Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 29.Bře.2024 - 14:58
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Kousání
OdeslatNapsal: 12.Led.2008 - 1:31 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Jiné důvody kousání:

Například v době říje samce, může se jeho chování zdát agresivním. Začne majitele pronásledovat, zakousne se do nohy, ruky a drží, nebo se dokonce snaží majitele tahat. Toto také není agresivita. Je to chování ovlivněné hormony. Jinými slovy pudy, které velí samci vyhledat samici a spářit se s ní. A pokud není samice na blízku, může začít pronásledovat členy domácnosti. :twisted: :) Není to pravidlo, někteří samci jsou naopak mazlivější.

Samice v době říje bývají mazlivé téměř vždy. Jejich kousací období může naopak nastat krátce po porodu, kdy si můžou chtít chránit svá mláďata. Některé samičky mají touhu bránit pelíšek silnější, nebo nemusejí důvěřovat až natolik svému majiteli, že se mohou jevit agresivnějšími. Také bývají více podrážděné a vnímají jinak zvuky kolem sebe. Například pisklavé zvuky je dokáží vyburcovat k tomu, že nepříčetně chtějí onu věc, co píští. Mohou třeba pískací hračku považovat za další mládě a pískání za to, že je mu ubližováno, pak mohou kousnout.

Toto chování je obdobné i v případě falešné březosti a fiktivního porodu. Samičky si hledají své děti, byť by to měly být imaginární mláďata, nebo hračky a často vybraný člen domácnosti, který v její psychice hraje roli mláděte. Samička pak ono mládě neustále tahá do pelíšku a naopak se může stát, že ostatní členy domácnosti začne napadat ve snaze to své mládě bránit. Opět to není agresivita, ale hormonální změny chování způsobené říjí a porodem. Toto období může trvat zhruba i 6 týdnů.

Samci bývají v říji zpravidla od jara až do podzimu, v poslední době se ale stává, že samci začínají říjit už i krátce před Vánocemi. Samice by neměly říjit déle jak 4 týdny. Mívají jednu, dve až tři říje za sezónu, přičemž zabřeznout by ji majitel měl nechat jen jednou za rok.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání
OdeslatNapsal: 21.Říj.2008 - 19:48 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 14.Srp.2008 - 15:04
Příspěvky: 29
Bydliště: Ostrava
Mohli by jste mi poradit jak odnaučit Izzinu kousat?
Přinesla jsem si ji od chovatele s venkovním chovem, kde se jim asi moc nevěnoval, takže mláďatka nebyla rozmazlená. Kdykoliv se přiblížím hned si na mě otevíra tlamičku a provokativně mě furt štípe. To by se dalo ještě vydržet, ale ráda mě zničeho nic sylně kouše dokud stím něco neudělám. A když se naštve tak schválně vyhledává citlivá místa k zakousnutí :( .
Pohladit a pochovat se nechá jen chviličku potom co ji opatrně vytáhnu s hamáku kde spinkala. Je to taková nevychovaná freťule co furt utíká, kouše a krade.
šlo by ji ještě nějak vychovat? Má jen 5měsíců.
Děkuji za radu.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání
OdeslatNapsal: 22.Říj.2008 - 8:26 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Bře.2008 - 16:10
Příspěvky: 599
Bydliště: Ostrava
Ahoj Pampelo. Myslím, že jelikož to je ještě mimčo, tak to zvládneš pouze trpělivostí :lol: Jinak teda děláš správně, že jí mazlíš, když jí vytáhneš s pelíšku, to je většina fretek vláčných. Zkus třeba ještě než jí pustíš, dát něco co má moc ráda, třeba maso, najezené mimča koušou méně :cheesy: Pak jí nechej prolítat chvilku samotnou a už si s ní hrej. Umyj si ruce pokud děláš s jídlem, protože mimina mají hlad pořád a když budeš cítit jídlem, tak prostě budeš jídlo :D Když už se do tebe zakousne, tak jí okřikni a nehrej si s ní, ona přijde sama :) jinak není zaručeno, že to fungovat bude,ale u nás to zabralo u dvou fretek a teď jsme v pohodě a to máme kluka necelé 6 měsíční mimino a ten už nekouše vůbec. A myslím si, že samičky jsou jako mimča více kousavější než samečci (ale tohle je čistě můj názor) :)

_________________
http://Fretka-doma.blog.cz/
http://Nonano.mondozoo.com
http://ferretmarafiki.wz.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání
OdeslatNapsal: 22.Říj.2008 - 14:39 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 2.Zář.2008 - 11:00
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha
Souhlasim. Chce to opravdu trpelivost. Okrikovani, placani pres cumak a nevsimani se. Kvido si celkem rychle zvyknul, ze kdyz to s kousanim prehani, tak si ho prestaneme vsimat. A hrat si samotny nikoho nebavi, takze se vzdy uklidni. Chce to hodne trpelivosti a u nas sadu teplych ponozek, protoze kousani do nohou asi fretku nikdy poradne neodnaucis: kdyz si zadaji Tvoji pozornost, kousnou do nohou, protoze jsou nejblize :))).


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání
OdeslatNapsal: 22.Říj.2008 - 14:55 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 1.Dub.2008 - 14:10
Příspěvky: 153
Bydliště: Trutnov
přesně tak, Šmudlina je taky z venkovního chovu, od člověka, kterej je měl jenom na kšeft. Hodně trpělivosti a snažit se jí věnovat co to jen jde - vyplatí se to :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání
OdeslatNapsal: 22.Říj.2008 - 18:18 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Ja mam takove mladatko z vlastniho chovu :lol: :lol: kouse, syci, nechce se nechat chytit a uz vubec ne chovat :twisted: ale ono je to prejde ;) Jak pisou holky, chce to trpelivost :)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání
OdeslatNapsal: 27.Říj.2008 - 12:02 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 14.Srp.2008 - 15:04
Příspěvky: 29
Bydliště: Ostrava
Ted když jsme byli častěji za kamarádem Moonym, který Izzi pořádně vyprášil zlobivý kožich, je teď hodnější, nechá se déle chovat. Ale když se dlouho nevidí tak zase začne vyvádět.
Když máte asi víc než jednu fretulu tak se mezi sebou vybijou a už se jim pak nechce kousat a zlobit pánička. Nemůže to tak být?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání
OdeslatNapsal: 27.Říj.2008 - 12:23 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 21.Srp.2008 - 21:05
Příspěvky: 569
Bydliště: Bučovice-Jihomoravský kraj
U nás rozhodně ne-naši kluci se na sobě sice vyřádí, ale vždy to jeden odnese. Takže néé vždy to funguje.

_________________
http://wilt007.rajce.idnes.cz/
http://www.bzooland.webnode.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání
OdeslatNapsal: 16.Úno.2010 - 21:38 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 6.Úno.2010 - 1:16
Příspěvky: 7
ja jsem ted dostala fretku montyho ale je mu uz 9 mesicu a kousal, ted se necha uz hladit a mam ho skoro treti tyden ale kdyz je pustenej tak se chova i dobre ale i nevypocitatelne a obcas kousne myslite ze to taky casem prejde aspon trochu?a jeste jedna vec kdyz vylejza z klece tak se docela bojim ho vzit do ruky a vyndat ho protoze mam samozrejme strach, vim ze to neni dobre ale nevim jak to mam prekonat protoze vim ze me zas kousne.dekuju


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání
OdeslatNapsal: 16.Úno.2010 - 22:16 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
V 9 měsících může být v pubertě a pokud značkuje a smrdí, tak i v říji a nevypočitatelné chování tato období doprovází.

Jak překonat strach? naučit se freťáka uchopit tak aby nemohl kousnout. Nabídni mu třeba multivitaminovou pastu než jej vezmeš. A zvedej ho s pastou u čumáku. Pokud nemá rád pastu, tak nějaký jiný pamlsek.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign