Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 27.Dub.2024 - 22:11
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 124 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: ostatní domácí mazlíci
OdeslatNapsal: 2.Říj.2008 - 15:30 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
A jak se chova? nejak to popis :) Kdybys jela na vystavu, tak tam bude Erin, ktera ma Superku, tak se s ni da popovidat.. :)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ostatní domácí mazlíci
OdeslatNapsal: 2.Říj.2008 - 15:32 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 28.Dub.2008 - 17:36
Příspěvky: 284
Bydliště: Praha
začínáte mě děsit Xavík je taky úplně jinej než ty další dvě ale jsou to holky tak to bude asi tím. Ty fotky mi však vůbec nepřpadaj divný připadá mi úplně stejná jako každá fretka

_________________
Xavík, Žófa, Darah, Angebett, Apík :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ostatní domácí mazlíci
OdeslatNapsal: 2.Říj.2008 - 15:37 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
Bohužel, měli jsme jet, ale porouchalo se auto, takže až někdy jindy :(
No je divoká, rychlá, hraje si s člověkem jen na "dálku" to znamená, jen pokud na ni nesahá. Kouše hodně intenzivně, v podstatě jen do krve a hluboko. Je mrštná, leze po štaflích, skáče do vejšek, kam Tonda nevyskočí. To všechno by modle mě mohlo být znakem polotchoře, ale taky nemuselo

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ostatní domácí mazlíci
OdeslatNapsal: 2.Říj.2008 - 15:44 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
oldmamut: to je pravda.. co popisujes by tomu napovidalo.. chtelo by to ji asi videt :)

bodule: myslim, ze Xavik je opravdu normalni fretka (uz jen podle fotky, neni tmavej), a protoze tak nejak si myslim, ze kdybys mela polotchore, tak si myslim, ze bys ho moc nezvladala. :oops: A rodice mas taky znamy, podle registru.

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ostatní domácí mazlíci
OdeslatNapsal: 2.Říj.2008 - 15:47 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 28.Dub.2008 - 17:36
Příspěvky: 284
Bydliště: Praha
Já vím dělala jsem si srandu :oops: Xavík rodiče známé nemá sotva jsem dostala jména z té chovatelky. Nechtěla bych mít takové šídlo doma. Stačí mi ti 3 dáblíci kočka a štěně to když se dá všechno do pohybu tak to vždycky moc krásně dopadne. :evil:

Jen spíš nevím čím se vzhledově lišila ta polotchořka :lol:

_________________
Xavík, Žófa, Darah, Angebett, Apík :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ostatní domácí mazlíci
OdeslatNapsal: 2.Říj.2008 - 16:40 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
Ono v podstatě je to jedno, rádi ji máme tak jako tak, ale jen aby člověk věděl co má doma :D

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ostatní domácí mazlíci
OdeslatNapsal: 12.Kvě.2009 - 19:22 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
Nepatří to mezi fretky, ale mezi ostatní domácí mazlíčky ano :mrgreen: Pokud by se mezi Vámi našel potkanář, který by měl zájem o dvojnásobnou potkaní maminu fuzz. Jedna slečna se jí ujala ze zverimexu, kde neměla vyhovující podmínky a byla několikrát po sobě následně nakrývána :roll: tato slečna má ovšem samé kluky a tak zařazení slečny do domácnosti je komplikované... kdyby se jí někdo chtěl ujmou, ráda předám kontakt :idea:

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ostatní domácí mazlíci
OdeslatNapsal: 14.Kvě.2009 - 21:51 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 13.Kvě.2009 - 20:55
Příspěvky: 23
Dobrý večer. Hledám někoho kdo má doma kunu, na předávání zkušenností. Zajímalo by mně jak moc si svým chováním jsou kuny a fretky podobné. My máme 3 letou kuničku Júlinku, je to náš miláček. Od začátku s ní chodíme na výlety je zvyklá na kšírky a vodítko(spoustu vodítek už nám překousla). Má ráda pejsky, ale kočičky ji nemají rády, i když ona je naprosto ignoruje kočky se hned ježí. Shodou okolností máme 12 letého kocoura a 2 letou kočičku, bohužel vztahy mezi Júlii a kočičkami je problematický, ona si jich nevšímá, ale občas jim úmyslně označkuje mističky se sušenkami a jídlem a hrabe jim v bedýnce, občas jim krade hračky. Kočky jí zas naopak občas vlezou do jejího kouta a to je pak síla. Ona Julča si totíž vybere místo schované někde v rohu nanosí si tam naše nošené oblečení, momentálně tam má moje pyžamo svetr a ponožky 2 mikiny, z toho si vytvořila pelíšek a tam chodí spát. Jsem v čid tak jsem se zvířátky skoro pořád takže Julča je v kleci pouze v noci a když musím někam pryč. Ona totiž zdařile ničí kabely a to rychlostí blesku je překousne. Taky mám velmi šikovné tlapky, umí rozepínat zipy otvírat skříně atd. Taky je moc chytrá, ví když něco vyvede tak se tváří asi jako já nic já muzikant, když se lekne a jsem u ní tak je šupem po nohavici na mém rameni a případně skok do výstřihu. Je docela sranda vidět lidi jak na mně koukaj, když mi z výstřihu vysí trs chlupů. Nebo v zimě když mám kolem krku omotaný límec a ten límec najedou obživne. Už jsem tak dost lidí překvapila. Když se zlobí tak kvoká, když je hodně naštvaná tak skřípe jako špatně namazaná vrátka. No nic budu se těšit jestli se mi někdo ozve a řekne mi jestli se její chování podobá fretkám nebo jestli je to velký rozdíl. Vzhledově si jí lidi dost pletou, ale mám špičatý čumáček to je jasný rozdíl a řekla bych že proti fretkám je štíhlejší.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ostatní domácí mazlíci
OdeslatNapsal: 15.Kvě.2009 - 0:08 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Tak kunu doma nemám. Ale můžu napsat že v něčem jsou hodně podobně s fretkou, a aby ne, když jsou si příbuzné. Fretky také umí otvírat skříně (pokud nejsou na klíč), rozepínat zipy. Šplhat po nohavicích. tvářit se jako že to ona nebyla. Vztak fretky a kočky a psa je různý podle povah jednotlivých jedinců. Znám fretky, co s kočkami vycházejí, dokonce si úžasně hrají a znám fretky, které s kočkami nejsou kamarádky. Stejnak se psy. Kabely nekoušou všechy fretky,ale některé ano. Spíš však ne. Co ale zbožňují je guma, většina s oblibou žvýká gumové věci. Jedna moje fretka je na gumu úplně ujetá a jak ji cítí v dosahu je jak terminátor. Fretky také kvokají. Kvokají, když mají radost, někdy když se jim něco nelíbí, to ale zřídka. Když jsou naštvané tak syčí. Kdyby tě zajímala nějaká videa, jemožné je zkouknout na zahraničním webu. třeba tady: http://www.feketegabriella.hu/videok/52, http://www.feketegabriella.hu/videok/46 atd. http://www.feketegabriella.hu/videok :wink:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ostatní domácí mazlíci
OdeslatNapsal: 15.Kvě.2009 - 16:20 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
Já sice taky kunu nemám, ale moje známá ji měla na kolejích. Tenkrát to byl mladý sameček a s Opiculkou (moje fretečka) si moc nesedli. On byl proti ní úplné torpédo, skákal jako na pérkách, Opicule neměla šanci a to jí bylo kolem jednoho roku, byla puberťák praštěný. Taky jsou kuny víc cítit než fretky a jsou větší. Největší rozdíl mi přijde v té pohyblivosti, přece jen je to divoké zvíře a překoná překážky o kterých se fretce ani nezdá... Nevím ale, jestli ta kuna stále žije a jak se chová v dospělosti.
Ta slečna se jmenuje Daniela Pšenáková (s největší pravděpodobností). Má studijní e-mail, našla jsem ho na stránkách její školy: 7451@node.mendelu.cz Tak hodně štěstí!

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ostatní domácí mazlíci
OdeslatNapsal: 16.Kvě.2009 - 17:53 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 13.Kvě.2009 - 20:55
Příspěvky: 23
Díky za vaše reakce. Ono asi moc lidí kuny nemá. Je fakt, že je to divoké zvíře a po 3 letech si zvykla pouze na mně a na manžela. Naši dceru považuje za konkurenci a syna ignoruje. Ale na ruhou stranu dokáže být moc milá a já si vážím toho, že jsem si dokázala získat její přízeň. Člověk, ale nesmí být v soužití s kunou Jůlinkou detailista. Tím myslím, že šplh po záclonách je úplně normální, a taky tyč ze záclony puštěná manželovi na hlavu je taky v normě. Manžel si pořídil domácí kino měl z něj fakt radost, teda chvíli, postupně odkousala všechny drátky, snažil se je sice spojit, ale Julča zvítězila asi nemá ráda domácí kino. Taky vám nesmí vadit všude schované jídlo, teda u nás je to za postelí. Ale jinak je čistotná chodí na záchod do klece. Pouze pokud chce něco označkovat tak si na to ukápne trochu moče. Občas si značkuje všechno od bačkor po misku s kočičím žrádle. S pejsky má vztah celkem dobrý, sousedka má takového malého pejske, který je moc kamarádský a tomu dokonce skákala na záda a on ji vozil. Bohužel jsme to nestačili natočit. Co se týká zápachu tak nevím jak fretky, ale kuny moc cítit nejsou, tedy pokud není venku teplo a Julča mi neusne pod trikem, to jsme pak zapařené obě, velmi ráda se koupe vyloženě si to užívá, leží manželovi na ruce a splývá, skoro usíná, používáme na ní šampon pro fretky s jasmínem. Po koupání ji pak tak hodinu suším ručníkem, pak vyskočí z ručníku a začne lítat jak torpédo. Všude po bytě kde je něco z látky tak tam se suší. Myslím. že do budoucna mně už žádné zvířátko nepřekvapí. Taky umí pěkně kousnout, ale to pouze pokud se cítí ohrožená a pokud kousne mně tak se pak zarazí koukne a začne mně olizovat. Člověk musí být ozbrojen velkou trpělivostí, ale stojí to za to. Už bych neměnila.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ostatní domácí mazlíci
OdeslatNapsal: 16.Kvě.2009 - 18:18 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 13.Kvě.2009 - 20:55
Příspěvky: 23
Tak jsem si pouštěla ty videa z toho maďarského webu. Jsou fak super. Je to úplně stejné jako naše Julča, jen s tím rozdílem, že Julča s námi od malička bydlí v bytě, jsme její smečka. Myslím,že mít doma víc než jednu kunu by bylo nad mé síly to bych asi musela mít oči i na zádech. Napište mi ještě něco o vašich fretkách hezky se to čte. Jsou taky mazlivé? Jak je to z drápky, stříháte je? Já je stříhám, ale Julča to nesnáší a vždy mi stiskne ruku a za každý nehet přitlačí a já mam pak na ruce otlačené zuby. Taky máme problém s klíšťaty, sice kupuju tu kapsli za krk, ale moc to nezabírá a jak vylezem ven tak už na ní nějaké leze. A vytahovat Julče klíště je síla, má dost hustou srst a neposedí chvíli v klidu.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ostatní domácí mazlíci
OdeslatNapsal: 17.Kvě.2009 - 12:34 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
My a klíšťata, to je pohoda 8) . Za 5 let měla jedno, nějáký zvláštní druh, ne to "lidské" klíště obecné. A blechy ani svrab neměla nikdy. Ze začátku jsme měli trošku problém s ouškama, měla tam kvasinky :evil: , ale to se přeléčilo a zdravotně jsme OK.
Máte to s Julčou fakt veselé, nevím, jestli bychom my dokázali být tak tolerantní, takže vás obdivujeme. Opica už je postarší, ale nikdy jsme neměli větší problém s vyhrabanýma kytkama, šplháním po záclonách a schováváním jídla. Sem tam se něco zadařilo, ale spíš vyjímečně.
Jo, a nechcete si založit deníček? Nejste sice fretkaři, ale četlo by se to hezky, myslím si :wink: .

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ostatní domácí mazlíci
OdeslatNapsal: 17.Kvě.2009 - 17:15 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Nebo to vlákno mohu přesunout do deníčků :wink: taky možnost.
No ano, někteří maďaři dokonce stále s fretkami fretkují (lov králíků). My máme také fretky doma v bytě. :wink:

Klidně piš, nás fretkaře to rozhodně zajímá a na našem fóru jsi vítaná. Ono asi máte hodně velké štěstí, na to, jak si na vás zvykla. co jsem četla a slyšela, prý jsou kuny v dospělosti hodně nezvladatelné a divoké.

Konkrétně ta majitelka té kuny na těch maďarských stránkách, má také křížence fretky a kolonoka Goléma, také tam má nějaká videa. Jsou to krásná zvířata, ale osobně bych do toho nešla, pouze pokud by se to nějak osudově zamotalo. Rozhodně bych si kuničku nesháněla, ale pokud by se ke mně dostala nějaká, co by potřebovala pomoc, kdo ví... :oops: :cheesy:

Znám lidi, co mají i norky. Ovšem s takovými zvířaty je to problémové i ohledně státu, mám za to, že na to musí být povolení. Oproti fretce jsou asi všechna taková příbuzná zvířata mrštnější. Jen fretka je domestifikovaná už dlouho.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ostatní domácí mazlíci
OdeslatNapsal: 20.Kvě.2009 - 19:30 
 E-mail  Profil

Registrován: 20.Kvě.2009 - 19:22
Příspěvky: 3
chci se zeptat rodiče jsou shopni tolerovat mi ještě jedno zvířátko a já nevím jestli fetku nebo králíčka,jelikož máme doma pejka (malího) a budeme mít ještě jednoho štěně a taky máme domaa 2 laboratorní myšičky,tak jsem se vás chtěla zeptat k mé situaci lepší budeme bydlet v rodiném domku ale zvířátko bych si pořizovala až po přestěhování prosím o radu děkuji :cheesy:


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 124 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign