Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Zář.2024 - 23:59
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Nová kamarádka
OdeslatNapsal: 19.Srp.2009 - 21:15 
 E-mail  Profil

Registrován: 19.Srp.2009 - 20:56
Příspěvky: 4
Ahoj, máme doma roční freťuli a jelikož se vždy hnala za vším chlupatým a chtěla si hrát, řekli jsme si, že jí pořídíme kamarádku, aby i do budoucna měla někoho doma, když my budeme ve škole nebo v práci. Minulý týden na to přišlo. Nejdřív jsme novou navštívili. Nechali jsme holky chvíli spolu, abychom viděli, jestli to je vůbec možné. Chvíli se obcházely, očuchávaly, když byla malá (je to totiž mrně) moc dotěrná, naše ji trochu pokousala za krkem a zase nechala být, zase se očuchávaly a obcházely... a tak to šlo párkrát do kolečka, až se kousat přestaly a jentak po sobě pokukovaly. Z toho jsme usoudili, že by se holky snesly a po chvíli zvykání by to mohlo být v pořádku. Tohle pondělí jsem tedy pro malou zašla. No ale doma! Na nás si už zvykla, pěkně si hraje, jen se hrozně bojí výšek (nejspíš jim předtím někde spadla), ale jakmile vidí druhou freťuli začne ječet. Vím, že to je brzy na to, aby si zvykla, ale reaguje naprosto jinak než předtím. No a naše je celá nadržená se k ní dostat. Když jsme je zkusili dát k sobě, popraly se, malá ječela jak vražděná. Přitom když naše v zápalu boje omylem kousla mě, tak to bylo jen takové žužlání. Proto by mě zajímalo, jestli je lepší nechat malou v klidu, vůbec je teď k sobě nedávat a nechat jen přes klec očuchávat, nebo je zas zkusit pustit k sobě. A jestli při takovýhle reakcích si malá vůbec zvykne.

Moc děkuju za rady, vím že to je brzy na to, aby se kamarádily, ale tak uječenýho prcka jsem nečekala.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nová kamarádka
OdeslatNapsal: 20.Srp.2009 - 14:07 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Kvě.2008 - 17:55
Příspěvky: 139
no,ja som sa tu tiez uz raz dotazovala,lebo sme si doniesli k 2 rocnej slecne dospeleho samceka a bolo mi povedane,ze ich treba skusit dat k sebe.Po kastraci samceka sme tak urobili,este bol chvilu utocny,ale proste som ich nechala.Dany sa mi par krat aj pokakala,ked ju Toby zdrapil za kozku,aj kvicala,utekala pred nim,ale po par dnoch si to uz nenechala a tiez mu to natrela.Po 2 tyzdnoch sa stali nerozlucnou dvojkou,vsade su spolu,mazlia sa a biju,teda hraju.A Dany tiez mala aj skrabance,ale nic vazneho.Ja by som ich teda davala k sebe,ale po troskach a ako sa tu hovori-kym krv netecie,je to ok.Oni si musia najst pravidla a silu stisku samy.A mozno ta mala je tiez len taka upistana herecka.:-)))


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nová kamarádka
OdeslatNapsal: 20.Srp.2009 - 14:52 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2009 - 11:41
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha
Zkus je na sebe co nejvíc zvykat - dát je tak, aby na sebe z klecí viděly, vyměňovat jim navzájem pelíšky, aby si navzájem zvykaly na pach a tak. Taky může pomoct, kdybys měla možnost vzít obě naráz - ale ne spolu, chce to ve dvou lidech - na procházku, aby se co nejvíc utahaly, a až unavené je pak pustit k sobě (samozřejmě pod dozorem). A je klidně možné, že malá piští aby na sebe upozornila, ale taky je možné, že jí velká kouše fakt moc. To musíš posoudit ty.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nová kamarádka
OdeslatNapsal: 20.Srp.2009 - 16:25 
 E-mail  Profil

Registrován: 19.Srp.2009 - 20:56
Příspěvky: 4
Jj, tak to včera dopadlo, malá se i pokadila. Ale nejspíš máte pravdu s tím, že to bude herečka, jelikož jí vůbec nedělá problém vlést druhé do pelechu, dojít si na její záchod, vyjíst všechno jídlo. Pokud jí nevidí do obličeje a zkoušíme je nechat očuchávat, tak je taky v klidu. Klece mají hned u sebe, takže na sebe vidí. Když je Nefinka (ta starší) pryč mrňous všechno proleze, očuchá a žádný starosti si nedělá. Dnes je nechám od sebe a zítra se uvidí. Ráno mi přišlo, že malá už neječela tak dlouho, když na sebe koukaly přes klec a už se i dotkly čumáky. Snad se to brzy poddá.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nová kamarádka
OdeslatNapsal: 20.Srp.2009 - 18:13 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Bře.2008 - 16:10
Příspěvky: 599
Bydliště: Ostrava
Tak my doma máme taky herečku. Sára když jsme jí vzali na sraz fretkařů, tak ječela už jak se k ní z dálky někdo blížil. Teď jsem jí dala dohromady s Kryšpínem (čekala jsem na kastraci) a ječela akorát, když jí chtěl znásilnit. Takže je to herečka. A Kačka ta přišla na to, že pokud začne ječet, tak přijdu, takže ječí jen tak a Kryšpín pak na mě kouká, jako co se děje, že on jí nic nedělá :cheesy:

_________________
http://Fretka-doma.blog.cz/
http://Nonano.mondozoo.com
http://ferretmarafiki.wz.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nová kamarádka
OdeslatNapsal: 20.Srp.2009 - 20:36 
 E-mail  Profil

Registrován: 19.Srp.2009 - 20:56
Příspěvky: 4
A stalo se vám někdy, že na sebe použili pochový žlázky? My teď stále větráme :D .


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nová kamarádka
OdeslatNapsal: 20.Srp.2009 - 20:50 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
To u nás naštěstí při seznamování nebylo :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nová kamarádka
OdeslatNapsal: 20.Srp.2009 - 21:46 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 7.Dub.2009 - 13:07
Příspěvky: 320
Bydliště: Slovensko Kopčany ( kúsok od Hodonína)
Sammael napsal:
A stalo se vám někdy, že na sebe použili pochový žlázky? My teď stále větráme :D .


No jéje :lol: keď sme sa pokúšali zoznámiť baby ( moju Kikinku a adoptovanú Jessienku ) ,tak sa to nedalo ani vyvetrať :lol:

_________________
FERDÍK a KIKINKA & FREDÁNEK a JESSIENKA
http://adrianavalachovicova.rajce.idnes.cz/
http://fretihafi.estranky.cz/
http://www.youtube.com/user/adina936


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nová kamarádka
OdeslatNapsal: 21.Srp.2009 - 12:17 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Kvě.2008 - 17:55
Příspěvky: 139
no nas samcek si zaprasi kedy sa mu chce,Vcera spadol z hupacky a hned z toho pustil,no plynove masky nam boli malo!!! :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nová kamarádka
OdeslatNapsal: 6.Říj.2009 - 16:07 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 24.Čer.2008 - 14:22
Příspěvky: 21
Bydliště: Batelov
Ahoj vsem, dlouho jsem se tady nebyla podivat, ale pred trema tydny jsme si poridili k 2lete fretecce male miminko, aby ji nebylo smutno a jak jsme ho prinesli domu, dostali jsme se do uzkych prave se zvykanim si na sebe... Prvni den ta starsi desne plasila, strasne se prcka bala a to to byla jen 6ti tydenni mysicka, ktery se klepaly nozicky a skoro ani nevidela. Nase starsi neohrozena holcicka, ktery se boji vsichni psi z vesnice mi visela porad za krkem a odmitala jit do stejne mistnosti k tomu malemu decku. Po prvnim osuchani a stipnuti, zjistila, ze mala je mekka a ze mozna i chutna. Ted by ji porad jen kousala... to je prave duvod, proc jsem se sem prisla zacist. Potrebuji radu... Starsi Lucinka i ted po 3 tydnech, co mame Nikolku doma po ni porad hrozne jde... Bojim se, ze kdybych je dala k sobe, ze ji snad ukouse. Porad beha kolem jejiho bejvaku, skace a kvoka jak nosnice, prdi a odmita se s nekym delit o prostor. Myslite, ze si zvyknou? Mam si zacpat usi a nechat malou pokousat nebo ji mam jeste nechat trochu vyrust, aby ji to mohla alespon castecne oplatit? Mala uz kouse slusne, ale porad je 1/4 te starsi a ma jen 8 tydnu? Diky za jakoukoliv dobrou zpravu, uz jsem trochu nestastna...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nová kamarádka
OdeslatNapsal: 6.Říj.2009 - 16:15 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
určitě bych nechala malou povyrůsta aby měla šanci se bránit.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nová kamarádka
OdeslatNapsal: 6.Říj.2009 - 16:41 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Nechala bych malou povyrust, ale taky si rikam, je to opravdu rvacka? neni to jen hra ze strany Lucinky? Pokud kolem male beha a ma radost, asi bych ji k ni pustila. Ale pokud je nastvana, hrabe a snazi se k ni dostat, tak to bych je k sobe ted nepoustela..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nová kamarádka
OdeslatNapsal: 8.Říj.2009 - 15:51 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 24.Čer.2008 - 14:22
Příspěvky: 21
Bydliště: Batelov
No prave ze to neni radost nad novym kamaradem, ale takovy spis vztek... snazi se k ni dostat, kdyz ji drzim tak se mi uplne zadnima odstrkuje od tela, aby se k male dostala a kdyz jsou obe vzhuru a kazda v jinem pokoji... aby se mala v klidu probehla... tak celou dobu stoji za dverma, nufa pod prahem, pokvokava si a uprdava... Ona ji spis chce zneskodnit nez aby si hrala. No a mala by se k ni tak chtela pritulit, ta po ni zase moc touzi... Pred dvema dny jsme zahajili vymenovani "lozniho pradla" aby si holky zvykaly. Taky je hodne chovam po sobe, abych mela jejich smradek na tricku, Lucinku obcas pustim k male do domecku, aby si to tam prosla. Tak cucha k postylce, zachodu a misticce a je v klidu, ale jakmile ji zase dam ven, tak si zase pokvokava a hleda ji. Jednou jsem je mela na kline obe, male jsem drzela vsechny nozicky a Lucinku jsem trochu vic pridrozovala, ale i tak se ohnala a trefila se do mych kloubu. Hned jsem ji vzala a soupla domu. Mela bych ji za utoky na malou nejak vic trestat? Diky...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nová kamarádka
OdeslatNapsal: 8.Říj.2009 - 16:05 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
tohle je vcelku normální reakce, však ona byla první a tak se podle toho chová, nechápu proč trestat zvíře jen proto, že si brání svoje území, svoje postavení..

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nová kamarádka
OdeslatNapsal: 9.Říj.2009 - 15:34 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 24.Čer.2008 - 14:22
Příspěvky: 21
Bydliště: Batelov
No to ja preci vim, ze ji nemuzu rezat... Ptam se jestli je vubec vhodne ji nejak ukazat, ze se mi nelibi, ze ji kouse... Chapu ze si brani sve uzemi, nejsem uplne hloupa. Ale decka taky preci nenechate rvat za vlasy a stipat sebe sama a placnete je pres rucicku.


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign