Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Zář.2024 - 4:09
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Klec
OdeslatNapsal: 19.Črc.2011 - 22:08 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
k tomu jestli kluka nebo holku...myslím si že pro začátečníky jsou méně nároční samečci.....U samičky mužou nastat komplikace s říjí, falešky, záněty děloh...já osobně jsem se zamilovala do kluků...převážně v zimě jsou to takoví chumdelatí medvídci, líní, mazlivější...jsou oproti samičkám o dost větší (většinou), méně akční.... ale někdo zase muže milovat ty malé lasičky co skáčou kde se dá a jsou asi i o dost hravější než samečci..:) ale já prostě ulpěla k chlapečkům a určitě u nich po nějaký čas zůstanu...:) moji dvoukiloví medvídci...teda aronek přes zimu měl přes dvě kila, ted po línání a kastraci trochu shodil a Bruno který má necelé tři měsíce už Aronka dohání a vypadá to že bude možná ještě o fousek větší...:) už se těším na zimu až naberou tukové zásoby a zase budou ty lenivé kuličky co sotva chodí


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Klec
OdeslatNapsal: 19.Črc.2011 - 22:17 
 E-mail  Profil

Registrován: 18.Črc.2011 - 18:05
Příspěvky: 10
Přesně těchto problémů se bojím u samičky.. a proto jsem se asi rozhodnu pro kluka :) Taky chci spíš mazlivýho freťáka :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Klec
OdeslatNapsal: 19.Črc.2011 - 22:22 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
jediné minus co sameči mají, což někomu muže vadit je, že freťáčci jsou více cítit...při říji značkují všecko kolem čeho jdou, více jim zapáchá moč apod...ale pokud neplánuješ nějaké odchovy a připouštění freťáčka, tak kastrace tohle vyřeší..;-) a i se tím kulíškům uleví když neplánujete nabízet krytí...:) sameček totiž všude ve všem vidí samičku a hledá ji.. obskákává co se dá, plyšáky bačkory pak začne tahat i tebe někam po postel apod..:) no uvidíš podle toho jak se rozhodneš...;-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Klec
OdeslatNapsal: 19.Črc.2011 - 22:30 
 E-mail  Profil

Registrován: 18.Črc.2011 - 18:05
Příspěvky: 10
To se potom rozhodně až podle situace :) a jestli se tim uleví mě i jemu tak proč ne? :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Klec
OdeslatNapsal: 19.Črc.2011 - 23:04 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Já si třeba taky jako prvního kupovala kluka že mi to připadalo snažší ale teď mám freťata a zájem je spíš jen o holky...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Klec
OdeslatNapsal: 21.Črc.2011 - 13:31 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Led.2011 - 20:36
Příspěvky: 244
Kutscherka napsal:
k tomu jestli kluka nebo holku...myslím si že pro začátečníky jsou méně nároční samečci.....U samičky mužou nastat komplikace s říjí, falešky, záněty děloh...já osobně jsem se zamilovala do kluků...převážně v zimě jsou to takoví chumdelatí medvídci, líní, mazlivější...jsou oproti samičkám o dost větší (většinou), méně akční.... ale někdo zase muže milovat ty malé lasičky co skáčou kde se dá a jsou asi i o dost hravější než samečci..:) ale já prostě ulpěla k chlapečkům a určitě u nich po nějaký čas zůstanu...:) moji dvoukiloví medvídci...teda aronek přes zimu měl přes dvě kila, ted po línání a kastraci trochu shodil a Bruno který má necelé tři měsíce už Aronka dohání a vypadá to že bude možná ještě o fousek větší...:) už se těším na zimu až naberou tukové zásoby a zase budou ty lenivé kuličky co sotva chodí


Souhlasim, taky jsem se zamilovala do naseho samecka Ferdika, je to mala chundelata kkulicka co neustale skace a kvoka, chce si vynutit pozornost a kdyz uz je unaveny z behani po dome , tak se stoci na malem koberecku do klubicka kam si predem odtahl nejaky kus obleceni a spi tam :-) At uz je to jakekoliv zvire, vede u me vzdy samec :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Klec
OdeslatNapsal: 21.Črc.2011 - 22:16 
 E-mail  Profil

Registrován: 18.Črc.2011 - 18:05
Příspěvky: 10
Tak jsem zase zhodnotila názor.. a rozhodla jsem se pro tuhle klec: Klec Furet Extra Large (XL) pro fretky. Myslíš, že ta je dost velká.. a má i větší délku. Co vy na to? :)


Přílohy:
_183_ferplast-klec-furet-xl-01.jpg
_183_ferplast-klec-furet-xl-01.jpg [ 47.99 KIB | Zobrazeno 1477 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Klec
OdeslatNapsal: 31.Srp.2011 - 13:07 
 E-mail  Profil

Registrován: 21.Pro.2010 - 13:26
Příspěvky: 9
Mám prosbu. Vy, kdo máte patrové klece - dávali jste žebříček s patrem až později, když mláďátko povyrostlo nebo jste je měli v kleci od začátku? Bojím se, aby si mláďátko neublížilo. Pojedu si pro něj za týden a snažím se připravit bezpečné zázemí.
U našich předchozích freťulek jsme měli nižší klec cca 100*50*50, ale s velkými mezerami mezi špriclemi. Tehdy jsme klec potáhli silným králičím pletivem. První holčička byla v kleci jen měsíc, po roce koupená druhá holčička jen týden - do doby než jsme zjistili, že jsou čistotné a chodí na záchůdek. Pak byly na volno ve "své" místnosti a při naší přítomnosti i v ostatních místnostech. Z klece se stal jen prostor se záchůdkem a mističkami. Pelíšek měly holky jinde. Nakonec jsme klec zbavili pletiva a posléze i úplně odstranili.
Kamarádka mi půjčila klec s uzoučkými špriclemi a je s patrem. Proto ta má otázka v úvpdu mého dotazu (bezpečnost žebříčku a patra pro 7 týdenní mrně). Doufám, že i tahle holčička se brzy naučí na záchůdek a nebudeme klec potřebovat (ze začátku max. pro výchovné účely) :-))


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Klec
OdeslatNapsal: 31.Srp.2011 - 13:18 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
mládě v 7mi týdnech je už poměrně obratné a šplhání po čemkoliv mu nedělá žádný problém. takže i kdybyste z klece odstranli schůdky a patro, stejně bude pravděpodobně šplhat po kleci, takže je to jedno :)

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Klec
OdeslatNapsal: 31.Srp.2011 - 13:42 
 E-mail  Profil

Registrován: 21.Pro.2010 - 13:26
Příspěvky: 9
Moc děkuji. Ono už je to tak dávno, co ta naše zlatíčka byla takhle malá, že už si to moc nevybavuju.
Beru si mateřskou :D , tak to budu postupně vychytávat


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign