Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Zář.2024 - 23:36
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: postrik
OdeslatNapsal: 27.Srp.2011 - 18:58 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Srp.2011 - 18:35
Příspěvky: 5
Zdravim,mam dotaz jestli nekdo nema zkusenost s postrikem proti stenicim.Predevcirem nam preventivne vystrikali byt,pac o dve patra niz stenice maji.Clovek co nam postr.provadel mi rekl,ze bych fretku nemela poustet dva dny do vsech rohu(to se ale tezko zaridi a strikal stejne vsechno,ne jen rohy).Uz je to dva dny a dneska mi mala zacala hrozne blinkat,asi dest min.litala,knourala a zvracela kde se dalo.Pak zase dobry,myslim,ze si lizla bot,kdyz je okusovala,v kterych jsme chodili,kdyz delali postrik.Ted uz zase papa,vypraznuje se,ale bojim se,ze zase nekde do neceho kousne,lizne si nabytku nebo tak a bude ji zle znova.Netusim co je to za sajrajt ani jak dlouho to bude jeste nebezpecny,kdyz jsem se ptala pana hubitele,tvrdil ze jen ty dva dny a nazev jsem nikde nevycetla.A za mesic a pul prijdou znova,nejradsi bych je uz do bytu nepustila...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: postrik
OdeslatNapsal: 29.Srp.2011 - 17:42 
 E-mail  Profil

Registrován: 5.Črc.2011 - 16:12
Příspěvky: 26
U nás taky nedávno byli a vystříkali všecko co mohli, akorát u freťat v pokoji to nezasmradili.. :-) a paní mi říkala, že taky měla fretku a akorát že mám počkat až se to vyvětrá a uschne a pak, že je můžu pustit a všecko bylo v pohodě... Já bych asi schovala nebo aspoň pořádně umyla boty a počkala co bude, když už to bude dobrý tak bych to nějak neřešila... Možná jí to jen trochu podráždilo a kdyby se to náhodou opakovalo, tak bych zašla k doktorovi. Ty přípravky určitě používají stejné nebo podobné, tak by mě ta paní snad upozornila, kdyby to bylo nebezpečné... No snad to bude ok.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: postrik
OdeslatNapsal: 29.Srp.2011 - 22:23 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Srp.2011 - 18:35
Příspěvky: 5
Zatim je to v pohode,ale stve me ze prijdou znova.Snad to prezijeme ve zdravi.Jeste jsem se chtela zeptat jak je mozny ze nekdo muze fretku vencit :? me se to zasadne nedari,mala je nejdriv v soku,sotva leze a pak je zase jak strelena,hleda kam zalezt az se kolikrat vyvlikne z ksirek.Nechapu,ze nekdo ujde s fretkou nakou trasu,my jsme na 30m odkud se skoro nehneme(takze se neunavi ani nahodou).


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: postrik
OdeslatNapsal: 30.Srp.2011 - 14:25 
 E-mail  Profil

Registrován: 5.Črc.2011 - 16:12
Příspěvky: 26
Jak je ta tvoje freťulka stará? S fretkou ujít nějakou trasu je docela oříšek :-D Většinou si dělají co chcou a chodí tam kam chcou a rozhodně je nezajímá, že my chceme někam jinam :-D takže já s freťulema chodím ven jen kvůli nim, aby si poňufkali a pohrabali :-D občas se zadaří a chodí za mnou poslušně jako pejsci, ale to jen vyjímečně... Jinak ze začátku byl s postrojkem problém.. U toho mladšího to bylo v pohodě, ale Amálka se z postrojku vždycky vyvlíkla, takže jsem měla strach s ní jít ven, aby mi neutekla... To jsem taky ještě nevěděla, že ten můj postrojek je na ho*no :-D Já měla takový ten co se posunoval podle velikosti a ona ho po čase povolila a prostě zdrhla, tak jsem našla na netu přímo na zapínání podle potřeby... Takový kožený do kterého se dá udělat i dírka, aby dobře seděl, netlačil a aby fretka neutekla. Našla jsem to na http://www.obchudekumajdy.cz v sekci jedeme na výlet, myslím, že na druhé straně.. Je jich tam na výběr hodně a mají i pěkné barvy. Já jsem s tím spokojená. No a jinak pokuď se ti malá s postrojku vyvlíká, tak s ní ven zatím nechoď.. Já to dělala tak, že když jsem ji měla puštěnou doma, tak jsem jí ten postrojek navlíkla a nechala ji v tom chvíli běhat ať si na to zvykne a teď už si toho vůbec nevšímá a nesnaží se mi vyvléct :-) Tak držím palce


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: postrik
OdeslatNapsal: 1.Zář.2011 - 16:30 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Srp.2011 - 18:35
Příspěvky: 5
Winkusce je tri a pul mesice,necekam od ni zazraky,ale spis to chce jak pises lepsi ksirky.Ona je ze zacatku strnula ani se nehne,ale jak ji otrka,chce jakoby zdrhnout kamkoliv kde ji nejde vydloubat,krovi,rosti a tak prijde mi ze by nejradsi zalezla pod zem,proto ji zacne ten postrojek vadit a pres to rosti ho ze sebe hadovite svlikne.No a jak zdrha,ja bezim za ni,to ji jeste vic vadi a zacne na me prskat jako ze ji tam ocividne prekazim.Asi je jeste moc mala..


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: postrik
OdeslatNapsal: 1.Zář.2011 - 18:53 
 E-mail  Profil

Registrován: 5.Črc.2011 - 16:12
Příspěvky: 26
No jak to tak čtu, tak ty si s tím prckem asi užiješ :-D no to je ještě dost malá a nevyřáděná :-) časem až bude starší tak se trošku zklidní... Já mám skoro stejně starého freťáka a taky je to trdlo, ale on naštěstí když je venku tak je docela v pohodě a utíkat se nesnaží jenže vždycky dělá hrozné krávoviny a celý se zamotá do vodítka a ještě mu to přijde srandovní, takže s ním ještě nechodím tak často, počkám až se trochu uklidní :-D aby si ještě nepolámal ťapiny.. Jak už jsem napsala, dej jí ten postrojek sem tam doma ať si na to zvykne, tam nemá kde zdrhnout a časem už si ani nevšimne že má něco na sobě :-) a než půjdeš ven, tak radši lepší postrojek, protože už bys ji nemusela chytit až se ti příšte vyvleče :-( teda aspoň já bych toho svoje lumpa nechytla :-D


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign