Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 29.Bře.2024 - 0:10
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Kousání ze hry
OdeslatNapsal: 17.Dub.2010 - 18:05 
 E-mail  Profil

Registrován: 17.Dub.2010 - 17:43
Příspěvky: 3
Ahoj všem, chtěla bych se zeptat: chodím pomáhat do záchranné stanice pro zraněná zvířata a jak to tak bývá, občas se tam octne i nějaké to zvíře, které někomu uteklo nebo ho někdo vyhodil a podobně. Takhle už tam mají jednu fretčí samičku, které už je nějaký ten pátek a je absolutně neochočená. No a teď jim tam přibyl taky fretčí sameček, je asi ještě mladý, ochočený a ohromě přátelský a hravý. Vždycky, když tam jsem, tak si s ním hraju, nadšeně za mnou běhá, útočí na mě, loví mi ruce. Občas to ale začne trochu přehánět, chytne ruku, nechce pustit a tak, ale vždycky jen ze hry, nikdy na mě jinak neútočí, že by jako chtěl ublížit. Fretky jsem nikdy nechovala, netuším co s nima, jak se mají vychovávat a tak podobně. Sama chovám potkany, vím, že když takto přeženou hru, že se přestanou krotit, je třeba je trochu "umravnit", stejně jako třeba štěně, které nezná svou míru. Vím jak na psa i jak na potkana, ale nevím, jak vysvětlit fretce, že by se měla krotit, že to přestává být hra. Jde fretku takhle vychovávat a jak na to?
A ještě druhý dotaz. Jelikož tam už tu jednu fretku mají, chtěli jsme dát obě fretky dohromady. I z důvodu nedostatku místa, přece jen je to tam zařízené na jiná zvířata, než vyhozené domácí mazlíčky. Sameček je vykastrovaný, takže není problém nějakého nechtěného přírůstku. Ovšem nevím, jestli vůbec fretky rády žijí společně a hlavně, jestli lze ke starší samičce, která celý život žila sama, ještě přidat nového kamaráda. A jestli ano, jak na to.
Omlouvám se, že tu zahlcuju diskuzi asi dost začátečnickými dotazy, ale opravdu o fretkách vůbec nic nevím, jelikož jsem se o ně do teď nikdy nezajímala. Děkuji za každou radu.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání ze hry
OdeslatNapsal: 17.Dub.2010 - 18:29 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
pokud to fretka ve hře přežene, tak tak jí okřiknout a nachvilku zavřít do klece, nebo si jí nevšímat a podobně. "tělesný" tresty nemají smysl - fretka se rozdovádí ještě víc.
co se týče společnýho soužití fretek, tak ano, mohou být spolu, ale pokud jde o zvířata, která jsou k adopci a toto je jen jejich přechodné bydlení, tak bych je k sobě nedávala. pokud si na sebe zvyknou, bude pro ně odchod do jiného domova o to víc stresující, dost těžko se udává jedna starší fretka, natož dvě společně..

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání ze hry
OdeslatNapsal: 17.Dub.2010 - 18:36 
 E-mail  Profil

Registrován: 17.Dub.2010 - 17:43
Příspěvky: 3
Ok, takže netrestat, ale nevšímat, fajn, zkusím to:)
No ta starší už tam několik let žije, k adopci určitě není a ten mladší tam asi taky už zůstane, je tam už asi dva měsíce, přišel v hrozném stavu, vyhublý a tak, bývalý majitel se o něj nějak nestaral, tak mu ho nějaká jeho známá vzala a donesla ho tam, musel se dát dohromady a za tu dobu si tam na něj všichni zvykli, takže to vypadá, že už pryč nepůjde. Tak děkuji za rady:)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání ze hry
OdeslatNapsal: 17.Dub.2010 - 18:44 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
pokud už tam budou na trvalo a samec je kastrovaný, takže by samici už neobtěžoval, možná bych je zkusila pomalu seznámit a uidíte podle reakcí.. některé fretky se snesou bez problémů, jiné se ze začátku porvou, ale zvyknou si a jiné se nesnesou vůbec..

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání ze hry
OdeslatNapsal: 17.Dub.2010 - 18:58 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 5.Led.2008 - 21:09
Příspěvky: 876
Bydliště: Přerov
Ono je to těžko, když se kluci rozdovádí, například skáče do vzduchu a "lapá" mi moji ruku, kterou ho dráždím, tak se mu to asi těžko reguluje a jednou jsem neuhnul a cvaknul mě pořádně, ale věřím, že tohle nechce. Jinak mě jen olizuje a neví co to je kousnout.

_________________
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci_2009/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Amalka/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Mladata_2010/
http://old.stream.cz/?m=video&a=user_vi ... _id=164416


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání ze hry
OdeslatNapsal: 18.Dub.2010 - 0:05 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 28.Dub.2008 - 17:36
Příspěvky: 284
Bydliště: Praha
přesně tak můj klučík je hodný, ale někdy ho to popadne a taky rafne. některé fretky jsou prostě mazlíci a hodní a někteří si občas neodpustí kousnutí. ovšem stejně se určitě časem naučí, že nesmí silou. s fretkami to chce hlavně trpělivost nepovolit a pevné nervíky :D držím palečky ať to všěechno zvládnete

a se seznamováním opatrně, ale u kastrovaného samce by neměl být problém. jsou to prostě osobnosti :) sednout si nemusí. chce to je chvilku pozzorovat jak se k sobě budou chovat. A to se pozná hned jestli se snesou nebo ne. :evil:

_________________
Xavík, Žófa, Darah, Angebett, Apík :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání ze hry
OdeslatNapsal: 19.Dub.2010 - 15:22 
 E-mail  Profil

Registrován: 17.Dub.2010 - 17:43
Příspěvky: 3
No oni je prý už zkoušeli dávat dohromady, nechodím tam každý den, takže jsem u toho zrovna nebyla, a prý se jeden druhého báli, hlavně prý ta samička, asi už je trochu zvyklá na svůj klid, jak tak žije celý život sama a ten sameček je takové mladé potřeštidlo, tak z něho asi měla respekt. Takže nás napadlo, že bychom tu samičí voliéru rozdělili pletivem na půl a dali každého do jedné části, aby si na sebe zvykli. No uvidíme, snad se spřátelí :D


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign