Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Zář.2024 - 23:39
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Tchor x fretka
OdeslatNapsal: 29.Lis.2009 - 18:38 
 E-mail  Profil

Registrován: 21.Srp.2009 - 20:55
Příspěvky: 70
Ahoj,
prosím Vás, mohl byste mi někdo objasnit faktický rozdíl mezi fretkou a tchořem? Hledala jsem, seč jsem mohla. Rozdíl v chování je mi poněkud jasnej, ale... jak se od sebe pozná tchoř tmavý a tchořovitá fretka? Potřebuju to do školy, tak pomozte :oops: Děkuju :cheesy:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Tchor x fretka
OdeslatNapsal: 29.Lis.2009 - 18:53 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 30.Led.2008 - 22:22
Příspěvky: 315
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Se stoprocentni jistotou lze tchoře evropskeho od tchořovite fretky rozeznat pouze dle DNA. Jen ten , kdo se dost dobře setká jak s tchořem, tak s fretkou muže odhadovat . Ani vet si nemusí být jistý. By mne zajímalo, proč to pan učitel nebo učitelka potřebují vědět a nebo proč to máme mít do školy :o)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Tchor x fretka
OdeslatNapsal: 29.Lis.2009 - 19:13 
 E-mail  Profil

Registrován: 21.Srp.2009 - 20:55
Příspěvky: 70
Protože jsem na vejšce na Biologii v ČB a mám prezentaci na angličtinu, (dělám o fretkách, protože sem jim úplně podlehla :roll: ) tak když tam budu říkat, že je to vlastně domestikovanej tchoř, tak abych měla co říct i k němu a hlavně abych nekecala kraviny :lol: Já sem právě četla na fretka.cz, že se to nepozná bez molekulárních analýz, no ale někde, už nevim kde sem zase četla, že má tchoř nějak kratší ocas a je celej větší... to teda neplatí :roll: v tom aby se čert vyznal :oops:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Tchor x fretka
OdeslatNapsal: 29.Lis.2009 - 19:40 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Na prvni pohled to moc poznat nejde :) Hlavni je spise to chovani a opravdu geneticke testy :)
fotky tchorika najdes tady na hlavni strance fretka.kom.cz

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Tchor x fretka
OdeslatNapsal: 29.Lis.2009 - 20:07 
 E-mail  Profil

Registrován: 21.Srp.2009 - 20:55
Příspěvky: 70
Jako jak je ta "hlavička stránky"? Jak tam sou ty 4 fretí xichtíky? nebo kde? :oops:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Tchor x fretka
OdeslatNapsal: 29.Lis.2009 - 21:56 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 30.Led.2008 - 22:22
Příspěvky: 315
Bydliště: Jablonec nad Nisou
.....už nevim kde sem zase četla, že má tchoř nějak kratší ocas a je celej větší... to teda neplatí :roll: v tom aby se čert vyznal :oops:

to opravdu nejde takto definovat, je spousta freťaků, kteří jsou obří a určo přerostli tchoře. A ocasky maji každej jinej, jak tchoři, tak fretky.
Ani zoolog nerozezna stejně vybarvenýho freťáka od tchoře.
Jen když někdo vybere noru , jako v Liberci v létě, že si mužeme být jistí že ty mladé jsou tchoři. A i to muže být taky otázka, i ten tchoř muže mít v rodě někde nějakou fretku,co utekla a spařila se s tchořem.
Když mi koukneš na stranky, mam tam ještě v sekci utulek(zatim, páč si ho nechá synek Kuba, už není k adopci) tchoříka Macíka. Je mu pul roku, na pohled ( a na fotce tuplem) od freťáka nerozeznatelný. Dnes má dvě kila, když vzpomenu na Vašíka, vážil v tomhle věku už víc. Jen ten tchořoun je na pohmat takovej "tuhej", fretky jsou měkký :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Tchor x fretka
OdeslatNapsal: 29.Lis.2009 - 22:02 
 E-mail  Profil

Registrován: 21.Srp.2009 - 20:55
Příspěvky: 70
Tak to děkuju. Já právě na těch stránkách s Macem byla už milionkrát a teda... fakt tam ten rozdíl nevidim :lol: já už vim, kde sem to četla, tady na foru v tý diskuzi "fretka nebo norek", to sem jen koukala, jak si všichni byli jistí, že je to fretka, že to není tchořík. Prostě jim řeknu, že DNA to jistí a že se to pozná tou divokostí a tak (jen je otázka, jestli nevychovaná fretka nebyla to stejný v bleděmodrým.. :wink: )


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Tchor x fretka
OdeslatNapsal: 29.Lis.2009 - 22:08 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Nevychovaná fretka je úplně něco jiného. To chování je prostě jiný. U polotchoře a tchoře je to spíš odstup, od
tažitost a bránění si teritoria, u fretky je to jiné, pokud je nevychovaná.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Tchor x fretka
OdeslatNapsal: 29.Lis.2009 - 23:03 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 30.Led.2008 - 22:22
Příspěvky: 315
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Přesně tak, nevychovaná fretka se chová uplně jinak, tchořík je plachý a ostražitý, brání si klec a svuj svetr a tak. Neútočí a nevyhledává konflikt, naopak. Snaží se konfliktům vyhnout, i v soužití s jinýma. Chodí na záchůdek, zásadně od malička, neudělá bobek jinde,než je pachem vymezené místo.
Kdežto nevychovaný fretky mají vady v chování, útočí, jsou vyloženě agresivní, vyhledávají co by provedly a komu by ublížily. Budto ze špatných zkušeností, a nebo z toho,že "mají nad člověkem" navrh.

Jo a tchoři koukají jinak. Ten pohled je takovej zvláštní. Nevím jak to popsat, Míša tak kouká, Čudla tak koukala, a Macek a jeho sestřičky taky už od malinka.
Cecilka ne, přesto že je polotchořka tak nekouká.


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign