Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 20.Zář.2024 - 6:09
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Fretak Fred a kocka
OdeslatNapsal: 22.Dub.2009 - 19:27 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 18.Dub.2009 - 14:58
Příspěvky: 21
Ahoj lidi,
chtela bych se zeptat,zda nekdo nevite,jak funguje tato kombinace.Mame zhruba rocniho Fretaka a premyslime o kocicce,ale vubec nevime,zda to bude mozne a popripade jestli je lepsi kocka nebo kocour (samozrejme par tydnu stare).Prosim o Vase rady a zkusenosti.Dekuji


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretak Fred a kocka
OdeslatNapsal: 22.Dub.2009 - 19:36 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2009 - 11:41
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha
Podle mě je to individuální, u nás se bohužel fretky s kočkami nesnáší, a je to kvůli kočkám, ty jsou agresivní, syčí a prskají a tak. Bobešek by se s kočkami podle mě i skamarádil, Lórinku máme chvíli, ale podle mě by to taky časem šlo, Žížalka, kterou jsme měli dřív, si koček nevšímala, dokud si ony nevšímaly jí, když na ní začaly prskat, začala syčet. Ale seznamovali jsem dospělé kočky s dospělými fretkami, myslím, že s kotětem by to mohlo jít líp, ale zaručit se to asi nedá. S kocourem by mohl být problém, že by mohl chtít šéfovat, zvlášť až přijde do puberty, ale zase vykastrovaní kocouři bývají klidní (ale náš tedy ne :twisted: ).
Jak říkám, jít to podle mě může, ale taky nemusí.
Snad se vyjádří i někdo další.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretak Fred a kocka
OdeslatNapsal: 22.Dub.2009 - 20:04 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Moje fretky kote lovily. Pokud kocourek lezl na jejich klece, kdyz byly zavrene, pak ho chytaly pres mrize a tahaly do klece..

Takze zalezi nakocce i na fretce.

Me ted nedavno psala jedna slecna, ktera ma me frete a resila to, ze si ke kocourovi poridila kote a jeji fretak ho lovi - reseni melo byt dat fretaka pryc :evil: :roll:

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretak Fred a kocka
OdeslatNapsal: 23.Dub.2009 - 8:20 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 1.Led.2008 - 18:18
Příspěvky: 99
Bydliště: Ostrava
Nevím, jestli můžu kočku k fretce doporučit, u nás to neprobíhalo a neprobíhá příliš hladce. Mám dvě fretečky a donesla jsem si k nim cca půlroční kočičku, odrostlejší kotě, malé jsem nechtěla, protože mám dominantní samičku a ta by s ním zacvičila velmi rychle. Dospělá kočka se umí bránit, ale kotě ne, kotě důvěřuje a fretky toho využívají. Ze začátku na ni dělali výpady oba dva, jeden ji chytil a druhý fackoval :| Ze začátku jsem ji dávala do jiné místnosti než fretky, aby měla klid, oni byli schopni ji nahánět i půl dne a ona z toho byla na nervy, kočka si sice vyskočí kam potřebuje, ale moje samička taky. Když byla v říji tak si kočku tahala do pelíšku (kočka 3kg, fretka 1kg), na druhou stranu kočka která už má plné zuby otravování, může seknout drápem a je neštěstí na světě, nehledě na to, že má pevnější stisk a taky je to lovec. Mám kočičku cca třičtvrtě roku, není to žádná citlivka a nenechá se jen tak vyprovokovat, ale přesto když se naštve tak už umí fretkám pěkně namlátit budku. U nás opravdu probíhají jejich setkání jen v duchu boje, rozhodně ne tak, že by si rozumněli.

_________________
Damián , Doruška , Draco a Dixie


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretak Fred a kocka
OdeslatNapsal: 23.Dub.2009 - 16:29 
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Lis.2008 - 23:33
Příspěvky: 4
Já mám zkušenost malý freťák, kastrovaný kocour... A náš Matýsek (kocour) by Piškota nejraději zazdil, sice se na něj rád dívá z křesla, ale na zemi s nim dlouhou dobu nebyl, což už je teď lepší, jen na něj nesmí Piškot moc rychle běžet. Ale lovit Piškota ho ani když byl Piškot malej nenapadlo, prostě ten smradlavej freťák patří k paničce a tak ho nemůžu lovit.... Ale chce to určitě hodne trpělivosti a nepouštět samotný. Mám zkušenost, že náš kocour by vyskočil na lustr, kdyby za nim Piškot běžel, takže jsme prostě dávali pozor na freťáka, aby měl kocour svoje místo a tam byl před ním v bezpečí. Popřípadě jsme ho pouštěli do jiný místnosti, když Piškot běhal a pak se vrátil. Ale vysvětlit fretce, že někam nesmí neni snadný. Mělo to ale na nás i pozitivní účinek, Matýsek, až starý mazel - 9let, prohání Piškotovo hračky, když freťák spí..... takže bych řekla, že psychicky omlád:-))) Ale myslim, že opačně by to mohl být problém... kotě je malý a dost bezbraný proti ,,nájezdům'' fretky. Ale bude taky záležet, jestli freťák je kastrovanej, protože v říji si umim představit, co bude s kotětem dělat. Ale opravdu jde o přístupu, aby neměl freťák pocit, že je nahrazenej a nedělal kotěti něco jen kvůli tomu, že se mu víc člověk věnuje. A určitě to nebude hned.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretak Fred a kocka
OdeslatNapsal: 23.Dub.2009 - 17:47 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Myslim si, ze ackoli rijnej fretak chce vsechno akorat jen vosustit, tak u kotete by podle me na to nemyslel - je to neco noveho, co nezna..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretak Fred a kocka
OdeslatNapsal: 23.Dub.2009 - 20:11 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 1.Led.2008 - 18:18
Příspěvky: 99
Bydliště: Ostrava
No mě právě překvapilo, že ačkoliv Doruška kočku moc nemusí, jen ji ráda provokuje, ale jinak ji vadí (neustále na ni syčí), tak ve falešce si ji adoptovala a opatruje ji nejvíc. Kočka z toho byla vyjevená a dává najevo že by nejradši Doru i s jejím vylizováním uší vystřelila na Mars, ale drží :mrgreen:

_________________
Damián , Doruška , Draco a Dixie


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretak Fred a kocka
OdeslatNapsal: 24.Dub.2009 - 12:34 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Hanulka to chce fotkuuuu! 8)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretak Fred a kocka
OdeslatNapsal: 27.Dub.2009 - 11:57 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 5.Led.2008 - 21:09
Příspěvky: 876
Bydliště: Přerov
To jsme se taky chtěli seznámit s kocourem a napřed jsme se vzájemně očichávali a potom Bloodik milého kocourka kousnul do pytlíku, až mu tekla krev :roll: od té doby stačí, když nás kocourek uvidí a utíká seč mu nohy můžou :lol:

_________________
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci_2009/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Amalka/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Mladata_2010/
http://old.stream.cz/?m=video&a=user_vi ... _id=164416


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretak Fred a kocka
OdeslatNapsal: 27.Dub.2009 - 12:17 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Takze mate skoro kastrovanyho kocoura :lol: :lol: :cheesy:

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign