Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Zář.2024 - 19:08
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: cestovanie s fretkou
OdeslatNapsal: 7.Srp.2010 - 10:52 
 E-mail  Profil

Registrován: 6.Srp.2010 - 0:08
Příspěvky: 19
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Ahojte,

ako ste možno už čítali v jednej inej téme, kam som písala... možno sa onedlho stanem šťastnou majiteľkou fretičky :D Mám mnoho otázok a ďalšie ešte len prídu :-)
Hlavnou otázkou však je: žijem síce v Prahe, avšak cestujem často (raz za mesiac, mesiac a pol) na Slovensko k rodičom. Rada by som vedela, znášajú fretky takéto cestovanie vlakom/busom, zmenu prostredia? Osobne si myslím, že by to pre normálnu, zdravú fretičku nemal byť nejaký zásadný problém, avšak ako začiatočník si nie som istá :-)
Žijem síce v byte s kamarátmi, kde takmer stále je niekto na víkendy doma; avšak sú chvíle, keď všetci z Prahy prchnú - napr. Velikonoce, Vianoce a vtedy fretička určite pocestuje so mnou na SLovensko. V najhoršom by som ju mohla nechať na tých pár dní u iných kamarátov v Prahe, ale asi by mi hodne chýbala :-)) Čo myslíte, čo by bolo pre ňuz najlepšie? Nechať ju pokiaľ možno radšej vždy v Prahe a necestovať s ňou alebo si ju môžem brávať so sebou na Slovensko? Ešte podotknem, že žijem v Bratislave, čo je od Prahy 4 hodiny cesty bus/vlak. A možno by sa nejaký člen rodiny obetoval a zabehol by po nás s freťulou do Prahy autom :-)

Aká prepravka je pre freťuldu najlepšia? Taká tá klasická pre malé psy/mačky?

Díky vopred za rady a názory:-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: cestovanie s fretkou
OdeslatNapsal: 7.Srp.2010 - 13:30 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2009 - 11:41
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha
Fretky většinou zvládají cestování bez problémů, ale každopádně až ji vezmeš prvně, tak uvidíš, a kdyby se ti zdálo, že se jí to výrazně nelíbí, můžeš ji příště nechat někde na hlídání. Volila bych vlak raděj, než autobus, protože je v něm víc místa a bývá v něm lepší vzduch (ale pozor, v nových klimatizovaných vlacích často u podlahy fouká, a tak není dobré mít přepravku postavenou u průduchů, kde je průvan, musí se to trochu štelovat, nebo přepravku postavit na něco (tašku, batoh) a ne přímo na zem.
Přepravka stačí menší typ kočičí, je dobré, když má správně umístěné díry v bocích tak, aby na ně šla přivázat hamaka. Já mám v přepravce přes skoro celou přepravku hamaku (jsou specielní závěsné do přepravek, ale já tam mám starou mikinu přivázanou kalounem, a funguje bez problémů), dole mám záchůdek a hadr na zahrabání, ale skoro všichni preferují na spaní hamaku (a fretka většinu cesty prospí). Na mříže na vchodu jde umístit napáječka a případně miska na granule )prodávají se na to specielní misky s držáčky), ale většina napaječek při pohybu kape, takže je dobré mít napaječku prázdnou a mít malou lahev s vodou a až ve vlaku, který přeci jen tolik nedrncá, jako když člověk jde, tak napaječku naplnit a dát na mříže a pak ji zase sundat, jinak tam bude mít fretka menší potopu.
Jako záchůdek mám v přepravce spodek od plastové misky do ledničky (nebo kamkoli jinam, taové ty různě velké průsvitné misky s barevnými víčky), protože se tam akorát vejde, zabere zhruba půlku dna, takže tam ještě zbývá nějaké místo, a na cestu to stačí (ale když se fretka nudí, tak ze záchůdku písek vyhrabe, ale s tím se holt musí počítat).


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: cestovanie s fretkou
OdeslatNapsal: 8.Srp.2010 - 19:51 
 E-mail  Profil

Registrován: 6.Srp.2010 - 0:08
Příspěvky: 19
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Žabka, díky moc za podrobnú odpoveď :-) Hneď si Tvoje rady píšem do môjho zošítku "Freťula". Dobrý nápad so záchodkom :-) Klimatizácia vo vlaku mi na um ani neprišla, ale máš pravdu, jednoznačne bude treba fretidlo chrániť. Díkyx moc:-)


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign