Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 28.Dub.2024 - 22:57
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Nechce baštit granule
OdeslatNapsal: 22.Črc.2008 - 9:50 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 2.Črc.2008 - 10:13
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha
Hojky,tak už toho zlobivce máme doma..Nějak stagnule s granulema..Dostává almo nature bio paté a nebo Jelly,granulky má almo nature kitten holistik(třeba nejsou vhodné bo mu nechutnají)ale zkoušela jsem tam dát jakékoliv i proplanky,hillsky totaly feretky a ani se toho netkne,takže dostává zkrátka jen maso a ty granulky tam má stejnak (kdyby náhoudou).Takže se trošku děsim toho,jak to skombinovat a s jakou stravou tak,aby měl všeho dostatek..Taky jsem kontrolovala stolici,jestli není řídka(není)z toho,že baští jen maso.Zkoušela jsem je i namočit,aby byli měkké,ale to si myslím problém nebyl..u chovatelky měli granulky v misce..Zase je rpavda,že byl hubeňoučký,tak možná tolik nebaštil?!No nic jen by mě zajímalo,zda je možné skrmovat jen masem a pokud ano,tak bych potřebovala poradit s tou přílohou.Děkuji Pavlína


Přílohy:
jdu na kutě.JPG
jdu na kutě.JPG [ 78.46 KIB | Zobrazeno 2815 krát ]

_________________
ND Arthur a Abby,freťák Samuell Lion de Rigano hrabě z Pullosu
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nechce baštit granule
OdeslatNapsal: 22.Črc.2008 - 10:14 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 30.Led.2008 - 22:22
Příspěvky: 315
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Zkus mu ty granulky namočit do vývaru (neslaného) a dát mu je změklé, a třeba i zamíchávat do té paštiky a postupně ho tak na to naučit. A nech mu misku s nemáčenými pořád k dispozici, at to zná.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nechce baštit granule
OdeslatNapsal: 22.Črc.2008 - 10:25 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 2.Črc.2008 - 10:13
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha
boža napsal:
Zkus mu ty granulky namočit do vývaru (neslaného) a dát mu je změklé, a třeba i zamíchávat do té paštiky a postupně ho tak na to naučit. A nech mu misku s nemáčenými pořád k dispozici, at to zná.


No jo když to už jsme všechno zkoušeli..Když mu je tam nechám namočený tak skysnou:-(Je pravda,že ten vývar ne,ale namočený a s masem..Jakmile tam cejstí ty granule,nevybere ani maso :-/ :frown: Je to zkrátka rošťák..Takže bych mu raději vyhověla tím masem s přílohou,ale právě bych potřebovala vědět co a jak ,aby měl dostatek vitminů a takových blbostí :d

_________________
ND Arthur a Abby,freťák Samuell Lion de Rigano hrabě z Pullosu


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nechce baštit granule
OdeslatNapsal: 22.Črc.2008 - 10:28 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 30.Led.2008 - 22:22
Příspěvky: 315
Bydliště: Jablonec nad Nisou
tak vyváženou stravu namíchat je docela věda, tím bych já osobně se nezabývala, každou fretku je možný naučit na granule.
I když mi do útulku přijde fretule neznající granule, nakonec je vždycky začne baštit.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nechce baštit granule
OdeslatNapsal: 22.Črc.2008 - 10:31 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 2.Črc.2008 - 10:13
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha
Tak snad začne no..Má k nim stálý přístup,tak snad ho to chytne příšerku jednu :-)


Přílohy:
DSC05798.JPG
DSC05798.JPG [ 60.96 KIB | Zobrazeno 2745 krát ]

_________________
ND Arthur a Abby,freťák Samuell Lion de Rigano hrabě z Pullosu
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nechce baštit granule
OdeslatNapsal: 22.Črc.2008 - 13:08 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
Taky jsme trošku zápasily s granulemi - viz. deníček Taková normální rodinka. Já je míchala k nakrájenému masu a do toho zamíchala ještě trošilinku maltsoftky. Postupně jsem dávala míň masa a víc granulí - polorozmočených a v další misce byly ty samé granule nenamočené.Nakonec se Bertie odhodlala, že než hladovět, i ty granule se dají jíst.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nechce baštit granule
OdeslatNapsal: 22.Črc.2008 - 13:17 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 20.Črc.2008 - 19:33
Příspěvky: 293
Bydliště: Třebíč,obec Rohy
My jsme taky s holkama zápasily když byli malý.Granulky úplně odmítali,tak jsem jim je dávala namočené a rozmačkané do masa.Postupně si zvykli a ted dostávají dvakrát denně maso a mezitím mají jen v misce granulky.Chce to výdrž než potvůrky přijdou na to že je to vlastně dobrý.

_________________
stránky Naší fretčí smečky: http://www.fretecka1.webnode.cz
stránky Našich Teddy králíčků: http://www.nasiteddykralicci.webnode.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nechce baštit granule
OdeslatNapsal: 22.Črc.2008 - 15:07 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Mno, možná to bude teď drsný, ale naši Megču krmila holka, co jí měla piškotama a jinýma blafama a granule vlastně znala jen z obrázku...Naštěstí PavlaZ. při převozu zjistila, že jí chutnají fretčí kapsičky...Tak jí to s tím dávala a za dva dny, když už šla k nám, tak sem tam nějakou tu granuli snědla. Mno a teda teď to drsné...Já ty kapsičky moc neuznávám (dáváme jen někdy...) Takže prostě byla miska s granulemi a jestli máš hlad, sníš to...Jestli ne...Máš smůlu...Během tří dnů začala nádherně jíst a teď sice žebrá co se dá (ale má smůlu u nás nic co nesmějí nedostane...), ale baští :-) Prostě jsme to zkusili, jestli jí hlad přinutí a přinutil ...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nechce baštit granule
OdeslatNapsal: 22.Črc.2008 - 20:42 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 27.Dub.2008 - 11:27
Příspěvky: 363
nasa Labka tiez dlho odmietala granule.. Nebola na ne naucena. Bola predtym krmena Tesco-vymi konzervami pre psov :roll: Granuliek sme skusali viac druhov a snazili sme sa ju naucit tak, ze sme jej vzdy do kapsicky miesali granulky, pridali sme troska vody a ona to potom zbastila. Ine jej neostalo. Postupne sme menili pomer. Kapsicky sme davali stale menej a granuliek viac. Teraz dostava rano a vecer nejaku kapsicku (nasli sme Perro - obsahuje 100% masa, ma iba jednu chybu. Formou to pripomina nie uplne rozomletu pastiku a pastiky Labka nelubi, odmieta ich. No aj na to si zvykla. Najviac jej ale chutia IAMS - kupujeme iba pre maciatka - do tej ale vzdy primiesam granule). No a z granuliek jej tiez chutia prave tie IAMS pre maciatka. Maju dost dobre zlozenie a kvalitou patria medzi vysoko kvalitne. Ostala som prekvapena, ked pred par dnami dala prednost tym granuliam pred maskom :-)

_________________
Adelka - navzdy v nasich srdieckach

http://picasaweb.google.sk/malajuha


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nechce baštit granule
OdeslatNapsal: 23.Črc.2008 - 10:38 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 2.Črc.2008 - 10:13
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha
Mockrát Vám děkuji za rady a nápady:-)Určitě o vyzkoušíme..Popravdě já teď bojuju spíše s tím kolik mu toho mám dát..Tím,že mám doma dvě německé dogy (nebojte nekoušou,oni polykají v celku)Tak jsem zvyklá vše dávat ve velkém,a tak i u freťáka..no snad mi z něj nevyroste doga..Páč tatík je teda obřík :-)


Přílohy:
frk-798-loco-04.jpg
frk-798-loco-04.jpg [ 17.32 KIB | Zobrazeno 2647 krát ]

_________________
ND Arthur a Abby,freťák Samuell Lion de Rigano hrabě z Pullosu
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nechce baštit granule
OdeslatNapsal: 23.Črc.2008 - 12:02 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
co se týká granulek tak neboj, fretka se nepřecpává, tudíž nepřežírá... jen potřebuje mít přístup ke krmení stále proto, že má krátký trávicí systém a jí zaden vícekrát, jinak by hladověla. Proto je nutné mít granule neustále k dispozici. A zároveň čerstvou vodu.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nechce baštit granule
OdeslatNapsal: 23.Črc.2008 - 12:15 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 27.Dub.2008 - 11:27
Příspěvky: 363
neboj sa, fretka sa nepreziera :-) zje iba tolko, kolko naozaj potrebuje :-)

_________________
Adelka - navzdy v nasich srdieckach

http://picasaweb.google.sk/malajuha


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nechce baštit granule
OdeslatNapsal: 23.Črc.2008 - 13:38 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
My měli opačnej problém, ta naše treperenda si prostě neveme maso, ani ovoce nebo zeleninu, jediný co s tim udělá, že to běží někam schovat :lol: takže u nás se pro změnu žije jenom na granulích...myslim že každá freťule má svoje chutě a ten tvůj drobek určitě přijde na to, že granulky jsou fajn :wink:

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nechce baštit granule
OdeslatNapsal: 23.Črc.2008 - 17:58 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Led.2008 - 21:15
Příspěvky: 224
Bydliště: Ostrava nebo Stará ves u Bílovce
odvarkova.pavlina napsal:
Mockrát Vám děkuji za rady a nápady:-)Určitě o vyzkoušíme..Popravdě já teď bojuju spíše s tím kolik mu toho mám dát..Tím,že mám doma dvě německé dogy (nebojte nekoušou,oni polykají v celku)Tak jsem zvyklá vše dávat ve velkém,a tak i u freťáka..no snad mi z něj nevyroste doga..Páč tatík je teda obřík :-)


No jóóó, já už vím proč je ten malý tak podobný jednomu z mojich (jak už jsem se dřív ptala od kud je) ... vždyť je to taky rodina :lol: ... Loco je Kulíškův (můj freťák a otec toho moje malého "pandy nedorobeného" :-) ) bráška z předchozího vrhu samičky Carol. :lol: :D Jak je ten svět malý :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nechce baštit granule
OdeslatNapsal: 23.Črc.2008 - 19:33 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
No Loco je opravdu obrik, ale teda pida vypada s prominutim docela strasne :( alespon na te fotce :( Me prijde strasne malickej a hubenouckej - pokud je to mlade cerstve odebrany, tak tipuju, ze je mu 6 tydnu a i tak maji proste mit takove vic viditelne baculate "tvaricky" :( Mam taky mala miminka od Vanilky a pri peti tydnech meli opravdu malo a byly to takove kosticky, protoze proste chteli jen mlicko, ale zas tam slo videt, ze to neni tak vyhuble.
Myslim, ze ty granule nechce, protoze na to jeste nema poradne zuby - alespon me fakt prijde maly, takze proste maso je mekke, ale granulky ne.

P.S. nechci aby to vyznelo jako urazka - to nemam v umyslu, jen rikam jak me to prijde.

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign