Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 25.Dub.2024 - 2:49
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Aronek :)
OdeslatNapsal: 12.Led.2011 - 0:43 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Ahoooj freťáčky a fretečky..:) Už dlouho tu chodím pročítat fora, ale až dnes jsem se rozhoupala sem také něco připsat o svém freťáčkovi..:) Jmenuje se Aron, narodil se 25.5.2010 a 15.7. jsem si ho nadšeně přivezla domů..:) Nejdřív byla mamča trochu proti, ale ted ho doma všichni milují..ikdyž je to malý smrádek a sem tam si trošku kousne do lýtka, ale jinak je zlatý.. :lol: samozřejmě mě by si kousnout nedovolil, ale byly doby kdy jsem se pomalu bála ho vzít do ruky protože se zakusoval kde to jen šlo... :D nejradši do podloketní jamky.... :frown:
Ted už je ale zlatý, máme kolem dvou kil, narostl nám krásný zimní kožíšek, takže je to takový můj malý medvídek..:)
Nikde jsem se tu nedočetla o tom že by freťáčci ukájeli své touhy na plyšácích... :D Ale Aronek už pár měsíců obskakuje svoje krysí plyšové kamarády a ted dokonce i moje chlupaté bačkory...pěkně si s nima u toho i povídá... :lol:
dneska jsem si všimla, že se mu zvětšily varlátka..nevím jestli teprve sestoupily, nebo zduřely? četla jsem že natečou, když je samec v říji, ale je teprve leden, tak mi to přijde brzy...
pokusím se sme dát pár foteček.:) snad se mi to povede..zatím se s vámi loučíme, ale zase se brzy ozveme Renata a Aronek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Aronek :)
OdeslatNapsal: 12.Led.2011 - 0:50 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
pár foteček..:)


Přílohy:
Poznámka: láska moje..když má gimpet tak s ním mužu dělat cokoliv..:D stříhat drápky, čistit ouška..
PB180053a.JPG
PB180053a.JPG [ 23.82 KIB | Zobrazeno 3735 krát ]
Poznámka: spinká..:))
P7100028a.JPG
P7100028a.JPG [ 253.12 KIB | Zobrazeno 3732 krát ]
Poznámka: Moje dvě zvířátka.:D
aron a sarla.JPG
aron a sarla.JPG [ 24.85 KIB | Zobrazeno 3709 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 12.Led.2011 - 2:19 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
to, že samec v říji a nebo krátce před říjí znásilnuje plyšáky, bačkory a jiný věci, případně majitele, je úplně normální, stejně tak to, že říjí v lednu, je to lonský mládě a ty často říjí ještě o něco dřív, než starší, i když já mám skoro dvouletýho a říjí už od prosince.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 12.Led.2011 - 14:59 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Oukej, děkuji..:) zase jsme o něco málo chytřejší..:) je to má první fretka, tak zatím sbíráme informace..:)
Zatím dost přemýšlím, že bych mu pořídila kamaráda...jen nevím, jak by to doma překousli..:D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 13.Led.2011 - 11:56 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
My jsme našemu Teďánkovi pořídili kamarádku asi po 10ti měsících a musím říct, že je na něm vidět, že je moc rád, že ji má. Stala se z nich nerozlučná dvojka :). Myslím, že pokud si fretky hodně zamiluješ, nakonec Aronkovi sourozence určitě pořídíš :)

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 13.Led.2011 - 13:37 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Už jsem obepsala i pár lidí, co fretečky udávají na inzerátech.. Jedna paní v hradci má samečky, různých barev... Jen jsou to mládata z června, tak bych raději miminko a to si budu muset zase počkat do léta..tak to ted Aronek ještě musí chvilku vydržet sám..:) Zatím mu stačí plyšáci, pískací balonky a igelitové sáčky, který právě prohání po pokoji..:))) Ale přeci jen živý kamarád by byl lepší..:)
A proto jsem se vás zkušenějších chtěla zeptat, když mám hravého samečka, přibližně 8 měsíců starého, jestli je dobré mu pořídit jako spolubydlu samičku nebo samečka? Já se samiček tak trochu bála, proto mám samečka..Za prvé mi přijdou krásnější, kulatější medvídci, neříkám že samičky nejsou krásné :) ale přeci jen je to víc lasička než ten sameček..:) a za druhé co jsem se dočetla problémů s říjí u samiček, se záněty děloh apod...:( z toho mám trochu strach...ale zase nechci abych si pořídila samečka a oni se mi požrali a já je pak musela mít stejně zavřené odděleně a pouštět je samostatně..to by pak bylo uplně zbytečné....
Říkala jsem si, že už je vlastně jedno jestli mám fretečku jednu nebo dvě..:)) jen to spapá více granulek...:)) hlavně když budou oba štastní a spokojení....:)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 13.Led.2011 - 13:50 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
nějaké fotečky..:))


Přílohy:
P8050145.JPG
P8050145.JPG [ 27.07 KIB | Zobrazeno 3624 krát ]
Poznámka: Balící papíry, to je ráj..:D
PC230078a.JPG
PC230078a.JPG [ 32.4 KIB | Zobrazeno 3632 krát ]
PC220008a.JPG
PC220008a.JPG [ 27.52 KIB | Zobrazeno 3625 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 13.Led.2011 - 14:54 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
Pokud Aronkovi teď začíná říje, stejně by si k němu mládě vzít nemohla, terorizoval by ho :). Samci v říji se snaží " obskočit " všechno, co jim připomíná samičku, takže k říjícímu samci mládě ne, jedině odděleně :). Jinak samci se většinou lépe snesou se samičkou, ale pravidlo to taky není. Mezi více samci jsou rvačky častější než mezi samičkou a samcem :). Ještě další otázkou je, jestli se Aronka chystáš kastrovat.? Jestli ne, bude to s tím terorizováním stejné od jara do podzimu, kdy mají freťáci říji. Navíc až ti samička dospěje, budeš muset dávat pozor, aby jí neudělal mláďata :lol: No a zase k říjícímu samci dalšího samce nejspíš neudělá dobrotu :). Každopádně bych ti doporučovala pokud Aronka nemáš na chov, nejdříve ho nechat vykastrovat (ale pozor, ať to neuspěcháš, mohla by si mu brzkou kastrací ublížit) a pak si k němu vzít mláďátko. My jsme radši volili samičku, ale jak říkám, nikde není jistota, že se ti snesou, takže volba pohlaví je na tobě :o

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 13.Led.2011 - 15:26 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Četla jsem, že samec po kastrci ztratí hodně na váze...máme něco přes dvě kila, taková krásná kulička, ikdyž vím že na jaře zase zhubne, že si dělal jen zásoby na zimu..:) jinak o kastraci jsem přemýšlela, ale nejdříve to půjde stejně asi až po říji ne? takže nějak na podzim? jinak s tím obskakováním, Aronek mi obskakuje co se dá už od malinka..:D nevím kde to okoukal, ale dělal to už před říjí...:) budu to muset ještě promyslet, ale tak do jara času dost..:) mám dvě velké klece, takže než miminko vyroste, tak spolu moc v kontaktu nebudou...raději si koupím miminko a počkám do zimy, než povyroste, než si kupovat staršího fretáčka...Lepší je to piplat od miminka.:) ono to nějak půjde, pouštět je samostatně a dát je maximálně tak na chvilku očuchat, než si na sebe zvyknou a než malinká/ý trochu vyroste...:)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 13.Led.2011 - 21:51 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
No ono zase moc dlouho je mít odděleně taky není úplně nejlepší, protože čím jsou fretky mladší, tím líp si na sebe zvyknou. Tím ale samozřejmě nechci říct, že máš dát mimčo k dospělému freťákovi. My jsme Aikinku měli odděleně asi měsíc, než povyrostla, ale pokaždé, když byli oba vzhůru, nechali jsme je, aby se očuchali a byli spolu tak dlouho, dokud to ani jednomu nevadilo (Aiko se Teddyho ze začátku bála, protože byla maličká a on se ji pořád snažil čistit, takže byla chudinka jak kdyby jsme ji vytáhli z pračky :D ). Ale musím říct, že si na sebe zvykli hodně rychle. Jinak ohledně té kastrace...je lepší říji nechat alespoň třeba 4 měsíce proběhnout (čím dýl, tím líp) a pak klidně kastrace. My jsme ze začátku byli proti kastraci, ale ono nakonec sama poznáš, že ten freťák je při říji a bez samičky strašně zoufalej. Tedík vydržel několik hodin pod skříní s plyšovou krysou a když ji náhodou někdo vzal, byl na umření, takže jsme se ho nakonec stejně rozhodli netrápit :). Na váze ztratil asi půl kila, takže je na freťáka dost maličkej (asi 1270 gramů), ale co, je náš, máme ho rádi a nikdy bych ho za žádnou jinou fretečku nevyměnila :)

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 13.Led.2011 - 22:46 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
určitě bych se seznamováním začla co nejdřív, jak píše pavka, čekat do zimy, než mládě vyroste (zvlášt pokud to bude kluk) by byl zase problém, protože v tý době už může být v říji a zas by terorizoval kastráta, případně pokud by byli oba nekastrovaní a nebyly na sebe zvyklí, pak by se rvaly, což se můžou rvát i v případě, že na sebe zvyklý budou a mladej příjde do puberty/říje...

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 13.Led.2011 - 23:22 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Pokud už v bytě jedna fretka je, je naprosto zbytečné bránit se druhé fretce (o moc horší už to nebude), protože to je opravdu úplně jedno, jestli je v bytě jedna nebo dvě. :wink: jediný co se zvojnásobí je lékařská péče. To krmení a písek už se tak nějak ztratí a smradu nepřibude. :cheesy: Snad jen v prvních dnech při seznamování :cheesy:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 13.Led.2011 - 23:32 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Nemyslela jsme to tak že bych je izolovala od sebe..:D jen bych se neodvážila je ze začátku hned nechat spolu v jedné kleci a bez dozoru...:)
Doma jsme se schodli, že bysme rádi bílou fretečku... Možná i tu samičku...Každopádně Aronek se bude muset asi vzdát mužství, chudáček můj..:D
Jinak my ted máme něco přes dvě kila, už jsme dlouho u veta nebyli takže to přesněji nevím...musím zaklepat, Aron je zdravý jako řípa..:)
Ted jen najít chovatele co bude mít bílé fretečky....Chovatelka od které mám Aronka se na bílé, stříbrné, albínky apod nechystá....tak musím pohledat někoho blízko ostravy....:) Nerada si beru zvířátko od někoho koho neznám nebo aspon nevím v čem fretečky u něj žijí, jak je o ně postaráno....


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 14.Led.2011 - 8:40 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
Barva narozených freteček se ovlivnit nijak nedá. Je dost možné, že dvě tchořovité fretky budou mít i albínky, takže pokud chovatelka, od které máš Aronka plánuje na jaře další mláďata, je dost možné, že se tam nějaký albín vyskytne :). Pokud ale nemáš na mysli zbarvení dew (bílá s tmavýma očima), ty se rodí spíš vzácně :). Držím pěsti, ať seženeš takové mimčo, jaké si přeješ :)

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 14.Led.2011 - 11:48 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Spíš si myslím že jde o genetiku....že se rodí takové barvy, podle toho jací jsou rodičové a pak jaké měli předky..ale přes čím víc kolen to je tím mizivější je šance že by se takové miminko mohlo narodit...
Stejně je i dost možné, že až uvidím někde tchořovité miminko tak se zamiluju do něj a plány na albínka mi v tom nezabrání..:D Uvidíme jak to všechno na jaře dopadne..


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign