Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 28.Zář.2024 - 23:46
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Novy prirustek do rodiny
OdeslatNapsal: 11.Srp.2008 - 9:43 
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 11.Srp.2008 - 9:34
Příspěvky: 5
Dobry den,potrebovala bych radu.Narodilo se mi miminko.Mimu fretakovi jsou 4 roky.Prestal se mnou komunikovat.O miminku nechtel ani slyset.Dneska je moji dceri 7 mesicu a on se mnou stale komunikuje tak na pul.Problem je ale v tom ze kdyz Terka zacne piskat,fretak se na me vrhne a chce me kousnout.Bojim se ze napadne i moji dceru.Nevim jestli chape ze je to mlade a drzim je od sebe v dostatnecne vzdalenosti.Chtela bych tedy poradit jak mam dal postupovat.Mala uz leze po ctyrech a za chvili doje doba kdy bude fretaka honit po baraku.Bojim se aby ji nepokousal.Dekuji za jakoukoli odppoved.
Zuzana :(


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Novy prirustek do rodiny
OdeslatNapsal: 11.Srp.2008 - 10:23 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Tak to vypadá na docela složitý psychický problém freťáka. Obvykle totiž každá šelma vnímá děti a mláďata jako mláďata a většinou si od nich nechají líbit i to, co od dospělých ne. Ale tady to na mě působí jako by si freťák nyní připadal ohrožený, pro něj, vetřelcem v jeho teritoriu. Zřejmě dítě bere jako něco, co mu ukradlo Vás jako paničku, nebyl na Vás dost fixovaný?

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Novy prirustek do rodiny
OdeslatNapsal: 11.Srp.2008 - 11:06 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2008 - 12:38
Příspěvky: 316
Bydliště: Cheb
Ahojky tak jsem si přečetla co je tu za problém, já mám zkušenost s naším fretákem Kubíčkem, že toho nejvíce provokuje až k nepříčetnosti pronikavý zvuky,,a tudíž si myslím zda toho vašeho neprovokuje k nepříčetnosti dětský pláč?!...
Je to možná hloupost, ale náš Kubíček jakýkoliv zvuk co s emu nelíbí tak je schopný kousnot, dcera ta třeba kníká ale je to také dost pronikavý zvuk,a on vždy přiběhne, bo za ní utíká jako blázen,Dcera si myslí, jak si ho nenaučila, že ji poslouchá jako pes, ale na druhou stranu jí kousne, né moc, ale takové zvuky mu prostě vadí.Přítel, ten¨Kubíčka jednou rozdráždil zvukem od detektoru,až po něm vyjel a kousnul ho do lítka až do krve :roll: , ale Kubíček za to nemůže a přítel odemě dostal vynadáno, že ho provokuje a tot vše :)
Tak je to jedno z možností proč utočí :|


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Novy prirustek do rodiny
OdeslatNapsal: 11.Srp.2008 - 13:58 
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 11.Srp.2008 - 9:34
Příspěvky: 5
JORDI

Nevim jak tady odpovidat a tak doufam ze se to k vam nejak dostane.Myslim ze fretak mi dela problemy hlavne kvuli tem zvukum.Piskani jeceni a breceni.Pribehne a rafne me.Mysak je taky clen rodiny a neporidila jsem si ho abych se ho ted zbavovala.Vim ze jsme mu narusili domov a to nemluvim o roznych prestvbach co doma probehly.On je na vsechno citlivej a vsimne si i novyho obrazku na zdi.Ja bych je chtela s malou nejak zkamaradit ale nevim jak na to. :cry:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Novy prirustek do rodiny
OdeslatNapsal: 11.Srp.2008 - 14:03 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2008 - 12:38
Příspěvky: 316
Bydliště: Cheb
Myslím, že to chce čas oni ci zvyknou..jak fretáček tak babetko :wink:
Mě to jednou bude čekat také a t máme doma dva kluky..mnoo už se na to opravdu těším,,a Kubíček ten starší ten na tom bude určitě podobně,ty zvuky ho opravdu dožíraj,,doufám, že se najde někdo jak poradit, jak je seznámit,,,,osobně jsem zvědavá na nějaký fígl co tu holky na Foru vymyslím oni jsou šikulky, určitě poradí já osobně nevím,,,,Držím palečky :) :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Novy prirustek do rodiny
OdeslatNapsal: 11.Srp.2008 - 14:16 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Dub.2008 - 21:03
Příspěvky: 200
Bydliště: Štětí
Zuzi, no, asi to bude fakt cíťa... někdo už mi tu říkal, že má taky malý děti a ty děti se těch kousanců nebojí a jdou do boje znova a znova... možná to chce chvíli ještě počkat a nechat malou trochu vyrůst a pak je prostě zkámošit... a buď to půjde, nebo ne... snad si na sebe ale zvyknou :-) třeba si freťák malou vychová a odnaučí jí to kníkání a brečení :-D

_________________
Chubbík a Kamílek - oba to jsou bílí ďáblíci, které miluju nade vše!!! Jsem do nich bláááázen!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Novy prirustek do rodiny
OdeslatNapsal: 11.Srp.2008 - 14:40 
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 11.Srp.2008 - 9:34
Příspěvky: 5
Jenze ona uz po nem jde ted :lol: A kdyz ji za nim nechci pustit ,tak hrozne vyvadi a on pred ni utece :lol: Nebo me jde hryznout :(


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Novy prirustek do rodiny
OdeslatNapsal: 11.Srp.2008 - 15:18 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Dub.2008 - 21:03
Příspěvky: 200
Bydliště: Štětí
A co se stane, když se k sobě dostanou??? Třeba by to ne byla až taková katastrofa? Jestli se ho malá nebojí, tak bych to zkusila... a ty se kliď z cesty :-D třeba si freťák na malou netroufne... anebo si malá kousanců všímat nebude... to poznáš... a hold chybama se člověk učí... a risk je zisk... :-)

_________________
Chubbík a Kamílek - oba to jsou bílí ďáblíci, které miluju nade vše!!! Jsem do nich bláááázen!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Novy prirustek do rodiny
OdeslatNapsal: 11.Srp.2008 - 16:19 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Kamilka1 napsal:
A co se stane, když se k sobě dostanou??? Třeba by to ne byla až taková katastrofa? Jestli se ho malá nebojí, tak bych to zkusila... a ty se kliď z cesty :-D třeba si freťák na malou netroufne... anebo si malá kousanců všímat nebude... to poznáš... a hold chybama se člověk učí... a risk je zisk... :-)


No jo, jenze u tak maleho ditete je ten kousanec celkem velky risk, pokud by se fakt zakousl :(
Ja bych asi nejak oddelila dceru od fretaka a pockala az vyroste.. Protoze fretak opravdu ocividne reaguje na pisklavy tony a ona podle me ted tech pisklavych tonu bude vydavat vic nez dost :( Nechat behat fretaka v jinem pokoji nez dite..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Novy prirustek do rodiny
OdeslatNapsal: 11.Srp.2008 - 16:21 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
zuzana.picmouse, já mám 4 letou samičku, která kouše každýho krom mě, teda není to nijak hrozný pokud se jí člověk nebojí, jen si prostě zkouší co ten kousaný vydrží - někdy kousání vzdá, jindy přitvrdí.když k nám příjde návštěva, tak jí zavřu - bud do voliery nebo do jiný místnosti no a jednou se mi takhle stalo, že jsme měli návštěvu s malým děckem no a já Žofku zavřela do jiný místnosti a ona mi potom proběhla a běžela rovnou k mimču.měla jsem z toho strach, páč si to namířila rovnou k jeho obličeji, ale nekousla ho...
možná ho jen zajímá, co to tam tak ječí a třeba si ho aj brání.můj freták je vůči mě "agresivní" když mu beru hračky a pískám na ně, takže možná tohle bude něco podobnýho, že by si ho bránil nebo ho to její "pískání" dráždí.je kastrovanej?

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Novy prirustek do rodiny
OdeslatNapsal: 11.Srp.2008 - 17:22 
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 11.Srp.2008 - 9:34
Příspěvky: 5
Ano je kastrovany.Ja se prave bojim ze kdyby ji kousl,zustaly by ji nasledky.Treba jizvy.Jinak on se ji snazi vyhybat,do te doby nez zacne piskat.Male se fretak strasne libi a chtela byho dlachnit. :lol: Dokonce se ho snazi dohomit,kdyz ji utika.No uvidim jak to dopadne.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Novy prirustek do rodiny
OdeslatNapsal: 11.Srp.2008 - 20:10 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Pravděpodobně by určitě měl mít své místo, kde bude mít naprostý klid, aby věděl že když chce, může se schovat a malá ho tam nebude otravovat. Většinou když zvíře kousne je to když se cítí ohroženo nebo v úzkých. Takže určitě platí ta zásada že do pelíšku dítě nesmí. Alespoň tak mě vychovávala moje mamka, že pelíšek je pro zvířátko místo, kde se nesmí obtěžovat. I když u tak malého dítěte to je težké, to je jasné, zřejmě to tedy bude hlavně na Vás, aby jste tohle uhlídala. Pokud na ní normálně neútočí, jen když ona piští, tak si myslím, že až trochu povyroste, by to jejich soužití nemuselo být tak hrozné. Já bohužel zatím dítě nemám tak nevím, ale třeba bych za Vaší asistence zkusila freťákovi nabídnou nějakou jeho oblíbenou mlsku ze její ruky, aby věděl, že to malé, může být i příjemné. třeba vitamínovou pastu, pokud ji má rád, nebo nějakou tyčinku určenou šelmám. Asi bych je nechávala v kontaktu, ale vžy pouze za důrazného dozoru. Tak aby se nestalo, že malá třeba zaleze pod stůl za fretkou a ta ji tam pak třeba kousne. Spíš na otevřené prostranství aby se dalo hned zasáhnout. Ale určitě bych asi ještě počkala než trochu povyroste. A nechávala je jen ve vzdáleném kontaktu. Zkrátka malými krůčky kupředu. :wink: Ale je spousta fretkařů, kteří mají fretky i malé děti a zvládají to levou zadní. děti berou fretkám hračky a fretky je zase kradou dětem a maj se tak nějak rády. Je ale zřejmé že ten Váš kluk z toho nějaký to trauma má, tak to chce pomaleji.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Novy prirustek do rodiny
OdeslatNapsal: 12.Srp.2008 - 9:54 
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 11.Srp.2008 - 9:34
Příspěvky: 5
Jordi

Dekuji za odpovedi.On svoje misto ma a muze se pohybovat po celym baraku.Ma spoustu mist kde ho mala nenajde.Hracky si uz navzajem taky kradou.Nevim jak se chovaji ostatni fretky,zadnou jinou jak tu nasi neznam.Nekdy mi pripadne ze je na me nastvanej ,ze jsem toho novyho vetrelace privedla domu. :lol: Jeste jednou diky za narozy.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Novy prirustek do rodiny
OdeslatNapsal: 23.Zář.2008 - 15:54 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Kvě.2008 - 17:55
Příspěvky: 139
ahoj,tiez chcem poradit,ale s mensim problemom.tiez sa nam narodilo mimco,ma 3 mesiace a nasa fretka boa zo zaciatku ziarliva,stale za nami chodila a chcela sa hrat,ale namala som na nu moc casu,takze sme sa hrali ako to vydalo.no a teraz mi pride znudena.a ako som nasla na nete,ze fretak hlada novy domov,tak nahovaram muza na adopciu,nech ma dany kamosa.vtip je v tom,ze nie je nauceny na zachod a teda:myslite,ze sa to priuci pri dany?a hlavne,ako ho bude dany akceptovat? bude to problem? nechcem ju ranit,ze donesiem votrlca do jej teritoria,chcem jej doniest kamosa.uprimne,mrzelo by ma,keby sme museli riesit druhu klietku a s vybehom by bol problem kedze dany si beha po byte cely den.poradi niekto? dakujem moc!!!!!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Novy prirustek do rodiny
OdeslatNapsal: 23.Zář.2008 - 16:54 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
V tomhle ti neporadi nikdo, to proste uvidis az podle toho jak ona bude reagovat. Co se tyce zachoda - bud se to ona od nej odnauci - zacne chodit mimo jako on a nebo ho to naucite vy ;) kazdopadne nevim, jestli ona ho to nauci :)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign