Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 26.Dub.2024 - 19:51
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Amigo FatuFerrets a ostatní
OdeslatNapsal: 23.Dub.2009 - 20:43 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 13.Kvě.2008 - 21:24
Příspěvky: 83
Dobrý večer...

Možná je to jen zabírání místa... a možná bude lepší, když admin tento příspěvěk smaže...

V této sekci najdeme celkem mnoho slz a bolesti nad ztrátou kožíšků nám nejbližších... A jen ten, kdo už někdy pocítil bolest nad bezvládným ´tělíčkem a jehož slzy se vpíjely do kožíšku chlupatého kamaráda, ví o čem mluvím...

Ještě včera jsem se těšila, jak do deníčku Lojzy se pochlubím, jak mi doma vrní celé klubíčko žížalek. Dnes ráno náš pelíšek zasáhla velká rána. Ano, mohlo to být horší... Ale i tak chceme vzpomenout na našeho nejmenšího- Amíga.

Je neoddiskutovatelným faktem, že prostě určité množství freťátek z vrhu umře... Doufala jsem, že my jsme si to vybrali hned po porodu, kdy se jako šesté narodilo mrtvé (nevyvinuté) freťátko. Samozřejmě jsou větší a menší bobíšci. A u nás ten nejmenší byl vskutku malý (5g, ostatní 11g, 11g, 12g, 14g). Bylo mi jasné, že nejspíš se dalšího rána nedožije.
Následující dny se měl ale čile k světu. Nebyl odstrkován, Brusinka o něho pečovala... Amísek přibíral a vše vypadalo na správné cestě. A včera, když jsem šla večer žížalky kontrolovat, nenapadlo mne, že když je pryč od klubka, něco to znamená. Vrátila jsem ho mezi ostatní... dnes ráno jsem ho ale našla na stejném místě již mrtvého...
Ještě teplonké mrňavé tělíčko malého nezbedy... Opravdu jsem věřila, že to zvládneme :cry:

Nevím, co je horší... pokud se narodí freťátko rovnou mrtvé, nebo zemře až za pár dnů. Možná tím jak byl maličký si nás všechny získal (ale neříkám že ostatní ne :D ).
Ráda bych jen vzpomenula na drobíska, který tu s námi pobyl tak krátce... snad příště až znovu sestoupí jeho dušička do malého tělíčka, bude mít více štěstí. Zatím pokaždé když jdu zkontrolovat nebo zvážit žížalky někdo mi tam chybí :| .
Možná se bude někomu zdát, že to přeháním, ale každé zvířátko u nás je členem rodiny... a popravdě Amísek měl zůstat u nás...
Příroda je někdy silnější a asi i spravedlivá (i když momentálně se mi to vůbec nelíbí).

Amísku, byl si mezi našimi prvními. Neměli jsme příliš možností ti dát více :cry: . Ale v našich srdíčkách zůstaneš :cry:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dále toto vlákno věnuji všem žížalkám, kterým nebylo dopřáno víc než pár hodin či dnů v pelíšku maminek a náručí dvounožců :( :cry: :(

_________________
Lojza, Brusinka, Borůvka, Ganéša, Achim, Bria, Déví


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Amigo FatuFerrets a ostatní
OdeslatNapsal: 23.Dub.2009 - 20:53 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
Tapi,mě to tak mrzí že to nakonec nezvládl :cry: .I když s váma byl chvíli a určitě věděl že ho máte rádi. :(

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Amigo FatuFerrets a ostatní
OdeslatNapsal: 24.Dub.2009 - 10:15 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Achich, Tapi, já tu brečím...Tak moc mě to dojalo... :cry: :cry: :cry: Připoměla jsi mi tím náš boj s mojí milovanou morčicí, které odešla plodová voda, ale nenastaly kontrakce, museli sme přistoupit k císařskému řezu. Samice žila skoro 4 dny a to jsme už všichni jásali, že přežije, čtvrtou bezesnou noc, co jsme jí chodila neustále krmit mixovanou stravou a napájela, mi při hlazení broukala pod rukou, já bláhová jsem si myslela, že je to tím, že jí je už líp, ale ona se přitom semnou pouze loučila...Při další kontrole jsem jí našla už studenou. Z pěti miminek se podařilo zachránit pouze dva a nyní žije už jen jeden z tohohle smutného porodu :-( Museli jsme s nima jet až do Liberce k náhradním maminkám, ale i tak přežili jen dva klučícci. Od té doby jsem se zapřísáhla, že už odchovávat nebudu...Držím palce, ať jsou už ostatní mimíšci v pořádku.

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Amigo FatuFerrets a ostatní
OdeslatNapsal: 24.Dub.2009 - 13:33 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 27.Dub.2008 - 11:27
Příspěvky: 363
Tapi, no tak ja tu tiez placem ako mala :cry: taketo prispevky ma vzdy tak strasne rozplacu :cry: :cry: :cry: Nemusis mat strach, ze by si to prehanala.. Ked sa priatelovej osmagici narodili malicke osmacata, z celeho vrhu prezili len dve. Ich mamicka mala zapal, lebo v nej ostalo este jedno malicke a nikto to nepostrehol. Kym som si stihla zobrat niekolkodnovych drobcekov domov, aby sme sa pokusili ich vychovat, jedno z nich uz umrelo. Priniesla som teda aspon toho jedneho, ktoreho som sa snazila uchranit od otraveneho mliecka, ale prezil u nas iba par dni. Takisto som dufala, ze to zvladne, ale ked mi umrel ten krpcek v dlani, revala som ako mala... Uz o par mesiacov neskor sme si ale prezivali este vacsie peklo. Z nasej fretulky Adelky som bola uplne zufala, takisto som verila, ze svoj boj zvladne, ale nezvladla. Urobili sme obrovsku chybu, ktoru si dodnes vycitam, a ked nam zomrela, svoj tazky kruty boj nezvladla, mala som pocit, ze mi niekto vyrval srdce... Vzdy, ked si na nu spomeniem, rozplacem sa... Tapi, je mi to strasne, strasne luto :cry:

_________________
Adelka - navzdy v nasich srdieckach

http://picasaweb.google.sk/malajuha


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign