Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 28.Bře.2024 - 19:34
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Kousání a učení na záchodek
OdeslatNapsal: 24.Srp.2009 - 19:55 
 E-mail  Profil

Registrován: 24.Srp.2009 - 19:23
Příspěvky: 21
Ahoj
Mam na vás velkou prosbičku. Než jsem si pořídil 9týdení elínku (fretice :) ) tak jsem si důkladně přečetl dvě knížky na jejich chov atd. Abych byl na ní důkladně připraven a abych jí spíš neubližoval.Teď jsou jí 3měsíce. A mam dva zásadní problemi první je kousání vím že je malinka a že si chce hrát taky si sní hraju začně kousat jemě, ale pak je už to nesnesitelna bolest někdy až do krve. Nevím jak jí mam naučit mez, zkoušel jsem když moc stiskně zařvat to se na mě jen koukna (jako by si myslel co na mě křičíš) a začne kousat někdy i více , dále jsem zkoušel jí bouchnout přes čumak a zavřit do klece aby věděla že udělala něco co neměla po pul hoďce si pro ní zajdu a chci si sní začít znovu hrát a jde to od znova. Dále jsem zkoušel ,podle jedně prodavačce ze zverimexu, že když začne kousat tak polejt hlavu vodou a zavřit do klece, ale to se mi moc nelíbí abych jí spíš něak neublížil. Nakoupili jsme jí i mnoho hraček hraje si jen sjednou, ale tu už někam zašantročila musím jí najít :D .
Kdyby jste mi pomohli byli by jsme moooc vděčný jsem schopný udělat cokoliv ale už mam rozkousaný prstíky jak na rukou tak i na nohou:)

Druhá otázka: Je záchudek mame rohový v jednom růžku s kočkolitem ze začátku na něj chodila ale teď chodí do jineho růžkuk. Ten hned vyčistímě a dáme kapku octa aby necítila svuj pach ale ona i přesto tam jde tak jsme dalli záchudek tam a ona začala chodit zas do jineho rohu a takhle je to do kolečka. Zkoušel jsem i to že jsem to její hovínko dal do zachudku aby citila ten pach, a nic:(.

Děkuji všem za jakékoliv info.


Přílohy:
Poznámka: Naše zlobivá elí
4.JPG
4.JPG [ 46.25 KIB | Zobrazeno 3619 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání a učení na záchodek
OdeslatNapsal: 24.Srp.2009 - 20:29 
 E-mail  Profil

Registrován: 21.Srp.2009 - 20:55
Příspěvky: 70
My sme hovinkovej problem vyresili tim,ze sme dali do kazdyho rohu neco,aby nakonec skoncil v kockolitu :wink: přes půl klece má hamák, pod nim improvizovanej pelech z hadru a na druhym konci má v jednom rohu misku a ve druhym ten záchod. Funguje to dobře, jen občas si misku odkutálí,no...ale to se stalo jen párkrát:) :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání a učení na záchodek
OdeslatNapsal: 24.Srp.2009 - 20:51 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Bře.2008 - 16:10
Příspěvky: 599
Bydliště: Ostrava
Tak hlavu vodou bych fakt nepolívala, to je pěkná blbost :roll: Ono to chce čas, holky jsou rošťandy kousavější, trvá jim to déle než kluků. Pak když už jí vychováš, přijde říje a některé račnou kousat znovu, pak třeba faleška, zase některé koušou, no to jsou hormóny, ale u mimi musíš vydržet, zkus ještě chytnout za zátylek, nad lopatky za kůži, to většina fretin nerada :) a na většinu fretin to funguje, nebo slabě fouknout na čumák. Já měla taky ruce od krve, teď je to zlatinko mazlivé a pořád mě pusinkuje :cheesy:
Záchodky pořiď dva, do každého rohu, nebo ho zkus na chvilku přemístit. Nebo si dej tu práci a počkej si až se bude štělovat hodit bobka mimo mísu, tak jí na záchodek přemísti ať dokaká tam, nejlépe se to chytá, když se probudí, to jí hned mazlinkuj (jsou poddajné) a pak jí šupni na záchodek. Já jsem tak naučila svoje, že jak se probudí jdou hned na záchodek pak teprve ven

_________________
http://Fretka-doma.blog.cz/
http://Nonano.mondozoo.com
http://ferretmarafiki.wz.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání a učení na záchodek
OdeslatNapsal: 24.Srp.2009 - 21:01 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Hlavu určitě nepolévat!!! Fretce by se do uší neměla dostat voda ;-) Hrozí jí záněty ;-) Každopádně ve 3 měsících už začíná pěkně zkoušet, co může a co ne...jde na ní puberta...Takže to co se doteď naučila, jakoby zapoměla :-) Chce to odzačátku a jako s dítětem na nočníček...Přenášet omývat a hodně trpělivosti. Já omývám místa, které pokakají Savem - Glanc s letní vůní, to je jediné, co mi proti osírání všeho možného pomohlo. Ocet vůbec :-)
K tomu kousání - u mláďat je to obtížnější a déle to trvá, já třebas u naší 2,5 leté fretky mám s tímhle potíž doteď (máme jí od 5 měsíce), prostě ona i když ví, že mě to bolí, stiskne ještě víc. v tu chvíli jí čapnu a hryznu prostě do ucha...Ona zakvoká, zdrhne a trošku se uklidní...Na každou fretku působí něco jiného a není zaručený recept, jak jí to odnaučit. Chce to vyzkoušet a mít trpělivost a nevzdávat se...

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání a učení na záchodek
OdeslatNapsal: 25.Srp.2009 - 5:27 
 E-mail  Profil

Registrován: 24.Srp.2009 - 19:23
Příspěvky: 21
Děkuji tak ja jí taky pokoušu :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání a učení na záchodek
OdeslatNapsal: 25.Srp.2009 - 9:59 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
jen jí při tom drž hlavu, nebo se ožene a budeš pokousaný taky :lol:

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání a učení na záchodek
OdeslatNapsal: 25.Srp.2009 - 18:24 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
No já jí čapnu vždycky za zátylek, vytahám a jak jí při tom držím, tak hryznu, když jí držím za tu kůži za krkem, tak nemá šanci hlavu otočit :P :oops: :mrgreen:

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání a učení na záchodek
OdeslatNapsal: 25.Srp.2009 - 21:32 
 E-mail  Profil

Registrován: 23.Srp.2009 - 15:14
Příspěvky: 34
Náš malej vždycky při chycení za zátylek a syčení na něj chvilinku kouká (hm, tak maximálně sekundu :D ) a pak VŽDYCKY začne zívat a hodí ksichtík typu mám vás opravdu na háku :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání a učení na záchodek
OdeslatNapsal: 26.Srp.2009 - 16:37 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Kvě.2008 - 17:55
Příspěvky: 139
no,ja by som dala do zvysnych rohov nejaku handru z pelisku,lebo oni si na vlastne hniezdocko nekakaju.U nasej to vzdy zabralo,ked kakala kde nemala.Ak sa vykakala vonku mimo zachodku v kuchyni,tak za kozku,pokarhat a dat do zachoda.A ako tam krasne chodi!!! Nasu sme karhali pri kusani chytenim za kozku a vzdy pritom zivala a ked sme mali dost,supli sme ju do klietky sa schladit.Ale vsetko pomohlo,dnes ani len naznak a este aj to najmensie jedlo si z pomedzi prstov vyberie opatrne akoby to bola bomba :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání a učení na záchodek
OdeslatNapsal: 26.Srp.2009 - 16:49 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Srp.2009 - 10:25
Příspěvky: 28
me to obcas dela taky ze jde do rohu obcas to dela kdyz se ji neco nezda tak udela naschval treba kdyz me kousala tak sem nani taky hejkla nebo placla tak odesla do rohu a nechala tam nadilku a nebo mas ten zachod blizko misky s jidlem . a stim kousanim nekde jsem cetla ze kdyz budou fretky 2 tak si budou hrat spolu a min s vami takze min kousani mi fredce jsou taky 3 mesice nedavno kousala nehorazne ted hodne kouse jen kdyz je rozblaznena a nebo kdyz sni az moc radime jinak je ted poslusna


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání a učení na záchodek
OdeslatNapsal: 30.Srp.2009 - 22:34 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Zkusila bych koupit obdelníkovej záchod, přes dva rohy. Nám to pomohlo na 100 % :wink:


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign