Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Dub.2024 - 5:45
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: agresivní
OdeslatNapsal: 10.Srp.2011 - 22:31 
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 10.Srp.2011 - 21:43
Příspěvky: 66
Ahoj potřebovala bych poradit,přivezla jsem si ze zverimexu 2 měsíční
samicku ale je strasne agresivná kouše a často az do krve zahryzne se a
nechce pustit.Kámoška me poradila že ji mám vždy když kousne víc dát přes
tlamicku,ale ona potom po mě vyjede jeste a nekolikrát za sebou nechce se
ani mazlit a nechce být v ruce kdyz ji pustím akorát běhá schováve se před
nám a bud nám jde po nohách nebo po rukách casto se nenechá ani
pohladit.mam ji doma tyden.ale když spí tak ji hladit muzu to me pak u líže
když se vzbudí ale jak se rozkouká tak je agresivní:(...nevíte jak ji mám
vychovat aby aspon nekousala do krve ?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: agresivní
OdeslatNapsal: 11.Srp.2011 - 20:11 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 4.Kvě.2011 - 16:53
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha
Jestli je ze zverimexu, není se čemu divit. Nevíš čím si prošla předtím. Fretky se do zverimexů dostávají často z farem, kde se o ně nikdo nestará, nejsou socializované ani zvyklé na lidskou ruku. Kouše vás protože se bojí, neví co má čekat, je pořád ve střehu. To že se bojí dokazuje i to že se před vámi schovává. Nesmíš hned chtít se s ní mazlit, nejdřív musí pochopit že se tě nemá bát, že jsi přítel. Nech jí se pořádně rozkoukat a aby tě nekousala zkus si s ní hrát, ale pro začátek třeba se strašidýlkem na prutě. Budeš si s ní hrát ale zárověň jí nebudeš hned dávat ruku. taky jí zkus dávat pastu z tuby. Ona pak pochopí že ty jsi ta hodná. Pak už stačí "jen" naučit sílu stisku. Když už nebude problém jí třeba chytit, ale přesto tě kousne hodně (ne jen tak lehce jako když štípne) tak většinou stačí zasyčet nebo vytahat za kůži za krkem. Mě se například osvědčilo kousnout ho za krkem zpátky. Když mě marley kousnul a najednou jsem se zakousla já do něj tak se nestačil divit. Občas se může stát že ti to fretka vrátí. Já někdy musela potrestat třeba čtyřikrát abych měla já to poslední výchovné slovo. Protože když ho potrestáš a on tě kousne zpátky tak on to bere jako svoje vítězství, taková hra Kdo z koho..
Snad ti to pomohlo, doufám že napíšeš jak se situace zlepšuje :-) ale nečekej výsledky za dva dny, získat důvěru fretky je na delší dobu, tak buď trpělivá, přinese to své ovoce. ;););)

_________________
Bob&Marley


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: agresivní
OdeslatNapsal: 11.Srp.2011 - 22:22 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Ale taky se málokdy povede, že by přestala jako malá kousat uplně..:) s tím moc nepočítej...Mě Bruno nikdy do krve nekousl, ale kousání je u nás na denním pořádku..:D ted mu budou tři měsíce..je v pubertě a to je teprv rodeo někdy...s fretečkou si ještě užiješ starostí, uvidíš..:) neztrácej hlavu, chce to čas a pevné nervy..a hlavně zjistit jak na to...opravdu je nejlepší jít na to přes jídlo..:) vitaminové pasty od gimpetu jsou to nejlepší...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: agresivní
OdeslatNapsal: 11.Srp.2011 - 23:06 
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 10.Srp.2011 - 21:43
Příspěvky: 66
Děkuji moc za rady fretku mame poprví tak si sní moc nevíme rady byly jsme se podívat ve zverimexu a kdyz jsme vydeli jak je tam zavrená v malé kleci tak sme ji tam nemohli nechat bylo roztomilá:)skouším si sní hrat ona furt skáčí a jakoby piští a když je moc rozdováděná tak se vždycky rozeběhne a kousne me :Dmám uz ruce od krve je to strasný:Dale tedka jsem ji vytáhla z klece tak me lízala asi byla zase rozespala tak jsem ji dala plátek šunky tak mě pěkně baštila z ruky a pak to zase přišlo zase kousala vždycky se rozeběhne a kousne a furt po me leze a kouše když ji dám pryč odeme tak stejne prijde zamou a furt jenom kouše tak sem ji zavřela do klece a nevšímala jsem si jí jen sem ji tam dala misky s jídlem a tedka mi dělá v kleci naschváli tahá jídlo po celý kleci vyhazuje podestýlku naschvál strká hlavu do pití a vylejvá ho:Ddoufám že to časem prejde a zvykne si na mě i na přítele:)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: agresivní
OdeslatNapsal: 11.Srp.2011 - 23:24 
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 10.Srp.2011 - 21:43
Příspěvky: 66
jeste mam par dotazu jak poznám že je v pubertě?prý jí je 2 měsíce ale ve zverimexu si to mohli vymyslet:)taky jsem jí koupila vodítko pro fretky a ona z toho během 2 minut vyklouzne tak nevím jaký vodítko jí mám koupit abych sní ubec mohla chodit ven a nemela strach ze mě vyklouzne:(


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: agresivní
OdeslatNapsal: 12.Srp.2011 - 1:04 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 4.Kvě.2011 - 16:53
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha
Já sama ještě nemám kluky v pubertě takže v tom ti bohužel neporadím. Pročti si stránky fretka.cz tam je úplně všechno i o pubertě :-) Jestli jí je 8 týdnů asi se to dá aspoň trochu odhadnout podle velikosti , 7.týden fretky se pozná podle přezubování. Předpokládám že jsi koupila vodítko taky ve zverimexu, to bude asi nylonové vodítko s kšírkami. Ty jsou moc velké a přezky povolují. Já je měla taky, svým klukům jsem je zašila aby se nepovolovaly (za týden už jim ale byly malé, ptž mi rostou jak z vody). Určitě jim kup kožené kšírky. Dají se sehnat v lepších obchodech pro fretky (www.obchudekumajdy.cz nebo www.pro-fretky.cz). tyto kšírky se nepovolují. Vodítko záleží na tobě. Někdo používá i to nylonové, my osobně máme na naše kluky (milujou vycházky a furt někde něco oňuchávají) flexi vodítka 5m, ale to asi až na sebe budete zvyknuté.
Jinak šunku bych jí asi nedávala, spíš syrové maso nebo vařené (nesolené) ale jen kuřecí nebo hovězí. Případně zkus meloun, většina fertek ho miluje a tou vitamínovou pastou od gimpetu taky rozhodně získáš plusové body.
Jinak kousání je hra. Nejlepší fretčí hra je na kousanou, já mám taky kousance na nohou a na rukou, to tak je. Když ale vás kouše ve chvílích kdy je rozdováděná tak jí stači učit tu sílu stisku, však neboj ono to bude dobrý. Jen počítej s tím že s fretkou se zverimexu je to běh na dlouhou trať ;)
Tak hodně štěstí tobě i fretečce ať se brzo skamarádíte ;););)

_________________
Bob&Marley


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: agresivní
OdeslatNapsal: 12.Srp.2011 - 12:12 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Jestli nechceš mít fretečku nemocnou tak šunku určitě ne! je plno pamlsků které fretky milují..ale domácí lidské jídlo fakt ne...:-/
Nejlépe maso, moji kluci milují kuřecí srdíčka a játra, pak klasicky nakrájené prsíčka a z kuřete po čem se můžou utlouct je syrová kůže..:) nedávám vařené žádné maso, oni mi to stejně nesní...U mě vyhrává na plné čáře syrové kuřecí..hovězí sní jen ten mladší, ten sní vesměs absolutně cokoliv..:) pak dávám z ovoce nektarinky nebo broskve, merunky, banány milují...a ze zeleniny rajče, okurku a ten meloun...po tom se taky můžou utlouct..:) ale ani moc granulkama nekrmíme..když už si zobnou, tak jim dávat totally ferret baby a ferret complete, což jsou myslím kvalitní granule a dostačující i obsahem, ale stejně s nimi spíš jen přikrmuju a dám hodně masa...vitamínové pasty a malt soft pasty na trávení po tom se u nás jen zapráší..:) nemůžu od nich kluky odtrhnout..a nedej bože když ji někde zapomenu, tak jí po chvilce najdu rozkousanou na zemi..:D prostě chuť je chuť a fretka si pro mlsku vyšplhá kamkoliv..:)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: agresivní
OdeslatNapsal: 12.Srp.2011 - 12:16 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
jo a kšírky mám vyzkoušené snad všechny...i nylonové, kožené, takové ty s polstrováním pro pejsky at je neřežou, tak přímo pro fretky je to taková sítka na suchý zip a přes to ještě přesky..ta je nejlepší..nejpevnější, z toho se mi nikdy nevyvlekli..:) jinak pokud fretka chce tak se vyvleče ze všeho..:D ale i ty nylonové jsme zkoušeli nedavno venku a když se nesnaží si to záměrně sundat a jsou dobře utažené tak to taky jde...ale to bych nezkoušela na miminu...fakt doporučuju tu sítku a určitě natahovací vodítko...ta šnurka co bývá ke kšírkám prodávána je u freteček na nic..ty se rozeběhnou a pak zastaví pak zase rozeběhnou..a lítat za nima jak papírový drak by se mi teda nechtělo..:) já to dělám tak že mám na aronkových kšírách přidělané nylonové vodítko a to je připojené na brunovo kšírky a pak od jednoho z nich mám napojené to flexi...a mám klid...:)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: agresivní
OdeslatNapsal: 12.Srp.2011 - 19:40 
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 10.Srp.2011 - 21:43
Příspěvky: 66
a muzu dat jako podestýlku bio kats natural orange?doporucil me to ze zverimexu ale me se zda že to je jen pro kocky do toalety?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: agresivní
OdeslatNapsal: 12.Srp.2011 - 20:03 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Fretky mají podestýlky stejné jako kočky..;-) takže normálně jakýkoliv písek, silikon apod...já používám taky pomerančový...hezky voní...:)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: agresivní
OdeslatNapsal: 12.Srp.2011 - 20:16 
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 10.Srp.2011 - 21:43
Příspěvky: 66
tedka jsem si sní hrála mam ji pusteto a mam tak pohryzaný ruce tak strasne kouse to je snad cim dal tim horsi :D uz fakt neim jak ji naucit aby nekousala uplne do krve


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: agresivní
OdeslatNapsal: 12.Srp.2011 - 20:26 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
fretce se ale nepodestýlá tak, že by měla stelivo po celý kleci, dno klece se nechává bez podestýlky a ta se nasype jen do kočičího WC. jinak jakýkoliv piliny, seno a podobný jsou absolutně nevhodný.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: agresivní
OdeslatNapsal: 12.Srp.2011 - 20:32 
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 10.Srp.2011 - 21:43
Příspěvky: 66
no ja jsem dala po celý kleci do bio kets a do wc jsem dala pisek vadi to moc?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: agresivní
OdeslatNapsal: 12.Srp.2011 - 21:49 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Po dně klece by nemusela mít nic nebo nějaký pelíšek...určitě ne nějakou podestýlku...ve zverimexech to tak bývá, ale fretka má mít nějakou deku nebo pelíšek a ne jako králík nebo podobné zvířata...na dno klece se dává záchod s kočičím pískem..jestli máš trojuhelníkový, rychle bych ho vyměnila za normální klasický kočičí..nějaký obdelníkový...do rohového ti moc dlouho na záchod chodit nebude...a tím pelíškem z kusu deky nebo mikiny nebo čehokoliv i zabráníš tomu aby ti vykonávala fretečka potřebu někam jinam než tam kam má..většinoou to funguje..fretky si nekakají do pelíšku..:)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: agresivní
OdeslatNapsal: 12.Srp.2011 - 21:50 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
jinak bio kats já používám právě do toho záchodku...a tys tam dala písek jako obyčejný písek??? :-O


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign