Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 18.Dub.2024 - 13:22
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Nemoci - línání a vykašlávání
OdeslatNapsal: 8.Srp.2011 - 0:14 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 2.Zář.2008 - 11:00
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha
Dobry den, nas samecek je zrovna v riji a hodne lina. Obcas mu uvizne v travicim traktu chlup, ktery vykaslava. Na tohle uz jsme si za ta leta zvykli. Vcera v noci vsak vykaslaval kapicky krve. Dnes jsme okamzite navstivili lekare, ale fretacek je pry v poradku. Zmeril mu teplotu, prohmatal ho a poslechl si. Na zaleceni dostal vsak radeji antibiotika. Pry muze jit o nejaky zanet..pochopitelne ale i o neco vaznejsiho. Musime Kvidouska ted sledovat a ceka nas kontrola.
Jinak Kvidovi nic neni, beha, hraje si jako obvykle, ale to vykaslavani krve nas hodne vydesilo. Panu veterinari verime, ale preci jen bychom si radi overili, co muze to vykaslavani krve znamenat...podle nas mel treba jen podrazdeny jicen, protoze dnes uz je v poradku. Setkali jste se s tim nekdo? Co radite?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nemoci - línání a vykašlávání
OdeslatNapsal: 8.Srp.2011 - 21:21 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
že freták frkal/kašlal krev se mi stalo 2x, jednou když spadnul z postele akorát na čumák a podruhý, když si narazil na krk ruličku od toaletního papíru a vytáhla jsem ho už přidušenýho. v obou případech to byly jen droboučký a naředěný kapičky krve, rychle to přešlo. přisuzovala bych to nějaké prasklé cévce nebo tak něčemu.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nemoci - línání a vykašlávání
OdeslatNapsal: 18.Srp.2011 - 23:36 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
ŽoFiRo napsal:
když si narazil na krk ruličku od toaletního papíru a vytáhla jsem ho už přidušenýho. v obou případech to byly jen droboučký a naředěný kapičky krve, rychle to přešlo.


To se nám stalo bohužel taky. Dneska už každou ruličku roztrhávám než jí hodim do koše na tříděný odpad. Znovu už ten úlek zažít nechci


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nemoci - línání a vykašlávání
OdeslatNapsal: 19.Srp.2011 - 9:21 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 2.Zář.2008 - 11:00
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha
Jenze nas Kvido prave zadnou takovou rostarnu nevyvedl. Po antibiotikach byl hodne unaveny, ale tento tyden uz beha jako drive. Nastesti. Kontrolu mame za sebou a mel by byt v poradku, ale obcas jeste zasipe...Vzdy mne to vydesi, ale je to opravdu asi od tech chlupu. Lina hodne a v tomhle obdobi obcas ani masticky s maltozou a podobne mnamky nezaberou.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nemoci - línání a vykašlávání
OdeslatNapsal: 21.Říj.2011 - 11:51 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Led.2011 - 20:36
Příspěvky: 244
Náš Ferda teď mění kožich, tak jsou všude chlupy. Chtěla jsem se zeptat, zda vyčesáváte fretce chlupy z kožíšku. Chtěla jsem koupit dětský hřebínek pro batolata, ale raději ze zeptám, zda to má smysl. A ještě jedna technická otázka - jak důkladně při praní odstranit chlupy z pelechu. Vyperu mu pelechy, ale nějak se pořádně nemůžu zbavit chlupů na nich. Děkuji za odpověď


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nemoci - línání a vykašlávání
OdeslatNapsal: 21.Říj.2011 - 15:12 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
Beruška... napsal:
Náš Ferda teď mění kožich, tak jsou všude chlupy. Chtěla jsem se zeptat, zda vyčesáváte fretce chlupy z kožíšku. Chtěla jsem koupit dětský hřebínek pro batolata, ale raději ze zeptám, zda to má smysl. A ještě jedna technická otázka - jak důkladně při praní odstranit chlupy z pelechu. Vyperu mu pelechy, ale nějak se pořádně nemůžu zbavit chlupů na nich. Děkuji za odpověď



Nám se žádný kartáč neosvědčil, takže jak se mu začne srst hodně pouštět, tak to z něj prostě otrháme :D. Samo ne na sílu, nijak ho za chlupy netahám, jde to samo. A jinak pelechy prostě vyperu a nechám to být. Nijak to neobírám, ono to ani pořádně nejde :)

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nemoci - línání a vykašlávání
OdeslatNapsal: 21.Říj.2011 - 19:53 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Led.2011 - 20:36
Příspěvky: 244
Máme doma nějaký kartáč, co kočky dostaly v balíčku ke konzervičkám, tak jsem to zkoušela tím, jde to, ale žádná sláva. Mě osobně to nijak nevadí, ale jak vidím freťáka, jak se naštvaně kouše, tak je mi ho líto.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nemoci - línání a vykašlávání
OdeslatNapsal: 29.Říj.2011 - 21:48 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Já mám takovej malej hřebínek a vytrhávám to podobně jako se trimujou psi. Je to účinější než jen prsty. Třeba Chipovi je to příjemný, bere to jako drbání a drží dokud to neudělám :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nemoci - línání a vykašlávání
OdeslatNapsal: 30.Říj.2011 - 0:10 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 23.Říj.2011 - 12:43
Příspěvky: 29
Thais_ napsal:
ŽoFiRo napsal:
když si narazil na krk ruličku od toaletního papíru a vytáhla jsem ho už přidušenýho. v obou případech to byly jen droboučký a naředěný kapičky krve, rychle to přešlo.


To se nám stalo bohužel taky. Dneska už každou ruličku roztrhávám než jí hodim do koše na tříděný odpad. Znovu už ten úlek zažít nechci

Kdyz jsem smoulince cistil volieru, vzal jsem si na pomoc zachodovy papir a chvili jsem ji nechal bez dozoru. Po chvili co jsem se vratil jsem ji nasel nasoukanou v te rolicce a nemohla ven :( museljsem ji vazne silne uchopit abych ji od tamtud vytahl az se mi s toho chudacek pocurala. Takze zachodovy papir uz nikde nenechavam.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nemoci - línání a vykašlávání
OdeslatNapsal: 31.Říj.2011 - 22:46 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Oni jsou paka no :( takových případů je dost a přesto semtam vidím ruličku uvedenou jako vhodnou hračku :evil:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nemoci - línání a vykašlávání
OdeslatNapsal: 31.Říj.2011 - 23:27 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 23.Říj.2011 - 12:43
Příspěvky: 29
Nene to je tak akorat pro krecka nebo jeste pro maleho potkana ale fretka se tam neprotahne a potom sma nemuze ani ven.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nemoci - línání a vykašlávání
OdeslatNapsal: 18.Čer.2012 - 16:10 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 23.Říj.2011 - 12:43
Příspěvky: 29
Mozna by mi mohl nekdo poradit, nase Smoulinka proste pres nos schodila celkem dost chlupu. Zvlastni je ale ze jen na brise. Nemuze to byt neci pricina? Nebo je to normalni?
Ted jsme hormonalne ukoncovali riji.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Nemoci - línání a zvětšené nadledvinky
OdeslatNapsal: 26.Črc.2013 - 7:44 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 16.Kvě.2008 - 12:50
Příspěvky: 50
Bydliště: Most
Ahojky lidičky,
mám 5-ti letého freťáka. Už to bude rok co začal šíleně línat a dnes má na sobě už jen pár chlupů. Veterinářka nám řekla, že se jedná o zvětšené nadledvinky a že už se neosrstí. Je to prý běžné u kastrovaných fretek a mohou s tím žít celkem na úrovni do vysokého věku ... je to pravda? ... máte s tím někdo zkušenosti? Papká v pohodě, čilý je víc než dost ... jen nevím, co bude následovat, až se bude nemoc časem zhoršovat.

_________________
Kami :o))


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign