Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 29.Dub.2024 - 4:06
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: FRETKA A NACHLADNUTIE? :-(
OdeslatNapsal: 3.Kvě.2008 - 20:00 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 27.Dub.2008 - 11:27
Příspěvky: 363
Ahojte, mame doma asi 8-tyzdnovu fretku. Mame ju uz dva tyzdne a doteraz bolo vsetko ok, ale od vcera neuveritelne kycha a tecie jej z nosteka. Najlepsie na tom je, ze nasa fretulka nemala kde a kedy prechladnut :-( Ako sa da liecit nachladnutie u fretky? Ako zistim, ze nie je iba prechladnuta, ale ma chripku? Mam jej zmerat teplotu? Vobec jej ani nechuti papat.. Je sice cula, vela beha a hra sa, ale papat nechce. Dnes zjedla mozno patinu obvykleho mnozstva :-( Za radu veeelmi pekne dakujeme

_________________
Adelka - navzdy v nasich srdieckach

http://picasaweb.google.sk/malajuha


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: FRETKA A NACHLADNUTIE? :-(
OdeslatNapsal: 3.Kvě.2008 - 21:27 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Teplota se určitě změřit dá, ale tím nic stejnak sami nevyřešíte, spíš bych doporučila jít k veterináři...Ať jí udělá klasickou prohlídku, poslechne jí a sám změří teplotu. U tak malého miminka není radno zahrávat s jeho zdravím. A nasadí léky - pokud budou třeba, pokud to bude klasické nachladnutí, tak bylinkový čaj - můžeš mě třeba Jordi prosím doplnit, co se dělá v případě nachlazení, popř. chřipky? Jelikož my jsme holky nikdy (naštěstí) takto nemocné neměli...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: FRETKA A NACHLADNUTIE? :-(
OdeslatNapsal: 4.Kvě.2008 - 0:04 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
V prvé řadě bych ji vzala na veterinu. Pokud byl u vás někdo nemocný, je klidně možné, že to od něj chytla. Pokud ne, tak ona nemusela být vyloženě v chladu ale také mohla být v průvanu. Není například její klec na místě kde třeba táhne? I když si to třeba neuvědomujete, může být průvan přítomný a mláďě je na tohle určitě citlivější. Pokud vet neurči jinak, je možné podávat bylinkový čaj ale jen slabounký výluh. Do něj je možné přidat trošičku medu. Na kašel, jsem se informovala veterináře, je možné dát dětský sirup, bez alkoholu a jiných látek, které by mohly uškodit. Někdo doporučuje jitrocelový (skorocel) sirup. Nebo Thymomel, tuším, ten je právě z medu. Ale zase, opět jen malinko, protože fretka je poměrně malá takže žádná lžička a pod ale jen kapka. :)

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: FRETKA A NACHLADNUTIE? :-(
OdeslatNapsal: 4.Kvě.2008 - 9:38 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
My když měli nachlazené fretečky, podali jsme jitrocelový sirup injekcí, pěkně si ho olízaly a do druhého dne byl pokoj! Vážně! Čajík jsme nedávali, jen ten sirupek... a do injekce asi tak 3ml, ale je to ozkoušené že jim to fakt pomohlo... několikrát...


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign