Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 20.Zář.2024 - 3:10
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání
OdeslatNapsal: 17.Říj.2008 - 21:35 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Jojo, přehlédnout to klidně mohla, ne každý sleduje samičku znám lidi, kteří ze strachu, aby samička něco neudělala mláďatům se kouknout později a o pohlaví ví až za hodně dlouho. A někdo řekne že se tak narodilo a ani si neuvědomí že jde o zdranění. Ale težko soudit, když to člověk nevidí na vlastní oči :wink: Stejně tak já si hned vzpoměla, že tato nehoda, kdy samička omylem ukousne ocásek a někdy něco jiného, se stává celkem často. :|

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání
OdeslatNapsal: 17.Říj.2008 - 23:01 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 1.Črc.2008 - 22:06
Příspěvky: 154
Bydliště: Nýřany
Andrea: tak ta slečna s tou šampaňkou se vůbec nereaguje,tak si myslím že už jí někomu udala
No my se jedem v neděli podívat na jednu 4 měsíční samičku co se jí chce někdo zbavit, tak jestli to klapně tak jí přivezem a hned budu informovat.Kupodivu je to od nás jen 30 km, to se divim, tady v okolí totiž nikdo fretky nějak nemá, nejblíž je Praha a k tý šampaňce by jsme to měli skoro 200, tak moc jsme jí chtěli :oops:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání
OdeslatNapsal: 17.Říj.2008 - 23:03 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 1.Črc.2008 - 22:06
Příspěvky: 154
Bydliště: Nýřany
Andrea: a jestli si vezměš tu bez tý nožičky, taky jsem to četla, tak držim moc palce, myslim že jí to nebude vadit že tu nožku nemá


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání
OdeslatNapsal: 18.Říj.2008 - 15:48 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Zář.2008 - 14:35
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
Tak to mám trošku strach, kdyby měla být ještě jinak nemocná, kdyby ta nožička byla genetickou vadou, ale neodradí mě to. Už jsem v kontaktu s majitelkou :) .
Budu informovat jak to probíhá.
O té 4 měsíční holčičce vím, taky jsem to četla, tak držím palečky, hlavně aby byla šťastná, ty lidi si ji nezaslouží..
Jinak mě se ta holka co jede do zahraničí taky neozvala...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání
OdeslatNapsal: 28.Dub.2009 - 13:31 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 23.Říj.2008 - 13:11
Příspěvky: 47
Ahoj, mám možná trošku zbytečné strachy, ale ráda bych slyšela Váš názor:
odjíždíme na týden pryč a fréťu nám budou hlídat příbuzní u nich doma, bude společně s jejich freťákem (oba jsou již kastrovaní). Už u nich pár dnů byla, když jsme se jí tímto způsobem pokoušeli ukončit říji. Sice se to nepovedlo, ale vycházeli spolu dobře. Teď, po kastraci, mám dojem že má falešnou březost, podle zde popisovaných všemožných příznaků. Pořád chce chovat, neudělám ani krok aby za mnou neběžela a hlídá si šuplík, který si vybrala jako druhý pelíšek. Občas se mě tam taky docela drsně snaží zatáhnout.
A tak se ptám - jak snese odloučení od "mláďat"? Přijde na jiné myšlenky nebo to bude pro ni stresující?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání
OdeslatNapsal: 28.Dub.2009 - 14:06 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
To uz spis zalezi hlavne na tom, jake povahy je tva fretka.. Moje kamaradka ma fretku na ni tak fixovanou, ze u me na hlidani to nese velmi spatne - hlavne proto, ze tam jsou jine fretky - proste jine fretky nema rada. Takze nevyleza z pelisku a jen lezi a o nic nejevi zajem. I kdyz me zna odmala a i kdyz ji mazlim a pod. tak ji proste panicku nenahradim. Je teda fakt, ze kdyz se pak vrati domu, tak nekomunikuje a trucuje..
takze jak to vse zvladne tva fretka je jen na jeji povaze.

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání
OdeslatNapsal: 28.Dub.2009 - 14:09 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 23.Říj.2008 - 13:11
Příspěvky: 47
Povahově to zvládne bez problémů, to až teď poslední týden je taková až "nenormálně" přítulná. Spíš jsem myslela jestli nebude mít pocit že ji bereme od miminek, i když vymyšlených.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání
OdeslatNapsal: 28.Dub.2009 - 15:50 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Ono to na jednu stranu může i pomoct, aby tu falešku neměla moc dlouhou. Vím, že třebas u fenek psů může faleška přerůst až k tomu, že se fenkám vytváří mlíko, i když není březí. Nesetkala jsem se sice s něčím takovým u fretky, každopádně podle mě je lepší, když to freťuli přejde dřív. Možná by pomohlo, kdyby jste jí prostě sem tam někam vzali na delší dobu, venku je už teplo, tak třebas na procházku a nebo třebas k těm známým, aby na to jakoby zapoměla...U nás faleška probíhala maximálně 14 dní a pak přešla, jednoho dne jsem jim prostě posbírala miminka a bylo to. Chvíli je hledaly a pak byl klid. A začaly si zase konečně hrát :oops: skákat a řádit...

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign