Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 18.Kvě.2024 - 8:24
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: jak skamarádit 2 frečí kluky? - rady, tipy, zkušenosti
OdeslatNapsal: 26.Srp.2011 - 10:17 
 E-mail  Profil

Registrován: 24.Srp.2011 - 21:10
Příspěvky: 3
Máme samičku a samečka - oba kastrovaní, hodní - prostě mazlíčkové. Před pár dny jsme našli fretčího kluka. Vypadá to, že nikomu nechybí a tak zůstane u nás. Nalezený kluk je nekastrovaný, trošku kousavější, ale zvyklý na lidi a podle toho, že by si chtěl hrát s našima fretkama asi i zvyklý na jiné fretky. Zatím je v jiné kleci, ale rádi bychom, aby jednou mohli být spolu (když ne ve voliéře, tak alespoň když jsou puštění na hraní).
Jenže našemu samečkovi se to, že tu je jiný freťák fakt nelíbí - nervozní, syčí na něj a tváří se, že až se na něj jednou dostane, tak ho roztrhá.
Tak se chci zeptat na rady a nápady jak je postupně skamarádit.
Zatím jsem jen jsem vyčetla, že by se jim měli vzájemně měnit pelíšky. A zřejmě je pustit do kontaktu až bude nalezenec vykastrovaný, zahojený a až trochu přibere.
Máte ještě další rady a zkušenosti, jak z nich postupně udělat kamarády?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: jak skamarádit 2 frečí kluky? - rady, tipy, zkušenosti
OdeslatNapsal: 26.Srp.2011 - 10:40 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
seznamovat je venku, nebo v nějakém cizím prostředí.
jinak říjný samec je schopný uběhnout i několik km za den, takže je potřeba hledat majitele v širším okolí. kámošky freták se našel po měsíci o 30km dál než bylo místo ztráty..

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: jak skamarádit 2 frečí kluky? - rady, tipy, zkušenosti
OdeslatNapsal: 26.Srp.2011 - 13:37 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Já na to šla přes jídlo...:) mám ročního kastrovaného samce a k němu jsem si přivezla mimino samečka....je to sice jiné než dovézt dospělého samce, ale i tak se aronovi nový přírůstek moc nelíbil, protože na jiné fretky moc zvyklý nebyl...
ale při společném pouštění jsem zkoušela aronovi dávat pastu, to pak moc okolí nesleduje, a malý bruno kolem něj běhal a očuchával ho...pak jsem jim dávala maso do společné misky apod, nechávala jsem je pomalu se očuchat ale vždy jsem jednoho držela v ruce kdyby aron zautočil...což sem tam udělal...
situaci obrátila změna prostědí..fretky jsem přestěhovala do jiného pokoje, kde předtím neměli kluci možnost být a bylo po hádkách a kousancích...:) takže nejlepší by bylo, jak už bylo zmíněno, je seznámit někde venku, kde to kastrovaný samec nebude brát jako své teritorium a nalezence jako vetřelce..


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: jak skamarádit 2 frečí kluky? - rady, tipy, zkušenosti
OdeslatNapsal: 26.Srp.2011 - 22:28 
 E-mail  Profil

Registrován: 24.Srp.2011 - 21:10
Příspěvky: 3
Díky za rady - zkusíme je tedy seznámit je někde venku, kde to náš sameček (taky Aron) nezná.
Nevím, jestli se nechá obalamutit jídlem.....miluje syrové vajíčko a kapie - ty když zacítí, už není schopen myslet na nic jiného...ale od té doby, co je tu nalezenec, všechny pochoutky jsou mu lhostejné, a když je puštený jen vymyšlí,jak se k vetřelci dostat a zneškodnit ho....
Jiná místnost asi nepůjde - naše fretky mají volieru v obýváku, ale když jsou večer pušteni mohou po celém bytě, takže celý byt je Aronovo teritorium....
Dokonce i samičce zakazuje, aby na nového freťáčka jen koukala :-)
Co se týká nalezence - vyvěsila jsem pár létáčků v okolí nálezu, napsala na pražské útulky a dala to na weby o fretkách...zatím nic.
Když jsme ho našli, měl přerostlé drápky (soudě podle našich fretek minimálně 2 měsíce nestříhané) byl plný parazitů. Přijde mi divné, aby fretka přežila ve městě, kde jezdí auta a chodí psi tak dlouho. Obávám se, jestli spíš si s ním někdo nevěděl rady, a tak ho vypustil..... Nechá se pohladit i vzít do ruky, ale při prudším či pro něj nečekaném pohybu ruky se bojí a hned chce útočit. Na vyšetření na veterině se mu fakt nelíbilo a tak mi vet (poté, co mně ošetřil :-)) nabídl k jeho podržení koženou rukavici.....reakce freťáčka byla tak agresivní, že to vypadalo, že má s rukou v rukavici špatné zkušenosti...takže kdo ví, co si chudák všechno prožil......


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: jak skamarádit 2 frečí kluky? - rady, tipy, zkušenosti
OdeslatNapsal: 26.Srp.2011 - 23:18 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
kámošky fret se toulal přes měsíc, taky se ztratil ve městě poblíž hlavní silnice a dálnice, nakonec ho našli o 30km dál v kotci, kde vyžíral psům žrádlo...
to, že útočí na ruku v rukavici mi nepříjde nic divnýho, mě to dělají všechny fretky a to i ty jinak vymazlený, prostě se v rukavici, jakýkoliv, vzít nenechají.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign