Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 18.Dub.2024 - 7:32
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Neviem ci nieje tehotna...
OdeslatNapsal: 28.Pro.2007 - 10:41 
 Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 16:11
Příspěvky: 11
Mam fretku, dostala som ju pod stromcek, problem vsak je, ze neviem ci je to samcek, samicka, ani neviem, kolko ma rokov. Ona furt len spi, furt len pije a papa a vobec sa nechce hrat! To by bol ten najmensi problem, lenze ona je aj strasne agresivna, myslim, ze predo mou sa o nu nikto moc nestaral. Je totis dost zandbana, ma blsky, ale nemozem ju okupat, lebo hryzie, ma strasne dlhe neostrihane pazure, ale nemozem jej ich ostrihat, lebo kuse. Je mi jej strasne luto a neviem co mam robit. Strasne som sa tesila. Prosim, neviete ake priznaky ma taka tehotna fretka, lebo myslim, ze spat 23 a pol hodiny denne okrem pitia a papania u fretky nieje celkom normalne. Nic je nezaujima a ked ju chcem pohladit, tak kuse. :(


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Neviem ci nieje tehotna...
OdeslatNapsal: 28.Pro.2007 - 11:18 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Pro.2007 - 23:45
Příspěvky: 521
Ahoj,

dnes se tu určitě ukáže Jordi a ta Ti poradí. Ona si první fretku (Frodíka) koupila ve Zverimexu a ten taky šíleně kousal (hlavně mě : -) a teď je z něj naprostej mazlíček (hlavně můj : -).

Já jsem lajk, o fretky se moc nestarám. Jen žiju s jednou aktivní fretkařkou a čtyřma fretkama. A tak občas něco zaslechnu a něco odkoukám, ale suma sumárum nic moc nevím a ani vědět nechci :lol:. To co píšeš mi připadá, že by bylo dobré, abys to s Jordi (nebo někým jiným) pořádně probrala. Některé věci mi připadají divné, ale nechci plašit, když tomu nerozumím.

Než někdo ze zkušených chovatelů zareaguje, tak bys sem mohla poslat nějaké údaje, ze kterých dokáží odhadnout například věk. Zkus ji třeba zvážit a napsat sem kolik váží. Změřit od čumáčku po kořen ocasu. Určitě by pomohla i fotka. Taky možná zkus nějak zjistit kolik asi tak vypije vody za 24h.

barca38111 napsal:
Mam fretku, dostala som ju pod stromcek, problem vsak je, ze neviem ci je to samcek, samicka, ani neviem, kolko ma rokov. Ona furt len spi, furt len pije a papa a vobec sa nechce hrat! To by bol ten najmensi problem, lenze ona je aj strasne agresivna, myslim, ze predo mou sa o nu nikto moc nestaral. Je totis dost zandbana, ma blsky, ale nemozem ju okupat, lebo hryzie, ma strasne dlhe neostrihane pazure, ale nemozem jej ich ostrihat, lebo kuse. Je mi jej strasne luto a neviem co mam robit. Strasne som sa tesila. Prosim, neviete ake priznaky ma taka tehotna fretka, lebo myslim, ze spat 23 a pol hodiny denne okrem pitia a papania u fretky nieje celkom normalne. Nic je nezaujima a ked ju chcem pohladit, tak kuse. :(


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28.Pro.2007 - 12:53 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Ahoj barčo, tady skutečně bude třeba zjistit jak je fretka stará a z jakých podmínek k tobě přišla. Píšeš-li, že má přerostlé drápky, tak by to mláďátko být nemělo. Mláďata mají drápky tenké a dlouho se nemusí stříhat, to až trochu později. Většinou nebývají v zimě, ale rodí se brzo z jara, na jaře, nebo později v létě. Teď je ale zima a tak většina fretek hodně spí, a nechce se jim řádit naplno. Samce od samice poznáš celkem snadno. Samičky mají čůrací otvor blízko k ocásku a tak když se vyprazdňují bývá bobek umístěn v loužičce moči. Samečci ho mají dál od ocásku, víc na bříšku a při vyprazdňování je pak bobek kousek od loužičky moče. Samci bývají od samičky větší, robustnější. Samičky jsou spíš obratnější, jemnější konstituce ale špičatějších tvarů :wink: U samců se váha pohybuje od 1 Kg do 2,7 Kg, u samic bývá váha od 0,5 Kg a může být až 1,3 Kg. Zkoušela jsi ji nabídnout nějaký pamlsek? Fretky mají často rády vitamínovou pastu. Pokud se bojíš zjistit váhu, nebo ostříhat drápky sama, můžeš se napoprvé poradit s veterinářem. On by ti ji jistě zvážil a ukázal názorně jak drápky ostříhat a měl by i určit, jakého je fretka pohlaví. Podle totho odkud jsi, by se dal vhodný veterinární lékař i doporučit.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28.Pro.2007 - 13:30 
Uživatelský avatar
  Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 21:03
Příspěvky: 160
Bydliště: Fiľakovo,Slovensko
Barca: Ak by si prezradila z kadial si, možno by sme nejakého známeho z okolia našli a dohodli by ste si stretko a aj by ti mohol lepšie poradit,keby tvoju potvoru videl naživo :wink:

_________________
Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28.Pro.2007 - 13:47 
 Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 16:11
Příspěvky: 11
Dakujem Vam, skusim niektoru z vasich rad. Dnes som bola v meste a som objednana ku veterinarovi, ked som sa rozpravala s jeho sestrickou, povedala, ze podla toho co pocula, nieje to dobre, ze nema ani ockovaci preukaz a ze je uz starsi, ked ma take dlhe pazuriky. O dve hodinky tam idem aj s Fredym. Tiez sa jej nepaci ten zverimex, kde som ho kupila, ze su tam nezodpovedni a hlupi ludia, ktori si chcu len zarobit. Vravela, ze ho kuknu a podla toho sa uvidi, no povedala, ze najlepsie by bolo ho vratit, lenze mne je to strasne luto, ked si predstavim, ze sa tam o neho opat nebudu starat ako doteraz. Ja naozaj neviem, no ved uvidim, ked pridem odtial vam napisem co a ako. Zatial papa


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28.Pro.2007 - 20:27 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Ona i starší fretka se špatnými zkušenostmi se dá převychovat, jen to bude pravděpodobně složitější. Přesto, když to nevzdáš, můžeš mít ještě lepší fretku, než je vychovaná z dobrého chovu. Ony ty vychované, co jim nic nechybí, jsou někdy oprsklejší, než ty co strádaly. :wink: Teď je nejdůležitější zjistit jak na tom vlastně je. Ona může kousat i z jiného důvodu, než ze strachu, může být i nemocná. To ale snad brzo zjistíš od veterináře. Toho spánku bych se zatím, dokud nebude vyšetřena, nebála, protože i mé fretky jsou po hodině dvou řádění někde vytuhlé. :wink: :) A kluci víc spí. Holky musejí o všem vědět. :wink: :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 29.Pro.2007 - 10:20 
 Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 16:11
Příspěvky: 11
Bola som u toho veterinara, bal sa ho zaockovat, odporucil mi ho vratit, tak som Fredyho vratila do zverimexu! Nechcem sa o tom rozpravat, je mi to luto. Dakujem za vsetko, papa.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 30.Pro.2007 - 17:27 
Uživatelský avatar
  Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 22:31
Příspěvky: 73
Bydliště: Teplice-ČR
Barco: Nedávej ho nazpět kde chudáček byl.Určitě i on neví na čem ted u tebe je.Zkus podplácení to vždy zabere.Třeba čokoládky od Vitakraftu u nás to vyšlo na tohle.Pokud si malej nehraje tak se nediv je v jiném prostředí a neví co ho čeká.Pust si ho doma a koukej po něm nech at si vše zkontroluje a potom mu zkus dát dobrotu a pohladit ho.Jestli bude chtít znova vem si ho do naruče a dej mu znova dobrotku a hlad ho.Po pár dnech by se měl zklidnit.Někdy je dobré i jak tě kousne maličko vrnknout do nosánku ,ale opatrně.
On si to potom rozmyslí zda tě kousne.

_________________
Fretčí klubíčko
http://www.fretciklubicko.estranky.cz

Connie,Dejna,Mondí,Anat,Kettý,Leslie,Amálka,Kloe,Tosca,Vanity a Devil a kluci Oskar,Čárlí,Filípek,Falko,Scoth,Stuart a Elroy:-) ve vzpomínkách Sindy,Cassie,Andy,Osky a Caisey


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 30.Pro.2007 - 19:33 
 Profil

Registrován: 29.Pro.2007 - 14:57
Příspěvky: 3
Ahoj Barčo, nevím, jestli si přečteš ještě tuhle odpověď, ale snad to pomůže i ostatním, kteří chtějí chovat fretky. Po Tvém příspěvku mi bylo strašně smutno, protože vím, že ta fretka je v podstatě již ztracena. Ale nic se neděje. Bylo bY škoda, kdyby jsi kvůli jednomu případu zanevřela na tato krásná a milá stvoření. Doporučuji Ti pořídit si fretečku přímo od chovatele, 6 týdnů po narození. My jsme to tak udělali s naším Ferdíkem, má už rok a přestože není kastrovaný, tak nenajdeš většího hodnějšího domácího mazlíka. Zhruba před 3 měsíci jsme mu pořídili kamaráda, vyklubala se z něj holka, ale zatím je necháváme spolu, celkem dobře se snášejí, hrají si. S námi majiteli je to horší, fretka se chová jako Tvoje, nenechá se chytit, a když se nám to podaří, tak buď v rukavicích, nebo za cenu dosti drsného pokousání. Ale máme dost času, snad si zvykne, a jestli ne, tak víme, že jsme ji zachránili před utracením, protože ji takovou kousavou nikdo nechtěl. Tak se měj, a dej vědět, až budeš mít tu pravou a hodnou fretku. :P :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 30.Pro.2007 - 20:02 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 9:01
Příspěvky: 194
Bydliště: Praha
Souhlasim s Medvědem až na dvě věci- mládě je lepší si vzít od chovatele až v 7. týdnu, kdy má za sebou první očkování, v 6. ještě pije od mámy a čim dýl, tim líp :)
A další věc, fretku (pokud to neni polotchoř nebo tchoř) nebrat v rukavicích. Podpláení je dobrý, utahání na procházkách... fretka se dá ve většině případů zklidnit nebo vychovat, i když je ze zverimexu a starší, ale chce to spíš asi zkušený choatele, kterej ví jak na to. Dobrý jsou ale nalezenci, který bejvaj i vymazlenž, pro začátečníka možná někdy i lepší, protože tak předejde pubertě a u další fretky už pubertu vydejchá. Freťáčka je mi líto, že musel zpátky do zverimexu, bála bych se, aby neskončil jako třeba krmení pro hady nebo tak, protože udat starší fretku, která kouše a ještě ze zverimexu je asi docela těžký. A ještě k tomu je teď období, kdy lidi začínaj fretky vyhazovat, protože začínaj puberťačit a samci říjit... :-/ tk je to škoda, no :(


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 31.Pro.2007 - 13:47 
 Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 16:11
Příspěvky: 11
Preplakala som koli nemu cele vianoce, bolo to velmi tazke rozhodnutie, ale ked uz aj veterinar, ktory sa v tom vyzna, mi poradil ho vratit, ze by to nebolo dobre, keby ma este viac pokusal, tak asi vie o com rozprava.
Dakujem, ze mi chcete pomoct, ja si to velmi vazim, no ked napisete, ze skonci ako potrava, nieje to pre mna velmi jednoduche. Ked vidim v izbe to prazdne miesto po klietke, pri ktorej som sedela v kuse 4 cele dni, vzdy sa mi tlacia slzy do oci. U toho veterinara, ma objimala ta sestricka, ked videla ako na tom som a v zverimexe som nevladala volat s vlastnym otcom. Mamicka to musela vybavit. Vsetko by mozno bolo v poriadku, lenze ja som jedinacik a od malicka som mala vstah ku vsetkym zvieratkam, strasne mi chyb Fredy, hoci som ho mala len 4 dni. A je to aj varovanie pre as, aby ste si vzdy dali pozor na to, co kupujete, ja som na to uz doplatila a dost skaredo. Nasi ma chceli potesit, lebo vedia ako strasne mam rada zvieratka a ze som tu fretku strasne chcela a nkoniec to boli asi tie najhorsie vianoce, ktore som skoro cele preplakala. Je to uz za mnou, a je mi aj trosku lepsie, zivot ide dalej, no nikdy sa nedozviem co je s Fredym. Urcite nezanevriem na fretky, naopak, myslim si, ze toto mi len pomohlo najst skusenosti a uvedomit si to, ze zvieratka, o ktore sa stara clovek zo zerimexu, ktory chce na nich len zarobit, tak ze tie zvieratka tam vobec niesu stastne. Uz si skusam zhanat mlalicku fretku a budem sa snazit jej nahradit to, ze koli mojej neschopnosti a nezodpovednosti predavaca, sa teraz bude Fredy trapit bohvie kde. Chcem aby ste vedeli, ze sa koli tomu strasne trapim a aby ste si vazili kazdeho ziveho tvora, pretoze nikdy neviete, co sa moze stat. Dakujem za vsetko, ked budem mat malickeho, isto sa sem pridem pochvalit, aky je super. Papa


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Neviem ci nieje tehotna...
OdeslatNapsal: 28.Bře.2008 - 10:08 
 Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 16:11
Příspěvky: 11
Ahojte vsetciii! :-) Mam zajednaneho noveho fretiaka, jeho maminka je tehotna asi tyzden, takze budem este dlho cakat! ALe strasne moc sa tesim, teraz idem zodpovednejsie prestudovat co vsetko potrebuje a ako ho mam u nas privitat!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Neviem ci nieje tehotna...
OdeslatNapsal: 28.Bře.2008 - 11:02 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Ahoj barčo, tak ať ti to výjde a hlavně hodně trpělivosti. Malého prcka bude třeba hodně učit a vychovávat. :wink: Ukazovat mu co smí, co ne a jak velkou sílu stisku si může dovolit při vašich hrách na bojovky :wink: :)

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Neviem ci nieje tehotna...
OdeslatNapsal: 28.Bře.2008 - 15:13 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
Barca38111: Tak to je skvělá zpráva. Moc ti gratuluju, že budeš mít mimíska, a s tím, co se stalo a je s Fredym, si už nelam hlavu. Vím, že je to těžké, ale čas se už nedá vrátit zpátky. A pokud jsi začínající chovatelka, možná bys spíš měla jen starosti, než radosti. A přijď se pak novým mimisem pochlubit :-))


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Neviem ci nieje tehotna...
OdeslatNapsal: 8.Kvě.2009 - 20:02 
 E-mail  Profil

Registrován: 8.Kvě.2009 - 19:11
Příspěvky: 9
To je jak kamarádka si koupila roční fretku ze zverimexu a další den mi volala ať k ní přijdu, tak jsem šla. Ta fretka jí strašně kousla a utekla, tak sme jí chytali. Byli jsme tam 4 a chytali sme jí přes ručníky, ale i tak všem tekla krev z rukou i mě. Měla jsem přesně na ruce otisknuté její zuby :D Po cca 2 hodin chytání sme jí chytily a kamarádka ji šla odnést zpátky do zverimexu, myslela si, že roční fretka se nedokáže převychovat i já bych se bála, kdybych byla tak pokousaná. No a přemýšlím, že si za 3 roky až mi odejdou potkani koupím fretku od nějakého chovatele, tak pročítám co se dá :D


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign