Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 28.Bře.2024 - 11:43
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Kousání mláďat
OdeslatNapsal: 12.Led.2008 - 0:58 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Fretčí mláďátka mají ostré zoubky, neznají sílu stisku. Koušou když jsou hladová nebo rozdováděná. Toto není agresivita, za kterou je to často laiky zaměňováno. Mláďata se musejí nejdříve naučit, že lidská kůže je slabší než kožich sourozence. Že lidská ruka je tu od toho, aby hladila, krmila a hrála si.

Já na mláďátka u nás narozená sahám od prvního dne narození. Moje samičky mě plně důvěřují a nestresuje je to. Pokud jim strkám ruce do pelíšku je vše vpořádku, vadilo by jim, kdyby se mláďátka odnášela někam pryč :wink: Takže jsou v kontaktu s lidským pachem a dotykem od začátku kdy přijdou na svět.

Když si přinesete domů mláďátko, tak já doporučuji postupovat tak, že si s nim hrajte, když je nakrmené. Nabízejte mu z ruky, ale pouze polosytému, aby vás v touze po jídle neraflo. :lol: Je třeba si s nim hodně hrát, nebát se. Když moc kouše nabídnout mu nějakou hračku, "škádlítko", které může bez problému mordovat a zakusovat se do něj. Pokud kouše do rukou a je to moc, tak dát výstrahu, například zasyčet nebo říci výrazně "fuj!". Pokud je rozdováděné vzteklé, tak jen na chvilku zavřít do klece, aby poznalo, že když kouše, tak si s nim nikdo nebude hrát. Aby se zklidnilo. Pokud nepříčetně lomcuje s klecí, je lepší jej nepouštět, protože by si to mohlo vysvětlit, že když bude dělat lomoz a vynucovat si volnost vztekem, tak uspěje. Jakmile se uklidní, můžete jej pustit. Vždy když začne překračovat povolenou mez, je třeba dát nelibost znát třeba tím "FUJ". Nejdříve to možná nebude fungovat, později ale fretě pochopí, že dělá něco špatně.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání mláďat
OdeslatNapsal: 30.Dub.2008 - 16:00 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Bře.2008 - 16:10
Příspěvky: 599
Bydliště: Ostrava
Je super,že jsi tak zodpovědný chovatel a mazlíš odmala :wink: Našu Kaču jsme odnaučovali taky tímto stylem, že když kousla moc,hukla jsem "NE" a odešla od ní (což jí bylo poměrně jedno a zabavila se sama :D ), ale po cca 2 měsících už pochopila, že je lepší společnost živá, než "uměláčci". Úplný mazel se z ní stal až po prvním hárání, když jsme museli říji ukončit, teď má ale falešku a kouše znovu a dokonce mě rafla víc,než když byla mimi, ale víme, že to je tím jak touží po tom nás mít v pelíšku :roll: :D ,tak trpělivě čekáme až se její hormóny uklidní :wink:

_________________
http://Fretka-doma.blog.cz/
http://Nonano.mondozoo.com
http://ferretmarafiki.wz.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání mláďat
OdeslatNapsal: 30.Dub.2008 - 21:03 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 28.Dub.2008 - 17:36
Příspěvky: 284
Bydliště: Praha
Moje mimčo, mě také stále kouže. Vždy jen tak chytne a hned pustí a dělá jako že zývá. Potom zkusí víc a zase víc. Když stiskne, že je to už moc tak také řeknu "NE", jak mi chovatelka poradila tak ji i uklidím domu ona vesela zaleze do domečku a spí. Vůbec se nechce mazlit jen lítat a provokovat psa s kočkou a jíst. Mazlení ani náhodou. Kdy se to změní? :roll: :)

_________________
Xavík, Žófa, Darah, Angebett, Apík :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání mláďat
OdeslatNapsal: 30.Dub.2008 - 21:42 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
:lol: no prostě malé mládě :cheesy: Na mazlení přece není čas, když je okolo spousty zábavy a zkoumání. Kdy čekat mazlení? No tak od půl roku nahoru záleží na každé freťuli zvlášť ale většinou opravdu tak po roce, nebo první říji se z fretek stávají dospělé a mazlení vyžadující fretky. Samozřejmě vyjma několika málo vyjímek :) :wink:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání mláďat
OdeslatNapsal: 30.Dub.2008 - 22:54 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 28.Dub.2008 - 17:36
Příspěvky: 284
Bydliště: Praha
tak snad nemám tu výjimku :roll: :D to jo je to pěkný zvědavec

_________________
Xavík, Žófa, Darah, Angebett, Apík :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání mláďat
OdeslatNapsal: 1.Kvě.2008 - 10:17 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Jordi napsal:
:lol: no prostě malé mládě :cheesy: Na mazlení přece není čas, když je okolo spousty zábavy a zkoumání. Kdy čekat mazlení? No tak od půl roku nahoru záleží na každé freťuli zvlášť ale většinou opravdu tak po roce, nebo první říji se z fretek stávají dospělé a mazlení vyžadující fretky. Samozřejmě vyjma několika málo vyjímek :) :wink:




Ano ano, třeba naše Kimina(je jí rok)...Mazlila se po kastraci, to bylo poprvé v životě, co se mazlila...Za týden, když jsme si na to zvykli a byli jsme nadšení, jí otrnulo, vše jí přestalo bolet a je z ní neskutečný kryplík :cheesy: Kouše tisíckrát víc a to i její fretčí kamarádku cupuje...Ta na ní syčí a kolikrát se před ní už schovává, jak jí má plné zuby....
:P Tím tě ale nechci strašit :lol: To jen jsem reagovala na tý výjimky, co píše Jordi :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání mláďat
OdeslatNapsal: 1.Kvě.2008 - 15:27 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Bře.2008 - 16:10
Příspěvky: 599
Bydliště: Ostrava
Jojo, však počkej,jak budeš nadšená, že se mazlinkuje, pak přijde říje a máš tu znova potvoru kousavou :evil: :lol: Je sice fakt, že Kačka je mazel odmala, teda tak jak byla mimi tak jen na chvilku, pak se zakousla, ale třebas co má odmala, je že miluje olizovat rty a nos a tváře,bradu a to nikdy, nikdy nekousla, ona je v tomdle labužnice :cheesy:

_________________
http://Fretka-doma.blog.cz/
http://Nonano.mondozoo.com
http://ferretmarafiki.wz.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání mláďat
OdeslatNapsal: 1.Kvě.2008 - 19:55 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Ja musim zatukat, ale vsechny me fretky jsou v pohode co se tyce kousani (krome dvou sestricek, ktere se ke me dostaly jako starsi - ty kousou lidi, pac jim neduveruji, me jak kdy, ale je to mnohem lepsi nez na zacatku) Kazdopadne jakakoli faleska, ci porod je nezmenila v nicem vuci me. Sem tam me nejaka tahala do pelechu, ale to tak jemnoulince, ze jsem zadne sramy nemela.. :)
Moje fretule si odbyly pubertu v tom, ze to byly strestiprdla a skoro bych na to i zapomela, kdyz se na ne dnes koukam - dospele a moudre se divajici mlade damy :) (kluku se to netyka, to jsou pekni trumberove :D ) a hlavne vsichni neuveritelni mazlove! :)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání mláďat
OdeslatNapsal: 1.Kvě.2008 - 21:56 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 28.Dub.2008 - 17:36
Příspěvky: 284
Bydliště: Praha
já mám chlapečka, tak snad to bude oki :) ještě když je unavoný, jako co sotva vyleze, že je zvědavý tak už se dnes chvilku nechal mazlit :wink: ale pěkně hladový. Nemůže se přežrat? :oops:

_________________
Xavík, Žófa, Darah, Angebett, Apík :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání mláďat
OdeslatNapsal: 1.Kvě.2008 - 22:49 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
:) Fretky se obvykle nepřejídají. A co, vždyť je ve vývinu, ne? Tak ať si dá :wink: :)

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání mláďat
OdeslatNapsal: 2.Kvě.2008 - 0:49 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 28.Dub.2008 - 17:36
Příspěvky: 284
Bydliště: Praha
já vím, nějak se musí udržovat při životě :D Jen toho prostě sežere strašně moc. :)

_________________
Xavík, Žófa, Darah, Angebett, Apík :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání mláďat
OdeslatNapsal: 16.Zář.2008 - 12:25 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 2.Zář.2008 - 11:00
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha
For Bodule: Bud v klidu, mame doma maleho fretacka a take papa jak bezedny. :)) Jsou proste ve vyvinu :).


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání mláďat
OdeslatNapsal: 16.Zář.2008 - 14:28 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 21.Srp.2008 - 21:05
Příspěvky: 569
Bydliště: Bučovice-Jihomoravský kraj
Kousání-super téma

Tak u nás je kousání momentálně na etapy. Bohužel k dnešnímu dni koušou oba kluci. Bubla ten kouše do krve, Ku-Ki jen tak aby se neřeklo. Od té doby co se pravidelně pojídají je to lepší. Koušou sebe a mě minimálně. Jinak nohy kousat miluje asi každá fretka a to se mi asi odnaučit nepodaří. Fakt je že do ruky mě koušou s větším elánem. Jsou to mládata a kousat nějaký čas budou. Jediné co je nutím-když kousat tak s mírou! A určitě mám vyjímky a budou mě kousat celej život a nebudou se rádi mazlit

_________________
http://wilt007.rajce.idnes.cz/
http://www.bzooland.webnode.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání mláďat
OdeslatNapsal: 16.Zář.2008 - 14:43 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Vsak oni se uklidni a naroste jim prdel, kterou bude tezke nekam tahat a tak budou chtit tahat 8) Kluci se vyradi, ale ver tomu, ze se pak sklidni :)
Spis asi ti brzo mezi sebou zacnou stupnovat kousani az to povede k strupum na zatylku a pak k rvackam az se zacnou dohadovat, ktery z nich prave bude delat samici..
P.S. a i nohy obcas prestanou nekteri kousat :) u me to zustalo jen skodikovi a dapplete :) ale kazdy ma neco jineho - Flo kouse do rukou, tak brutalne, ale neprokousne a neudela nic, ale ma peknej stisk.. Kabultan vzdy kdyz sedim (hlavne na zemi) tak mi skace na ruku a na rameno, ze zadu, takze se vzdy leknu a Dappleta skace na zada :) proste kazdej ma neco :)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání mláďat
OdeslatNapsal: 16.Zář.2008 - 14:54 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 21.Srp.2008 - 21:05
Příspěvky: 569
Bydliště: Bučovice-Jihomoravský kraj
Yasmin a budou se prát ikdyž samice v baráku nebude? Tam si přece konkurovat nebudou pokud tam nebude objekt jejich touhy ne? Co myslíš? Kastrovat bych je nechtěl, teda aspon ne, pokud to nebude nezbytně nutné a hlavně pokud to nebude ohrožovat jejich zdravotní stav.

_________________
http://wilt007.rajce.idnes.cz/
http://www.bzooland.webnode.cz/


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign