Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Zář.2024 - 18:55
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Je to normální?
OdeslatNapsal: 13.Čer.2011 - 19:36 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 15.Říj.2009 - 17:02
Příspěvky: 72
Bydliště: Liberec
Zdravím fretkomily,

potřebovala bych radu. Mám samce (v září mu budou dva roky) V minulém roce jsme byli na kastraci.
Někde jsem tu na foru četla, že kastrovaní samci první jaro po kastraci více zhubnou. Zajímalo by mě kolik je tak běžné, že shodí gramů a kdy už to není ok. Jelikož ta moje potvora vypadá od začátku jara spíš jako mláďátko, jak je ted vyzáblej. Jinak žere a chová se celou dobu normálně.

A ještě jeden dotaz ohledně trusu. Už pár dní pozoruji změnu velikosti bobků. Cca dva týdny krmíme znovu Ferret Complete, tak mě napadlo, že to bude díky lepší stravě, ale i tak se mi ty bobky zdají až příliš malé. Tak nevím jestli zbytečně plaším nebo máme radši upalovat k vetovi.
Jinak i po změně těch bobků se chová normálně a dobře žere.

Předem díky za rady.

Ivča a Matty


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Je to normální?
OdeslatNapsal: 13.Čer.2011 - 20:27 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
Ahoj, náš Tedík po kastraci zhubnul asi půl kila a váhu si drží. Na zimu nabírá jen lehce, nic extra, taky je dost hubenej, má jen 1230 gramů, takže na samce nic moc. A jak moc zhubnul ten tvůj? Já myslím, že pokud normálně baští a nepozoruješ žádné změny v chování, tak je všechno v pořádku, ale stejně bych ho asi pro klid duše pravidelně vážila a pokud by pořád nějak dost ubíral na váze, skočila bych za veterinářem :). Držíme tlapky, ať je vše v pořádku :)

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Je to normální?
OdeslatNapsal: 13.Čer.2011 - 20:39 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 15.Říj.2009 - 17:02
Příspěvky: 72
Bydliště: Liberec
No v zimě měl něco málo přes 2 kila a teď má cca 1300g (na digitální váze se to těžko váží takže plus mínus pár gramů). A 700g gramů dolů se mi zdá hodně :(
Podle knížek a většiny internetových zdrojů se váha samců pohybuje od 1kg až skoro do 3kg. Ale stejně mě to děsí, páč ted vypadá jak kost a kůže.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Je to normální?
OdeslatNapsal: 14.Čer.2011 - 8:16 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 22.Srp.2008 - 21:43
Příspěvky: 225
Bydliště: Usti nad Labem
Ahoj ten muj mel pred kastraci 2100g ted ma kolem 1600g a na vaze uz taky zustava.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Je to normální?
OdeslatNapsal: 14.Čer.2011 - 17:31 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
Já si myslím, že váhový úbytek po kastraci může být klidně i těch 700 gramů, jak píšeš. Ono totiž málo který kastrovaný samec má 2 kila. Většinou i když jsou to před kastrací dvoukiloví medvídci, po kastraci se na této váze asi udrží málo který. A tříkilového samce snad neznám ani jednoho :). Pokud už dál nehubne, myslím, že to bude všechno v pořádku :wink: . Náš Tedík je taky vychrtlej, ale stejně je to můj méďa :)

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Je to normální?
OdeslatNapsal: 15.Čer.2011 - 22:34 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Náš Chip měl před kastrací asi 2,4 kila. Pak kastrace a dlouhodobá nemoc a to měl nějakou dobu jen asi 800g. Teď ve 3 letech i v tuto dobu má 1,8 kila. V zimě něco přes 2


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign