Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 16.Zář.2024 - 21:39
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Bude pro mě fretka vhodná?
OdeslatNapsal: 8.Čer.2011 - 21:41 
 E-mail  Profil

Registrován: 8.Čer.2011 - 21:16
Příspěvky: 2
Ahoj všem!
Rozhodla jsem se pořídit fretku, ale než sek tomu odhodlám, tak bych se vás chtěla zeptat. Bydlím sama a bohužel pracuju krátký/dlouhý týden v práci. Takže ráno odjíždím v 6h a večer se vracím v půl 11h. Ale není to denně. Proto jsem se chtěla zeptat, jestli by fretka nějak netrpěla tím, že př. 2 dny by neměla takovou pozornost jako dny kdy nejsem v práci.. Samozřejmě po příjezdu domů bych se jí chvíli věnovala, ale nebylo by to možné nějak dlouho. Zvažuju právě její koupi z důvodu, že dokáže v bytě přes den být sama bez pozornosti a já chci moc nějakého mazlíčka (kromě rybiček, které mám). :)
A také mě zajímá, jestli může být v pohodě fretka v "přepravce" (cestovní kleci) přes noc. Samozřejmě s pelíškem a jídlem..Často jezdím na víkend k rodičům a jí bych samozřejmě brala s sebou, ale nechtěla bych s sebou brát celou klec..

Díky moc za rady a názory!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bude pro mě fretka vhodná?
OdeslatNapsal: 9.Čer.2011 - 13:07 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Tak na takový styl života je fretka rozhodně lepší než pes. Ale i tak potřebuje pozornost. Já bych spíše pouvažovala když už ano, tak o dvou. Fretky si tak spolu vyhrají a v době kdy se knim připojíte, budou rády za pomazlení.

Ve velké přepravce, kde se dá zřídit i druhé patro, umístit toaleta, ano. Vydrží. Ale samozřejmě to chce také nechat ji vyblbnout. Nebo druhou možností je u rodičů nechat druhou klec, třeba malou, aby se nemusela převážet domácí klec.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bude pro mě fretka vhodná?
OdeslatNapsal: 9.Čer.2011 - 19:48 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
No...my jsme to u rodičů s ubytováním v přepravce vyzkoušeli jen jednou a druhý den jsme jeli koupit druhou klec. Tedík v přepravce šíleně naříkal (i když před zavřením běhal několik hodin) a vůbec tam přes noc být nechtěl. Teď už máme fretky dvě, u rodičů mají svou klec, i když ne tak velkou jako doma, ale na ten víkend jim to stačí a jsme spokojení všichni. Navíc nějaká ne nějak extra velká klec zase až tak drahá není a určitě ji využijete :). A určitě bych taky doporučovala fretečky dvě, jsou mnohem spokojenější a když nejsme zrovna doma, hodně si spolu vyhrají :)

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bude pro mě fretka vhodná?
OdeslatNapsal: 10.Čer.2011 - 18:22 
 E-mail  Profil

Registrován: 8.Čer.2011 - 21:16
Příspěvky: 2
Díky za rady! Bohužel dvě fretky by na mě asi byly moc. :-( Budu dál přemýšlet a plánovat, jak by to všechno šlo udělat. :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bude pro mě fretka vhodná?
OdeslatNapsal: 12.Čer.2011 - 22:43 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
My máme taky u rodičů mojich i přítele víkendové klece. Menší ale nakrátko bohatě stačí


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bude pro mě fretka vhodná?
OdeslatNapsal: 18.Říj.2011 - 18:17 
 E-mail  Profil

Registrován: 8.Čer.2011 - 18:36
Příspěvky: 23
Jedna fretka se ale trošku sama nudí. Přece jenom musíš být ve škole nebo v práci, takže ta fretka je tam sama doma. A co tam má dělat? Lepší je, když má v kleci kamarádku nebo kamaráda. Fretka je opravdu jiný životní styl, a proto bych ti ještě doporučil přečíst si ještě několik knížek a celé toto fórum. Potom se můžeš rozhodnout. Hlavně žádné ukvapené závěry. Všechno si dobře promysli a požádej o pomoc zkušenější (třeba až budeš stavět klec). V mém životě se rozhodně nevyplatilo nic, co jsem dělal neuvážlivě.

_________________
Mým velkým zájmem je živá strava, která dělá opravdu zázraky a mast z konopí, která pomáhá i na opravdu bolestivé nemoci.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bude pro mě fretka vhodná?
OdeslatNapsal: 22.Lis.2011 - 23:42 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 4.Říj.2010 - 21:08
Příspěvky: 130
Bydliště: Tábor
Jéé oni tě straší to je děs:-)
vždyť je to zvíře jako každé jiné pozornost potřebuje ale osobně si myslim že daleko míň než pes a pro tvůj životní styl je určitě víc než vhodná! ja to vidim na té své jelikož jí mám volně a klec má jenom na to aby se měl jak dostat do postele tak je to možná malinko jiné ale přes den téměř kdykoliv jdu do pokoje tak spí a kolikrát se ani nevzbudí takže si myslim že tu dobu co budeš pryč zvládne levou zadní a pak ty dny co budeš výc doma tak jí to vynahradíš. hlavně se toho nebát.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bude pro mě fretka vhodná?
OdeslatNapsal: 23.Lis.2011 - 13:02 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Led.2011 - 20:36
Příspěvky: 244
Dom999 napsal:
Jéé oni tě straší to je děs:-)
vždyť je to zvíře jako každé jiné pozornost potřebuje ale osobně si myslim že daleko míň než pes a pro tvůj životní styl je určitě víc než vhodná! ja to vidim na té své jelikož jí mám volně a klec má jenom na to aby se měl jak dostat do postele tak je to možná malinko jiné ale přes den téměř kdykoliv jdu do pokoje tak spí a kolikrát se ani nevzbudí takže si myslim že tu dobu co budeš pryč zvládne levou zadní a pak ty dny co budeš výc doma tak jí to vynahradíš. hlavně se toho nebát.


Náš Ferda přes den běhá po domě a jak už vidím, že na něj jde spaní, otevřu mu dveře na chodbu a on si jde lehnout do klece. Až se probudí, zaškrabká na dveře, otevřu a pokračuje v lumpačení. Taky by se dalo říct že klec má jen na přespání. Je to skvělý společník když jsem sama doma.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bude pro mě fretka vhodná?
OdeslatNapsal: 24.Lis.2011 - 11:12 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 4.Říj.2010 - 21:08
Příspěvky: 130
Bydliště: Tábor
to tak to to et jí má jenom jako žebřík do postele! :-)


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign