Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Zář.2024 - 18:25
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: nemoc...
OdeslatNapsal: 11.Srp.2009 - 19:46 
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2009 - 18:03
Příspěvky: 1
Chci se zeptat pro klid v dusi. Meli jsme s pritelem fretacka,byli mu 3 mesice,zdal se zdravej,hravej,kvokal,proste takovej ulicnik,no a pak jsme v tech trech mesicich navstivili veterinu. no a jelikoz jsme meli takovy zviratko poprvy,tak jsem plne duverovala veterinarce,ale to byla asi mozna chyba...ockovala ho na vzteklinu a nejaky virovy onemocneni a nevic tyhle dve injekce smichala do jedny,prej aby nemel takovy bolistko....no a ja pak doma v knizce jeste cetla,ze vubec pred ockovanim nekolik dnu by melo probehnout odcerveni....no a to neprobehlo...a 6dni po ockovani jsem se v noci probudila,slysela jsem takovy divny frkani a pisteni a fretacek se asi dusil,proste ja ani poradne nevim,vzala jsem ho do koupelny na svetlo a byl takovej gumovej,nehybnej,zavreny oci,vyprskaval granule a pokadil se,pritel s nim jeste bezel na veterinu za rohem ve 4h rano,ale kdyz se vratil,uz ho nemel s sebou,veterinar mu rekl,ze to byla nejspis otrava,ale z ceho?? dyt jsme ho meli porad na ocich,takze se nikde nemohl otravit....nemate s tim nekdo podobnou zkusenost???


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: nemoc...
OdeslatNapsal: 11.Srp.2009 - 19:51 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
To je mi líto. A na co ho přesně očkovali? a čím? A fretky se preventivně neodčervují


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: nemoc...
OdeslatNapsal: 11.Srp.2009 - 19:54 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Pokud ho očkovali, musíš mít očkovací průkaz, co je na samolepkách, co tam veterinářka nalepila??? Jak dlouho od očkování se tohle stalo? A jsi si jistá, že nemohl sežrat třebas někde něco venku, popřípadě doma, neměl někde spižírnu??? neschovával si někde granule? co všechno jedl od vás v té době?

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: nemoc...
OdeslatNapsal: 11.Srp.2009 - 23:08 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Freťáčka je mě moc líto. :( Pokud chce mít člověk jistotu, nebo alespoň vědět víc, tak když už to dopadne až takhle špatně, je na místě udělat pitvu a to, co nejdřív. Pokud jste to neudělali (vím jak to bolí, už jsem tím prošla ) tak už se příčiny jen těžko dopátráte a budou to pouze dohady. Já pitvu u své mladé holčičky, nechat dělala, už jen proto, abych zjistila, kde se vlastně stala chyba. S očkováním to být klidně spojené mohlo, stejnak se mohlo přihodit něco jiného.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: nemoc...
OdeslatNapsal: 12.Srp.2009 - 13:37 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Chudatko prcek :(

Jak pise Jordi - rozhodne pitvu! jedine to odhali co bylo pricinou a pak taky kouknout do ockovaku na tu vakcinu. A teda je fakt, ze opravdu se fretky neodcervuji..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: nemoc...
OdeslatNapsal: 12.Srp.2009 - 14:51 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 22.Srp.2008 - 21:43
Příspěvky: 225
Bydliště: Usti nad Labem
yasmin napsal:
Chudatko prcek :(

Jak pise Jordi - rozhodne pitvu! jedine to odhali co bylo pricinou a pak taky kouknout do ockovaku na tu vakcinu. A teda je fakt, ze opravdu se fretky neodcervuji..

Kdyz jsme u toho odcervovani nas vet rika ze pokud je s fretulkou jine zviratko ktere se odcervuje/pes/tak ze ty cervici mohou prelest na fretku pokud se taky neodcervi.Tedy polopate receno.Takze doporucuje vzdy odcervovat oba a ve stejny den.Tak teda nevim. :roll:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: nemoc...
OdeslatNapsal: 12.Srp.2009 - 15:26 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Hmm jenze odcerveni neni zadna prevence - je to pokud proste to zrovna zvire ma, pak to proste ty cervi odstrani. Tim ze je to celkem zatez, je uplne nejlepsi udeolat rozbor trusu. Ja se za tech par let s cervama vazne nesetkala. Takze pokud se cloveku neco nezda, pak proste udelat rozbor.

Navic predpokladam, ze se fretka v tech vykalech psa nevali, nezere je a pod, aby to chytla ;) Logiku to sice ma, to co rika vetka, ale chapala bych to asi u kocek v domacnosti, kdy prijdou do styku s vykaly.

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: nemoc...
OdeslatNapsal: 12.Srp.2009 - 16:46 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 22.Srp.2008 - 21:43
Příspěvky: 225
Bydliště: Usti nad Labem
yasmin napsal:
Hmm jenze odcerveni neni zadna prevence - je to pokud proste to zrovna zvire ma, pak to proste ty cervi odstrani. Tim ze je to celkem zatez, je uplne nejlepsi udeolat rozbor trusu. Ja se za tech par let s cervama vazne nesetkala. Takze pokud se cloveku neco nezda, pak proste udelat rozbor.

Navic predpokladam, ze se fretka v tech vykalech psa nevali, nezere je a pod, aby to chytla ;) Logiku to sice ma, to co rika vetka, ale chapala bych to asi u kocek v domacnosti, kdy prijdou do styku s vykaly.

U psu a kocek je ale odcerveni prevence.Aspon myslim kdyz se to dela kazdych pul roku. :oops:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: nemoc...
OdeslatNapsal: 12.Srp.2009 - 16:58 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2009 - 11:41
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha
Ano, u psů a koček jo, ale u fretek NE! Pro fretky je to velká zátěž a odčervení se dělá jen cíleně, po pozitivním rozboru.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: nemoc...
OdeslatNapsal: 12.Srp.2009 - 17:21 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Neni to prevence ani u psu a kocek!

Tady máte jeste info z netu o psech:

Odčervování psů a štěňat
Mezi veřejností je vžitá představa, že odčervení chrání zvíře proti vnitřním parazitům po dobu několika týdnů nebo měsíců, což není pravda. Odčervení je pouze jednorázový úkon, protože použitá tableta nebo pasta působí pouze na dospělého parazita a to jen 24 hodin. Vajíčka parazitů ve zvířeti zůstávají a cyklus vývoje se opakuje.

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: nemoc...
OdeslatNapsal: 12.Srp.2009 - 19:19 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
yasmin napsal:
Neni to prevence ani u psu a kocek!

Tady máte jeste info z netu o psech:

Odčervování psů a štěňat
Mezi veřejností je vžitá představa, že odčervení chrání zvíře proti vnitřním parazitům po dobu několika týdnů nebo měsíců, což není pravda. Odčervení je pouze jednorázový úkon, protože použitá tableta nebo pasta působí pouze na dospělého parazita a to jen 24 hodin. Vajíčka parazitů ve zvířeti zůstávají a cyklus vývoje se opakuje.


Tak tak :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: nemoc...
OdeslatNapsal: 12.Srp.2009 - 20:08 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 22.Srp.2008 - 21:43
Příspěvky: 225
Bydliště: Usti nad Labem
Tak proc to teda ty veterinari pozaduji?me pise vet i do ockovaku kdy budeme mit dalsi odcerveni aby se nezapomelo/teda u pejska/nevim nejak to teda nechapu.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: nemoc...
OdeslatNapsal: 12.Srp.2009 - 20:13 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Protože to je byznys :-) asi tak nějak...Nejlepší prevence je nechat udělat rozbor trusu :-) A pak podat vhodní preparát na odstranění parazitů, kteří se najdou.

ALE.... dost veterinářů je líných čumět na smardlavý bobky, tak prostě cpou do zvířat odčervovací přípravky, aby s tím neměli takovou práci :oops:

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: nemoc...
OdeslatNapsal: 12.Srp.2009 - 20:17 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 22.Srp.2008 - 21:43
Příspěvky: 225
Bydliště: Usti nad Labem
petulevrtule napsal:
Protože to je byznys :-) asi tak nějak...Nejlepší prevence je nechat udělat rozbor trusu :-) A pak podat vhodní preparát na odstranění parazitů, kteří se najdou.

ALE.... dost veterinářů je líných čumět na smardlavý bobky, tak prostě cpou do zvířat odčervovací přípravky, aby s tím neměli takovou práci :oops:

No byznys...ta 20cka za tabletku??no....co vime :wink: Kolik pak stoji takovy rozbor?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: nemoc...
OdeslatNapsal: 12.Srp.2009 - 20:19 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
No však nemůžeš to počítat na jednoho psa...Když těch 20 Kč stojí jedna krabička a denně mu přijde třebas 30 psů a 10 koček na odčervení...Další věcí je, že ne všichni si řeknou o tabletku...Takový Stronghold se pohybuje kolem 200 - 250 Kč, si to spočti ;-)

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign