Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 20.Zář.2024 - 4:30
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretku?
OdeslatNapsal: 30.Črc.2009 - 15:20 
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Črc.2009 - 14:33
Příspěvky: 8
a jak fretku naučit jít spát třeba v 22:00??
nák jí vyřádit přes den??nebo jak??
jsem začátečník :cheesy: takže toho moc nevím...ale chci se co nejvíce dozvedet abych si časem mohla taky fretku pořídit :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretku?
OdeslatNapsal: 30.Črc.2009 - 15:21 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
jednoduše jí v tu dobu zavírat do klece, časem si tam bude zalejzat sama :)

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretku?
OdeslatNapsal: 29.Srp.2009 - 20:04 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 8.Srp.2009 - 13:57
Příspěvky: 236
Bohouš má klec v předsíňce a když jdu tam jdu pozdě večer, tak ho často slyším, jak pije, nebo jí, ale zase si za chvilku lehne a spí dál.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretku?
OdeslatNapsal: 27.Lis.2009 - 10:54 
  Moje galerie  Profil

Registrován: 24.Lis.2009 - 15:15
Příspěvky: 88
Na tohle reagovat musím,sama mám pět činčil.
Takže když činčily tak moc vadí,že údajně dělají bordel(což nemohu potvrdit,jsou to čistotná zvířátka a kravál dělají jen když se páří nebo něčeho bojí) a chceš teda počkat až zemřou,počítáš s tím,že se činčila může dožít i 15let?Výjímečně 20ti?
Podle mně si stejně uděláš podle svého a dáš je pryč :evil: a pokud si pořídíš fretku,tak uděláš to samé :evil: ,jakmile nastane nějaký problém a že se nějaký naskytne hned,to uvidíš.
Příště by bylo lepší se víc o dotyčných zvířátkách informovat,získat informace od chovatelů a poradit se se všemi členy rodiny a odsouhlasit klady a zápory a zjistit,co vyhrálo.
Jinak ke mně-můj freťák si činčil nevšímá,stejně jsou v jiném pokoji,kam nesmí a snáší se velmi dobře i s mýma fenama,dokonce spolu začali hajat v jednom pelechu :cheesy:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretku?
OdeslatNapsal: 27.Lis.2009 - 20:12 
 E-mail  Profil

Registrován: 21.Srp.2009 - 20:55
Příspěvky: 70
Ja mi myslim,že by to šlo zkloubit,kdyby bylo činčilí bydlení v aspoň metrový výšce... fretky sou vynalézavý,ale přeci jenom křídla nemaj. Všechno, co by moh zabít, zničit či přesadit máme na skříňkách 8) taky bydlíme ve 2+1 a protože jsme studentský byt, ani si nemůže jen tak trajdat po bytě, prostě má k dispozici jeden pokoj, v němž jeho smrad nikomu nevadí a ven cítit není. Teď má sice dost prdící období, ale to bude tim, že je to puberťák, no :lol: Jinak v noci spí hezky, jen si zajde na záchodek a nažrat a zase zalézt do hamaku:) Noční rámusení bylo jen ze začátku...teď si i sám zaleze do klece, když už ho nebavíme :cheesy: Jinak máme zvíře ze zverimexu a dobrý:) Samozřejmě, že od chovatele by to byla tutovka... ale máme hezkej pocit, že sme ho ušetřily těch podmínek ve zmerimexu, nakopala bych majitele :evil:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretku?
OdeslatNapsal: 28.Lis.2009 - 23:41 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Fretky jsou opravdu vynalezave.. Ja retky neustale sundavala z lednice z vysky 150cm, ted z okeniho parapetu, ze skrini a z jejich kleci :) Takze opravdu dobre zabezpecit vsechny mozny pristupy ;)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretku?
OdeslatNapsal: 29.Lis.2009 - 18:43 
 E-mail  Profil

Registrován: 21.Srp.2009 - 20:55
Příspěvky: 70
Jako i kluky jo? :shock: Jako asi jde o to, jak je rozestavěný nábytek a vůbec no... To si ale ten s činčilama musí rozmyslet sám :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretku?
OdeslatNapsal: 29.Lis.2009 - 18:51 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Kluci nejsou tak hrozni, drzi se spis pri zemi, ale kdyz to na ne prijde, tak lezou i oni po vyskach :) Ale je fakt, ze min nez holky :)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretku?
OdeslatNapsal: 6.Led.2010 - 14:28 
 E-mail  Profil

Registrován: 6.Led.2010 - 14:05
Příspěvky: 1
Jordi napsal:
Z tvého popisu mě hned napadá otázka: "A co bude s těmi činčilami" Protože pokud uvažuješ o tom, že je dáš pryč, težko pak bude uvěřitelné, že se za nějaký ten čas nevzdáš také fretky.

A o co víc, lidé často fretku dají pryč, aniž by o tom informovali chovatele, nebo se s nim zkusili poradit, či jej požádat o pomoc s hledáním nového domova. Je to hodně nefér, a přitom stačí velmi málo, jen napsat nebo zavolat.

I já mám osmáky degu, které už nechávám pouze dožít. A ačkoliv už mne tato zvířátka nenaplňují tak jako fretka, stejně jsem se jich nevzdala.

My bydlíme také v 2+1. Máme papouška, zebřičky, osmáky, a fretky.

Smrad je podle toho, kdo zrovna říjí. Fretka je cítit v bytě stejně jako pes. Pokud psa nechováš a přijdeš do bytu, kde pes žije - cítíš ho tam. Stejně tak cítíš fretku.

Když fretce čistíš záchod 2x denně a co týden měníš pelechy a zar za čas (třeba zhruba za měsíc) fretku vykoupeš. Není to o nic horší, než mít v bytě psa nebo kočku.

Fretka je výrazně cítit v říji. Pro omezení pachu je kastrace trochu řešením. U samce se omezí samčí pach, zmírní "agresivita", u samic je kastrace doporučována kvůli dlouhotrvajícím říjím, které ji mohou až zabít.


Ahojda, jsem na tomhle foru poprve, tak nevim jestli jsem se trefila, ale přesto. Kdysi jsem chovala fretku v bytě a bylo to docela v pohodě, ale je to už 15 let. V současnosti děti dospěly a my s manželem uvažujeme opět o pořízení fretičky. Jedeme se podívat k chovatelce, hlavně nabrat rady, ale: máme už osmáčky, pískomily, 2 kočičky a 2 pejsky, 1 zakrslého králíčka a leguána. S tím, že kočičky, pejsci, králíček a občas leguán chodí volně po bytě i po zahradě (máme rodinný domek). Běžná je situace, že v křesle leží králík, kolem něj je obtočená kočka a kolem ní ještě pes, všichni společně žerou a chodí ven....řeším, jestli mi fretečka v tomhle mírumilovném společenství neudělá trošku chaos? díky za jakoukoli radu. Romana


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretku?
OdeslatNapsal: 6.Led.2010 - 14:44 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
obávala bych se, že fretka chaos udělá, rozhodně se nenaučí lehávat s králíkem v křesle, ani na soužití s jinými hlodavci a leguánem a to ani v případě, že bude mezi nimi vyrůstat...

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretku?
OdeslatNapsal: 6.Led.2010 - 15:23 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Z narušení mírumilovného prostředí bych obavy rozhodně měla :!: . Fretka je šelma a to hodně svéhlavá, takže ji člověk nenaučí tak jako pejska, že tohle a to, nesmí, že tamto zvířátko je kámoš a ne žrádlo. Myslím si, že spřátelit se může s pejsky a tolerovat kočku, ale ostatní zvířátka může ohrožovat, stresovat a opravdu to někdy může dopadnout tak, že některé z nich zabije. :| Takže bych doporučovala opravdu si dát pozor, a v době kdy bude králíček, nebo leguán pochodovat po domě, bych ji měla hezky zavřenou. :wink: Neříkám, že si ji nepořizovat, ale být vždy opatrný a nepodceňovat :!: Soužití může být bez komplikací jedině tehdy, když se tyto výše zmíněné druhy nepotkají "na volném poli". Jinak to může dopadnout opravdu špatně.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretku?
OdeslatNapsal: 7.Led.2010 - 12:52 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Presne tak, jak pisou holky.. :) Nemyslim si, ze se musite vzdat toho,ze si fretku poridite, ale urcite nepocitejte s tim, ze fretka bude kralicka ignorovat. A predpokladam, ze kdyz si bude chtit hrat s leguanem, pak to take nedopadne zrovna nejlip :) Takze to bude chtit nejaky kompromis.. :wink:

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign