Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Zář.2024 - 18:17
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: mám jí dát pryč a nebo máte někdo radu!!
OdeslatNapsal: 24.Zář.2010 - 12:56 
 E-mail  Profil

Registrován: 10.Srp.2010 - 15:57
Příspěvky: 17
Nedávno mě fretka kousla nechtela pustit :cry: :cry: strašně to bolelo a i do nehtu...ale jak jí mám odnaučit kousat :evil: :evil: :cry: :cry: :cry: a už jsme dala i inzerát ale ten se dá zušit no ale bylo by mi po ni docela smutno i když ... :roll: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: pomoc te prosím :cry:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: mám jí dát pryč a nebo máte někdo radu!!
OdeslatNapsal: 24.Zář.2010 - 13:30 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
jejej, my jsme ale citlivka, to jsme nevěděli, že fretka kouše, než jsme si jí pořídili? :frown: jak je fretka stará a jak je u vás dlouho a odkud je koupená?

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: mám jí dát pryč a nebo máte někdo radu!!
OdeslatNapsal: 24.Zář.2010 - 15:06 
 E-mail  Profil

Registrován: 10.Srp.2010 - 15:57
Příspěvky: 17
ŽoFiRo napsal:
jejej, my jsme ale citlivka, to jsme nevěděli, že fretka kouše, než jsme si jí pořídili? :frown: jak je fretka stará a jak je u vás dlouho a odkud je koupená?
:Hele já věděla že kouše ale asi nevýš jaká to byla bolest :shock: :shock: :cry: :cry: když ty máš hodnou fretku co??......no je jí 10měs. u nás je tak 1měs + ....a mela jí paní s chovu prý si ju taky kdysi koupila od nejaké holky.....................dala jí pryč protože čekala miminko :!: :cry:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: mám jí dát pryč a nebo máte někdo radu!!
OdeslatNapsal: 24.Zář.2010 - 16:08 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 12.Zář.2008 - 22:18
Příspěvky: 99
Bydliště: Krenovice u Slavkova
Ono, vetsina fretek v novem prostredi kouse a pokud byla drive nekde zavrena nebo se boji v novem prostredi muze byt i stisk silnejsi. Musis postupovat pomali, nechat nejdrive fretuli, at se se vsim obeznami sama, na hrani pouzivat pouze hracky, ne ruky a postupne ji zvykat na ruce tim, ze ji budes davat lizat vit. pastu a zaroven ji druhou rukou lehce hladit. Kazda fretka se da ochocit, ale chce to trpelivost a nic neuspechat. Nevystavovat ji stresujicim situacim. :wink:

_________________
Albannach ferrets


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: mám jí dát pryč a nebo máte někdo radu!!
OdeslatNapsal: 24.Zář.2010 - 16:24 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
né, opravdu nevím, jak fretka kouše a jak to bolí :lol: mám samce, u kterýho trvalo půl roku, než na sebe nechal sáhnout a nebrzdil mi zuby o kost při každym pokusu o kontakt. takže promin, ale věta typu "fretka mi prokousla nehtíček a hrozně to bolelo, musim jí dát pryč" mi příjde dost jetá. měsíc je u dospělý fretky dost krátká doba na to, aby si zvykla na nový majitele a cizí prostředí.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: mám jí dát pryč a nebo máte někdo radu!!
OdeslatNapsal: 24.Zář.2010 - 21:09 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Kvě.2010 - 17:05
Příspěvky: 124
Mesiac je dosť krátka doba,záleží aj od fretky,jeden si u mňa zvykol hneď,ale druhý hrýzol do kosti ako píše žofiro,neuznávam,keď niekto dáva preč fretku iba preto,že hryzie,chce to čas,trpezlivosť a veľa muchlania ako tomu vravíte.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: mám jí dát pryč a nebo máte někdo radu!!
OdeslatNapsal: 25.Zář.2010 - 8:53 
 E-mail  Profil

Registrován: 10.Srp.2010 - 15:57
Příspěvky: 17
ŽoFiRo napsal:
né, opravdu nevím, jak fretka kouše a jak to bolí :lol: mám samce, u kterýho trvalo půl roku, než na sebe nechal sáhnout a nebrzdil mi zuby o kost při každym pokusu o kontakt. takže promin, ale věta typu "fretka mi prokousla nehtíček a hrozně to bolelo, musim jí dát pryč" mi příjde dost jetá. měsíc je u dospělý fretky dost krátká doba na to, aby si zvykla na nový majitele a cizí prostředí.

víš co přečti si to pořádně ja nic takového nepsala


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: mám jí dát pryč a nebo máte někdo radu!!
OdeslatNapsal: 25.Zář.2010 - 12:56 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Radka a odkud jsi?
Treba by byl pobliz nekdo zkuseny, kdo by ti mohl ukazat, jestli s freteckou nedelas nejake chyby a jak s ni zachazet :idea: :wink:
Me Flo jako 10ti tydenni taky prokousla nehet, ale to diky tomu, ze byly ruce citit jatrama. To same udelala Xavynka v puberte me mamine, kdyz ji vzala do rukou a pred tim krajela maso.
Muze to byt treba tim, ze citila z tebe i nejake jidlo?

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: mám jí dát pryč a nebo máte někdo radu!!
OdeslatNapsal: 25.Zář.2010 - 20:07 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Kvě.2010 - 17:05
Příspěvky: 124
U mňa pomohli aj gumené hračky,tie prehrýzol celé,buď pískacie,alebo aj loptičky s roľničkou,potom nemal až taký silný stisk a sú uňho obľúbené dodnes,za pokus to stojí.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: mám jí dát pryč a nebo máte někdo radu!!
OdeslatNapsal: 25.Zář.2010 - 21:25 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Pokud ukážeš, že se bojíš a tím, že když tě kousne dosáhne svého, tak kousat bude. Mě když fretka kousne (do krve) tak ji nikdy nepustím na zem, protože bych ji tím dala najevo že to smí a že tím získá to co chce. Naopak podle typu kousnutí ji buď potrestám, nebo ji držím dokud se neuklidní. Ale je pravda, že to chce už vědět jak ji chytit a tak. Takže bych asi udělala to co píše Yasmin, že bych zkusila, ať se na ní mrkne nějaký zkušený chovatel a poradí ti přímo jak na ní. Jinak přes pamlsky se dá také dost omezit kousání. U 10-ti měsíční fretky už také může jít o pubertu.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: mám jí dát pryč a nebo máte někdo radu!!
OdeslatNapsal: 25.Zář.2010 - 22:44 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Srp.2010 - 17:38
Příspěvky: 77
Náš šikula mi v tydnu prokousl nos do krve, myslim ze je to akorat na naušnici.. jsou mu 4 mesice. jednou rukou jsem ho čapla za krkem a visel za kuži tak dlouho než mi přestala tect krev, druhou rukou jsem si drzela nos. pištel, ječel, prskal, škrábal ale ja nepustila a ja na nej rvala ze todle delat nebude. Pak letel do kotce chvili trvalo nez se vyvztekal a od te doby, asi od středy me ješte nekous.. tak uvidime

_________________
Pokud si myslíte, že vidíte nějaké chyby v mnou psaném textu. Tak se pravděpodobně nemýlíte, ale bohužel já je nevidím. http://cs.wikipedia.org/wiki/Dyslexie http://cs.wikipedia.org/wiki/Dysortografie


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: mám jí dát pryč a nebo máte někdo radu!!
OdeslatNapsal: 26.Zář.2010 - 10:28 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 5.Led.2008 - 21:09
Příspěvky: 876
Bydliště: Přerov
Já tedy nevím, nechápu, když čtu tyhle zážitky s prokousnutými prsty a podobně.
Já jsem si kluky domů dovezl v 6ti týdnech a nebyli ani z chovné stanice. Když mi mládě poprvé stisklo prst, bylo to silné, ale nikdy mi krev netekla. Měl jsem spíš ruce samý šrám a to ne jen od zubů, ale i od drápků, když jsem si s nimi hrál. Čím byli starší, tím kousali méně. Bloodik i když je v říji, umí dnes velmi jemně uchopit prst a táhnout mě do pelíšku.
V desetiměsících je dost divné, že fretka tak kouše v té době už kluci nekousali vůbec. Letos jsem vychoval svoje první mláďata a od nich jsem nezažil ani to, co jsem zažil od kluků. Fretěti je třeba věnovat co nejvíce času a prakticky neustále ho brát do ruky a zvykat na kontakt s ní, ohled jsem měl jen na jejich stresující matku, když jsem jí je všechny sebral.
Po nějaké době jsem prakticky celý den měl pelíšek s mláďaty i matkou u sebe. Tvrdím, že ty první, dva - tři měsíce, kolik jim věnujete času, tolik se vám potom zúročí. Chce je to prostě neustále mazlit, volat na ně jmény, odměňovat pamlsky, když přijdou, jdou na záchod a nebo udělají něco, co je žádoucí.

_________________
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci_2009/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Amalka/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Mladata_2010/
http://old.stream.cz/?m=video&a=user_vi ... _id=164416


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: mám jí dát pryč a nebo máte někdo radu!!
OdeslatNapsal: 26.Zář.2010 - 20:33 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Čer.2010 - 19:07
Příspěvky: 31
Mě tohle přijde hodně nezodpovědný. Ty si pořídíš fretku a protože tě jednou kousne, tak ji chceš hned dát pryč? Nenapadlo tě zjistit důvod proč se to stalo nebo se pokusit ji to nějakým způsobem odnaučit? Tady na forku je o tom tolik.
Když mě kousne fretka, kterou já mám doma, mám jí ráda, tak přeci hned nezačnu psát inzerát abych ji dala pryč.

_________________
Špunt


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: mám jí dát pryč a nebo máte někdo radu!!
OdeslatNapsal: 27.Zář.2010 - 11:34 
 E-mail  Profil

Registrován: 10.Srp.2010 - 15:57
Příspěvky: 17
Matylda napsal:
Mě tohle přijde hodně nezodpovědný. Ty si pořídíš fretku a protože tě jednou kousne, tak ji chceš hned dát pryč? Nenapadlo tě zjistit důvod proč se to stalo nebo se pokusit ji to nějakým způsobem odnaučit? Tady na forku je o tom tolik.
Když mě kousne fretka, kterou já mám doma, mám jí ráda, tak přeci hned nezačnu psát inzerát abych ji dala pryč.

To nebylo 1 ale už asi 20


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: mám jí dát pryč a nebo máte někdo radu!!
OdeslatNapsal: 27.Zář.2010 - 13:14 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 3.Zář.2009 - 14:14
Příspěvky: 56
Bydliště: SR,Kopčany,okr. Skalica
Ja mám taký dojem,že slečna asi nemá ani záujem zistiť príčinu kúsania.Proste ju rafla a je na fretečku vzteklá,tak ju chce dať preč :evil: Keby sme takto všetci,čo máme fretky,urobili,už by žiadny chovatelia fretiek neboli :(


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign