Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 16.Dub.2024 - 21:16
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Hryzenie-postupujem správne?
OdeslatNapsal: 17.Led.2012 - 21:57 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 28.Pro.2011 - 17:40
Příspěvky: 44
Ahoj, s hrdostou sa uz druhy den mozem nazyvat fretkarkou :)
vlastnim krasneho velkeho dospeleho samceka od skusenej chovatelky, zvyknuty na ludi, nauceny na zachod, vsetko ok okrem toho ze dost hryzie-nie je agresivny, ale len skusa, co si moze dovolit(myslim), takze by som si chcela overit ci postupujem spravne-sadnem si do izby a necham ho okolo mna sa obsmietat, lozi po mne a ked hryzne, tak nanho hned zbliaknem a tapnem ho po nose alebo trochu potaham za kozu na krku , ale samozrejme ze nie niako bolestivo - on potom na mna hladi alebo zacne cuvat, urcite pochopi, ale zatial som nebadala ziaden efekt, ochvilu hryzne znova. Robim vsetko spravne a uz to chce len trpezlivost? :lol:
Ďalším problémom je, že vždy hryzne do krvi, doranane mam uz cele ruky, je to normalne? Majitelku nikdy nehryzol.
Inak je kastrovany a mam ho navolno v byte.
Este by som sa chcela opytat, ako chytat fretku za kozu na lopatkach, majitelka mi to ukazovala, ale ja ho tak chytit neviem, akoby tam nemal dost koze :lol:
Dakujem za odpovede a dufam , ze som sa zatial nicim neprevinila, chcem si vychovat domaceho milacika :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hryzenie-postupujem správne?
OdeslatNapsal: 21.Led.2012 - 15:13 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Kvě.2010 - 17:05
Příspěvky: 124
Je tu toho popísaného o hryzení dosť,skús si to prebehnúť.
Ináč,akosi som nepochopila prečo predošlá majiteľka chytala fretku za kožu,keď nehrýzla...krik,ťapanie po nose ani žiaden iný trest pri fretke nepomôže,obrň sa trpezlivosťou,potrebuje čas,aby si zvykla na nové miesto a majiteľa,dva dni je naozaj málo.Ja mám svoje tiež iba voľne a mám pocit,že sú kľudnejšie.
Každá fretka je iná,časom musíš sama prísť na to,čo má najradšej,ale keď ti hryzne do ruky,tak ju skús ignorovať,nie trestať,ak sa chce hrať aj tak sa vráti a keď cúva,ponaháňaj ju po byte,vyzýva ťa k hre,aspoň moji tak občas radi robia,existujú hračky na prútikoch,nemá dosah na ruky,ale najviac pomáha veľa sa jej venovať a maznať ju.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hryzenie-postupujem správne?
OdeslatNapsal: 21.Led.2012 - 17:53 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
jestli chytáš fretku opravdu za kůži na lopatkách, tak takhle to fungovat opravdu nebude, jednak tam se ta kůže chytá špatně a druhak pro fretku není problém se přetočit a zakousnout se do ruky, která jí drží. když už, tak se chytá za kůži na zátylku - tedy u hlavy, kde je kůže volnější a fretka nemá šanci se přetočit a kousnout. ovšam stejně jako Elvis nechápu, proč by tak měla být fretka běžně chytána nebo přenášena.. ano, je dobé se naučit fretku takto znehybnit, sama to používám při čištění uší nebo na veterině kdy jim píchají inj. tak fretku chytim za kůži na zátylku a přimáčku ke stolu, ale ted si fretka musí hlavně zíkat tvojí důvěru..

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hryzenie-postupujem správne?
OdeslatNapsal: 22.Led.2012 - 10:52 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 28.Pro.2011 - 17:40
Příspěvky: 44
ďakujem za odpovede, ja som to možno aj zle popísala, myslela som na zátylku, takže tak ho nemám chytať?
ja som už prelietala všetky možné stránky o tomto, ale aj tak som si nebola istá
takže keď ma hryzne mám ju proste len začať ignorovať? a napríklad, keď ho len pohladkám po krku alebo po hlavičke, tak hneď začne otáčať hlavu akoby ma chcel chňapnúť, ale myslím že to len berie ako výzvu na hru, a neviem či mu mám vtedy uhnúť rukou alebo nie, a keď ma potom uhryzne ako ho mám potrestať? myslím, že ignorovanie by v tomto prípade nemalo zmysel

a inak, mám ho nechať spávať za gaučom alebo nie? strašne sa mu tam páči, má tam nanosenú aj kopu granúl, ale my sme preňho pripravili hamaku aj taký brloh z paplóna, ale v tých kým nemusí, tak nespí. Zvyšok rodiny moc nechce aby spával v obývačke, ale ja myslím že by to bolo lepšie ak si tam už vytvoril isté ,,zázemie"


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hryzenie-postupujem správne?
OdeslatNapsal: 22.Led.2012 - 14:05 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
chytala bys tak normálně psa a nebo kočku?
ohánět se může jak ze hry, tak i ze strachu, neví, co od tebe čekat a tresty v tomhle nepomůžou, tím se to jen zhorší. v první řadě si potřebuje zvyknout a to určitě není ze dne na den, zvlášt když jde o dospělý zvíře. pokud má k dispozici byt, tak zásadně bude spát tam, kde chce on a nic s tím nenaděláš at má nachystané sebelepší pelechy. osbně bych doporučila pořídit klec, kde bude mít na spaní klid a nikdo ho nebude rušit, bude se tam cítit bezpečně, většina fretek se pak do klece na spaní často vrací i sama.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hryzenie-postupujem správne?
OdeslatNapsal: 24.Led.2012 - 14:16 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Kvě.2010 - 17:05
Příspěvky: 124
Ber ju na ruky úplne normálne,akurát jej nedávaj najavo,že sa jej bojíš,lebo to vycíti a bude ťa hrýzť ešte viac.Pripadá mi,že sa skôr bojí,ako sa chce hrať,keď sa tak oháňa,daj jej čas a keď už pri nej sedíš,skús vziať do ruky granulky,alebo pamlsky,po prípade uhorku,banán,sama na to prídeš...
A nespí medzi gaučom a stenou?U predchádzajúcej majiteľky nemal žiadny pelíšek?Skús vymyslieť niečo,čo si obľúbi a kde sa bude cítiť bezpečne,lebo sa tam vždy vráti,ako ti napísala aj žofiro.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hryzenie-postupujem správne?
OdeslatNapsal: 27.Led.2012 - 22:27 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 28.Pro.2011 - 17:40
Příspěvky: 44
dakujem za vsetky typy, takze fretka je uz u nas takmer 2 tyzdne a myslim, ze si k sebe uz nachadzame cestu :lol:
kazdy den poobede sa spolu celu hodinu blaznime po byte, nahaname sa a hrame, fretacik si veselo cupita, skacka a obcas i zakvoka :) je velmi podareny... potom ked sa uz unavi a lahne si spat tak ho hladkam, aby si zvykal.... sice este zvykne zdvihnut hlavu a onucha mi ruku, ale vacsinou uz ani nechmatne, tak dufam ze sme na dobrej ceste :lol: a tiez si ho zvyknem prilakat na kolena multivitaminovou pastou /genialny vynalez :) /a vtedy ho skrabkam a hladkam
a este aby bolo jasno, ked nahodou chnapne po mojej ruke, mam ho nechat alebo mam s rukou uhnut? neberie to potom tak ze sa ho bojim?

inak som sa ho naucila chytat normalne, ale tak aby ma nemohol hryznut, takze to je uz v poriadku :o

co sa tyka toho gauca /spi presne medzi gaucom a stenou, ibaze zvrchu nad sebou uz nic nema/ nechavame ho tam spavat uz aj cez noc, zacal totiz s trucbobkami tak sme museli ustupit :lol: ale samozrejme je to len kratkodobe riesenie, uvazujem nad kupou klasickej budicky alebo niecoho ineho kryteho, aby sa tam citil bezpecne.... lenze tu je zas ten problem, ze co s tym ak sa mu nebude pacit.... nemate niake typy na pelisky, v ktorych radi fretky spavaju mimo klietky?u byvalej majitelky byval v klietke a v hamake, ale hamaku u nas absolutne ignoruje

dakujem za trpezlivost a vsetky rady :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hryzenie-postupujem správne?
OdeslatNapsal: 27.Led.2012 - 22:38 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
pokud ho máš na volno, můžeš mu nakoupit co chceš, ale stejně si bude spát tam, kde chce on a nenaděláš s tím nic.
jestli cukáš když tě chce chnapnout, tak kdyby tě chnapnul, akorát si tím sama ublížíš.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hryzenie-postupujem správne?
OdeslatNapsal: 27.Led.2012 - 23:17 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 28.Pro.2011 - 17:40
Příspěvky: 44
ŽoFiRo napsal:
jestli cukáš když tě chce chnapnout, tak kdyby tě chnapnul, akorát si tím sama ublížíš.


to som si uz zistila na vlastnej kozi :lol: a aj som sa to odnaucila, len ide o to, ci sa mam nim niekedy nechat hryznut a potom mu dat najavo, ze urobil nieco zle, ale mam pred nim ustupit?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hryzenie-postupujem správne?
OdeslatNapsal: 28.Led.2012 - 17:51 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Kvě.2010 - 17:05
Příspěvky: 124
Neuč ho na hryzenie do ruky,vezmi ju preč a po čase na to zabudne,uvidíš.
S búdičkou je ťažšie poradiť,aj z mojich má každý rád niečo iné,ale obľubujú ten prútený košík,čo má vpredu otvor,majú v ňom deky a tieto dve pelíšky, http://www.zoohit.sk/shop/kocky/pelisky ... ate/167634 je dobrý hlboký a šnúrkou sa dá nastaviť a http://www.zoohit.sk/feedback/shop/kock ... 880/220314 nemáš v izbe kde spíš,niečo načo by zvykol,aby tam spal aspoň v noci?Moji sa napr. od prvej chvíle vybrali šuplík s ponožkami,tak som ponožky presťahovala a majú tam deky a zhora visí ďalšia,aby mali na spanie prítmie.A obľubujú gauč,ale to spia vo vnútri.Skús niečo vyskúšať,určite ho od steny chladí,my máme doma napr.uviazanú deku pod stolíkom a je z toho taký veľký hamak Ozzýk tam rád spí.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hryzenie-postupujem správne?
OdeslatNapsal: 28.Led.2012 - 18:35 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 28.Pro.2011 - 17:40
Příspěvky: 44
dakujem :) pokusim sa nieco vymysliet, aj tak som sa chystala objednavat od frodika, ja som mu za ten gauc dala deku a on si ju tam poupravoval podla svojich kriterii :lol: kazdopadne, spava v tom cely zakruteny, takze mu zima urcite nie je ...
inak daju sa do chovproduktov vratit veci, ak su neposkodene?

ale inak je to zlaticko, najvacsiu radost mam ked zakvoka ako sliepka, to je taky podareny zvuk :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hryzenie-postupujem správne?
OdeslatNapsal: 28.Led.2012 - 19:38 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
na to se zeptej přímo v chovproduktu.. někde to vezmou a někde ne, taky záleží na tom, o jaké věci jde.. případně můžeš nabídnout k odporedeji tady na stránkách, nebo na nějakých e-bazarech..

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hryzenie-postupujem správne?
OdeslatNapsal: 2.Úno.2012 - 20:41 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 28.Pro.2011 - 17:40
Příspěvky: 44
ahoj, tak sa opat po tyzdni ozyvam :)
myslim, ze Kodik si uz celkom zvykol :) dneska sa mi po prvy krat nechal chytit bez pokusu o uhryznutie, co je velky uspech :D dokonca sa nechal aj hladkat a skrabkat, mala som ho totiz na kolenach a papal pastu, potom sa mi zacal valat po kolenach a hrat sa na pritulnu macicku :lol: naramne som si tych 5 minut uzila :D
za gaucom si spravil obrovsku hromadu granul, netusim preco to robi v takom enormnom mnozstve :D pristup ku granulam ma cely den a taktiez ked je hladny, nazere sa z misky :D
mam ale kopu otazok a nechcem kvoli nim zakladat nove temy, pripadne vyhrabat tie stare, tak ich pisem sem:
mam moznost odberat nemecke granulky Frettchen4you, mali by byt najkvalitnejsie na trhu, len sa mi zda, ze je v nich prilis vela bielkovin - 40%, nemoze to sposobit problemi s oblickami?
zatial krmim royal caninom kitten 36, myslite ze je vhodne pri nom zostat?
je normalne, ze sa mu vobec nespinia uska? mam ho uz 3 tyzdne a zatial som mu v nich nevidela ani trochu usneho mazu
su dobre na strihanie pazurov kliestiky tvz. gilotinky? tusim som niekde citala, ze pre tenke drapky moc dobre niesu, lebo ich štiepia, ale zas pre samcov sa osvedcili, mate s tým niake skusenosti?
a inak, ako zistim, kedy sa fretka len hra a kedy to uz mysli vazne?? niekedy ked sa spolu hrame tak mam pocit ze je to uz skor boj, aj ked Kodik pri tom skace, obcas aj zakvoka, a teiz zvykne vydavat zvuky ako zadychany pes :) ale ked ho vidim ako s tymi jeho zubiskami cvaka a chniape, normalne sa ho bojim :D vizera dost agresivne, ale pevne verim ze on to tak vazne nemysli :lol:

tak to by bolo zatial vsetko, vopred dakujem za vsetky odpovede


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hryzenie-postupujem správne?
OdeslatNapsal: 19.Úno.2012 - 19:03 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 28.Pro.2011 - 17:40
Příspěvky: 44
takze Kodicek sa dneska blysol :lol:
ako kazdy den, pekne som si ho posadila na kolena, dala mu pastu a hladkala ho (v ramci zblizovacieho procesu :) ) keď ju uz dolizal, zostal mi chvilu lezat na kolenach , nechal sa skrabkat, hladkat .... potom zacal prejavovat zaujem o moju ruku, najpv ju zlatucko oblizoval , potom zacal jemne hryzkat a potom zacal hryzt riadne :evil: zasycala som nanho, pozrel na mna tymi krasnymi ciernymi ocickami, akoze co zlé on robí ... a zacal hryzt znova :twisted: tak som ho schmatla za zatylok, zasycala som nanho a polozila na zem ... potom odomna odide, chvilu ho pocujem cupitat po byte, pride do kuchyne a ocucha si záchod .... a na moje zdesenie zacne cuvat par cm od neho :roll: v panike ho nesikovne schmatnem ale podari sa mu niako vyslobodit..... a potom pekne odcupita na zachod, kadi a pozerala na mna opat s vyrazom tej najnevinnejsej fretky na svete :D

a mna napada len jedina otazka: o co tej fretke vlastne ide? :) lebo mam tusenie, ze si uz u nas konecne zvykol a zacina si ma skusat .... alebo si len nahovaram, ze to spravil naschval? :cheesy:


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign