Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 4.Kvě.2024 - 1:53
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Jak si hrají Vaše fretky? :)
OdeslatNapsal: 25.Črc.2011 - 13:15 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Zdravííím..:) mám takový malý dotaz...Před rokem jsem si pořídila svého první samečka Arona..Letos k němu přibyl v půlce června malý Bruno. Ted už bude mít tři měsíce a Aron rok a jeden měsíc...
Mám pro ně zvláštní pokoj (fretčárnu) :D... kde mají každý zatím svou vlastní velkou klec a venku pak plno prolízaček, tunelů a hraček...
Ale můj dotaz je: Jak si hrají vaše fretky? ráda bych si přečetla od Vás, jaké máte zážitky a zkušenosti s tím jak si třeba dva samci hrají... :) někdy nevím jestli je to ještě hra, nebo na sebe už jen doráží, protože Aron má po čase Bruna asi dost..Bruno je přeci jen mládě a dost ukousané a neúnavné..tak jestli s tímhle seznamováním máte někdo zkušenosti... Bojím se je dát ještě k sobě do klece, dokud spolu někdy neusnou..což se mi ještě nepovedlo..většinou totiž dokáží skákat i několik hodin, pak začne jeden z nich polehávat, ale druhý na něj začne skákat a zase dovádět a druhý se nejspíš naštve a ťafne za krk.. tak nevím jak to řešit..jestli je nechat a jeden druhému to nějak časem vysvětlí nebo počkat ještě až malý vyroste a uklidní se, než jim udělám společnou klec? předem díky za jakékoliv reakce..:)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jak si hrají Vaše fretky? :)
OdeslatNapsal: 25.Črc.2011 - 18:56 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
Já bych s tím společným bydlením asi zas až tak dlouho nečekala, aby si pak zvykli. My jsme mládě šoupli ke dvoum dospělákům asi po týdnu a bylo to v pohodě. Zkus někdy, když budeš vzhůru třeba až do noci je prostě nechat spolu a kontrolovat, jak se jeden na druhého tváří, když jsou ve společné kleci, mají společné jídlo, pití a tak. Myslím, že to bude v pohodě, ale musíš to ze začátku pozorovat. Jinak naše fretky si hrají zásadně tím, že bojují. Dokud někdo neječí, nebo nesyčí a pokvokávají, je to v pohodě. Starší si většinou s miminem poradí, pokud už ho má dost. My teď máme jen problém, že malej pořád lítá za tím starším a jak si furt hrají a prcek je divokej, tak má Tedík stroupky na krku od něj, takže jen dávám bacha, aby mu ten krk moc nedral, ale jinak je nechávám spolu, hrajou si a maj se rádi. Blbý je, že nevím, jak docílit toho, aby se mu krk zahojil, snažím se je hlídat, ale prostě furt blbnou a malej, jak je divokej, tak mu ty strupy rožškrábe a tak pořád dokola, takže pořád stříkám desinfekcí a doufám, že se malej brzo uklidní, protože je mi Teddyho chudáka líto. No prdloši prostě :D

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jak si hrají Vaše fretky? :)
OdeslatNapsal: 25.Črc.2011 - 21:10 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
aron když už toho má dost tak trochu zasyčí, to jsem si všimla párkrát...ale neježí se nepuší, jen prostě výchovně zasyčí a pak si hraje dál..:)) u mě to je tak že bruno, ten letošní, po aronovi skáče a doráží na něj, honí se a za krk ho chytá spíš aron...ikdyž poslední dobou to bruno okoukal..chodím spát kolem půlnoci, tak je pujdu pustit ted a uvidím jak to dopadne..:) Aron chodí spát k sobě do klece ikdyž je puštěný, ale bruno chodí spát pod gauč..tak si spíš myslím že si každý usne jinde..ráda bych aby spinkali spolu..no zkusím a uvidím...:)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jak si hrají Vaše fretky? :)
OdeslatNapsal: 26.Črc.2011 - 12:01 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
A co kdybys je třeba zkusila spolu zavřít ještě než usnou, ale až budou oba unavení? Já bych to třeba zkusila takhle a uvidíš, jak budou reagovat. Chvilku třeba budou blbnout, ale to nevydrží věčně a nakonec prostě usnou. A choď je kontrolovat a přes noc si třeba nech otevřený dveře, pokud by byl nějakej rachot, určitě to uslyšíš :). Ale myslím, že pokud si už pěkně hrají mimo klec, bude to v pohodě. Je prcek o moc menší, než Aron? Mě už to 3měsíční telátko 2ročního samce předrostlo :D. Držím pěsti a určitě dej vědět, jak to dopadlo, ale myslím, že se toho vůbec nemusíš bát, pokud si normálně rozumí. Pokud by ho Aron terorizoval, poznala bys to. Jestli jen občas výchovně zasyčí, tak si myslím, že o nic nejde 8)

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jak si hrají Vaše fretky? :)
OdeslatNapsal: 26.Črc.2011 - 12:58 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Kvě.2010 - 17:05
Příspěvky: 124
Ja som bola v miernom šoku,keď som priniesla domov Elvisa a Ozzýkom...tí dvaja sa nieže hrajú,ale niekedy mám pocit,že priam vraždia :lol: Zo začiatku som zachraňovala Elvisa,lebo pišťal a je menší,ibaže,ledva som ich rozdelila a už bol Ozzýkovi na krku :lol: Neraz sa ťahajú za krk ako handry po plávajúcej a pritom sa iba hrajú,pištia,kvokajú...ale Hubiho bral Ozzýk ako votrelca,to už nebola hra,ale útok a to by si si všimla hneď,je to úplne iné správanie.A ja na tie strupky používam calciovú masť,ani tie ranky potom nie sú také červené a pekne sa to hojí.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jak si hrají Vaše fretky? :)
OdeslatNapsal: 26.Črc.2011 - 17:24 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
Elvis napsal:
Ja som bola v miernom šoku,keď som priniesla domov Elvisa a Ozzýkom...tí dvaja sa nieže hrajú,ale niekedy mám pocit,že priam vraždia :lol: Zo začiatku som zachraňovala Elvisa,lebo pišťal a je menší,ibaže,ledva som ich rozdelila a už bol Ozzýkovi na krku :lol: Neraz sa ťahajú za krk ako handry po plávajúcej a pritom sa iba hrajú,pištia,kvokajú...ale Hubiho bral Ozzýk ako votrelca,to už nebola hra,ale útok a to by si si všimla hneď,je to úplne iné správanie.A ja na tie strupky používam calciovú masť,ani tie ranky potom nie sú také červené a pekne sa to hojí.



Kde se dá prosím sehnat ta mast? Vyzkoušela bych to. Já to stříkám Septonexem ve spreji

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jak si hrají Vaše fretky? :)
OdeslatNapsal: 26.Črc.2011 - 22:06 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Tak jako vetřelce už aron bruna asi nebere..:) honí se, kvokají, jí spolu z mističek, když jim dám třeba maso apod...nejradši se honí a kulají v igelitovém pytli...sem tam když jsou puštění už moc dlouho tak aron bruna chytá za krkem nebo sem tam sykne...ale žádná rvačka do krve ještě nebyla.:) ani stroupky za krkem nemají..:) takže to u nás bude ještě dobré...:D
jinak Bruno bude mít prvního srpna tři měsíce a už taky aronka dohání...už je jen o fousek menší...:)
včera jsem je po hodince běhání zkusila dát k aronovi do klece, ale neúspěšně...aron koukal jak puk, jako co tam dělá bruno, že to je jeho klec a syčel..takže zkusím nejdřív vyprat ty pelíšky a klec trochu přetransformuju aby to nebral jako své teritorium...stejně jako v pokoji kde byl aron zvyklý běhat sám, tak bruna chytal za krkem ani jsem ho nestihla položit na zem a po přestěhování do nového pokoje, kde jsou jenom fretky a aron bruna vůbec nezajímal..:))


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jak si hrají Vaše fretky? :)
OdeslatNapsal: 26.Črc.2011 - 23:29 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Kvě.2010 - 17:05
Příspěvky: 124
pavka:u nás bežne v lekárni "calcium pantothenicum" alias calciová masť na odreniny


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jak si hrají Vaše fretky? :)
OdeslatNapsal: 27.Črc.2011 - 7:40 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
Elvis napsal:
pavka:u nás bežne v lekárni "calcium pantothenicum" alias calciová masť na odreniny


Díky, určitě vyzkouším :)

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jak si hrají Vaše fretky? :)
OdeslatNapsal: 27.Črc.2011 - 7:42 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
Kutscherka napsal:
Tak jako vetřelce už aron bruna asi nebere..:) honí se, kvokají, jí spolu z mističek, když jim dám třeba maso apod...nejradši se honí a kulají v igelitovém pytli...sem tam když jsou puštění už moc dlouho tak aron bruna chytá za krkem nebo sem tam sykne...ale žádná rvačka do krve ještě nebyla.:) ani stroupky za krkem nemají..:) takže to u nás bude ještě dobré...:D
jinak Bruno bude mít prvního srpna tři měsíce a už taky aronka dohání...už je jen o fousek menší...:)
včera jsem je po hodince běhání zkusila dát k aronovi do klece, ale neúspěšně...aron koukal jak puk, jako co tam dělá bruno, že to je jeho klec a syčel..takže zkusím nejdřív vyprat ty pelíšky a klec trochu přetransformuju aby to nebral jako své teritorium...stejně jako v pokoji kde byl aron zvyklý běhat sám, tak bruna chytal za krkem ani jsem ho nestihla položit na zem a po přestěhování do nového pokoje, kde jsou jenom fretky a aron bruna vůbec nezajímal..:))


Určitě si brzo zvyknou, chce to trpělivost. S celou naší fretčí rodinou budeme držet tlapky a zase se ozvi, jak pokračujete :)

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jak si hrají Vaše fretky? :)
OdeslatNapsal: 27.Črc.2011 - 17:22 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Tak dneska jsem ráno pustila fretečky, udělala všechno jako vždycky a odjela do ostravy...za tři hodiny jsem jela domů a po cestě jsem si vzpomněla že jsem kluky zapomněla zavřít....:) takže v první řadě strach, jestli si něco neudělali, protože po hodince začínají být mrzcí a kousat se apod....no a přijdu domů, letím do pokoje a oni mají v rohu pod stolkem zataženou starou mikinu a oba z ní na mě koukají, jako co se děje...:D láska jako tráááám...Bruno vypadá srovnaný nebo hoodně unavený protože vůbec nekouše..:D což je u něj svátek teda...:) tam jsem jim dala misku s masíčkem a kluci se jen přestěhovali spát k Brunovi do klece...:) jsem tak nadšenáááá..:) no jo nesmí se tlačit na pilu..:D jednou zapomenu a zrovna se nezabíjí jako vždycky ale spí spolu chodí spolu a nenaráží na sebe..:D pohodka jazz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jak si hrají Vaše fretky? :)
OdeslatNapsal: 27.Črc.2011 - 17:47 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
Kutscherka napsal:
Tak dneska jsem ráno pustila fretečky, udělala všechno jako vždycky a odjela do ostravy...za tři hodiny jsem jela domů a po cestě jsem si vzpomněla že jsem kluky zapomněla zavřít....:) takže v první řadě strach, jestli si něco neudělali, protože po hodince začínají být mrzcí a kousat se apod....no a přijdu domů, letím do pokoje a oni mají v rohu pod stolkem zataženou starou mikinu a oba z ní na mě koukají, jako co se děje...:D láska jako tráááám...Bruno vypadá srovnaný nebo hoodně unavený protože vůbec nekouše..:D což je u něj svátek teda...:) tam jsem jim dala misku s masíčkem a kluci se jen přestěhovali spát k Brunovi do klece...:) jsem tak nadšenáááá..:) no jo nesmí se tlačit na pilu..:D jednou zapomenu a zrovna se nezabíjí jako vždycky ale spí spolu chodí spolu a nenaráží na sebe..:D pohodka jazz



No vidíš. A je to :). Kluci prostě potřebovali pochopit, že spát společně je prostě mnohem lepší :D. Jsme rádi, že se to takhle vyřešilo :)

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jak si hrají Vaše fretky? :)
OdeslatNapsal: 27.Črc.2011 - 18:03 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
děkujemee..:D snad jim to už vydrží, aspon než bude Bruno v říji....to zase asi začneme na novo...:))) už aby byl taky vykastrovaný a měli jsme klid..:)


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign