Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Zář.2024 - 3:24
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Freťata
OdeslatNapsal: 12.Črc.2010 - 11:35 
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Črc.2010 - 10:38
Příspěvky: 7
no,to mamku taky napadlo. ale prostě z nich odmítám udělat krmení pro hady. včera jsem zakřikla to,že mě snese,protože mě dneska pokousala. vrhla se mi na kotníky. a je pořád zalezlá u nich,skoro nevylízá. takže jí jídlo musím pomalu nacpat do krku. lidi,moc děkuju za instrukce :) jedu pro nějaký ty kotěcí granule.
něco k pobavení. včera přišel soused,co bydlí přes kopec. říkám "pojdte se na něco podívat" "ukaž,jak vypadá to malý" tak jsem jednou vytáhla a on na to "ježiš,to je hnusný. jak chlupatej slimák" :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Freťata
OdeslatNapsal: 12.Črc.2010 - 11:48 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2009 - 11:41
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha
Chlupatej slimák :lol: To mě pobavilo, je to dost výstižný popis :lol:
To, že samice od malých skoro nevylézá je úplně normální, stejně jako to, že kouše, holt jí to tak nařizují hormony, všechno, co je okolo, je potenciální nepřítel.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Freťata
OdeslatNapsal: 12.Črc.2010 - 11:51 
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Črc.2010 - 10:38
Příspěvky: 7
já bych od nich taky nevylezla :) jsou rozkošní :) no jo,po zahradě mi polezou malí chlupatí slimáci :D s velkým chlupatým smradochem v čele:) ještě mě napadá,ona si je pak pohlídá,až budou větší,že jo? když je budu chtít pustit proběhnout..


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Freťata
OdeslatNapsal: 12.Črc.2010 - 12:37 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2009 - 11:41
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha
No, jak se to vezme, když jí necháš "proběhnout" tak je dost možné, že ti malé odnosí někam za skříň, nebo na nějaké podobné nedostupné místo, odkud se blbě vyndavají. Takže před případným pouštěním je nutné zabazpečit místnost, hodí se na to nějaká předsíň, chodba, případně koupelna, kde je většinou nejmíň nábytku, který je potřeba zabazpečeovat, aby za něj nevlezla. Ale ono ji stačí pouštět až tak od pěti týdnů malých, ve třech týdnech začnou jíst i pevnou potravu, ve čtyřech týdnech se jim začnou rozlepovat oči a tak v těch pěti začínají zkoumat i okolí, které je dál, než miska s jídlem. Ale když už prozkoumávají, tak si je máma moc nehlídá, teda ani jedna z mých dvou samic je nehlídá nijak extra, naopak si jde někam courat sama, a pak akorát malé svolává, aby přišli domů. V příroděby se v blízkosti hnízda asi taky 6ti - 8mi týdenní mláďata pohybovala sama, jen na delší výpravy chodí s maminkou, to pak jdou ve šňůře za ní, jako navlečení na provázku, ale já jsem tohle u mých mláďat neviděla, jen u tchořů v přírodě.


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign