Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Zář.2024 - 23:42
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Fretka/činčila
OdeslatNapsal: 3.Srp.2009 - 20:18 
 E-mail  Profil

Registrován: 3.Srp.2009 - 19:50
Příspěvky: 8
Ahoj, uvažuji o pořízení nějakého zvířete a mám povolenou činčilu nebo fretku a já pořád nevím, co si "vybrat". O obou jsem nakoupil literaturu, poptal se a každá má prý "své mouchy". Činčila se mi líbí, ale jelikož by klec mohla být jen v pokoji kde se spí, bojím se nočního randálu. Prodavačka ve zverimexu má prý doma činčilu a prý jí vůbec nepouští, pustila jí párkrát a zdemolovala jí půl bytu. Jenže to mi přijde pro činčilku strašné, pořád být jen v kleci, jenže nevím, jak by se zbytek rodiny, hlavně rodiče tvářili na činčilkou zdemolovaný obývák... Prodavačka navíc říkala že je činča zvířetem více méně na ozdobu, ta její se nenechá vzít do ruky, a prý ani ty, které má v obchodě.
Fretka se mi líbí taky, zase podle ní smrdí, ale koupáním zvířete a dostatečnou hygienou se tomu dá prý vyhnout a pak prý nesmrdí o nic víc než kočka nebo pes.. Aktivita je prý individuální.. Pak je tu říje a kousání, z toho mám taky trochu obavy, ale nejsem malej harant, který zvíře za měsíc odloží, takže bez obav..
Přesto všechno se mi řeči té ženské nezdají, a tak se ptám Vás, máte plno zkušeností s fretkami, ví někdo, jak jsou na tom fčinčily? Poradíte mi, prosím?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretka/činčila
OdeslatNapsal: 3.Srp.2009 - 20:44 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
koupáním fretku pachu nezbavíš, fretka smrdí pořád a čím víc se koupe, tím víc smrdí. stejně tak pachu nezbavíš psa ani kočku.
zásadní rozdíl činčila = hlodavec, fretka = šelma, tedy rozdílný způsob chovu i krmení.
co se týče činčily, vyjde o hodně levněji než fretka, narozdíl od fretky nesmrdí a není pravda, že se nedá ochočit, ochočit se dá - pokud se jí člověk věnuje. sice hlodá nábytek, ale fretka zase kouše do lidí, drbe koberce, sedačku...

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretka/činčila
OdeslatNapsal: 3.Srp.2009 - 21:13 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
Je fakt, že činčila není na mazlení. Není to ani tak neochočitelností jako tím, že má velmi velmi hustý a jemný kožíšek který nesnáší vlhkost. A lidské ruce jsou stále vlhké i když si myslíme, že jsou suché.
Ve srovnání s fretkou činčila byt opravdu demoluje. Zvlášť stojí za zmínku velká obliba kabeláže u činčil. Neříkám, že fretky jsou andílci, ale dá se jim domluvit. Přece jen jsou na rozdíl od činčil domestikované a člověku lépe přizpůsobené. Toť můj názor...

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretka/činčila
OdeslatNapsal: 3.Srp.2009 - 21:48 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
s činčilami zkušenosti nemám, ale s osmáky degu ano. Osmáci jsou v popisu asi toto: krok, hryz, skok, hryz, hryz hryz, skok, hryz hop hop hop hryz hryz hop hryz... a tak dál :lol: No ve zkratce, hryžou všechno a taky všude čůrají. Fretka sice hází občas trucbobky, ale neohlodává vše kolem čeho projde. Ovšem některý z koberců to většinou vážně odnese.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretka/činčila
OdeslatNapsal: 3.Srp.2009 - 21:54 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
Já mám zkušenost králík x fretka x potkan. Je jasné, že péči i chování a jednání činčili a fretky budou rozdílné, jelikož to je hlodavec a šelma. Ale hodně záleží na ochočení. Věřím tomu, že ochočená činčila je srovnatelná s ochočenou fretkou a naopak. Pokud se zvířeti člověk nevěnuje, je jedno zda je to fretka, která zničí co najde (kytky, koberec, ruce, nohy, oblečení, gumu i kabely) a nebo činčila co zničí kytky, koberec, oblečení, kabely :evil: chce to obhlídnout si pořádně obě zvířata a rozhodnout se co od něj očekávám...

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretka/činčila
OdeslatNapsal: 3.Srp.2009 - 22:04 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Kvě.2008 - 17:55
Příspěvky: 139
mno,moja svagrova ma cincilu a ,me to zviera pride hrozne-jak velky skrecok-pomazlit sa neda,neposlucha,hryze im kable,vsade kaka a pre nadmerny nocny hluk ju museli vustahovat do obyvaku.Takze pri tomto zvieratku mi fretka pride ako maly dobry psik!!! A je s nimi desna sranda!!! :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretka/činčila
OdeslatNapsal: 4.Srp.2009 - 22:24 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Fretce se taky musíš víc věnovat-zabere víc času, stojí víc peněz ale víc si na tebe zvykne. Taky krmení je úplně rozdílné. Noční řádění zvládne i fretka toho se neboj :). S ničením bytu-nám fretky zničili něco že to odněkud schodili, jinak žádné ničení koberců u nás není, Chip nám ale škubal izolaci ve sporáku a malá si teď začíná hrát s kabelama :D. Ale nábytek neokusují. Fretku taky líp naučíš na záchod-to s činčilou těžko. Vlastní zkušenost s činčilama sice nemám ale se spoustou hlodavců ano a nedá se to srovnávat. Já mám teď osmáky a fretky. Obě osmačky jsou neochočitelný, takže jsou skoro pořád v kleci, přitom jsem měla i osmáka který byl hodně moc ochočený. Takže zas záleží na povaze činčily. Takže s rozhodnutím to stejně zůstane na tobě :wink:


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign