: 20
a nemá taky někdo z tvojí rodiny rýmu, nebo ty sám?Je důležité zjistit, zda zdroj infekce nejsi ty nebo někdo v okolí.Fretky jsou choulostivý i při mazlení, můžou rýmu dostat od tebe. Pokud se vyléčí jednou při primárním nachlazení, neznamená to, že má imunitu na furt.Pokud má rýmu rodina nebo ty, tak je to začarovaný kruh. Může se stále opakovat, takže pokud máš tu rýmu ty, pořádně se vypot a hod se do klidového režimu a rozhodně žádné mazlení s fretkou, dokud nebudeš ty sám zdravý.... :mrgreen:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Floxal na rýmu?
OdeslatNapsal: 11.Říj.2010 - 22:40 
 E-mail  Profil

Registrován: 24.Srp.2009 - 19:23
Příspěvky: 21
je pravda že jsme teď rymu měli ja i moje přítelkyně ale to jsme jí nechali zařenou aby se k nam co nejmě dostala ale to rymu měla i před tím. Zkusím tedy ty kapičky a uvidíme jestli to pomuže děkuji všem za názory a rady


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Floxal na rýmu?
OdeslatNapsal: 12.Říj.2010 - 2:28 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
No tak on ten průvan může být i slabý skoro nezřetelný, stačí aby odněkud táhlo. Jinak my jsme na nachlazení, kde po poslechu a prohlídce u veta nenašli nic, dali buď med, nebo kapky proti kašli pro miminka, podle toho jaké byli příznaky.

Jinak s tím, co ti vet předepsal zkušenost nemám.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Floxal na rýmu?
OdeslatNapsal: 12.Říj.2010 - 13:02 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Nam na rymu pomahaly detske kapky Nasivin - pro miminka a jitrocelovy sirup. Ale pokud to neustoupi, pak lepsi antibiotika a vet :)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign