Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 29.Bře.2024 - 9:31
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Oblíbené stelivo do fretčích toalet
Ambipet 7%  7%  [ 2 ]
Asan 7%  7%  [ 2 ]
Benko plus 0%  0%  [ 0 ]
Bio Kats 10%  10%  [ 3 ]
Bio plus 0%  0%  [ 0 ]
Bio Sand 0%  0%  [ 0 ]
Cat Clin 0%  0%  [ 0 ]
Catsan 3%  3%  [ 1 ]
Cats Best 0%  0%  [ 0 ]
Catwill 0%  0%  [ 0 ]
Fresh & Easy 0%  0%  [ 0 ]
Magic Pearls 0%  0%  [ 0 ]
Mici 0%  0%  [ 0 ]
Mikeš 3%  3%  [ 1 ]
Percato 0%  0%  [ 0 ]
Pussy Cat 0%  0%  [ 0 ]
Sonnenland 0%  0%  [ 0 ]
Zverlit 66%  66%  [ 19 ]
jiné stelivo... 3%  3%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 29
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Zkušenosti s kočkolity - změna steliva
OdeslatNapsal: 10.Led.2008 - 22:21 
 Profil

Registrován: 28.Pro.2007 - 21:44
Příspěvky: 5
Bydliště: zlinsko
Moje fretečka umí chodit na záchodek :lol: používáme hrudkující stelivo Biokats, před časem jsem viděla dřevěnou podestýlku hrudkující jmenuje se asi Cat BEST OKO PLUS máte s ní nějaké zkušenosti a se změnami steliva :?: Co na to vaše fretky :o DÍK ZA ODPOVĚDI


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 10.Led.2008 - 22:48 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Moje fretky na zmenu steliva nijak nereaguji (teda tim ze by chodily vedle - to delaji i tak :evil: ) ale vzdycky kdyz dam nove, tak se hrabou v zachode - kdyz davam pisek, tak se ozyva sumeni pisecne plaze :lol: :lol:
Jinak teda Cat´s Best OKO plus doporucuji! je to jedno z nejlepsich steliv.. Je stejne skvele jako Zverlit, ale je o neco lehci, takze se roznasi.. Jinak tyto dve steliva povazuju za BEST - pak jeste Bio Cats - ale takove hygienicke v zelene krabici.

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 10.Led.2008 - 22:51 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
:lol: Fretky změnu vítají s nadšením. V novém stelivu, ve většině případů, norují, hrabou a řádí do té doby, než je chytne potřeba a konečně, v lepším případě, jej užijí tak, jak se sluší. V tom horším jej považují za novou hračku :wink:

Bio Kats Oko jsme měli i my, ale mě osobně se nelíbilo to, že je příliš lehké. Zpočátku voní po dřevě, ale pak už to není tak ono. Fretka mě jej vyhazovala z wc. Ale jsou chovatelé, kterým vyhovuje.

Já jsem vyzkoušela pár kočkolitů a nejlepší je pro mě zatím ZVERLIT. Bio Kats je taky skoro dobrý jako Zverlit.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 10.Led.2008 - 22:54 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 9:01
Příspěvky: 194
Bydliště: Praha
Taky souhlasim s tim, že Zverlit je nejlepší. Používáme ho celou dobu a naprostá spokojenost. Krásn hrudkuje, docela pohlcuje pachy... Hnusy jako je Mikeš a Čičina ani nepovažuju za kočkolity... Ještě jsem zkoušeli něco od Gimpetu, o trochu světlejší než Zverlit, hrudkovalo docela dobře, ale... nějak to nebylo ono. A pak ještě jedno, takový hnědý, už taky nevim název. Ze začátku hrudkovalo dobře, pak se ale hrozně rozdrolilo a smrdělo, nehrudkovalo už téměř vůbec...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 10.Led.2008 - 22:57 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
No obcas si fretule ze zachodu taky udelaji pelech, misto aby v nem vykonavaly potrebu - teda krom tech ktere vykonaji potrebu a pak si z toho udelaji pelech :roll:
BUBA

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 10.Led.2008 - 23:13 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Asi nejlepší způsob jak fretce dát nové stelivo, aby i ona pochopila, k čemu to je, je vložit do záchodku její bobek. Případně povrch nového steliva trochu posypat starým třeba i použitým stačí opravdu jen trochu.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 10.Led.2008 - 23:16 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Proto radeji stelivo dosypavam, nez davam nove :)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 10.Led.2008 - 23:20 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 9:01
Příspěvky: 194
Bydliště: Praha
Já stelivo neměnim úplně.... to tak jednou za 3-4 měsíce. Protože pak v tom tři dny norujou a i tam choděj na wc. Tak si asi umíte představit, jak vypadá klec... vynorovaný a všude rozmazaný hov*a. Ráno se pak nestačim divit, co za noc udělali... jinak taky, stelivo jenom dosypávám...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 10.Led.2008 - 23:31 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Pokud jde jen o výměnu totožného steliva, tak vesměs taky jen dosypávám a jednou zhruba za 3 měsíce to pak měním celé. Ale pokud jde o změnu steliva, ve smyslu změny druhu, tak pak je vhodné to, co jsem uvedla, tedy vložit do nového bobek, případně posypat napachovaným starým stelivem. :wink: :)

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 10.Led.2008 - 23:38 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
A na to si pak lehnou :lol: :lol: jako to udelali Klarce 8) pry stelivo Asan co vyhrala na vystave super, fretecky si ho velmi oblibily, ale jako PELECH! :twisted:

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 11.Led.2008 - 0:29 
Uživatelský avatar
  Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 21:03
Příspěvky: 160
Bydliště: Fiľakovo,Slovensko
yasmin napsal:
A na to si pak lehnou :lol: :lol: jako to udelali Klarce 8) pry stelivo Asan co vyhrala na vystave super, fretecky si ho velmi oblibily, ale jako PELECH! :twisted:


:lol: :lol: :lol: :lol:
Mne Asan velmi vyhovuje ako stelivo do bytu,lebo Zverlit stále roznášali na packách a musela som to neustále vysávat,matka po mne zjapala,že sú všade zdrniečka a lepí sa jej to na nohy a podobne,no a Asan je super v tom,že sú to také granulky a tie sa lahko pozbierajú, no kým si nan fretky zvykli,tiež to u nás vyzeralo takto:

FREDY: Obrázek
(zlá kvalita,fotené za šera a mobilom)

_________________
Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 12.Led.2008 - 23:33 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 12.Led.2008 - 22:07
Příspěvky: 28
Bydliště: Hradec Králové
Začínala jsem s hrudkujícím stelivem, ale to mi vůbec nevyhovovalo. Přešla jsem na Gimborn Biokats SEPIOLITE nehrudkující a s tím jsem maximálně spokojená. Ještě přidávám kukuřičnou podestýlku.
Jinak s chozením na záchod problém nebyl, výborně byl naučen již od chovatelky. Spíš byl problém s tím, že se do záchodku nevešel a rozhrabával stelivo. Koupila jsem toaletu s okrajem a vyhrabávání je konec :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 13.Led.2008 - 0:11 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
:) Je vidět že každému vyhovuje něco jiného :wink: Já začínala na Mikeši a to jsem opravdu nevěděla co to hrudka je, ačkoliv to hrudkovat mělo. Nevím, jak jsou na tom ty nové Mikeše, ten starý byl nevhodný. Moč vždy stekla na dno a tam vytvořila smradlavé bláto. Měla jsem i nehrudkující PussyCat a to jsem byla bezradná, protože moč zůstávala v těch hrudkách a vybíraly se jen bobky, to mě nevyhovovalo. A Silikon? Asi je dobrý na cesty, nebo dovolenou, Protože jinak, nebyl to pravé ořechové. Princip byl stejný jako u nehrudkujícího steliva, ale ty pachy to až tak nepohlcovalo a hlavně, bezprašné to nebylo. Neříkám, že pro někoho to nemůže být dobré, ono asi také záleží na způsobu používání a na počtu fretek, které záchod užívají a jestli je užíván pernamentně 24 hodin v kuse, nebo naopak je v záchodku v místnosti, kde fretky chodí jen když jsou na volno. :wink:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 13.Led.2008 - 0:27 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 9:01
Příspěvky: 194
Bydliště: Praha
Mikeše jsme měli někdy před rokem na chatě, kde se nedalo ve zverimexu nic jinýho sehnat. Hnus, bláto, nechutný.... hrudkující Zverlítek je prostě nej....


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 13.Led.2008 - 1:45 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
Mici, Mikeš a podobný steliva jsem párkrát měla taky. Je to pěknej hnus a navíc se to "bláto", který se po použití vytvořilko, většinou nalepilo Žofce na zadní paciny a jak jí to tam třeba přes noc naschlo a potom běhala, tak z toho měla kolikrát i pěkně sedřený paciny v kloubu :?
ted používáme delší dobu stelivo Bio Cats od gimpet, žlutej pytel, a jsem s ním celkem spokojená. ze začátku jsem zkoušela i Bio Cats s vůní, tuším pomerančů, ale jak to fretky jednou "použily" tak mi to potom v bytě děsně smrdělo, takže ted už jen neparfémovaný...

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: ClarazkaMor, Evaaek a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign