Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Zář.2024 - 3:27
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Mlý hryzal
OdeslatNapsal: 10.Srp.2011 - 10:11 
 E-mail  Profil

Registrován: 5.Črc.2011 - 16:12
Příspěvky: 26
Zdravím :-) už včera jsem tady psala, ale nějak to nemůžu najít, tak kdyby jste to už četli, tak nejsem blázen jen tady s tím neumím pracovat :-D .... Mám roční freťuli Amálku a asi před měsícem jsme si pořídili miminko Shelbyho.. Amálka byla po kastraci a měla falešku, takže po něm hrozně vyjížděla.. Dala jsem je do stejné klece, kterou jsem rozdělila aby se k sobě nedostali a aby ho cítila, že ho třeba časem přijme za svého. Asi čtrnáct dní zpátky se mi už zdála klidnější, tak jsem je spolu poprvé pustila a Amálka byla naprosto vzorná- olizovala ho a čistila, takže můj plán nejspíš vyšel :-) jenže Shelby se nechce nechat opečovávat a radši by si hrál. Jenže jeho způsob hry se nelíbí ani mě a řekla bych že někdy ani Amálce. Vždycky když už se moc rozdovádí, tak do ní začne hrozně kousat, škubat a tahat ji po koberci, občas to vypadá, že jí to nevadí a ještě ho provokuje, ale někdy už kvikne, tak je beru od sebe, aby jí něco neudělal. Zatím krev díkybohu netekla, ale zajímalo by mě proč se mu ta koza nebrání... Tak jsem se chtěla zeptat jestli je to normální jestli si takhle fretky prostě hrajou nebo jestli ho mám pokaždé co ji tak kousne zavřít do klece.. U mě tohle fungovalo, kousl moc- šel do klece, kterou nesnáší a vždycky se vzteká,když ho zavřu. Klec mají stále oddělenou, což je problém,protože jsme byli zvyklí jezdit i s Amálkou o víkendech na chatu, kde je jen jedna klec, která se oddělit nedá a mám strach je tam nechat spolu. A taky jsem se chtěla zeptat jestli je normální, že když se Shelby hodně rozdovádí tak mi připadá jako by ani nemohl popadnout dech, tak nějak divně sípe... nemůže to být nějaká vrozená nemoc nebo tak něco?(vždy jim dávám napít takže žízní to asi nebude) Amálka tohle nikdy nedělala... Moc děkuji za odpovědi a rady! Dominika


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Mlý hryzal
OdeslatNapsal: 10.Srp.2011 - 12:03 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
Amalka napsal:
Zdravím :-) už včera jsem tady psala, ale nějak to nemůžu najít, tak kdyby jste to už četli, tak nejsem blázen jen tady s tím neumím pracovat :-D .... Mám roční freťuli Amálku a asi před měsícem jsme si pořídili miminko Shelbyho.. Amálka byla po kastraci a měla falešku, takže po něm hrozně vyjížděla.. Dala jsem je do stejné klece, kterou jsem rozdělila aby se k sobě nedostali a aby ho cítila, že ho třeba časem přijme za svého. Asi čtrnáct dní zpátky se mi už zdála klidnější, tak jsem je spolu poprvé pustila a Amálka byla naprosto vzorná- olizovala ho a čistila, takže můj plán nejspíš vyšel :-) jenže Shelby se nechce nechat opečovávat a radši by si hrál. Jenže jeho způsob hry se nelíbí ani mě a řekla bych že někdy ani Amálce. Vždycky když už se moc rozdovádí, tak do ní začne hrozně kousat, škubat a tahat ji po koberci, občas to vypadá, že jí to nevadí a ještě ho provokuje, ale někdy už kvikne, tak je beru od sebe, aby jí něco neudělal. Zatím krev díkybohu netekla, ale zajímalo by mě proč se mu ta koza nebrání... Tak jsem se chtěla zeptat jestli je to normální jestli si takhle fretky prostě hrajou nebo jestli ho mám pokaždé co ji tak kousne zavřít do klece.. U mě tohle fungovalo, kousl moc- šel do klece, kterou nesnáší a vždycky se vzteká,když ho zavřu. Klec mají stále oddělenou, což je problém,protože jsme byli zvyklí jezdit i s Amálkou o víkendech na chatu, kde je jen jedna klec, která se oddělit nedá a mám strach je tam nechat spolu. A taky jsem se chtěla zeptat jestli je normální, že když se Shelby hodně rozdovádí tak mi připadá jako by ani nemohl popadnout dech, tak nějak divně sípe... nemůže to být nějaká vrozená nemoc nebo tak něco?(vždy jim dávám napít takže žízní to asi nebude) Amálka tohle nikdy nedělala... Moc děkuji za odpovědi a rady! Dominika


Ahoj, tak jak to tak čtu, mám pocit, že máš doma dvojče našeho Sama :D. Tomu budou 4 měsíce a takhle nám dovádí s dvouročním samcem. Je to naprosto normální, mládě prostě blbne, potřebuje se vyřádit a další fretky jsou k tomu nejlepší příležitost :D. Ještě máme rok a půl starou samičku, ale ta si s ním poradí. Když ho už má dost, prostě s ním zatřese a je klid :D. Samec se prdloš taky nebrání a nechá se. Provokují se navzájem, ale je vidět, že Teddy už ho má chvílema taky dost, tak ho občas zachráním :D :D:D. Jinak s tím sípáním je to u nás stejné, dokonce jsme malýho tahali po vyšetřeních, protože se nám to u předchozích fretek taky nestalo, ale je v pořádku, veterinář všechno prověřil a konstatoval, že máme prostě jen hyperaktivní fretku a že běhá tak moc, že to prostě chvílema nestíhá udýchat :lol: . Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo má doma takovýho divocha :wink: . Jinak jedna rada, kterou mi tu někdo poradil a opravdu mi pomohla: pokud by samička měla od mláděte za krkem stroupky, jak ji pořád morduje, kup si v lékárně kalciovou mast a natírej jí to, fakt to zabírá, stroupky se rychleji hojí :wink:

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Mlý hryzal
OdeslatNapsal: 10.Srp.2011 - 13:53 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
mám doma naprosto to samé...;-) ročního a tříměsíčního samce.. hrátky u nás probíhají stejně..:) oba dva se mi koušou za krk a tahají se, občas zakvíkají, ale nijak na sebe nesyčí, nebojí se, neutíkají před sebou...normálka..:) žádné mazlení to mezi nimi asi nebude..:D uvidíme v zimě, až oba naberou a budou lenivější, Bruno už trochu dospěje..ale už možná zas bude v říji, takže klid mi přijde možná až po kastraci..:D a kastrovat se chystám až tak někdy na jaře až Brunovi bude aspon 10 měsíců..
a sípají mi oba dva už od malinka...nejdřív jsem si toho všímala když něco jedli tak u toho dělali takové chchch chchch....a včera mi to dělal malý i na procházce...jakoby nasával pachy, protože když jsem ho vzala do ruky tak přestal...jen jak stál v trávě a šmejdil..:)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Mlý hryzal
OdeslatNapsal: 10.Srp.2011 - 14:57 
 E-mail  Profil

Registrován: 5.Črc.2011 - 16:12
Příspěvky: 26
Tak to jsem ráda, že nejsem sama, kdo má malého vrahouna :-D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Mlý hryzal
OdeslatNapsal: 10.Srp.2011 - 14:57 
 E-mail  Profil

Registrován: 5.Črc.2011 - 16:12
Příspěvky: 26
Jooo a máte je společne v kleci???


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Mlý hryzal
OdeslatNapsal: 10.Srp.2011 - 18:04 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
do klece je zavírám jen vážně ojediněle, mám pro fretky zvláštní pokoj a tam jsou spolu volně puštěné pořád...
Zkus je dát do jedné klece a koukat jak se majitel té klece bude chovat k tomu druhému..když bude syčet, bere to furt jako své teritotium a chce to nějak vykoumat aby se necítil jako ve svém..vyprat pelíšky at voní neutrálně, přestavět klec, dát ji do jiného místa..cokoliv...chce to zkoušet..:) až si spolu lehnou do pelíšku a usnou tak máš vyhráno...
u mě to bylo tak že starší freták mimino nechtěl přijmout..tahal ho za krk apod...když jsem je přestěhovala do toho pokoje který slouží pouze pro ně, tak tam si spolu začli hrát...skákat, kvokat, honit se...postupem času se malý Bruno dostal do puberty a "boje" začly naopak..Bruno ted tahá arona a ten mu to oplácí...pořád to berou jako hru naštěstí..nikdy jsem nenašla žádné stroupky nebo krev...:) ale pořád jsem je na noc zavírala do své klece odděleně..protože aron syčel když jsem je dala do jeho...on má velkou metrovou klec stejně jako bruno ale skoro dvakrát vyšší takže je více možností pro zavěšení hamak tunelů apod...mám je volně, ale spát chodí do brunovo společně..:) čekám až spolu půjdou spát do té aronovy klece...uvidíme...:) ale zatím jsem neměla potřebu je zavírat, když mi stačí zavřít dveře..:)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Mlý hryzal
OdeslatNapsal: 10.Srp.2011 - 18:58 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
My jsme malýho dali k dospělákům asi po týdnu a všechno je v pohodě :)

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Mlý hryzal
OdeslatNapsal: 14.Srp.2011 - 18:03 
 E-mail  Profil

Registrován: 5.Črc.2011 - 16:12
Příspěvky: 26
No my jsme se nedávno přestěhovali do 3 pokojáku, takže máme taky jeden pokoj vyhrazený jen pro ně, ale zatím není dodělaný... Je tam plno krámů a nářadí, takže zatím bývají v obýváku než se pokoj dodělá. A zavíráme je do staré skříně která je pro ně předělaná, ale mají oddělené patra (zatím), takže když jim tam dělám pořádek, tak Shelbyho hodím k ní nahoru a pak naopak a ani jeden si své území nebrání, ale mám strach z toho,že on ji furt tak škube a kouše, aby jí něco neudělal,když zůstanou spolu sami a teď poslední dva nebo tři dny jsem si začala všímat toho,že když už to přehání tak na něj Aminka začne syčet, tak tím spíš se bojím aby něco nevymastili :mrgreen: .... Asi budu muset počkat,až povyroste a uklidní se... Já je nenechávám bez dozoru ani v obýváku... :-( někdy je to už otravné :-D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Mlý hryzal
OdeslatNapsal: 14.Srp.2011 - 18:41 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
s tím, že povyroste a uklidní se nepočítej, naopak s věkem to bude jen a jen horší - příjde puberta a říje, kdy se jí bude snažit znásilnovat a bude ještě otravnější.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Mlý hryzal
OdeslatNapsal: 14.Srp.2011 - 20:29 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
klid přijde až tak po roce, než dospěje a budou oba vykastrovaní...;-) jinak nebudeš mít pokoj nikdy..:)
mí kluci se taky furt honí, koušou za krk, kvokají apod...a aron když už má malého dost tak si taky zasyčí..ale nikdy žádná megabitka nebyla, takže jsem to neřešila..:) jen když už aron hodně plakal, protože bruno má ten skus přeci jen silnější, protože to ještě moc neodhadne, tak je na noc raději třeba zavřu,..ale to fakt jenom sem tam...ani stroupky nemají nikde..


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Mlý hryzal
OdeslatNapsal: 19.Srp.2011 - 19:28 
 E-mail  Profil

Registrován: 8.Čer.2011 - 18:36
Příspěvky: 23
To je fajn, mě už taky napadlo udělat fretkám zvláštní pokoj. Moje fretky teda na sebe moc neutočí, protože já s nimi strávím spoustu času, takže si to mají kde vybít. Když jsou ale spolu, tak je fakt, že spolu zápasí trochu více. O víkendu jim ještě budu dodělávat pokojíček, chybí voděodolná - omyvatelná výmalba atd., takže v pondělí je ubytuji v zbrusu novém pokoji. Tam se budou mít určitě lépe. Ale zase nad nimi ztratím částečný dohled, protože ta místnost je dost izolovaná.

_________________
Mým velkým zájmem je živá strava, která dělá opravdu zázraky a mast z konopí, která pomáhá i na opravdu bolestivé nemoci.


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign