Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 14.Kvě.2024 - 12:28
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Fretka a novorozeně
OdeslatNapsal: 6.Dub.2009 - 19:20 
 E-mail  Profil

Registrován: 6.Dub.2009 - 18:58
Příspěvky: 1
Ahojky,
Ráda bych se zeptala někoho, kdo má zkušenosti s chovem fretek volně v bytě a má novorozeně.
Máme 2 roky starou rošťandu, která si ráda občas kousne manžela, pro vyprovokování hry. Bohužel si urputně hlídá svoje území a všechny návštěvy nekompromisně kousne. Jinak Rozinka spinká převážně v kleci a když je v dobré náladě, tak dovádí s kocourem.
Momentálně čekáme další přírůstek do rodiny, tentokrát v podobě miminka. Trochu se obáváme, že Rozinka bude miminko napadat nebo hůř, že ho v nestřežené chvíli pokouše. V žádném případě se nechci fretky zbavovat či ji nějak omezovat v jejím dovádění po bytě. Ikdyž, ze strany pokousaných rodinných příslušníků si začínám slýchat, že nelze chovat fretku a mít miminko.
Chtěla bych se tedy zeptat, zda má někdo nějaké zkušenosti, jak Fretky na děti, potažmo miminka reagují? Na co si dát pozor, zda fretky na miminka žárlí, popřípadě, jak přistupovat se zkontaktováním novorozence a fretky?
Předem díky za odpovědi...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretka a novorozeně
OdeslatNapsal: 13.Kvě.2009 - 19:41 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2009 - 11:41
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha
Koukám, že tady asi nikdo zkušenosti nemá, ale narazila jsem na tohle téma na polském fóru, kam jsem dneska zabloudila, tak to večer pročtu a hodím jsem nějaký výcuc, a případně odkaz, kdyby si chtěl někdo počíst.

Případně pokud někoho zajímá nějaké téma, zkuste mi ho napsat, a já kouknu, jestli ho tam řeší, přeci jen je Polsko kapánek větší, než ČR, tak je tam třeba i v něčem víc zkušeností...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretka a novorozeně
OdeslatNapsal: 13.Kvě.2009 - 22:27 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Fretka obyvkle děti až tak nekouše, ale jsou i vyjímky. Podle mě to je vždy o tom, jak moc se člověk fretce věnuje a jestli není fretka jedináček (mohla by žárlit). Já znám několik lidí, kteří mají fretku a malé dítě a dítě přišlo, až když už byly fretky. Zpočátku to chce hlídat a určitě nenechávat dlouhodobě osamotě. Hodně je o tom psané na Slovenském fóru.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretka a novorozeně
OdeslatNapsal: 13.Kvě.2009 - 23:49 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2009 - 11:41
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha
Na slovenském fóru je toho možná hodně, ale zrovna mě je to houby platné, když se tam nedostanu :-(

Tady je tedy shrnutí z polského fóra:
1) Novorozeně ani hodně malé dítě nenechávat s fretkou bez dozoru
2) Fretka se dostane i do kočárku, který stojí daleko od nábytku
3) Některé fretky dětem vůbec nic nedělají, i když jsou děti malé a nemají z toho rozum
4) Některé fretky děti koušou, a to i větší děti, které vědí, jak se k fretce chovat
5) Některé fretky na děti žárlí, a to i když to nejsou fretky - jedináčci
6) Zdá se, že některým fretkám vysloveně vadí mimina, neví se, zda to, jak voní, jak pláčou, nebo něco jiného, ale není to výjimečné, ale jde o mimina, když vyrostou, srovná se to

Celkově to asi bude záležet na povaze fretky, a na dalších okolnostech, které asi ne vždy jdou odhadnout. Je tam popsán i případ fretky, která si s dítětem cca 3-4 letým hrála, byla na něj zvyklá, nechala se chovat, a po smrti jejich druhé fretky najednou začala být agresivní a od té doby se snaží dítě kousnout, hned jak ho vidí, a vydrželo jí to dva roky. Nikoho jiného nekouše...

Ještě pár mých postřehů, Žížalku, kterou jsme měli, bych s malým dítětem nenechávala ani pod dozorem, její nejoblíbenější hra byla "na kousanou" a všechny cizí lidi kousala docela bolestivě. Naopak Bobešek je naprostý flegmatik a mazel, často si ho hladí malé děti, úplně cizí, čas od času i miminka, která sotva umí natáhnout ruku a udělat "malá" a nebojím se, že by jim Bobešek něco udělal (takže určitě nepatří k těm fretkám, kterým mimina vadí). Kousal akorát v pubertě a pak po tom (ale to jen pár dnů), co umřela Žížalka, nesl to hodně těžce :-(, ale naštěstí už je z něj zae přítulný a miloučký medvídek.
Na Lórinku bych malým dětem zatím šahat nedovolila, ale ne kvůli nim, ale kvůli ní, protože je trošku lekavá a nevypadá to, že by byla tak společenská jako Bobešek.

Třeba to někomu pomůže...


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign