Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 16.Zář.2024 - 21:43
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Co chutná fretkám
OdeslatNapsal: 20.Led.2011 - 16:36 
 E-mail  Profil

Registrován: 19.Led.2011 - 16:55
Příspěvky: 9
Taky vašim fretkám chutná všecno ostatní(okurky,hermelín,paprika,čaj..)víc než jejich jídlo v mističce? :D :? :wink: :?:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Co chutná fretkám
OdeslatNapsal: 21.Led.2011 - 12:23 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Hlavně kradené je nejlepší! :-)

Ale také pozor na to co fretce dáváš :-) Ne všechno je dobré. Pak také jí hlavně nepřekrmuj pamlskama, aby baštila to hlavní co má B-)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Co chutná fretkám
OdeslatNapsal: 21.Led.2011 - 12:42 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Kvě.2010 - 17:05
Příspěvky: 124
Moji jedia ovocie a zeleninu bežne,majú to radi,ale nemám problém ani s granulkami.Skôr sa mi zdá,že keď ráno vydierajú uhorku,alebo papriku,tak ich to naštartuje o dojedia granulkami,alebo mäskom,každý má rád niečo iné a možno by ti stačilo iba vyskúšať iné granulky,lebo fretky sú dosť vymyselné.A možno aj je z mištičky,ale len vtedy keď ju nevidíš,Elvis je na to expert,hlavne aby som ho nevidela. :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Co chutná fretkám
OdeslatNapsal: 21.Led.2011 - 14:45 
 E-mail  Profil

Registrován: 19.Led.2011 - 16:55
Příspěvky: 9
yasmin napsal:
Hlavně kradené je nejlepší! :-)

Ale také pozor na to co fretce dáváš :-) Ne všechno je dobré. Pak také jí hlavně nepřekrmuj pamlskama, aby baštila to hlavní co má B-)

ja jí vždycky dám buťto jenom maličko nebo vůbec(když si myslim že to nemuže)ale ona mi to pak krade třeba z ruky nebo z talíře dokonce i z pusy :lol: a šplhá po mě a drásá se po mě dokud něco nedostane pak odběhne a za chvíly se vrátí :D někdy si to sice jenom krade ale stejně jí to pak splesnivý někde za skříní a proto(vždycky když si něco odtáhne)musim to z její skrýše vyšTóurat dlouhym pravítkem :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Co chutná fretkám
OdeslatNapsal: 22.Led.2011 - 0:50 
 E-mail  Profil

Registrován: 19.Lis.2010 - 22:18
Příspěvky: 3
Niky+fretka Natálka napsal:
Taky vašim fretkám chutná všecno ostatní(okurky,hermelín,paprika,čaj..)víc než jejich jídlo v mističce? :D :? :wink: :?:


Hermelínu bych se hodně bál. Některá zvířata tu plíseň vůbec neumí strávit (odbourávat) a z dlouhodobého hlediska to může být velmi nebezpečné. Stejně tak i u čaje (třeba bylinného, ale i černého) bych byl hooodně opatrný. Některé se používají i u fretek jako léčivé, jiné mohou být toxické. Je tolik různých pamlsků pro fretky a kočky, že bych raději už jen pro jistotu nekrmil ničím lidským.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Co chutná fretkám
OdeslatNapsal: 24.Led.2011 - 16:15 
 E-mail  Profil

Registrován: 19.Led.2011 - 16:55
Příspěvky: 9
honza_door napsal:
Niky+fretka Natálka napsal:
Taky vašim fretkám chutná všecno ostatní(okurky,hermelín,paprika,čaj..)víc než jejich jídlo v mističce? :D :? :wink: :?:


Hermelínu bych se hodně bál. Některá zvířata tu plíseň vůbec neumí strávit (odbourávat) a z dlouhodobého hlediska to může být velmi nebezpečné. Stejně tak i u čaje (třeba bylinného, ale i černého) bych byl hooodně opatrný. Některé se používají i u fretek jako léčivé, jiné mohou být toxické. Je tolik různých pamlsků pro fretky a kočky, že bych raději už jen pro jistotu nekrmil ničím lidským.

děkuji za radu a budu si nato dávat pozor :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Co chutná fretkám
OdeslatNapsal: 26.Led.2011 - 20:29 
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Dub.2010 - 11:07
Příspěvky: 24
No, tak Rozárka, jako správná a pořádná krvelačná šelma, se masa ani nedotkne, když jí ho zkouším dát, tak se na mě jen znechuceně podívá Jako to myslíš vážně?? Ale zato se může strhat po mandarinkách. To je schopná člověku vlézt i do pusy. A dneska si, potvůrka, dokonce ukradla celou neoloupanou mandarinku a pelášila s ní na své "tajné" místo. To byly zase jednou závody :lol: Jinak okurka taky moc chutná. A úplně nejlepší je, když jsem s ní u našich. Zjistila, že taťka jen tak něco špatného nesní, takže nemůže jít do kuchyně a natož otevřít ledničku, aby u toho Rozinka neasistovala a nebyla mu za patama, kamkoli se hne s táckem :P je k sežrání, freťule jedna bláznivá.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Co chutná fretkám
OdeslatNapsal: 28.Led.2011 - 1:03 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Jo tak mandarinky jsou u nás oblíbené hračky. Zvlášť je házet ze stolu po celý kuchyni. Ale nejedí je :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Granule pro miminka
OdeslatNapsal: 19.Dub.2011 - 9:42 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Led.2011 - 12:35
Příspěvky: 35
Je velký rozdíl v tom, jestli bude chovatel krmit miminka granulemi Proplan Kitten a nebo Totally Ferret Baby? Nevím, jeslti to brát jako faktor, proč vybrat miminko spíš od chovatele, který krmí Totally Ferret Baby.

Díky moc za odpovědi.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Co chutná fretkám
OdeslatNapsal: 19.Dub.2011 - 14:07 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Čer.2009 - 8:02
Příspěvky: 113
Já si myslím, že až takový rozdíl mezi těmito druhy granulek není. Freťátko ale potřebuje hlavně maso. Mezi freťaty odkrmenými na mase a na granulích rozdíl určitě je.
Jsou ale i jiné faktory podle kterých si miminko vybrat.
Pokud vybíráš od dvou chovatelů, tak porovnej to, kdo z nich má očkované rodiče odchovu a sám miminka očkuje. Jestli jsou miminka učena na záchůdek, prostředí ve kterém miminka vyrůstají a určitě i stáří nabízených freťat. Neber si miminko dříve než v sedmi týdnech. Pokud ti ho někdo nabídne dřív, tak ho neber.
Je toho víc co se dá porovnat. Sedmitýdení miminka zvyklá na lidskou ruku nekoušou. Pokud koušou a nejsou momentálně hladová, tak to taky není ideální.


www.majestik.estranky.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Co chutná fretkám
OdeslatNapsal: 19.Dub.2011 - 22:00 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Naprosty souhlas s Janou :-)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Co chutná fretkám
OdeslatNapsal: 20.Dub.2011 - 15:59 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 10.Dub.2011 - 2:25
Příspěvky: 48
Jana Žakova napsal:
Já si myslím, že až takový rozdíl mezi těmito druhy granulek není. Freťátko ale potřebuje hlavně maso. Mezi freťaty odkrmenými na mase a na granulích rozdíl určitě je.
Jsou ale i jiné faktory podle kterých si miminko vybrat.
Pokud vybíráš od dvou chovatelů, tak porovnej to, kdo z nich má očkované rodiče odchovu a sám miminka očkuje. Jestli jsou miminka učena na záchůdek, prostředí ve kterém miminka vyrůstají a určitě i stáří nabízených freťat. Neber si miminko dříve než v sedmi týdnech. Pokud ti ho někdo nabídne dřív, tak ho neber.
Je toho víc co se dá porovnat. Sedmitýdení miminka zvyklá na lidskou ruku nekoušou. Pokud koušou a nejsou momentálně hladová, tak to taky není ideální.


http://www.majestik.estranky.cz


Janičko tohle je týrání zvířat...tou fotkou Dennyho noumáuně provokujete a já mám cukání oslintávat a mačkat monitor a dělat na něj t'ut'uuu :D Jinak co si matně vzpomínám, tak náš Mates miloval králičí ocásek, který měl můj bývalý na klíčích. Ty moje do krve dokousané ruce neměly chybu a jednou ho pan domácí zapoměl zavřít, když odcházel a já Matese našla spokojeně chrnět v pytli se psími granulemi...naštěstí se to obešlo bez následků :|


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Co chutná fretkám
OdeslatNapsal: 25.Kvě.2011 - 21:08 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Pro.2010 - 19:58
Příspěvky: 111
tak jsem dneska dávala poprvé freťatům masíčko...to byla sranda je pozorovat jak baštili jestli se tomu dá říct,že baštili :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Co chutná fretkám
OdeslatNapsal: 1.Črc.2011 - 20:16 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Pro.2010 - 19:58
Příspěvky: 111
takl jsem zjistila,že rozmixované holátka jsou pro naše freťátka tou nejlepší pochoutkou.... :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Co chutná fretkám
OdeslatNapsal: 24.Črc.2011 - 23:50 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 4.Říj.2010 - 21:08
Příspěvky: 130
Bydliště: Tábor
jéé a čím je mixuješ?


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign