Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Zář.2024 - 18:04
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Fretky a psi
OdeslatNapsal: 6.Srp.2010 - 0:19 
 E-mail  Profil

Registrován: 6.Srp.2010 - 0:08
Příspěvky: 19
Bydliště: Praha 4 - Modřany
ahooj,

už dlhšiu dobu moc obdivujem fretky :o Som už takmer na sto percent rozhodnutá si jednu šelmičku zaobstarať.

Rada by som sa s vami však o niečom poradila. Som začiatočník 8) Mám mladú a aktívnu, avšak nekonfliktnú fenku. Zvieratá má rada: morčiatka, kočičky, papouchy vždy opatrne zdiaľky sleduje, čaká, čo sa bude diať a keď získa istotu, že je všetko okej, pomalinku sa k zvieratku priblíži a rada by sa kamarátila :lol: Je to zlatíčko. Som si istá, že ak by sa s fretkou neskamarátila, určite ju bude minimálne tolerovat´. a samozrejme pred donesením si fretušky domov by som ich spolu zoznámila priamo vo fretím útulku. Skôr si mylsím, že ak bude pán Freťák moc akčný, zrovná si moju fenu i sám, ak sa mu niečo nebude páčiť :D

Prosím, podeľte sa o vaše skúsenosti, znalosti: ako sa psy a fretky bežne znášajú? Stáva sa, že by sa z nich i stali dobrí kamaráti? Žeby sa dokonca spolu hrávali? Hoci viem, že je to veľmi individuálne, som zvedavá na vaše skúsenosti :)

Vopred moc ďakujem! Mária


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky a psy
OdeslatNapsal: 6.Srp.2010 - 10:13 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 28.Dub.2008 - 17:36
Příspěvky: 284
Bydliště: Praha
ahoj,
no já mám dva pejsky, jednu klidnou fenečku labradora a pak akční slečnu křížence jezevčíka a chrta.
fretek mám 6 a opravdu je to veliký rozdíl, každý jedinec se chová jinak.
Nicméně oba moji psy jsou bezproblémů přijdou očichají a jdou ta měnší si občas chce hrát ale pak zjistí že ty díry kam fretky utíkají jsou pro ni malé :roll: :twisted:
některé fretky si taky čuchnou a pak utíkají, ovšem mám taky experta, který se několikrtá pejskovi zahryznul do čumáku a nebo třeba do nohy, tu však nechtěl pustit a pejsek dělal fretce autobus :D

Ale naučili se spolu vyházet a nemáme vůbec žádné problémy. A to máme i kočičku :lol: :lol: 8)

_________________
Xavík, Žófa, Darah, Angebett, Apík :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky a psy
OdeslatNapsal: 6.Srp.2010 - 11:57 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Kvě.2010 - 17:05
Příspěvky: 124
Mari,písala si aj na pudičku,však?Ja mám dvoch freťákov a obaja sú iný,jeden psa ignoruje,maximálne ho ovonia zakvoká a ide ďalej a druhý si z neho spravil obeť,vždy keď ho uvidí,okamžite letí za psom a naháňal by sa s ním,v pohode ho hryzne aspoň do nohy a to mám bernardína,takže ten pomer... A mám od pani Ivy z pudičky oboch. :P


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky a psy
OdeslatNapsal: 6.Srp.2010 - 13:17 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 22.Srp.2008 - 21:43
Příspěvky: 225
Bydliště: Usti nad Labem
Ja mam dve fretky samecka a samicku a pejska krizence jezevcika.Ze zacatku mu chvilku trvalo nez si na fretku zvykl,ale nyni se da rict ze spolu vychazi celkem dobre.tak podle nalady nekdy si s nima hraje a nahani se a nekdy se radeji schova nekam kam fretule za nim nemohou.Obcas hlidame jeste jednoho pejska a to je peknej divoch,ale fretule si s nim bez problemu poradej.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky a psy
OdeslatNapsal: 6.Srp.2010 - 15:51 
 E-mail  Profil

Registrován: 6.Srp.2010 - 0:08
Příspěvky: 19
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Bodule, Elvis, Jando,

díky za skúsenosti. Tušila som, že pes pre fretku nebude predstavovať žiaden problém, skôr naopak, fretka mi možno bude šikanovať pesana :D Tak trošku som dúfala, že budete písať: môj pes a fretula sú kamaráti na život a na smrť, nerozlučná dvojka, ... ale v kútiku duše som tušila, že vzťah pes:fretuša bude len o tolerancii alebo netolerancii, nie vyslovene kamarátstve :wink:

A ktovie, možno sa práve tie moje potvorky - fena a náš budúci freťák - skamarátia a nepohnú sa od seba.... :cheesy:

Elvis, áno, písala som i na pudičku :wink: Hrozne som si z foto zamilovala hlavne jednu fretinku.... držte palce, nech mi prenajímateľka dovolí si fretičku do jej bytu doniesť. Vráti sa z dovolenky budúcu nedeľu, o 9 dní. Hneď to na ňu vyblafnem :D Spolubývajúce súhlasia.... júú, tam by mala fretinka furt nejakú spoločnosť :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky a psy
OdeslatNapsal: 6.Srp.2010 - 16:36 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
kamarádi být můžou, ale vždycky je třeba brát ohled na to, že jsou to dva rozdílné živočišné druhy, které mají odlišné způsoby komunikace a to může být někdy problém. :wink: Vždycky musí majitel dodržovat určité zásady, aby nedošlo ke konfliktu, který by navždycky narušil toto soužití. Já říkám, že oba tvorové musí mít pocit bezpečí a svoje místo, kde budou mít absolutní klid, kde ten druhý nepoleze.

Ne každý pes toleruje, aby mu z jeho misky kdokoliv užíral. Ne každý pes má rád, když mu do pelíšku leze malá protivná vobluda, která ho kouše. :twisted:

Zkrátka majitel by měl zamezit vzniku určitých konfliktních situací a pak mohou být oba druhy kámoši. :wink:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky a psy
OdeslatNapsal: 6.Srp.2010 - 16:37 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Kvě.2010 - 17:05
Příspěvky: 124
Mari,na prenajímateľku si to dobre premyslite,lebo niekto má voči fretke predsudky a držím palce,aby ti vyšlo a potom napíš ako to dopadlo. :P


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky a psy
OdeslatNapsal: 6.Srp.2010 - 17:16 
 E-mail  Profil

Registrován: 6.Srp.2010 - 0:08
Příspěvky: 19
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Jordi, máš pravdu. Nenapadlo ma to kŕmenie. Moja fena si odo mňa síce nechá vziať z misky počas žrania čokoľvek, ale drzú freťulu už tolerovať nemusí. Každopádne toto je maličkosť, ľahko predídem prípadným sporom , keď v čase kŕmenia psa freťu zabavím inak či zatvorím do klietky :wink:

Už sa moc teším na vzájomné poznávanie sa :-)

Elvis, díky :-) Verím, že majiteľka bytu zvolí. Je fajn. Svojho času sme v byte, s jej zvolením a súhlasom ukotveným i v zmluve, mali s kamoškou v byte tri psy... Na oplátku sa jej o byt , myslím si, vzorne staráme 8)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky a psy
OdeslatNapsal: 10.Srp.2010 - 15:14 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Čer.2010 - 19:07
Příspěvky: 31
Já mám freťáka a štěně, oba jsou starý 4 měíce. Snášejí se jakštakš, pořád je musím hlídat. Ale je to čím dál tím lepší, pomalu jsem je na sebe zvykala přes klec a teď je i spolu pouštím. Oba si chtějí spolu hrát, ale oba jiným způsobem. Štěndo do něj pořád plácá packou jak to pejsci dělají nebo mu packou přišlapuje ocas a freťák se mu zase zakusuje do nohou nebo do tlamičky. Ale je to už lepší. Freťák už si zvyká a moc ho nekouše, ale ono ho to štěndo dost provokuje, takže občas ještě kousne. Ale už ne tak moc, že by pesan kňučel jak to bylo ze začátku. Nejlepší je, že když si hrajou, tak většinou freťák nahání psa než aby to bylo naopak. Když pes náhodou honí freťáka, tak ten se lehce schová pod skříň. Je s nima sranda :D Ale hlavně je třeba je pořád hlídat.

_________________
Špunt


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky a psi
OdeslatNapsal: 23.Srp.2010 - 16:32 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Já mám teď taky štěně ohaře. S fretkama si chce hrát. Bae se vždycky psů bála, tak jsem se bála reakce nakonec ona je ten pán, pes se krčí v rohu pokoje, Bae vítězoslavně chodí po pokoji, občas k psovi přiběhne, štípne ho a dál si chodí. její oblíbená činnost je válení se v psím pelechu. Venku taky prohání fretka psa :D . To s Chipem je to horší, ten na žádný hraní neni. Byl se štěnětem v kontaktu jednou a hned se mu zakousnul do čumáku a nechtěl se pustit :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky a psi
OdeslatNapsal: 26.Srp.2010 - 2:24 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Srp.2010 - 1:58
Příspěvky: 2
Měla jsem za svůj živo sice jen dvě fretky. Teď se chystám na třetí. Samička se mi se psy dobře snášela, i když občas se jim věšela na uši a měla děsnou radost z toho ,že se jim to nelíbí, ale jinak bez problémů. Zato sameček nemohl psy ani cítit i když jsem ho zvykala odmalička nikdy k nim nezačal chovat důvěru a oháněl se... záleží na charakteru fretky.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky a psi
OdeslatNapsal: 27.Srp.2010 - 11:34 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 5.Led.2008 - 21:09
Příspěvky: 876
Bydliště: Přerov
Já tedy můžu dodat zkušenost mýho kamaráda. Pořídil si psa, štěně nějakého křížence německého ovčáka a samičku fretky, taky mládě. Hrávali si spolu a běhali na baráku a oploceném pozemku v podstatě volně a tak to fungovalo tuším něco přes 4 roky.
Až jednou při práci na zahradě slyšel strašný kňučení psa a tak tam běžel a už viděl jen, jak pes má fretku zakousnutou v čumáku, kolem krve jak u řezníka, na zdech, protože se fretky pes chtěl střepat omlácením jí o zdi a pod.
Fretečeka to nepřežila, a pes se dost dlouho léčil, ne jen prokousnutý čumák, ale protože dostal od fretky slušně napušeno do svého citlivýho čumáku, tak byl bez čichu a i chuti, nepooznal, nechutnalo mu žrálo a pod.
Takže ne vždy je to soužití v pohodě, ač jak vím, nebyl důvod se domnívat, že by mezi nimi k něčemu takovému mohlo dojít.

_________________
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci_2009/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Amalka/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Mladata_2010/
http://old.stream.cz/?m=video&a=user_vi ... _id=164416


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky a psi
OdeslatNapsal: 27.Srp.2010 - 12:06 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
pejan napsal:
Já tedy můžu dodat zkušenost mýho kamaráda. Pořídil si psa, štěně nějakého křížence německého ovčáka a samičku fretky, taky mládě. Hrávali si spolu a běhali na baráku a oploceném pozemku v podstatě volně a tak to fungovalo tuším něco přes 4 roky.
Až jednou při práci na zahradě slyšel strašný kňučení psa a tak tam běžel a už viděl jen, jak pes má fretku zakousnutou v čumáku, kolem krve jak u řezníka, na zdech, protože se fretky pes chtěl střepat omlácením jí o zdi a pod.
Fretečeka to nepřežila, a pes se dost dlouho léčil, ne jen prokousnutý čumák, ale protože dostal od fretky slušně napušeno do svého citlivýho čumáku, tak byl bez čichu a i chuti, nepooznal, nechutnalo mu žrálo a pod.
Takže ne vždy je to soužití v pohodě, ač jak vím, nebyl důvod se domnívat, že by mezi nimi k něčemu takovému mohlo dojít.


a z toho plyne, že NIKDY nenechávat psa s fretkou o samotě :wink:

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky a psi
OdeslatNapsal: 27.Srp.2010 - 12:42 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
přesně tak nechat zvířátka absolutně bez dozoru když jde o zcela odlišné druhy, to je jako nechat malé dítě se psem osamotě, to je to stejné.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky a psi
OdeslatNapsal: 24.Zář.2010 - 19:08 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Srp.2010 - 22:47
Příspěvky: 52
Mi máme psa,jorkšíra.Zvířatům by neublížil.Zpočátku si chtěl s naší Kety hrát,ale když zjistil,že je na něj moc divoká tak už ne.Prostě si jí nevšímá,a když k němu Kety jde tak jde pryč.


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign