Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Zář.2024 - 18:48
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: První fretka ( tedy freťák ) :)
OdeslatNapsal: 27.Čer.2011 - 20:50 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Čer.2011 - 20:38
Příspěvky: 9
Ahoj,
tak nějak jsem pročetla fórum,ale ještě bych se radši doptala,máme freťáčka 3 den,jsou mu prý 3 měsíce a tak nějak si nevím rady s ochočováním.Vždy když ho chci pohladit tak se krčí,když si k němu sednu,přihopká,olíže a kousne :0) žádné hry zatím nezabírají :( jenom pořád hopká kolem nás a většinou kouše jakoukoliv botu kterou najde a samozřejmě naše nohy :) už se mu povedlo kousnout do krve,tak ho vždycky prvně slovně upozorníme a pak dáme do klece,zatím to s ním nic nedělá :roll: taky už jsem zkoušela hromadu pamlsků,ale žádný nezabírá,ani pasta :shock: Tu jsem koupila po přečtení zdejší diskuze :) Tak vůbec nevím,čím ho nějak motivovat,odměňovat :) A ráda bych se zeptala,jak často má být puštěný z klece :?: Nebo spíš jestli nevadí,že má klec otevřenou pořád když jsme doma :?: Děkuji za odpovědi :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: První fretka ( tedy freťák ) :)
OdeslatNapsal: 27.Čer.2011 - 21:43 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
od fretky, kterou máš 3 dny nemůžeš čekat, že ti hned bude důvěřovat a od mláděte ani to, že se hned bude mazlit.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: První fretka ( tedy freťák ) :)
OdeslatNapsal: 28.Čer.2011 - 18:35 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Čer.2011 - 20:38
Příspěvky: 9
No,to chápu,tak snad to časem přejde,jen by mě zajímalo co dělat s tím kousáním?Nebo-li jak ho potrestat?Pokud cvrnknu do nosu,zakousne se znovu,když ho plácnu po zadku,jde vidět že zuří a kouše agresivně,zkouším ho zavírat,ale když ho pustím,jde dělat hned to samé :( A taky jsem si všimla,že se hodně drbe (podobně jako pes,který má blechy),nevíte čím to může být?Děkuji za odpověď


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: První fretka ( tedy freťák ) :)
OdeslatNapsal: 28.Čer.2011 - 19:15 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Kvě.2010 - 17:05
Příspěvky: 124
Pokiaľ ho budeš akokoľvek trestať,bude to ešte horšie a keď okolo teba hopsá a neuteká,tak buď rada,lebo sa chce hrať.Ozzy mal dlho taký zvyk,olízať si ruku a hryznúť,ale poriadne,neraz som mala pocit,že ma spustí z krvi,lebo si vždy vyhliadol žilu,teraz v najväčšom zápale hry tiež hryzie ruky,ale kontroluje stisk,nie je to také strašné.Uňho mi pomohlo,že som ho schňapla a maznala a on to neznášal,priam ma odtláčal od seba,asi to bral ako formu trestu,ale u takého malého pozor,aby ťa nechňapol po nose.A keď napríklad hryzne Hubi,tak viem,že niečo chce,obvykle to robí ráno.Keď nechce pastu,skús niečo iné,napr.granulky z dlane,Ozzýk tak rád je dodnes,vždy si ukradol a zdrhol,pretože na rozdiel od tvojho zdrhal a chňapal.A ak nechce granulky,skús niečo iné,napr.melon,ten majú radi asi všetky fretky.A čo sa týka škrabania,môže mať aj blšky,to skús najskôr,alebo keď sa šriabe hore,tak veľa mazu v uškách,alebo svrab...a neviem,odkiaľ ho máš,ale možno by ho stačilo iba okúpať,ja zo zvyku najprv okúpem všetko,čo prinesiem domov.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: První fretka ( tedy freťák ) :)
OdeslatNapsal: 28.Čer.2011 - 20:50 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Čer.2011 - 20:38
Příspěvky: 9
:) Kdybych já jen věděla,jak si s ním hrát,koupili jsme mu míčky s kuličkou pro koťata,myšky,plyšáky,ale nevšímá si jich,zajímá ho moje ruka :D Zkoušela jsem s ním blbnout s ručníkem,utěrkou,papučí,rohožkou....a nic :cry: Děkuji za radu,mazlení taky nesnáší,tak by to mohl být dobrý trest :) Jinak ano,do nosu kouše a nejen tam,do uší,rtů,krku... :?: Granule z ruky jsem zkoušela,nevezme si,meloun ne,banán ne,jabko ne,mrkev ne :roll: Mám i horu pamlsků,vezme si ho z ruky,ale jen ho někde odloží :roll: Asi nebyl nejlepší nápad si pořídit fretku,když nemám zkušenosti :cry: :cry:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: První fretka ( tedy freťák ) :)
OdeslatNapsal: 28.Čer.2011 - 21:39 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
fretky prostě koušou, tím spíš mládata, je to jejich způsob komunikace i hry, takže pokud nekouše do krve, nijak mu v tom nebránit a klidně ho nechat ruce kousat, když teda si s ničím jiným hrát nechce. pokud kousne do krve nebo moc silně, pak na pár minut přerušit hru, nevšímat si ho. po pár minutách si s ním hrát znovu..
mimina taky často koušou, když mají hlad, takže nechávat přístup k jídlu po celý den a do ruky ho brát nejlíp po jídle.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: První fretka ( tedy freťák ) :)
OdeslatNapsal: 28.Čer.2011 - 21:41 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
Myslím, že to vzdáváš zbytečně brzo. Začátky jsou těžké a věř tomu nebo ne, my teď máme třetí freťátko, nejstarší fretka bude mít dva roky, druhá má rok a půl a i když už fretky nějakou dobu máme, pořád mě nepřestávají překvapovat a učím se nové a nové věci :). Chce to jen spoustu trpělivosti a uvidíš, že nakonec ti fretka tvou lásku a trpělivost milionkrát oplatí :). Držíme tlapky, určitě si k sobě brzo najdete cestu :wink:

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: První fretka ( tedy freťák ) :)
OdeslatNapsal: 28.Čer.2011 - 23:38 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Kvě.2010 - 17:05
Příspěvky: 124
Nevzdávaj to tak skoro,ver tomu,že každý raz začínal a učil sa pri vlastnej fretke,lebo každá je iná.Ja keď som si kúpila prvé mimčo,tak ešte nebol ani net,priniesla som si freťáka,ktorý sa mi zmestil do dlane a knihu a všetko som sa učila na vlastnej koži a keď odišiel,tak dvoch dospelých z ktorých jeden išiel hneď po ruke,až mi z toho bolo neraz do plaču,že si nikdy na mňa nezvykne.Teraz je to o to jednoduchšie,že si môžeš na forach prečítať skúsenosti iných a radi ti poradia.Je sýty,že vždy tak hryzie?Skús aj surové mäsko,keď nič nezyberá,kuracie a hovädzie,no a hračku...niečo na prútiku?alebo gumenú pískaciu,tie ničil Ozzýk namiesto mojej ruky ako na bežiacom páse,alebo do starej ponožky pár igelitiek,šuští to,môžno ho to zaujme.A keď ťa to aspoň trochu motivuje,tak po tej hryzavke Ozzýkovi som si vzala ešte jednu kúsavku a teraz ho priam nespoznávali,taký je úžasný,ale chce to naozaj veľa trpezlivosti a lásky a ináč je fajn,že ho púšťaš čo najviac voľne,skôr si na teba zvykne a bude kľudnejší,ale chce to čas,musí si zvyknúť na zmenu.A ak si skrýva pamlsky je to normálna vec u fretky,moji palsky nejedia,ale okrem toho si syslia po dome asi všetko :P


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: První fretka ( tedy freťák ) :)
OdeslatNapsal: 28.Čer.2011 - 23:50 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Led.2011 - 20:36
Příspěvky: 244
Jerrynek napsal:
:) Kdybych já jen věděla,jak si s ním hrát,koupili jsme mu míčky s kuličkou pro koťata,myšky,plyšáky,ale nevšímá si jich,zajímá ho moje ruka :D Zkoušela jsem s ním blbnout s ručníkem,utěrkou,papučí,rohožkou....a nic :cry: Děkuji za radu,mazlení taky nesnáší,tak by to mohl být dobrý trest :) Jinak ano,do nosu kouše a nejen tam,do uší,rtů,krku... :?: Granule z ruky jsem zkoušela,nevezme si,meloun ne,banán ne,jabko ne,mrkev ne :roll: Mám i horu pamlsků,vezme si ho z ruky,ale jen ho někde odloží :roll: Asi nebyl nejlepší nápad si pořídit fretku,když nemám zkušenosti :cry: :cry:


Hlavne vydrzet :-) ja mam taky sveho prvniho fretaka a kdybych si ho mela poridit az po tom, co si nastuduji co fretky vsechno potrebuji tak bych ho nikdy nemela :-( toto forum mi hodne pomohlo, ale jinak jsem se s fretakem seznamila sama. Do nosu me taky kousne ale to az v krajni nouzi kdyz se s nim mazlim a jemu se to nelibi. Taky kousal v zapalu hry, ale to se mu snazim predhodit plysaka na kousani. Prvnich par dni jsem vubec netusila co ma muj fretak rad, ale ted uz navzajem vime, co se nam libi :-) kdyz ho vezmu z klece, tak me olize od hlavy az k pate a pak si jde hrat :-) u nas taky nefrci meloun, jablko, ale zato milujem banan, hrozen a tresinku mame jako lizatko. Pak mu obcas dam trosicku presnidavky - Hello s mangem a je tam psane bez chemickych konzervantu :-) tak to taky ma rad a samozrejme pasta, Let´s Bite a nejake pamlsky od Ontarka


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: První fretka ( tedy freťák ) :)
OdeslatNapsal: 29.Čer.2011 - 17:22 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Čer.2011 - 20:38
Příspěvky: 9
Elvis: Mockrát děkuji,i taková podpora pomůže :) Sytý by měl být,granule má v misce 24 hodin denně :) Jen na něm nepoznám když se mu něco nelíbí,nebo naopak líbí,ale na to přijdu časem,asi jsme udělali chybu,že jsme si vzali freťáka ze zverimexu a ne od chovatele :cry: Čím dýl je tady,tím víc se nám straní,no spíš se straní ruky,pohlazení,tak nevím,zda je lepší ho hladit i když nechce,nebo ho nechat být :roll: Snad si budeme rozumět,časem... :) Ale občas se mě chytne zoufalství...Joo,prosím vás,co děláte,aby fretky nebyly v bytě či domě tak moc cítit,samozřejmě nějak to vonět bude,ale když se vrátíme z práce po 8 hodinách,je to pořádnááá facka smrádečku :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: První fretka ( tedy freťák ) :)
OdeslatNapsal: 29.Čer.2011 - 19:45 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
Ono se s tím nic moc dělat nedá. Jen větrat, větrat a větrat :D

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: První fretka ( tedy freťák ) :)
OdeslatNapsal: 29.Čer.2011 - 20:31 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
pach se dá celkem dost omezit kvalitním stelivem.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: První fretka ( tedy freťák ) :)
OdeslatNapsal: 29.Čer.2011 - 21:25 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Čer.2011 - 20:38
Příspěvky: 9
A můžete mi tedy prosím poradit,nějaké odzkoušené dobré?Doma mám Asan a kukuřičné stelivo,ale to vyhodím :roll: :roll:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: První fretka ( tedy freťák ) :)
OdeslatNapsal: 29.Čer.2011 - 23:38 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Kvě.2010 - 17:05
Příspěvky: 124
Mne sa najviac osvedčil biocats fresh,príjemne vonia a dobre sa vyberá.A neboj,keď si trochu zvykne,bude sa sám nudiť a bude ťa kontrolovať čo robíš :P


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: První fretka ( tedy freťák ) :)
OdeslatNapsal: 30.Čer.2011 - 0:05 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Led.2011 - 20:36
Příspěvky: 244
Elvis napsal:
Mne sa najviac osvedčil biocats fresh,príjemne vonia a dobre sa vyberá.A neboj,keď si trochu zvykne,bude sa sám nudiť a bude ťa kontrolovať čo robíš :P


Souhlasim, my mame biocats natural a spokojenost velika :-)


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign