Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Zář.2024 - 23:28
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: fretka ano-ne??
OdeslatNapsal: 22.Srp.2009 - 13:11 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2009 - 11:41
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha
Podle mé zkušenosti tohle vypadá spíš na ten druhý případ... Zkus se jich aspoň zeptat, zda už je kastrovaný, pokud ne, bude v říji a pubertě a tudíž to s ním nebude jednoduché - zvládnout to jde, ale člověk musí mít zkušenosti, když ne s fretkami, tak s jinými zvířaty a o fretkách toho aspoň hodně vědět. Pokud chceš poradit, tak být tebou vezmu si socializovanou fretku z fretčího útulku (Jablonec http://www.pudicka.estranky.cz/stranka/utulek nebo Ostrava http://www.pudicka.estranky.cz/stranka/nove-projekty-zs), nebo se poptám tady, zda někdo neví o už socializované fretce která by byla k mání.
Taky je teď doba "zlevněných" mláďat, kterých se lidé chtějí zbavit, ale ta dost často nejsou z dobrých podmínek a taky nebývají očkovaná a tak, takže to taky nejde úplně doporučit. A mládě je těžší vychovat, než když si vezmeš už dospělou vychovanou fretku, ale zase s mládětem je víc srandy :-), taky by se tu určitě našel někdo, kdo by měl na prodej už trochu odrostlé mládě, nebo o někom takovém věděl.
takže si zkus promyslet, co vlastně chceš. Samozřejmě je možné pořídit si i kluka v pubertě a říji a zvládnout to, ale není to jednoduché :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: fretka ano-ne??
OdeslatNapsal: 22.Srp.2009 - 13:40 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 21.Srp.2009 - 17:15
Příspěvky: 33
diky moc za typ stejne jeste neodepsal tak že nevím ale přišlo mi to výhodný...a klučík na fotce krásný.. :? ....ale myslím že fredka je neco podobného jako kočka ja ja vyhovala kočku od mala..no ja nevím právě..přišlo mi to výhodý protože nemám klec nica to byl asi 10 inzerát co se mi zamlouval..psala sem mu včera..no vyzkoušet bych to chtěla...moc se mi líbí...ale nevím tak doufám že odepíše :o


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: fretka ano-ne??
OdeslatNapsal: 22.Srp.2009 - 13:46 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2009 - 11:41
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha
Ono je otázka, co je výhodné... Nevyplácí se brát si fretku - hlavně pokud je to mládě - za co nejnižší cenu. Musíš vědět, v jakých je podmínkách, čím je krmená matka a čím dokrmovaní malí a tak... protože pak máš menší pravděpodobnost toho, že ti i přes veterinární péči za tisíce bude v rukou umírat mládě, které bylo předčasně odstavené podviživené, a které mělo málo vitamínů už během nitroděložního vývoje, protože jeho máma byla špatně krmená...

A to samé s tou klecí, sice prodávaá fretku i s klecí za 1000, ale ta klec může být naprosto nevyhovující a po pár dnech jí vyhodíš (nebo někomu dáš pro morčata) a budeš muset kupovat novou a větší.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: fretka ano-ne??
OdeslatNapsal: 22.Srp.2009 - 13:56 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 21.Srp.2009 - 17:15
Příspěvky: 33
tak já ted nevím co mam delat ..četla jsem že ze zverimexu bych si ji pořizovat neměla..že bych si ji mela pořidit přimo od chovatele...jestli mi odepiše skusim se poptat..a zeptám se jestli by neposlal další fotky


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: fretka ano-ne??
OdeslatNapsal: 22.Srp.2009 - 14:03 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2009 - 11:41
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha
Zeptej se hlavně, zda je kastrovaný, pak na to, co dostává k jídlu a na rozměry té klece. Pokud dostaneš odpověď, můžeš nám to sem napsat a určitě dostaneš komentář :-)
Jak už jsem psala, nekastrovaný samec v říji není to nejvhodnější pro začátečníka, takže si zkus přečíst co nejvíce informací o výchově fretek (tady toho njadeš dost, můžeš zkusit taky stránky fretka.cz), a promyslet, zda bys to zvládla. Pokud ne, rozmysli si, zda je pro tebe vhodná fretka, a pokud ano, tak pak zda mládě nebo už dospělou, ale socializovanou fretku. A kdyžtak ti pak poradíme, kde vhodné zvířátko sehnat.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: fretka ano-ne??
OdeslatNapsal: 22.Srp.2009 - 14:11 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 21.Srp.2009 - 17:15
Příspěvky: 33
Moc diky...ja jsem to už pročetla nejmin 3x :lol: ..jasne všechno vam sem napíšu :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: fretka ano-ne??
OdeslatNapsal: 22.Srp.2009 - 18:32 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 21.Srp.2009 - 17:15
Příspěvky: 33
tak jsem si teda řekla že to pustím z hlavi a našla jsem si na http://www.fretka.cz napsala jsem jim smsku a řekli že mi pošlou vše na email...tak vám sem potom napíšu jak to dopadlo :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: fretka ano-ne??
OdeslatNapsal: 22.Srp.2009 - 22:05 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Kvě.2008 - 17:55
Příspěvky: 139
Ja neviem,kukla som si ten inzerat-prist po roku na to,ze nemam cas na fretku? Ved oni su tak nenarocne na cas,vacsinou prespia.Ked sa narodil syn,tiez som mala pocit,ze nemam cas sa hrat s Dany,lebo ona sa chcela ked som nemohla.Vzali sme si samceka,krasne sa spolu vyhraju a maly je uz vacsi a hrame sa vsetci spolu.A vobec-fretku daruju a potom napisu-to vsetko vcetne fretky 1000,-.Takze tam uz je vlastne zaratana.Nie?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: fretka ano-ne??
OdeslatNapsal: 27.Zář.2009 - 21:48 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Zář.2009 - 21:24
Příspěvky: 2
Ahojky chtěla jsem se zeptat včera nám umřel potkan tak jsme se rozhodli s přitelem že by jsme si pořídili fretku ale nevíme o tom nic.Máme psa a 5.měsíční mimčo,tak jestli by to i takdle šlo.Je lepší samice nebo samec jak se o ně starat od malinka jak si je vychovat můžete my prosím někdo poradit než si jí koupíme a budeme to dělat třeba vše uplně špatně.Děkuji všem kdo my napíšou.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: fretka ano-ne??
OdeslatNapsal: 27.Zář.2009 - 21:52 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
když si pročteš forum, tak toho o chovu fretky zjistíš dost. jinak nevím, jestli je vhodný si ted k 5ti měsíčnímu mimču a psisku pořizovat ještě fretku, které je potřeba také věnovat spoustu času na výchovu a ochočření, navíc mládata a dospívající fretky pěkně koušou, což je důvod, proč se spousta lidí s malým dítětem fretky zbaví..

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: fretka ano-ne??
OdeslatNapsal: 27.Zář.2009 - 22:08 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Zář.2009 - 21:24
Příspěvky: 2
prosím kdyžtak pište na email lucinkahostkyc@seznam.cz


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign