Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 20.Zář.2024 - 1:49
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: fretka ano či ne
OdeslatNapsal: 12.Zář.2009 - 14:39 
 E-mail  Profil

Registrován: 8.Kvě.2009 - 19:11
Příspěvky: 9
Ahoj, mám zatím 3 potkany a do budoucna by jsme s mámou chtěli fretku. Pracujeme ve stejném zaměstnání. Chtěla bych se zeptat jestli by nebyl problém kdyby fretka běhala pouze od 6 hodin večer, protože pracujeme po-pá od 8 do pul 5 nebo. Stačilo by to, abych se fretce věnovala každý večer a víkendy celé nebo ne? A dále bych se chtěla zeptat kolika se nejvíc dožívají fretky?

Děkuji za odpovědi.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: fretka ano či ne
OdeslatNapsal: 12.Zář.2009 - 15:00 
 E-mail  Profil

Registrován: 23.Srp.2009 - 15:14
Příspěvky: 34
Ahoj, také jsem měla strach z času, my zas s přítelem chodíme do jedné školy, ale freťule opravdu prospí velkou část dne. Venčit nepotřebuje, to by se člověk při frekvenci hovínek nalítal :) Nevím, jsem tu začátečník, ale pokud se jí budete věnovat, není problém :). Akorát nevím, já neměla freťáka ze zrovna vyhovujících podmínek, tak jsem byla ráda, že mám volno ty první dny, než si zvykl a byl pořád u mně. ale teď je to pohodička :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: fretka ano či ne
OdeslatNapsal: 12.Zář.2009 - 15:04 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
Já jen k těm potkanům a fretce. Sama mám boje a musim říct, že dá práci to zkloubit. Musíte fakt zabezpečit vše na max. aby se tyhle dva druhy NIKDY nepotkali a ani nemohli dostat do kontaktu. To, že jednou fretka potkana nezakousne, neznamená, že to neudělá až se nikdo nebude koukat :roll: a pak se člověk může zlobit jen sám na sebe :!:
A co se náročnosti týče, pokud máte takhle málo času, nedovedu si představit, aby se dosyta vyběhala jak fretečka, tak potkani. Já jsem momentálně doma 24hod. a jsem za to ráda. Ale netvrdím, že se to nedá zvládnout... jen je to náročný, aby byli všechna zvířátka spokojená :wink:

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: fretka ano či ne
OdeslatNapsal: 12.Zář.2009 - 15:24 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Bře.2008 - 16:10
Příspěvky: 599
Bydliště: Ostrava
Tak já si myslím, že pokud freta bude puštěná od šesti třeba do deseti, jedenácti večera a bude mít i dostatečně velkou klec, tak v tom problém nevidím. Já třeba naše pouštím ráno cca 2hoďky a večer cca 1-2hoďky, déle stejně nevydrží, protože pak zalezou sami do klece a jdou chrnět. Když je hezky jdem na procházku. A to jsem taky doma celý den. Když jsem chodila do práce tak jsem je taky pouštěla až kolem 19nácté hodiny. Ale dělala jsem 12náctky tři dny v týdnu, takže pak jsem měla volné dny a to lítali i přes den. Akorát opravdu zamezit přístup k potkošům, jak píše oldmamut :wink:

_________________
http://Fretka-doma.blog.cz/
http://Nonano.mondozoo.com
http://ferretmarafiki.wz.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: fretka ano či ne
OdeslatNapsal: 12.Zář.2009 - 18:55 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Taky bych v tom času problém neviděla. S potkany to už problém být může. Opravdu pozor, fretka není kočka. Jak už bylo psáno na jiném fóru, tak to, že se k hlodavcům kočka nedostane, neznamená, že fretka taky ne! Pozor, fretka nebude číhat, ona se bude snažit k té "svačině" dostat.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: fretka ano či ne
OdeslatNapsal: 14.Zář.2009 - 17:23 
 E-mail  Profil

Registrován: 8.Kvě.2009 - 19:11
Příspěvky: 9
Jaj :D Já to nemyslela, tak, že bych k potkanům koupila fretku, ale že do budoucna bych chtěla fretku, to znamenalo po potkanech. Fretku a potkany bych nekombinovala a potkany v životě neohrozila. Potkani mají malou životnost, takže tu budou tak dva roky, chtěla bych nějaké dlouhotrvající zvíře.S potkany je sranda a když čtu příspěvky o fretkách, tak s fretkou musí být taky strašná sranda. Potkani běhají, jen co přijdu domů otvírám klec a když chtějí spát sami si do ní vlezou, jinak je zavírám v 11 v půl 12 večer. Mám 3 potkany.
Děkuji za rady :) Klec bych chtěla pro fretku do budoucna Furet Tower, ale je šíleně vysoká, takže bych váhala mezi touto a Furet XL. Co myslíte můžete nějakou doporučit?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: fretka ano či ne
OdeslatNapsal: 14.Zář.2009 - 17:29 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
pokud bude mít možnost běhat až večer, tak čím větší klec tím líp... taky bych možná rozmýšlela nad koupí rovnou dvou fretek, třeba sester.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: fretka ano či ne
OdeslatNapsal: 14.Zář.2009 - 17:49 
 E-mail  Profil

Registrován: 8.Kvě.2009 - 19:11
Příspěvky: 9
No já vím, že čím víc zvířat stejného druhu tím lépe. U potkanu je to jasné ty samotou přímo trpí. Jak je to u fretky nevím, ale pokud nemám tolik času je moudré kupovat fretky rovnou dvě? Nebo se naplno věnovat jedné? Nevím jestli je to u potkanů stejné jako u fretek nebo ne, ale fretka jenom přece asi vyžaduje více pozornosti a starání se. Já fretku nikdy neměla a radši se budu hloupě ptát, nechci být nezodpovědná :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: fretka ano či ne
OdeslatNapsal: 14.Zář.2009 - 18:08 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
pokud máš dvě co se spolu snesou, můžou být v jedné kleci, běhat spolu, tak o moc víc času než jedna nezaberou, spíš naopak se mezi sebou víc vyblnou a zabaví se i když budou zavřené v kleci, můžeš se pak věnovat oběma najdnou, zapojit se do jejich her... náročnější je to jen z hlediska fiančního, kdy musíš počítat s tím, že se náklady na krmení, část výbavy a veterinární péči zdvojnásobí...

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: fretka ano či ne
OdeslatNapsal: 14.Zář.2009 - 19:30 
 E-mail  Profil

Registrován: 8.Kvě.2009 - 19:11
Příspěvky: 9
Tak o finance mi nejde, hlavně, aby se měla dobře. Budu o dvou přemýšlet. :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: fretka ano či ne
OdeslatNapsal: 29.Říj.2009 - 12:23 
 E-mail  Profil

Registrován: 6.Čer.2009 - 16:20
Příspěvky: 9
umlora napsal:
Jaj :D Já to nemyslela, tak, že bych k potkanům koupila fretku, ale že do budoucna bych chtěla fretku, to znamenalo po potkanech. Fretku a potkany bych nekombinovala a potkany v životě neohrozila. Potkani mají malou životnost, takže tu budou tak dva roky, chtěla bych nějaké dlouhotrvající zvíře.S potkany je sranda a když čtu příspěvky o fretkách, tak s fretkou musí být taky strašná sranda. Potkani běhají, jen co přijdu domů otvírám klec a když chtějí spát sami si do ní vlezou, jinak je zavírám v 11 v půl 12 večer. Mám 3 potkany.
Děkuji za rady :) Klec bych chtěla pro fretku do budoucna Furet Tower, ale je šíleně vysoká, takže bych váhala mezi touto a Furet XL. Co myslíte můžete nějakou doporučit?

Já jsem tu klec koupila zde: http://www.zoohit.cz/shop/hlodavci/klec ... tky/121322,
navíc byla s 10% slevou pro nové zákazníky a bez poštovného, takže super.
K fretečce jsem přišla jako slepý k houslím a navíc jsem měla dvě starší dožívající potkanky a drobný incident nastal, fretečka asi kousla jednu z potkanek do prstíku, naštěstí to nic nebylo. Freťule jim jinak občas ráda lezla po kleci nahoru, to koucour byl horší - ten měl z potkaní klece kino.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: fretka ano či ne
OdeslatNapsal: 1.Lis.2009 - 14:21 
 E-mail  Profil

Registrován: 8.Kvě.2009 - 19:11
Příspěvky: 9
Waw díky za radu. Ta klec je tam opravdu levná. No já to nebudu riskovat na to svoje potkany miluju :D


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign