Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 20.Dub.2024 - 15:51
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Klec pro fretky ze staré skříně
OdeslatNapsal: 14.Úno.2011 - 19:15 
 E-mail  Profil

Registrován: 12.Úno.2011 - 1:33
Příspěvky: 13
Mám doma starou skříň, viděla jsem na netu udělané klece ze skříní. Má s tím někdo zkušenosti ? Jak udělat otevírání, zavírání apod. jestli bych si neměla dát na něco pozor. Vím, že má být dostatečně velká, jak má být vybavená, ale přece jenom ... nechci nic nechat náhodě :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Klec pro fretky ze staré skříně
OdeslatNapsal: 15.Úno.2011 - 17:25 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Bře.2008 - 16:10
Příspěvky: 599
Bydliště: Ostrava
těžko radit, když nevíme jakou skříň máš :D Většina skříní má dveře, takže tam stačí vyřezat díry na pletivo, pokud to máš na klíč, můžeš zamykat na klíč, pokud né dají se koupit petlice a jiné různé heblátka :) pozor leda ha trčící hřebíky a nezbroušené rohy, třísky apod.
Jo a pokud se nepletu jsi z OV? To by nebyl problém se domluvit na návštěvě aspoň si osaháš fretky a jukneš jak to chodí ať víš do čeho jdeš, když tak se ozvy přes soukromou zprávu, nebo email

_________________
http://Fretka-doma.blog.cz/
http://Nonano.mondozoo.com
http://ferretmarafiki.wz.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Klec pro fretky ze staré skříně
OdeslatNapsal: 15.Úno.2011 - 17:42 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
U skříně musíš akorát počítat s tím, že jednou a to většinou mnohem dříve než u klecí, ji budeš muset vyhodit. Protože hygiena se lépe udržuje v dobře omyvatelných prostorách. A u skříní to zatíká do spojů a vsakuje se do dřeva. Lino po čase příšerně zapáchá i když jej čistíš savem, nebo octem. To je moje zkušenost. A myslím, že jsem se nesetkala s žádnou fretkou, která by si nevylila občas vodu, a pokud nevyleje, pak odkapává z napaječky a podobně.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Klec pro fretky ze staré skříně
OdeslatNapsal: 16.Úno.2011 - 1:31 
 E-mail  Profil

Registrován: 19.Lis.2010 - 22:18
Příspěvky: 3
Klec ze skříně je do začátku nejlepší, protože pořizovací náklady jsou v řádu stovek. Jen takový menší tuninng - místo lina se mi více osvědčilo vyříznout plexisklo přesně na rozměr podlahy. Sem tam se nadzvedne a vytře se. Oproti klecích je super, že na fretky netáhne z 5 stran. Klec je ale fakt hygieničtější. Je taky dobré ponechat poličky, jen vyříznout dírky na průlez.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Klec pro fretky ze staré skříně
OdeslatNapsal: 17.Úno.2011 - 15:14 
 E-mail  Profil

Registrován: 12.Úno.2011 - 1:33
Příspěvky: 13
no, pořád mě vyjde levněji udělat klec ze skříně 2x, nebo třeba 3x :D navíc mě takové věci baví. nebojte se o přečnívající dráty apod. řeknu strejdovi, je šikovný a takový puntičkář, že to svět neviděl :D sama bych klec nedělala. myslíte, že by stačilo ty rohy skříně zaspárovat ? nebo by mi to mohla freťa ohlodávat ? nerada bych ji ještě otrávila. děkuji za nabídku, noni, fretku už mám ošahanou, vím do čeho jdu :) pročítala jsem si opravdu dlouho a navíc jsem zvyklá na kočku, která se taky plantá pod nohy a vím, že cokoliv kde nechám, najde to, než napočítám do tří :D fretka není stejná, ale něco společného mají


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Klec pro fretky ze staré skříně
OdeslatNapsal: 17.Úno.2011 - 16:28 
 E-mail  Profil

Registrován: 19.Říj.2010 - 14:52
Příspěvky: 2
:oops: Dobrý den.Odpovídám na váš dotaz. Jestli opravdu chcete ze skříně udělat pro freťulku nebo freťulky tak říkajíc "klec" tak to musí být opravdu bez jakýchkoliv hřebíků,ostrých hran atd. Co se týká toho aby byla skříň pro fretky obyvatelná tak musí mít v předu větší vyřezaná okýnka,která ze vnitř musí být opatřena pevným pletivem. Za prvé proto abyjste na freťulky dobře viděla ( což je nutnost),za druhé aby freťulky měly trochu výhled ( jestli chcete abyjste měly navzájem velmi dobrý vztah a velmi dobrou komunikaci),za třetí aby se freťulky ve skříni nedusily a za čtvrté aby skříň byla větraná a nemohly se v ní usadit plísně,vlhkost,bakterie a rúzní brouci včetně červotočů. Já bych osobně nikdy mým freťulkám nedala k obývání skříň, protože je to absolutně nevhodné a nehygienické !!! Navíc je veliké riziko otravy ze špatně zpracovaného a napuštěného dřeva, z barev a lepidel !!! V létě jim tam bude horko a v zimě zima !!! Prosím vás protože freťulky velmi miluji a také proto je chovám,zakupte jí nebo jim skutečnou klec i když je to do počátku více peněz,ale zato je to trvalé řešení a pro fretky a pro vás řešení co se týká dobrého zdraví a skvělé vzájemné komunikace a důvěry !!! My jsme s manželem začínali chov freťulek s malým finančním obnosem , ale klec jsme zakoupili i když jsme museli nějaký čas oželet pro sebe nákup masa a ovoce a zeleniny !!! Podívejte se prosím na nákup a prodej klecí pro fretky na internetu a není možné abyjste nesehnala středně velikou klec za 400 až 800 kč. Někteří prodejci opravdu velice natahují ceny klecí aby co nejvíce vydělali , ale těch si nevšímejte !!!.Jestli máte zájem tak bych se vám po nějaké kvalitní kleci na internetu podívala a nebo také my tady máme blízko Zverimex ( Brno---Slatina) který otevřeli nedávno a opravdu jsou tam velmi slušní manželé a co jsem se dívala tak i ty klece a stravu pro kočičky a freťulky mají za velmi dobré ceny.Můj email : zdenek.jana@email.cz .Zdravím vás a přeji vám ať se rozhodnete správně. zaj-po. :?:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Klec pro fretky ze staré skříně
OdeslatNapsal: 17.Úno.2011 - 16:46 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
zaj-po napsal:
V létě jim tam bude horko a v zimě zima !!!


:lol: tak tedy nevím, ale do "skřínové" voliery, která má otevřenou pouze přední stěnu, zdaleka netáhne tolik, jako do klece, která je otevřená celá. krom toho pokud je fretka chovaná v bytě, těžko může být ve volieře v létě teplo a v zimě zima, když se prostory vytápí, že? no a pokud má být klec venku, tak potom jedině taková, která má otevřenou pouze jednu stěnu, protože pokud by byla klec "otevřená" celá, pak tam snadno profoukne, bude tam pršet, sněžit... otravy z nátěru bych se zas tak nebála - fretka dřevo nekouše. osobně mám volieru ze skříně, ze sololakových desek i kupovanou klec a daleko víc mi vyhovují voliery vyrobené, kam je daleko snadnější přístup. tím, že je dřevo ošetřené nátěrem nemám problém ho omýt, na dně je lino s utěsněnými spáry (PVC páskou), takže se dá snadno vytřít a jednou za čas dám lino nové.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Klec pro fretky ze staré skříně
OdeslatNapsal: 17.Úno.2011 - 17:16 
 E-mail  Profil

Registrován: 12.Úno.2011 - 1:33
Příspěvky: 13
proto jsem tady založila diskuzi, chtěla jsem vědět pro a proti. do začátku to určitě vidím na tu klec ze skříně, časem si můžu našetřit i na klec normální. chtěla jsem ji ze skříně, protože mi přijde, že na ně nepotáhne, může se celá otevřít, takže se bude dobře umývat. klece ze skříně se mi líbí daleko více, ale kdybych zjistila, že ji to bude nějak ubližovat, určitě bych koupila klec. freťuli budu mít v baráku, v zimě je tam asi 22 °C a v létě také tak, takže s teplem si myslím, že problém nebude. určitě chci pletivo přes celou přední stěnu, abychom ne sebe viděli a také pro dostatek vzduchu. doufám, že dřevo mi kousat nebude


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Klec pro fretky ze staré skříně
OdeslatNapsal: 17.Úno.2011 - 19:12 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Bře.2008 - 16:10
Příspěvky: 599
Bydliště: Ostrava
no já se taky teda musím přidat, klec mám taky dělanou, první jsem měla rohovou, ze skříně na dvd, atd. byla asi metr vysoká a do hloubky asi 70cm, měla jsem tam dvě patra (v té době jsem měla jen Kaču). Je pravda, že se dobře omývala, ale přes spáry padal bordýlek za klec :cheesy: , teď mám už skoro 3tím rokem skoro 2m dlouhou, 1m něco vysokou a 90cm hlubokou z desek (z toho lísovaného dřeva), mám to rozdělené na dvě půlky, dole mám tři frety na hoře dvě frety ,a na patrech podlah mám dané lino, které je zahlé asi 3cm i do výšky, právě aby se to dalo omývat, klec je pořád jako nova i přes to, že se už 3x rozebírala a dávala znovu dohromady, vyšla cca na 800kč. A předek je také rozdělen na dvě půlky a jedna je z pletiva a druhá celá dřevěná(proto, že fretky mají rády soukromí při spaní a ani je neruší světlo :wink: ) Já si opravdu nestěžuju, navíc jak se uděla další nová, tahle poslouží jako venkovní voliéra, právě proto jak píše Žofiro, že je krytá ze tří stran.
A mám je v baráku kde máme průměrnou teplotu cca 18stupňů, někdy i méně, mají hamaky, tunely a pelechy a deky aby se zahřály, ještě jsem s něma neměla žádné zdravotní problémy, jako např. nachlazení, rýma apod...
Ps: já svoje freťulky taky miluju, mám doma tři nechtěnce a opravdu si nemyslím, že by v naší podomácku vyrobené kleci trpěly :) Ono záleží spíš jak se paníček o klec a fretky stará

_________________
http://Fretka-doma.blog.cz/
http://Nonano.mondozoo.com
http://ferretmarafiki.wz.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Klec pro fretky ze staré skříně
OdeslatNapsal: 15.Bře.2011 - 22:49 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Led.2011 - 20:36
Příspěvky: 244
ŽoFiRo napsal:
zaj-po napsal:
V létě jim tam bude horko a v zimě zima !!!


:lol: tak tedy nevím, ale do "skřínové" voliery, která má otevřenou pouze přední stěnu, zdaleka netáhne tolik, jako do klece, která je otevřená celá. krom toho pokud je fretka chovaná v bytě, těžko může být ve volieře v létě teplo a v zimě zima, když se prostory vytápí, že? no a pokud má být klec venku, tak potom jedině taková, která má otevřenou pouze jednu stěnu, protože pokud by byla klec "otevřená" celá, pak tam snadno profoukne, bude tam pršet, sněžit... otravy z nátěru bych se zas tak nebála - fretka dřevo nekouše. osobně mám volieru ze skříně, ze sololakových desek i kupovanou klec a daleko víc mi vyhovují voliery vyrobené, kam je daleko snadnější přístup. tím, že je dřevo ošetřené nátěrem nemám problém ho omýt, na dně je lino s utěsněnými spáry (PVC páskou), takže se dá snadno vytřít a jednou za čas dám lino nové.


Taky se chystam udelat fretakovi volieru. Loni jsme nakoupili za dobrou cenu hromadu vodeodolne preklizky. Tak uz jenom vybrat spravny rozmer, chtela bych to na patro a aby do nej vylezal asi drenazni trubkou. Hodne prosvetlenou at na sebe vidime :D a naspod bych se asi nechala inspirovat u ŽoFiRo a dala bych tam lino a utesnila PVC paskou :cheesy:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Klec pro fretky ze staré skříně
OdeslatNapsal: 11.Dub.2011 - 15:07 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 10.Dub.2011 - 2:25
Příspěvky: 48
lencas.d napsal:
proto jsem tady založila diskuzi, chtěla jsem vědět pro a proti. do začátku to určitě vidím na tu klec ze skříně, časem si můžu našetřit i na klec normální. chtěla jsem ji ze skříně, protože mi přijde, že na ně nepotáhne, může se celá otevřít, takže se bude dobře umývat. klece ze skříně se mi líbí daleko více, ale kdybych zjistila, že ji to bude nějak ubližovat, určitě bych koupila klec. freťuli budu mít v baráku, v zimě je tam asi 22 °C a v létě také tak, takže s teplem si myslím, že problém nebude. určitě chci pletivo přes celou přední stěnu, abychom ne sebe viděli a také pro dostatek vzduchu. doufám, že dřevo mi kousat nebude


Taky plánuju bytovou volierku na způsob skříně. Jen bude udělaná na zakázku mým kamarádem, z omyvatelného lamina. Důvody jsou jasné, ochrana prcka před průvanem, větší prostor uzpůsobený přesně na míru, minimální riziko zranění o mříže a podle mne se v takto více chráněném prostoru i ta fretka cítí líp, víc jí to připomíná nějakou tu noru než klec otevřená ze všech stran. No a jako bonus...zapadne to designově k ostatnímu nábytku :lol: Pokud bude celá přední strana z pevné chovatelské sítě, tak i větrání je myslím dostatečné. Navíc se hafo let věnuji teraristice a je možnost udělat voliéru z OSB desek, které jsou velmi odolné proti vlhkosti...klidně je můžeš ponořit do vody na pár dní a po vyschnutí nezmění tvar ani nebudou plesnivět. Dělala jsem si z toho všechna terária pro větší hady a ještěry, kde byla vlhkost udržována na 70 - 90%. Nikdy nebyl problém s plísní ani nic podobného. :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Klec pro fretky ze staré skříně
OdeslatNapsal: 10.Kvě.2011 - 15:05 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Kvě.2010 - 17:05
Příspěvky: 124
Ja som mala voliérku na vonku iba na leto tiež zo starej skrine a aby sa lepšie otvárala a čistila,tak sa to rozdelilo na polovicu a spravili sme dvoje dvierok s pletivom.S dvomi poschodiami a domčekom zo zbytkov plávajúcej a otváracou strechou,dobre sa čistil a vyberali deky,ale tých čo mám teraz nechcú byť vonku,akurát si obľúbili ten domček.Nevedela som aký budú a ako si zvyknú,tak sme im spravili voliérku aj keď v nej nespia,zo starej postielky,spodok a zadná časť je z dreva a zvyšok pletivo,ale hore je prehodená do polovice deka,tak keď ich napadne,že tam idú vegetiť,majú intimčo a dá sa to dobre presúvať,lebo má kolieska :D Zdola majú zavesené hamaky a domčeky,takže je plne využitá,ale vždy otvorená.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Klec pro fretky ze staré skříně
OdeslatNapsal: 19.Črc.2011 - 14:26 
 E-mail  Profil

Registrován: 18.Črc.2011 - 10:09
Příspěvky: 2
Nona napsal:
no já se taky teda musím přidat, klec mám taky dělanou, první jsem měla rohovou, ze skříně na dvd, atd. byla asi metr vysoká a do hloubky asi 70cm, měla jsem tam dvě patra (v té době jsem měla jen Kaču). Je pravda, že se dobře omývala, ale přes spáry padal bordýlek za klec :cheesy: , teď mám už skoro 3tím rokem skoro 2m dlouhou, 1m něco vysokou a 90cm hlubokou z desek (z toho lísovaného dřeva), mám to rozdělené na dvě půlky, dole mám tři frety na hoře dvě frety ,a na patrech podlah mám dané lino, které je zahlé asi 3cm i do výšky, právě aby se to dalo omývat, klec je pořád jako nova i přes to, že se už 3x rozebírala a dávala znovu dohromady, vyšla cca na 800kč. A předek je také rozdělen na dvě půlky a jedna je z pletiva a druhá celá dřevěná(proto, že fretky mají rády soukromí při spaní a ani je neruší světlo :wink: ) Já si opravdu nestěžuju, navíc jak se uděla další nová, tahle poslouží jako venkovní voliéra, právě proto jak píše Žofiro, že je krytá ze tří stran.
A mám je v baráku kde máme průměrnou teplotu cca 18stupňů, někdy i méně, mají hamaky, tunely a pelechy a deky aby se zahřály, ještě jsem s něma neměla žádné zdravotní problémy, jako např. nachlazení, rýma apod...
Ps: já svoje freťulky taky miluju, mám doma tři nechtěnce a opravdu si nemyslím, že by v naší podomácku vyrobené kleci trpěly :) Ono záleží spíš jak se paníček o klec a fretky stará


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Klec pro fretky ze staré skříně
OdeslatNapsal: 7.Zář.2011 - 20:23 
 E-mail  Profil

Registrován: 8.Čer.2011 - 18:36
Příspěvky: 23
Tak teďka zrovna jsme taky vyhodili starou skříň z komory a nevíme co s ní. Otec přišel s nápadem na voliéru, ale chybí k tomu dvě věci: 1. úprava skříně a za 2. nějaký ptáček. Jinak skříň na tyto potřeby je to báječná, protože má šuplíky, kam by odpadávaly exkrementy, které by se čistily. Ale když jsem našel toto vlákno, tak už vím, co s ní udělám, skříň se zabavuje a postaví se z ní nový výběh pro fretky.

_________________
Mým velkým zájmem je živá strava, která dělá opravdu zázraky a mast z konopí, která pomáhá i na opravdu bolestivé nemoci.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Klec pro fretky ze staré skříně
OdeslatNapsal: 9.Zář.2011 - 9:50 
 E-mail  Profil

Registrován: 5.Črc.2011 - 16:12
Příspěvky: 26
Já mám taky klec udělanou ze staré skříně :-) žádný problém v tom nevidím a dokonce bych řekla, že je to ještě lepší než obyčejná klec ze zverimexu, která je celá odkrytá. Navíc máš hodně možností jim z toho udělat super hračkárnu :-D My máme několik pater,které jsou propojené drenážníma trubkama, ale i volným prostorem, takže ten mladší nevyřáděný je ignoruje a na jiné patra si vyskočí. Akorát neudělej stejnou chybu jako my.. Koupili jsme pletivo, kterým jsme si mysleli, že nemůžou prolézt a ejhle.. Ten mladší (byl ještě hodně malinký) byl venku ani jsem nemrkla a ta starší koza tam prostrčila hlavičku, ale nemohla tam ani zpátky, takže jsem to musela přeřezat pilkou na železo a docela to trvalo, protože jsem jí nechtěla pořezat a ona sebou pořád mlela.. Hrozný zážitek, tenkrát jsem myslela, že se mi tam udusí! No chybami se člověk učí.. Teď už máme pořádné pletivo, ale zase se objevil zádrhel a opět na to přišel ten malý zlobivec.. Tlapičkami potlačí do dveří tak, že se dole udělá škvíra, kde strčí hlavu a pak už jen protáhne tělo a je to. Než jsem ho poprvé našla venku z klece tak byl v pokoji takový bordel, že jsem myslela, že mě trefí šlak :-D Takže i dveře se musí dobře dovírat aby neutekli. Je to taky dost nebezpečné, protože já vždycky otvírám okno když nejsou puštění a on si umí vylézt až na parapet. Takže hlavně dobře zabezpečit a pak to bude super :-)


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign