Jiné důvody kousání:
Například v době říje samce, může se jeho chování zdát agresivním. Začne majitele pronásledovat, zakousne se do nohy, ruky a drží, nebo se dokonce snaží majitele tahat. Toto také není agresivita. Je to chování ovlivněné hormony. Jinými slovy pudy, které velí samci vyhledat samici a spářit se s ní. A pokud není samice na blízku, může začít pronásledovat členy domácnosti.
Není to pravidlo, někteří samci jsou naopak mazlivější.
Samice v době říje bývají mazlivé téměř vždy. Jejich kousací období může naopak nastat krátce po porodu, kdy si můžou chtít chránit svá mláďata. Některé samičky mají touhu bránit pelíšek silnější, nebo nemusejí důvěřovat až natolik svému majiteli, že se mohou jevit agresivnějšími. Také bývají více podrážděné a vnímají jinak zvuky kolem sebe. Například pisklavé zvuky je dokáží vyburcovat k tomu, že nepříčetně chtějí onu věc, co píští. Mohou třeba pískací hračku považovat za další mládě a pískání za to, že je mu ubližováno, pak mohou kousnout.
Toto chování je obdobné i v případě falešné březosti a fiktivního porodu. Samičky si hledají své děti, byť by to měly být imaginární mláďata, nebo hračky a často vybraný člen domácnosti, který v její psychice hraje roli mláděte. Samička pak ono mládě neustále tahá do pelíšku a naopak se může stát, že ostatní členy domácnosti začne napadat ve snaze to své mládě bránit. Opět to není agresivita, ale hormonální změny chování způsobené říjí a porodem. Toto období může trvat zhruba i 6 týdnů.
Samci bývají v říji zpravidla od jara až do podzimu, v poslední době se ale stává, že samci začínají říjit už i krátce před Vánocemi. Samice by neměly říjit déle jak 4 týdny. Mívají jednu, dve až tři říje za sezónu, přičemž zabřeznout by ji majitel měl nechat jen jednou za rok.