Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Zář.2024 - 18:32
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Nováček je vetřelec
OdeslatNapsal: 8.Črc.2011 - 12:02 
 E-mail  Profil

Registrován: 5.Črc.2011 - 16:12
Příspěvky: 26
Zdravím všechny. Hledala jsem všude na internetu a odpovědi jsem se stejně nedopátrala, tak snad mi pomůžete tady.
Včera jsem si přinesla domů druhou fretku. Mám roční holčičku Amálku a teď jsem si pořídila kluka, který se narodil 12.5... Myslela jsem si jak to všechno bude v pohodě a už jsem si představovala jak si spolu budou hrát, ale opak se stal pravdou. Amálka když ho vidí tak začne ječet a vyjíždí po něm, on je úplně v klidu a vůbec si jí nevšímá, ale ona je úplně nepříčetná. Dokonce jsme jim s přítelem postavili novou klec aby byli oba v novém a aby Amálka neměla důvod bránit si své území. Jsem z toho úplně na nervy, protože starat se o dvě fretky zvlášť, to pro mě bude něco :-( Nevím jestli to tím může být, ale Amálka je hrozný žárlivec a navíc je po kastraci a mám pocit,že má falešnou březost, protože (jako při každé/po každé říji) mě zase tahá všude pod peřiny a do pelechu,kde si spokojeně lehne na moje ruse a olizuje je. Při takových náladách se odemě nehne ani na krok,snaží se na mě vyšplhat a vzteká se pokaždé když ji přehlížím... Máte někdo podobnou zkušenost? Mám počkat až s ní přestanou burcovat hormony a pak je dávat k sobě nebo s tím mám pokračovat?? Hrozně mě to mrzí i vůčí ní, že jsem přivedla vetřelce.. Myslíte že si na sebe zvyknou? Moc děkuju za všechny tipy. Dominika


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nováček je vetřelec
OdeslatNapsal: 8.Črc.2011 - 22:09 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
myslím že to chce hlavně vydržet ... Taky jsem si ted po roce k mému samečkovi přinesla miminko, taky samečka...Aron (ten starší) je měsíc po kastraci a ze začátku to vypadalo že mi malého Bruna bude taky nepříčetně tahat po pokoji (jako samičku)...ale po přestěhování klecí do jiné místnosti jsem je zkusila pustit a jen koukat jak si to spolu vyříkají a ejhle...začli skákat kvokat prdět honit se a hrát si...:) určitě je lepší je nedat jen do jiné klece ale uplně do jiného prostředí...seznamovat je venku, pokud je miminko už očkované nebo třeba v místnosti kde se fretečka běžně nepohybuje, jako tomu byl u mě bratrův pokoj kam měly fretky zákaz...
Taky jsem jim z začátku dávala společně jíst, kdy si ani jeden toho druhého nevšímal..pak jsem nechávala lízat pastu od gimpetu Arona a Bruno chodil okolo a očuchával ho..Aron se nechal a vůbec si ho nevšímal..pak jsem naopak nechávala arona očuchat Brunovi zadeček a bříško ale jakmile jsem se přiblížil hlavičkou a zády tak po něm ťafnul...ale ted už po něm skáče jen jak je Bruno unavený a už si nechce hrát..:) mám je tam spolu teprve dva dny kdy je zkouším pouštět společně, takže na společnou klec si ještě netroufám...ale myslím že první krok máme už za sebou....horší bude až miminka vyrostoua v zimě přijdou do říje...:)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nováček je vetřelec
OdeslatNapsal: 8.Črc.2011 - 23:24 
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Črc.2011 - 0:26
Příspěvky: 2
Ahoj.Pravdou asi bude,že nový přírůstek je teprve miminko,vždyť má 8 týdnů,tak si na sebe musí zvyknout.Nejlepší by bylo klec přepažit,aby se mohli očuchávat,ale nemohli k sobě.Alena


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nováček je vetřelec
OdeslatNapsal: 8.Črc.2011 - 23:55 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Divím se právě že samička miminko nepřijala...Znám pár lidí co si takhle pořizovali druhé miminko k roční samici a ta si miminko okamžitě adoptovala...ale tak to je určitě individuální....
ale určitě to chce čas...miminko si zvykne snáz než dospělá fretka...pokud celou dobu s jinou fretkou do styku nepřišla tak to bude trošku složitější...ale věřím že to zvládnete...;-) hlavní je ted je nechat postupně pomalinku zvykat..nechat samičku v miminčinné nepřítomnosti očuchávat jeho pelíšky, at si zvykne na jeho pach, nechávat jim společně lízat vitamínové pasty a prostě jít na ní pomalinku s novým přířůstkem...jednou budou nerozlučná dvojka...;-) každopádně oddělenou klec..


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nováček je vetřelec
OdeslatNapsal: 13.Črc.2011 - 0:59 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Obávám se, že dokud má fretka falešku a miminko považuje za vetřelce, tak nebude moudré ani sbližování venku.. Vetřelec bude tam i tam.. Dobré je počkat, až faleška poleví a pak je seznamovat.

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign