Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 25.Dub.2024 - 7:44
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 88 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Říje samce
OdeslatNapsal: 28.Bře.2009 - 10:56 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 29.Črc.2008 - 9:53
Příspěvky: 24
Zdravím,
mám párek fretek. Jelikož je chovám ve voliéře, samička stále není v říji. Sameček ji, bych řekla, přožívá naplno. Myslíte, že bych mohla samečka vzít k jiné samičce (nebo teda samička za samcem) a trošku mu ulevit? A pak, až by naše samička měla říji, tak by ji taky obskočil? :oops:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje samce
OdeslatNapsal: 28.Bře.2009 - 11:08 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
nezáleží kde je chovaná samička..jestli venku a nebo ve voliéře.To myslím na její říji nemá vliv(naše bude mít 10 měsíců a stále nic je doma v bytě a jiné už jsou i připuštěné).Jinak samečka můžeš vzít k jiné samičce ale to že by si ulevil a měl na chvíli klid mu nijak nepomůže.Pokud vím tak samci říji dlouho(tuším jsem tu četla pomáli třičtvrtě roku-holky mě opraví :wink: ).Až bude mít říji tak ji můžeš připustit pokud plánuješ odchov..ale to by jsi si měla nastudovat vše potřebné.Musíš mít čas na mimuška..bude to stát nemalé finance(jídlo,očkování atd).Není to jen tak mít mimča :wink: .Já si to rozmýšlím ještě ted a to jsem doma tak čas mám... :roll: :cheesy:

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje samce
OdeslatNapsal: 28.Bře.2009 - 11:20 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 29.Črc.2008 - 9:53
Příspěvky: 24
Mně přijde, že na tom záleží, protože venku je vedro, jak v Rusku. Takže na jaro to rozhodně nevypadá. Samičky, co jsou chované doma, mají stálou teplotu a až to na ně přijde, tak to přijde, nic jim v tom nebrání, rozhodně si můžou začít dřív, než ty venku, kde by třeba mimča zmrzly.

Jinak na psinku se očkuje cca v 7. týdnu, takže to už by mohli budoucí majitelé freteček zvládnout sami, ne? Nehledě na to, že psinka neni povinná. A vzteklina je později, mezi 3. a 6. měsícem života.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje samce
OdeslatNapsal: 28.Bře.2009 - 11:31 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
No nebudu nikomu oporovat... :wink: Naše fretka je chovaná doma a říji nemá.Mladší fretulka od kamarádky už bude mít říji za sebou.. a to je o 2 měsíce mladší a byla chovaná venku(v králíkárně)než si ji vzala od majitelky a doma ji má jen chvilečku.Venku je "zima" jak v Rusku jsi myslela že :wink: :P Já to pročítala a nějak mě to nesedělo.Tak je jasné že kdyby dostala říji ted někdy tak ji budeš muset mít doma(pokud by jsi chtěla mít ty mimuška.).Jasně že by jsi ji nenechala venku..a to i tak bych ji nenechala venku a měla ji doma kdyby rodila a porodila(aj kdyby bylo venku teplo).Navíc většina chovatelů dává fretky naočkované!!A né že si je může naočkovat každý sám :| .Tady asi bude ještě rozsáhleší diskuze z tohoto tématu..Protože pokud si to pročteš co většina nabízí tak tam je zahrnuto právě i očkování a to to první.A fretky se dávají pryč tuším od matky 8 týden?!neřeknu hned z hlavy.(myslím tím lidem se dávají).

Ještě ti sem přidám co chovatelé nabízí,je to v mládatech 2009.Doufám že se Žofiro neurazí když ji sem překopčím!!!

Zítra 16.3-17.3 proběhlo krytí naší samičky Bigi (šampaňská grošovaná panda - na výstavě v Praze 2. místo junior samiček se znaky ) a samečka Semyho (albín), vnuk mých fretek (Žofky a Filipa). Pokud vše vyjde, miminka budou k odběru po 8. týdnu věku, tj. přibližně poslední týden června (jestli dobře počítám :oops: )
miminka budou odchovávaná v bytě, socializovaná, očkovaná, čipovaná s EU pasem, zapsaná v plemenné knize, kvalitně krmena - Totally ferret baby, syrové i vařené maso, vitamíny a jiné doplňky, naučená čistotě. Nezávazná návštěva a návštěva před odběrem vítána, osobní odběr nutný.
Matka: http://fretka.kom.cz/main/registr.php?fretka=1692 další fota matky: http://pajisska.rajce.idnes.cz/Abigeil/
Otec: http://pajisska.rajce.idnes.cz/Semik/
To jen pro upřesnění..nemusíš samozdřejmě dávat čip..ale to očkování dělá každý!!Já ho budu dělat taky(v případě krytí) a rozhodně nehodlám fretečky jen tak někomu dát...budu chtít mít jistotu že se o ni budou strarat atd.

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Naposledy upravil Navis dne 28.Bře.2009 - 11:39, celkově upraveno 1

Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje samce
OdeslatNapsal: 28.Bře.2009 - 11:38 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 29.Črc.2008 - 9:53
Příspěvky: 24
Tomu se říká ironie, víš (to s tím Ruskem). :cheesy:

Tak to já jsem tedy ještě neviděla, ře by někdo v inzerátu nabízel očkovanou fretku.

Dávají se pryč 7. 8. týden.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje samce
OdeslatNapsal: 28.Bře.2009 - 11:41 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
TerisekRK napsal:
Tomu se říká ironie, víš (to s tím Ruskem). :cheesy:

Tak to já jsem tedy ještě neviděla, ře by někdo v inzerátu nabízel očkovanou fretku.

Dávají se pryč 7. 8. týden.

ted jsem to poupravila tak si to můžes sama přečíst že dávají naočkovanou..jinak když koukneš chovatelům na stránkytřeba yasmín tak tam si to taky přečteš,žofiro to tam má taky psané.A i chovatelské stanice. :cheesy: Tak to já jsem tu četla x krát.. :wink:

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje samce
OdeslatNapsal: 28.Bře.2009 - 11:46 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 29.Črc.2008 - 9:53
Příspěvky: 24
Ještě jsem neviděla normálního, jak to říct, malochovatele, který by je dával očkovené. Když jsem sháněla fretku, psala jsem na desítky inzerátů. V inzerátu nebylo napsáno o očkování nic, pokud jsme se bavili v emailu, co a jak, třeba řekli, že je očkovaná, ale když jsem se zeptala na očkovací průkaz, kde nic tu nic. :|


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje samce
OdeslatNapsal: 28.Bře.2009 - 12:22 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
tak žofka je malochovatel :D :wink: Tak jako někteří to mají jak bych to napsala..Na prachy,prodají a nezajímá je očkování,kvalitní strava atd.Ono záleží opravdu na tobě jak budeš chtít se o ně starat a dát jim tu nejlepší péči atd.Je to na každém.Já jen psala že jestli jsi si pročetla všechno o chovu atd. Psala tady jedna dívčinka které je 13 že by chtěla mimča fretky..ale že je třeba se starat o tu fretku maminu a její prcky a že sama samička potřebuje v době očekávání a podoru a kojení kvalitní jídlo atd. a že je tam potom práce i stěma fretečkama..to už něbrala v potaz.Že se sněma musí být a věnovat se jim..ona má rodiče.Škoda mluvit...záleží na tobě,je to tvoje samička.Je n počítej s možností že jich může mít i hodně(až 12) a nemusíš je všechny prodat atd..Jinak jestli se rozhodneš pro mimča tak hodně zdaru :cheesy:

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje samce
OdeslatNapsal: 28.Bře.2009 - 12:29 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 29.Črc.2008 - 9:53
Příspěvky: 24
Jediné, z čeho mám bobky je, že by třeba neporodila všechny mláďata. Nevím, jak to zjistit. A jako zase jezdit k vetovi zbytečně, no nevim. Ještě mě napadlo, když se tedy tak bavíme o tom očkování. Odběratele mám, to se neboj. Tak se jich tedy zeptat, jestli je budou chtít očkované, nebo ne. To by šlo, ne? :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje samce
OdeslatNapsal: 28.Bře.2009 - 12:44 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 10.Črc.2008 - 20:38
Příspěvky: 199
I já jsem malochovatel.Taky uvažuji o mimiškách ale po moji zkušenosti bych šla do očkované fretečky.Pokud ti někdo napsal do emailu že je očkovaná musí ti samozřejmě dát očkovací průkaz pokud ho nedá může to znamenat A to že máš už odběratele je fajn ale pozor můžou si to rozmyslet a tobě pak přibude starost udat je.Znovu se vracím k Žofi zeptej se jí jak přišla s svému poslednímu samečkovy Samovy.Taky byl zadaní ale nakonec si to noví chovatelé rozmyslely a on jim zůstal nakonec si ho vzala Žof


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje samce
OdeslatNapsal: 28.Bře.2009 - 12:48 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 29.Črc.2008 - 9:53
Příspěvky: 24
čiki napsal:
...Pokud ti někdo napsal do emailu že je očkovaná musí ti samozřejmě dát očkovací průkaz pokud ho nedá může to znamenat


Co to může znamenat? Asi jsi nedokončila větu, nebo jsem to nepochopila.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje samce
OdeslatNapsal: 28.Bře.2009 - 13:40 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
...může to znamenat, že fretka očkovaná vůbec nebyla :lol: a to, že ti někdo řekne, že jim vet očkovák nedal a proto ho očkovaná fretka nemá, tak je to blbost! pokud očkovaná je, očkovák mít musí, dává se při každém prvním očkování.
jinak já měla první a doted poslední vrh před 3mi lety a i tam jsem mimča očkovala a dost lituju toho, že jsem je i neočipovala. ted mám nakrytou mladou samičku viz ten inzerát. co se týče jiných inzerátů, tak je pročítám celkem často a je poměrně dost lidí, co očkovaná mimča nabízí a nebo je naočkují na přání majitele, osobně ale dávám přednost očkování ještě u chovatele. tak se mimčo naočkuje a přibližně po týdnu jde do světa a pak už si honoví majitelé očkují sami. myslím, že je to pro ně lepší, než když je někdo očkuje hned nebo krátce po příchodu do novýho prostředí. co se týče zájemců, než se mimča narodí a budou k odběru, spousta z nich si to rozmyslí a nebo si koupí fretku jinde a dřív - bohužel někteří ti to ani neoznámí. nám se v prvním vrhu narodilo 6 albínků, měla jsem je zadané ještě před narozením, někteří mi potom odřekli, našli se noví a taky se mi stalo, že mi odřekli krátce před odběrem, takže 2 mimča mi zůstali dýl - jedno šlo pryč asi ve 4 měsících a druhé asi v 9měsících. to samé se stalo majitelům toho samečka, co od nás odcházel v 9ti měsících a to měli mimča jen 2! obě byli zadaný, ale toho samečka jim odřekli v době odběru a taky jim zůstal, minulý týden jsem si ho vzala já, je mu 10 měsíců.
a jak psala navis, samce říje po spáření nepřejde, bude říjit v kuse od jara (zimy) do podzimu
(konce léta).

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje samce
OdeslatNapsal: 28.Bře.2009 - 14:05 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 29.Črc.2008 - 9:53
Příspěvky: 24
Tak to mi bylo samozřejmě jasné, že nejsou očkované. Myslela jsem, že to bude mít jinou pointu. :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje samce
OdeslatNapsal: 28.Bře.2009 - 14:29 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 10.Črc.2008 - 20:38
Příspěvky: 199
Žofi to napsala správně,tu pointu.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Říje samce
OdeslatNapsal: 29.Bře.2009 - 1:00 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
TerisekRK napsal:
Ještě jsem neviděla normálního, jak to říct, malochovatele, který by je dával očkovené. Když jsem sháněla fretku, psala jsem na desítky inzerátů. V inzerátu nebylo napsáno o očkování nic, pokud jsme se bavili v emailu, co a jak, třeba řekli, že je očkovaná, ale když jsem se zeptala na očkovací průkaz, kde nic tu nic. :|


To je pravda malochovatele neockuji,ale velkochovatele jo, co? :lol: 8) :roll:

Jinak az ti ten samec nakryje samici, mas je jak rozdelit?

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 88 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign