Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 28.Bře.2024 - 16:01
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Zoufalá situace POMOZTE hromádky všude
OdeslatNapsal: 15.Kvě.2009 - 13:38 
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Srp.2008 - 21:37
Příspěvky: 39
Ahoj, asi se budu opakovat, ale mám fetečku, která bude mít za měsíc rok a momentálně je v říji. Včera jsem byla u veterinářky na ukončení říje. Malá je hodná bezproblémová, ale poslední 3 měsíce mi hodně dělá hromádky mimo záchudek. Začalo to s jedno hromátkou na stejné straně a pak i na druhé. Zkoušela jsem všecno možné, dát více hader, když fretka je čistotná a nebude dělat hromádky do pělíšku. Nu stejně jí tam udělala. Dala jsem misku na její oblíbené místo, vydrželo to asi týden a něco, a pak se udělal vedle misky na jídlo a pak před miskou na jídlo. Poslední měsíc je to hodně zlé, v říji je druhý týden, aspon, co jsem si já všimla. tedy, kdy to šlo poznat :oops: . Jenže neví co dělat, aby nedělala, aspon né ak často hromádky, kde je nemá. V kleci dole měla deku, tu jsme musela vzít, protože byla hnedka od sekrementů. Na záchod chodí taky. Nevím, co dělat, jestli jí mám mám do každého rohu dát záchod. Dneska mě dostala, vždy když dělala hromádky tak na spodku klece. Nikdy nešla do patra, kde má pelíšky a deky na spaní a další misku s granulemi. Dneska už udělala několirát potřebu v patře, no mám strach, že ani druhá přična, kde má jídlo není před ní v bezpečí. Jsem z toho tak zoufalá, že jsem zkusila radu kámošky, která říkala, at místa, kde nechává hromádky posypu pepřem. Ono to vážně funguje, že od včera, kdy jsem to posypala, tam ještě hromádku neuděla, ale možná proto se stěhuje už do vrchního patra. Nevím, co s ní mám dělat, protože s tímto nebyly nikdy velké problémy. je to zvířatko a já beru, že né vždy se trefí do záchoda, ale tohle je prostě už síla. To, že by nemohla se udělat na záchodě taky není možné. Ráno jsem jí dávala na záchod, a normálně ho použila, tak jsem jí hnedka dala odměnku. Jenže nevím, co dělat, je to s ní síla, jak si ělá potřebu, kde chce i proti příslovím, že do pelíšku a na misku s jídlem se neudělají. Dumám jestli je to proto, že je v říji a hormony s ní tak mlatí a je taková. Nevím jestli je to tím, že si víc musí značkota, když je v říji, jinak je milá,hodná, jen dělá tohle. Stále říkám si, že se zklidní jak přejde říje a ta odezní do pár dnů. Co byste poradily? Beru každou radu. Já vím, někdo si řekne, tak co dělá hromádku někde jinde než v záchodě, ale tohle není jen o jedné hromádce, ona to nechává všude. Budu vděčná za radu, typ nebo jen někdo, kdo tohle řeší a taky si neví rady. Moc děkuju
Ps: když je vyputěná je hodná a hromádky dělá v záchodku, kde má venku.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zoufalá situace POMOZTE hromádky všude
OdeslatNapsal: 15.Kvě.2009 - 13:59 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Mo c toho neporadim, jen smirit se s tim.. Podle me hodne tomu prispiva to, ze je v riji, pak temy malymi bobecky znackuje.. Moje holky jsou nastesti i v riji v pohode, v kleci moc casto vedle nechodi - sem tam bobek jo, ale to jen jeden.. Kdyz to nejaka dela, tak hol umyvam klec casteji. Stejne 1x tydne klec omyju ve sprchaci..
Horsi je to, kdyz to dela na pelech :( ale do klece, to proste vytru toaletakem, nebo omyju klec..

Muzes jeste zkusit ocet, ten je pry taky dobry na to, aby urcita mista neznackovali. Ale spis ti pomuze kastrace a to, ze dospeje..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zoufalá situace POMOZTE hromádky všude
OdeslatNapsal: 15.Kvě.2009 - 14:17 
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Srp.2008 - 21:37
Příspěvky: 39
yasmin napsal:
..

ocet jsem zkusila. Ono kdyby toho nebylo tolik, tak mě to tak neštve, ale je to jak utok hromádek :roll:
Nevím jestli prostě jí uvolnit ten spodek a at si kadí chce chce, s tím, že až přejde říje, terpe uvídím čím to je. Jamile odezní říje po injekci, tak hnedka jdeme na kastraci. A nebo koupit větší záchod. Ten, co má se mi zdá dostatečně prostorný, ale co vím. Kupovat menší záchody do každého rohu nevím, ona je potvruka a chodí tedka do každého rohu skoro, tak by měla klec samý záchod :lol:
To, že už kadí patře mě hodně štve, mám tam dřevěné šprychtle a to se bobečky a moč špatně ze dřeva vymývá.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zoufalá situace POMOZTE hromádky všude
OdeslatNapsal: 15.Kvě.2009 - 14:26 
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Srp.2008 - 21:37
Příspěvky: 39
jinak záchod mám v délce v kleci délka je 30 cm, výška 17 cm a šírka 22 cm.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zoufalá situace POMOZTE hromádky všude
OdeslatNapsal: 15.Kvě.2009 - 14:56 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
a co jeden velkej? :) Moje holky maji napriklad trojuhelnik, kterej je 61x44x21

Obrázek

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zoufalá situace POMOZTE hromádky všude
OdeslatNapsal: 15.Kvě.2009 - 15:09 
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Srp.2008 - 21:37
Příspěvky: 39
[quote="yasmin"]
hm já nevím, ona hrozně rád hrabě v záchodě s pískem, proto jsem volila s vyšším okrajem, aby to nebylo všude po kleci. Měla jsem před tím trojuhelníková záchod le né vžd se trefila n stranu, kde se má:D čekala na odměnku, vždyt byla na záchodě a hromádla byla mimo :P


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zoufalá situace POMOZTE hromádky všude
OdeslatNapsal: 15.Kvě.2009 - 15:13 
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Srp.2008 - 21:37
Příspěvky: 39
velikost toho zachodku, co jsme uváděla, není nějak malá ne?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zoufalá situace POMOZTE hromádky všude
OdeslatNapsal: 15.Kvě.2009 - 15:15 
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Srp.2008 - 21:37
Příspěvky: 39
aspon můžu říct, že pepř fakt funguje, blbý je, že ona si najde jiné místo kam to hodit, takže rozhodně bylo snažší, když to hází dole, kde se to umývá dobře než na dřevo:Dnevím zvažuju třeba ten větší záchod co vím.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zoufalá situace POMOZTE hromádky všude
OdeslatNapsal: 15.Kvě.2009 - 16:30 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
No me osobne se malej zda.. :oops: ale nemuzu si to predstavit..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zoufalá situace POMOZTE hromádky všude
OdeslatNapsal: 15.Kvě.2009 - 17:19 
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Srp.2008 - 21:37
Příspěvky: 39
[quote="yasmin"]
myslíš? Jako me příjde ak akorrát, neřkám, že tam má moc prostoru, ale vždy mě připadl, že tam není napěchovaná a může si udělat rochu pohodlí. Možná, ale je to tím záchodem:) já už zkusím cokoli. Jaký myslíš záchod, tedy velikostně, který není trojuhelníkový, by byl dobrý?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zoufalá situace POMOZTE hromádky všude
OdeslatNapsal: 15.Kvě.2009 - 17:54 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 7.Dub.2009 - 13:07
Příspěvky: 320
Bydliště: Slovensko Kopčany ( kúsok od Hodonína)
Myslím,že malý nie je. Ono každej freťuli vyhovuje asi iná veľkosť a iný tvar,ale konkrétne ja mám trojuholníkové záchody dĺžky 30 cm po celom dome aj v klietke a krásne tam chodia obe freťule a vyhovuje im aj tá veľkosť :wink:

_________________
FERDÍK a KIKINKA & FREDÁNEK a JESSIENKA
http://adrianavalachovicova.rajce.idnes.cz/
http://fretihafi.estranky.cz/
http://www.youtube.com/user/adina936


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zoufalá situace POMOZTE hromádky všude
OdeslatNapsal: 16.Kvě.2009 - 18:45 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 5.Led.2008 - 21:09
Příspěvky: 876
Bydliště: Přerov
Sice máte holku, ale i tak se ten záchod zdá malej. Oni fakt na to couvání potřebují parkovací plochu :lol: Mám tedy samce, ale trojúhelník zavrhli už někdy ve 3-4 měsících a kadili všude, koupil jsem větší obdélník 36*26 a chvíli do něj chodili, po čase opět nic. Nyní máme záchod Flapi 44,5x31 http://www.pro-fretky.cz/toalety-wc/wc-flappy a chodí skoro bez problémů, Bloodik na 100% jistotu, můj Šelmáček obr 2360g se tam sotva vleze a někdy se mu stane, že jde a do záchodu špatně zacouvá a hodí to před něj :wink: , ale ve většině případů se mu podaří. Někdo říká i že jsou fretky zvyklé na nějaké stelivo, mým klukům je to úplně jedno, jdu do toho, ať tam je co tam je :cheesy:

_________________
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci_2009/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Amalka/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Mladata_2010/
http://old.stream.cz/?m=video&a=user_vi ... _id=164416


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zoufalá situace POMOZTE hromádky všude
OdeslatNapsal: 17.Kvě.2009 - 14:00 
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Srp.2008 - 21:37
Příspěvky: 39
pepč očividně nezabral, protože kde mohla kadila všude i tam kde v životě nedělala. Proto jsem se rozhodla, že můžu jen zkusit ten větší záchod. Mám pro ni venkovní krytý záchod, sice je docela velký, ale za zkoušku nic nedám. Dala jsem ho do klece, vystlala jsem ji ostatní prostory dekou a čekala, kdy je můžu těšit a novej bobek. Nevěřila jsem, že by jí deka nebo velký záchod zadežely. Možná to dělá jen tak, protože má říji a chce mít všechno označkované, ale k mému udivu od včera je vše v záchodě a nic mimo :shock: :P . taky začala injekce na ukončení říje zabírat a malá je taková víc v pohodě a už nesmrdí a začíná být vonavá na mazlení Třeba fakt to má něo do sebe, že fretky potřebujou manévrovací plochu na záchod:D čím větší, tím lepší:D kdyy jí to tak vydrželo:D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zoufalá situace POMOZTE hromádky všude
OdeslatNapsal: 17.Kvě.2009 - 16:48 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
ross napsal:
jinak záchod mám v délce v kleci délka je 30 cm, výška 17 cm a šírka 22 cm.



To je opravdu malý záchod pro fretky :lol:
Máme doba drobka, co váží 780 - 800 g, záleží jak je napapaná...A když nemá WC nora 3 - rozměry 50x30x26 cm, tak prostě do záchodku nejde, máme tu jeden menší, do kterého ty dvě, (které jsou skoro o půl kila těžší a tudíž jsou i o něco větší)do něj normálně vlezou, i když jsou z polovic těla venku...
Napsala jsem to jak tatar, snad bude pochopeno jak to myslím...Prostě jsou fretky, které potřebujou hajzlík obrovskej, aby se v něm mohly dobře naštelovat (ten náš drobek tu kolikrát lítá od jednoho k druhýmu a neví kam to hodit...Naštěstí tu máme jen 3 :roll: :roll: ) a některým to je jedno...

PS: nakonec to hodí stejně na koberec... :P :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zoufalá situace POMOZTE hromádky všude
OdeslatNapsal: 17.Kvě.2009 - 21:50 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Nám pomoh až velkej obdélníkovej záchod se sklopnýma bočnicema. Do tý doby jsme měli trojúhelníkovej a to chodil do obou rohů i kde záchod nebyl :D


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign