Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 29.Bře.2024 - 15:38
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jaké granule?
OdeslatNapsal: 28.Zář.2011 - 20:24 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
když už chceš krmit kotěcíma, pak po celý život, rozhodně se nepřechází na kočičí, ty mají pro fretku hrozně nízký výživový hodnoty.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jaké granule?
OdeslatNapsal: 5.Dub.2012 - 9:06 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
Ahojte, máte nějaký tip jak fretky naučit na syrové masko?? Jsme teď bohužel na granulích Royal Canin kitten, ale BARFuju se psem, tak bych chtěla převést na BARF i naše fretiny. Jak na to??
Díky
kamcule a smraďoši


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jaké granule?
OdeslatNapsal: 5.Kvě.2012 - 14:16 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 28.Pro.2011 - 17:40
Příspěvky: 44
Ahoj, potrebovala by som poradiť u ktorých z týchto granuliek mám zostať

Royal Canin Kitten
ZLOŽENIE: dehydratovaný hydinový proteín, ryža, živočíšne tuky, kukurica, rastlinný proteínový izolát*, kukuričný lepok, hydrolyzované živočíšne proteíny, rastlinná vláknina, sušená repná dužina, minerálne látky, rybí tuk, kvasnice, sójový olej, frukto-oligosacharidy, hydrolyzované kvasnice (zdroj mannán-oligosacharidov), výťažok z nechtíka lekárskeho (zdroj luteínu). DOPLNKOVÉ LÁTKY (na 1 kg): Výživné doplnkové látky: Vitamín A: 20700 IU, Vitamín D3: 740 IU, E1 (Železo): 41 mg, E2 (Jód): 3 mg, E4 (Meď): 6 mg, E5 (Mangán): 54 mg, E6 (Zinok): 176 mg - Konzervačné látky - Antioxidanty. NUTRIČNÉ HODNOTY: Proteíny: 36% - Tuky: 18% - Popol: 7.4% - Hrubá vláknina: 2.4%. *L.I.P.: vysoko stráviteľné proteíny

Ontario Kitten
Zloženie: hydinové mäso a hydinové výrobky, mäso a výrobky živočíšneho pôvodu, ryža, kukurica, pšenica, hydinový tuk, pivovarské kvasnice, minerálne látky, aminokyseliny (DL-metionín, L-lyzín), síran meďnatý pentahydrát, vitamíny A, D3, E , taurín.

Akostné znaky: proteíny 340 g / kg, vlhkosť 10%, tuky 220 g / kg, popoloviny 80 g / kg, vláknina 25 g / kg, vápnik 16 g / kg, fosfor 12 g / kg, taurín 800 mg / kg, vitamín A 20 000 mj / kg, vitamín D3 2 000 mj / kg, vitamín E (alfatokoferol) 150 mg / kg, meď 800 mg / kg.

...
ide o to, že po Royalkách má príkladné bobky, ktoré aj menej smrdia, ale zase som počula že to nie je moc kvalitná značka, že tam v skutočnosti v % veľmi málo mäsa
na druhej strane v Otariu by podľa zloženia malo byť mäsa viac, aj sa mi tá značka viac pozdáva, vyrábajú konzervy s 90% mäsa a tak... ale Kodo z nich mal niekoľko týždňom škaredé bobky, nie hnačku ale také roztečené, a nehorázne smrdeli, to predsa znamená že nestrávil všetko tak ako mal, či?
po mesiaci sa mu to síce upravilo, ale bobky nikdy nemal také pekné ako po Royalkách, a smrdeli stále

nemáte niekto skúsenosti? SOm vďačná za každú radu, už by sme sa konečne chceli na niakych granulkách ustáliť :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jaké granule?
OdeslatNapsal: 6.Kvě.2012 - 17:12 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 28.Pro.2011 - 17:40
Příspěvky: 44
a ešte by som sa chcela spýtať, prečo sa kŕmenie fretky psími granulami označuje ako týranie :shock:
napríklad tieto od Arden Grange pre šteniatka majú veľmi pekné zloženie:

Čerstvé kuře (min. 25%), kuřecí moučka (min. 25%), celozrnná bílá rýže (min. 14%), celozrnná kukuřice, kuřecí tuk konzervovaný směsí tokoferolů a rozmarýnu, řepná dužnina, sušené pivovarské kvasnice, sušená vejce, rybí moučka, lněné semínko, rybí tuk, minerály včetně chelátů Zn, Fe a Cu, vitamíny, nukleotidy, FOS, MOS, extrakt z brusinek, chondroitin sulfát, glukosamin sulfát, MSM, extrakt z juky.
Analýza

Metabolizovatelná Energie: 4420 kcal/kg

Bílkoviny 32.0%, Tuk 20.0%, Vláknina 2.5%, Popeloviny 7.0 %, Vlhkost 8.0%, Omega-6 - 4.60%, Omega-3 - 0.78%, Vitamin A 22000 m.j./kg, Vitamin D3 1500 m.j./kg, Vitamin E 150 m.j./kg, Vápník 1.45%, Fosfor 1.05%, Měď 23.00mg/kg.

a obsahujú dokonca viac mäsa ako väčšina fretčích a mačiatkovských granúl :wink: alebo je problém v obsaju minerálnych látok, poprípade vo veľkosti granúl? ďakujem, veľmi ma zaujma odpoveď :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jaké granule?
OdeslatNapsal: 6.Kvě.2012 - 20:45 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
neřekla bych, že je to týrání, ale psí granule ani zdaleka neposkytují fretce to, co potřebuje - at už jde o obsah masa, tak i tuků, bílkovin, minerálů a jiných látek, v podstatě přežívat na tom může, ale nedá se očekávat, že dostane všechno, co potřebuje, což se zas může odrazit na zdravotním stavu. pokud je ve složení napsaný čerstvý kuře, pak nepočítej s tím, že tam drbnou čerstvý kuřecí prso, ale to maso se musí zbavit vody - vysušit, po vysušení ho zbydou cca 2/3, takže jestliže uvádí čerstvé maso min 25%, pak ho tam ve skutečnosti ani zdaleka tolik není.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jaké granule?
OdeslatNapsal: 6.Kvě.2012 - 21:00 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 28.Pro.2011 - 17:40
Příspěvky: 44
ak sa môžem opýtať, aký je rozdiel napríklad medzi týmito granulkami a granulkami pre mačiatka s takým istým pomerom bielkovín atď.? prečo by napríklad mačiatkovské boli vhodné a tieto štenacie nie, keby mali taký istý pomer? niako tomu nerozumiem...
a príde mi, že tam toho mäsa je dosť , na väčšine aj fretčích granúl % mäsa vôbec niesú uvedené, takže predpokladám že ho tam asi bude o dosť menej.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jaké granule?
OdeslatNapsal: 6.Kvě.2012 - 21:10 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
protože třeba psí granule neobsahují taurin, pes si ho narozdíl od kočky a fretky dokáže "vyrobit" sám, kočka a fretka to nedokáže, proto se jim do krmiva alespon minimální nutné množství přidává... jinak takhle to třeba vypadá, že v těch granulích je 50% masa, ale to právě není, protože to čerstvý maso se musí nejdřív vysušit...

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jaké granule?
OdeslatNapsal: 15.Čer.2012 - 13:32 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Kvě.2012 - 15:54
Příspěvky: 10
Ahojky mám 9 týdenního prcka a zatím i od chovatelky je zvyklý na granule CUNIPIC junior ferrets(složení odpovídá potřebám)..Ale bohužel jsou hrozně drahé a kilo mě vyjde na 298 kč ... V obchodě kupuji balíček po 600g a 3/4 z toho za první týden můj Vilda zbaštil. I hovínka po nich jsou normální...
Chtěla jsem teda přejít na nějaké ,,levnější" pokud nějaké najdu. Tyto Ontario kitten se složením: drůbeží maso a produkty drůbežího původu, maso a produkty živočišného původu, rýže, kukuřice, pšenice, drůbeží tuk, pivovarské kvasnice, minerální látky, aminokyseliny (DL-methionin, L-lysin), síran měďnatý pentahydrát, vitamíny A, D3, E, taurin Jakostní znaky: proteiny 340 g / kg, vlhkost 10%, tuky 220 g / kg, popeloviny 80 g / kg, vláknina 25 g / kg, vápník 16 g / kg, fosfor 12 g / kg, taurin 800 mg / kg, vitamín A 20 000 m.j./ kg, vitamín D3 2 000 m.j./ kg, vitamín E (alfatokoferol) 150 mg / kg, měď 800 mg / kg.
jsou vhodné pro malé freťě? A co třeba ZuPreem??? Nebo dáte mi někdo nějaký typ, mimo totally ferret baby.
Na fóru jsou typy granulí pro velké freťata.. Jo a když už sem u toho v kolika měsících mám přejít na dospělácké granule ?
Díky :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jaké granule?
OdeslatNapsal: 26.Kvě.2013 - 19:47 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Kvě.2013 - 19:41
Příspěvky: 2
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zdali jsou pro freťulky vhodné Orijen Cat Six Fish. Děkuji.


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign