Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 4.Kvě.2024 - 19:42
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Kouše prosím o radu
OdeslatNapsal: 10.Dub.2011 - 20:44 
 E-mail  Profil

Registrován: 10.Dub.2011 - 20:12
Příspěvky: 2
Zdravím chovatele a taky všechny ostatní.
Můj problém je jak jsem sám zjistil jeden z nejčastějších a rad je tady opravdu mnoho.
Můj Freťák Nestík má rok a půl původně byl neškodný ale v posledním měsíci začal opravdu bolestivě kousat.
Zakousne se v podstatě do jaké koliv části ruky a zatažená pěst ho neodradí páč se zakousne jen do kůže a okamžitě začne tahat a chce si mě jako kdyby odtáhnout.
Nikdy dříve takový nebyl a jakýkoliv pokus o uklidnění se zatím jeví jako neučinný. (zukoušel jsem ho kousnout , štípnout ,syčet,zvednout za kůži za krkem, dát ho do klece natruc , nevšímat si ho ,zaměnit ruku za hračku či pamlsek a docílil jsem maximálně vetší agresivity.
Jak se mi podaří se vypáčit z toho smrtícího stisku tak opětovně s tím svým kvokavým hlasem útočí znova a razantněji. Kdykoliv mu dám hračku aby si hrál a nekousal si hračku utíká schovat a pak opět skučí a kouše :-(. Zatím jsem ještě trpělivý a přisuzuji to říji ,i když má své 2 plyšáky které zneužívá jak může.
Od mala byl skoro volně v části bytu a opravdu jsem se mu věnoval několik hodin denně hraček má nespočet ale nyní ho více než hraní ho baví kousat taký žádné viditelné zdravotní problémy nemá a nic tomu nenasvědčuje.

Kdyby někdo z vás měl nějakou zaručenou radu jak ho zkrotit tak ji nanejvýš ocením a Nestík taky .


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kouše prosím o radu
OdeslatNapsal: 10.Dub.2011 - 21:39 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
možnosti máš dvě - bud to vydržíš a nebo ho dáš kastrovat, tady žádný tresty ani nic jinýho nepomůže.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kouše prosím o radu
OdeslatNapsal: 11.Dub.2011 - 12:16 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Zaručená rada jak ho zkrotit je kastrace :-)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kouše prosím o radu
OdeslatNapsal: 11.Dub.2011 - 14:08 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Led.2011 - 20:36
Příspěvky: 244
No nas fretak je jak utrzeny ze retezu, ale musim zaklepat, ze poslednich par dni seka dobrotu a je az podezdrele hodny. Jinak ted se divam, ze fretka s kocourem uz si rozdelili i nasi postel. Na moji strane spi nekde v duchnach fretka a na pritelove strane "hnije" :cheesy: kocour Leoš. Ale jeste se stava, ze se zakousne do kuze mezi palcem a ukazovackem a rve ji jak kdyby mu nikdo nedal najest :D Pred par dny jsme drtili vetve ve stepkovaci a davali do krbu, jakmile to nasel fretulak, tak hned do toho vlezl a zacal norovat smerem ke dnu :cheesy: vyvalovat se tam na zadech a blbnout s hoblinkama :cheesy: uzasna podivana :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kouše prosím o radu
OdeslatNapsal: 11.Dub.2011 - 18:20 
 E-mail  Profil

Registrován: 10.Dub.2011 - 20:12
Příspěvky: 2
Děkuji za odpovědi

Původně jsem totiž kupoval fretčí holku a tam byla kastrace v pořadníku ,abych předešel zdravotním problémům které mohou nastat v období říje, ale i přes ujištění že se jedná na 100% o slečnu se z naší Nasty vyklubal Nestík a na kastraci se pozapomnělo.
:P a taky je to postelové zvířátko a jeho spací kreace jsou vždy k pousmání ,je to požitkář a místo svého pelíšku si hledá nejměkčí místo kde se může vyvalit a tak se vás někdy snaží vysrnadit z postele aby ji měl jen pro sebe ale když zjistí že i přes veškerou snahu kdy se zapře zády kemně a tlapkami se odstrkuje od stěny semnou nehne pak jen nahlas vzdychne a jde spát k sobě.


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign