Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 23.Dub.2024 - 18:30
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Vilík
OdeslatNapsal: 12.Čer.2012 - 15:41 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Kvě.2012 - 15:54
Příspěvky: 10
Ahoj, tak po 6ti letech čekání na svojí fretku mám konečně doma Vilíka. Je božský, už je tu týden a zvyknul si ohromně rychle.. Naštěstí ani tolik nekouše. I když záchůdek je občas trošku problém, někdy je v té místnosti kde záchůdek je a i tak jde někam jinam i když jsem ho tam třeba před minutou dala. Myslím že mi to dělá schválně :D Přítelovi se také moc líbí pořád ho škádlí a vždycky se mě po smskách ptá co prcek dělá. Jsem moc ráda že jsem si na tomto fóru přečetla skoro vše potřebné, určitě mi hrozně pomohlo to že mám být prvních pár dní s freťáčkem doma, vida to je nejlepší rada.
Jediné v čem si nejsem jistá je krmení asi mu dávám moc, a po týdnu je už půlka 600g sáčku pryč.. což asi není dobře, ale on má vždycky takovej hladík!
Naše první koupání už také máme za sebou, čekala jsem samou hrůzu, ale nakonec to bylo skvělé. Vzala jsem ho na ruku, a pomalu pokládala do vody, čekala sem že se bude drápat zpátky, ale co se nestalo, Vilda se rozhlédl a drápal se do vody :D takže jsem ho tam pustila a moc se mu tam líbilo. Mě voní, ale pořád je lepší ho alespo'n někdy vykoupat když pořád šlape do hovínek :D
Je to nejlepší zvířátko mého života, a doufám že za 3 měsíce až přijde puberta, to přežijeme v klidu, tak jako teď.
Tohle je opravdu úžasné fórum a moc všem děkuji! :)


Přílohy:
070620123662.jpg
070620123662.jpg [ 49.82 KIB | Zobrazeno 4097 krát ]


Naposledy upravil Kristyna dne 14.Čer.2012 - 22:54, celkově upraveno 1
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vilík
OdeslatNapsal: 13.Čer.2012 - 9:47 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Gratuluji k mrňouskovi, je moc roztomilý :wink:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vilík
OdeslatNapsal: 14.Čer.2012 - 22:54 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Kvě.2012 - 15:54
Příspěvky: 10
Děkuju :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vilík
OdeslatNapsal: 18.Čer.2012 - 17:57 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 4.Říj.2010 - 21:08
Příspěvky: 130
Bydliště: Tábor
taky gratuluju jinak s tim krmenim ja bych to neřešil a nechal bych mu plnou misku nejni to kralik aby se přežral :-)
a s tim koupáním bych to taky moc nepřeháněl čistou vodou čas od času to asi neuškodí ale šamponem moc ne.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vilík
OdeslatNapsal: 15.Srp.2012 - 12:28 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Kvě.2012 - 15:54
Příspěvky: 10
Ahoj tak píšu po nějaké době nové info o Vildovi... Záchůdek už snad pochopil uplně a zatím už pár dní nechodí nikam jinam. Myslím když je puštěný po bytě.
Akorát se objevil jiný problém začal hodně kousat do rukou. Na nohy už jsem ho celkem odnaučila ale poslední dobou bere ruce jako něco co musí sežrat. Jídla má dost. Nevím proč se to děje a jsem z toho celkem zoufalá. Vím, že první rok je velice obtížný jen se bojím aby to někdy vůbec přestal dělat. Zkoušela jsem už všechno co se na foru píše ale nezabíra nic. Je to smutné. Mám ho moc ráda a za nic bych ho nedala pryč.
Nevím jestli už by to mohla být puberta? 10/8 mu byly 4 měsíce což je asi ještě brzy na pubertu... Nechápu co dělám špatně.
Možná se prostě jen nudí. Potřebovala bych nějakou podporu. Třeba říct, že je to normální a že po kastraci se to vylepší... Nechci aby mě neměl rád. Vždyt já ho přece mám a moc... :( Mazlení bylo naposled v prvních dvou týdnech co jsem ho přivezla... Teď už ani nevím co to mazlení je..
Děkuju komukoliv kdo se mi ozve zpátky..


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vilík
OdeslatNapsal: 15.Srp.2012 - 17:38 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
Já myslím, že už by to klidně puberta být mohla. Rozhodně nezoufej. Já mám fretky 3 a samička hryzne občas dodnes. Kluci jsou mazlové. Ale co mi teď kamarádka poradila a fakt to zabralo je, že když kousne do ruky, nacpat prst do krku a chvilku počkat (samo tím nemyslím, že ho zadusíš :lol: ). Freťuli to kousání brzo přestane bavit. Určitě to nevzdávej, nejhorší období tě teprve čeká, ale když přežiješ pubertu a říji, budeš nakonec ráda, žes to vydržela. Za tu trpělivost to určitě stojí :). Držím pěsti, ať freťák dělá jen a jen radost :)
A rád tě určitě má, jen teď prostě zkouší, co si může dovolit :wink:

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vilík
OdeslatNapsal: 15.Srp.2012 - 19:06 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 22.Srp.2008 - 21:43
Příspěvky: 225
Bydliště: Usti nad Labem
Tak me se to nepodarilo u samce do dnes a je mu dva apul roku.Me nekouse na me je milionovej,ale ostatni by sezral.Samicce je ted neco malo pres 4mesice zatim je to spis mazlik,ale uz taky zacina pomalu zkouset co si muze dovolit.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vilík
OdeslatNapsal: 16.Srp.2012 - 16:20 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
Janda napsal:
Tak me se to nepodarilo u samce do dnes a je mu dva apul roku.Me nekouse na me je milionovej,ale ostatni by sezral.Samicce je ted neco malo pres 4mesice zatim je to spis mazlik,ale uz taky zacina pomalu zkouset co si muze dovolit.



Některý fretky cizí lidi prostě odmítají tolerovat. S tím asi nic nenaděláš, je to o povaze. Důležitý je, že je hodnej na tebe :)

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vilík
OdeslatNapsal: 16.Srp.2012 - 18:58 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 22.Srp.2008 - 21:43
Příspěvky: 225
Bydliště: Usti nad Labem
pavka2407 napsal:
Janda napsal:
Tak me se to nepodarilo u samce do dnes a je mu dva apul roku.Me nekouse na me je milionovej,ale ostatni by sezral.Samicce je ted neco malo pres 4mesice zatim je to spis mazlik,ale uz taky zacina pomalu zkouset co si muze dovolit.



Některý fretky cizí lidi prostě odmítají tolerovat. S tím asi nic nenaděláš, je to o povaze. Důležitý je, že je hodnej na tebe :)

Jasne,ale on chce sezrat vsechny v domacnosti mimo me...oba my kluky a pritele :? Myslim,ze proste pozna,ze se ho boji...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vilík
OdeslatNapsal: 16.Srp.2012 - 23:33 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
Jojo, to bude ono. Náš Teddy jde taky po každým, z koho ucítí trochu strachu. Ale když k nám přijde na návštěvu někdo, kdo fretky má a nebojí se jich, je úplně v pohodě a ani ho nenapadne kousat :) . Jsou to potvory ty freťule, dělá jim dobře, když můžou na někoho machrovat :D

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vilík
OdeslatNapsal: 17.Srp.2012 - 20:29 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 22.Srp.2008 - 21:43
Příspěvky: 225
Bydliště: Usti nad Labem
No jo je to lump.Pri behani musim chodit za nim a hlidat ho aby nekoho nesezral :wink: Nechce se ani zkamaradit s holcinou kterou jsme si jeste poridily.Proste ma svou hlavu.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vilík
OdeslatNapsal: 20.Srp.2012 - 8:17 
 E-mail  Profil

Registrován: 18.Čer.2012 - 17:34
Příspěvky: 28
Naše první fretka absolutně milovala mě, mamku a taťku. Všechny ostatní kousala do krve... :( Nikdy jsme ji to neodnaučili :( Ale nezoufej, naše současné mimino taky všechny kouše a mazlit se s ní nedá už vůbec :D Jen jednou se mi ji podařilo trošku uklidnit a i tak jen na pět minut :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vilík
OdeslatNapsal: 20.Srp.2012 - 8:24 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Kvě.2012 - 15:54
Příspěvky: 10
Moc děkuju za podporu, teď začal dělat uplně zvláštní věc.. celou dobu běhá je normální a najednou vyskočí ke mě na gauč a začne po mě uplně utočit kouše mě kamkoliv ho napadne, vypadá trošku jako útočící pejsek ... No snad to zvládnu a nějak si s tím poradí.. S tím prstem do tlamičky to zkoušíme už celkem dlouho zatím nic... Uvidíme jak to vše dopadne, budu průběžně psát nějaké info... :?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vilík
OdeslatNapsal: 21.Srp.2012 - 7:12 
 E-mail  Profil

Registrován: 18.Čer.2012 - 17:34
Příspěvky: 28
To vůbec není zvláštní věc :D To snad dělají všechny mladé fretky, které si chtějí hrát :) Ta naše u toho ještě tak jakoby chechtá i funí zároveň :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vilík
OdeslatNapsal: 3.Zář.2012 - 16:27 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Kvě.2012 - 15:54
Příspěvky: 10
Tak jsme konečně s Vildou našli společnou řeč.. On chápe mě a já jeho je zlatý... Víte že pozná když ho má někdo rád a když ne:) Ja ho miluji a on to cítí :-** Je to můj kuliferda prďáckej :))


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign