Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 4.Kvě.2024 - 21:51
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: pořídit kamaráda?
OdeslatNapsal: 20.Bře.2011 - 4:15 
 E-mail  Profil

Registrován: 20.Bře.2011 - 4:06
Příspěvky: 3
Nejdříve Vás tu všechny zdravím. :wink:
Právě jsem se tu zaregistrovala a jsem tedy nováček. Chtěla bych Vás ale poprosit o radu. Máme 9 měsíčního, vykastrovaného samečka Foxíka a chtěli bysme mu s přítelem pořídit kamaráda, aby mu nebylo smutno, když je doma sám. Bohužel jen nevíme jak by náš kluk reagoval na dalšího přírustka..tedy malého samečka..?Myslím, že by to mohlo být bez problému, ale chci se raději ujistit. Máme strach, aby si v dospělosti neublížili. Poraďte mi prosím.. bude dělat dobrotu mít doma dva samce?..


Naposledy upravil sjamlice16 dne 20.Bře.2011 - 15:34, celkově upraveno 1

Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: pořídit kamaráda?
OdeslatNapsal: 20.Bře.2011 - 12:02 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
záleží na tom, jak freták reaguje na jiný fretky, každopádně ale v 7mi měsících by kastrovaný být neměl, kastruje se až po dosažení pohlavní dospělosti a ve věku minimálně 8mi měsíců, u kastrace takhle mladýho samce riskujete pozdější problémy - místo varlat mohou začít hormony produkovat nadledviny a tím dochází k jejich zvětšení a případně i růstu nádoru na nadledvině.. jinak já mám dva samce ve věku 3 a 2 roky (otec se synem), starší kastrovaný, mladý nekastrovaný a vychází spolu bez problémů.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: pořídit kamaráda?
OdeslatNapsal: 20.Bře.2011 - 15:32 
 E-mail  Profil

Registrován: 20.Bře.2011 - 4:06
Příspěvky: 3
Tak teď jsem byla luxusně vyděšena..lekla jsem se, že jsem udělala něco španě, ale máte pravdu, kastrace nejdříve v 8 měsících...díky stáří naše kluka při pořizování jsem to celé pomotala.. zapoměla jsem že už mu bylo pár měsíců, když jsme si ho brali..tady jsem jako věk uvedla jen dobu co ho máme my..jsem to ale trdlo :) jinak je mu přes 9 měsíců.

Na ostatní fretky? No několikrát se viděl se svojí sestřičkou a svým bráchou, ale to byl vpodstatě ještě špunt. Nejdříve to bylo v pohodě, ale pak jsme je museli odtrhávat a izolovat..s bráchou si docela vjeli do kožichu.. jenže nevím, jestli to bylo v rámci hry nebo že si šli po krku..ale podle řvu, bych to spíš dala na tu druhou možnost. Ale zase na druhou stranu je teď náš kluk klidnější.. dřív se nenechal drbat a teď vydrží klidně půl hodiny.. Asi mi nezbyde nic jiného než naše kluka vzít na návštěvu za nějakou fretkou..:)

Mockarát Vám děkuji za tak rychlou odpověď.. a za to nedorozumění s věkem se omlouvám..


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: pořídit kamaráda?
OdeslatNapsal: 20.Bře.2011 - 20:22 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Kvě.2010 - 17:05
Příspěvky: 124
Každá fretka je iná,ja mám troch kastrovaných samčekov,najprv boli dvaja a potom k nim pribudol tretí,s jedným domácim si hneď padli do oka,ale druhý ho bral ako votrelca a keď si už u nás zvykol,tak mu to na oplátku vracal.Trvalo to skoro pol roka,ale teraz sú všetci traja voľne a v pohode,spolu sa hrajú aj spia :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: pořídit kamaráda?
OdeslatNapsal: 21.Bře.2011 - 2:05 
 E-mail  Profil

Registrován: 20.Bře.2011 - 4:06
Příspěvky: 3
tak hlavně, že se spřátelili :) já si myslím, že je to otázka času.. že by si na sebe zvykli.. jen to chce čas, trpělivost a hlídat je na začátku no..aby si neublížili.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: pořídit kamaráda?
OdeslatNapsal: 10.Dub.2011 - 23:19 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 25.Úno.2008 - 22:10
Příspěvky: 36
Bydliště: BRNO
Ahojky :) chtela bych poprosit o radu.. mam 4 letou vykastrovanou fretulku.. tedka sme ji poridili kamaradku (sou to 2 dny).. ktera ma asi.. ja ani nevim.. mozna 3 mesice.. nemam vubec predstavu.. je hodne malinka.. myslim ze od maminky ji vzali hnedka jak se naucila papkat sama.. no kazdopadne sme ji koupili ve zverimexu protoze kdyz sme videli v jakych je podminkach tak me pichlo u srdicka a bez rozmysleni sme si ji koupili.. mam ale problem.. mam obrovsky strach moji starou k mlade pripustit.. ona sice kolem jeji klece kunka ale jakmile ji dam cumacek k mlade tak ji rafa :cry: :cry: mlada ze zacatku kdyz ji videla tak kunkala taky ale kdyz se po ni stara zacala ohanet tak asi uz zacala mit strach.. nevim.. proste uz nekunka.. tedka je k sobe vubec nepoustim (ne ze bych je predtim nejak pustila.. bylo to tak ze jeden drzel starou a druhy mladou :lol: ).. neska me napadlo ze bych je nechala navzajem ocichat klece.. nakonec to dopadlo tak ze stara usnula u ni v pelisku a mlada to nejak nehrotila.. usnula v naruci.. chtela bych se zeptat zda ma nekdo nejaky zkusenosti a mohl mi poradit jak je mam navzajem dat dohromady aby ji stara neco neudelala.. prece jen je to jeste miminko.. dekuju moc za radu..


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: pořídit kamaráda?
OdeslatNapsal: 11.Dub.2011 - 0:12 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
každá nově příchozí fretka by měla být několik dnů v karanténě - oddělená od jiných fretek. to, že se první den jeví zdravá ještě neznamená, že nemůže nemoc propuknout v několika dalších dnech a taky by si měla v klidu zvyknout na nové prostředí.
pak teprve bych začala se seznamováním, ale u 4 leté fretky, zvlášt pokud byla zvyklá žít sama, dost pochybuju, že novou fretku příjme, takže až zas půjdeš okolo toho zveráče, tak tam rovnou kup i ty další fretky, protože když mají dobrý odbyt, budou tam přijímat stále další, tak at se tam dlouho netrápí a mladá má kamarádku

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: pořídit kamaráda?
OdeslatNapsal: 11.Dub.2011 - 0:21 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 25.Úno.2008 - 22:10
Příspěvky: 36
Bydliště: BRNO
No jak tak koukam co se vsechno pise v ostatnich forach.. tak si zacinam opravdu myslet ze sem udelala blbost :( ale jak rikam.. o nasledkach sem vubec nepremyslela.. hnedka jak sem videla tak sem koupila.. ale urcite je necham par dni v klidu a bez kontaktu.. myslela sem si ze je dobre je hnedka seznamit.. ale priste raci nemyslet.. no a pak se uvidi.. kazdopadne me strasne mrzi ze sem si spustu veci nedomyslela :cry: :cry: a je mi strasne lito tu malou ze sem ji tak stresovala :cry: :cry: :cry:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: pořídit kamaráda?
OdeslatNapsal: 11.Dub.2011 - 12:32 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
4 letá samička si opravdu horkotežko zvyká, když byla zvyklá sama.. :(
Mám dokonce 7mi letou, která čím dál míň strpí jiné fretky u sebe a to byla vždy s fretkou.. :roll: To nemluvím o mé nejstarší, která fretky vraždí :-)

Nechala bych malou napřed vyrůst, aby byly na tom velikostně stejně. Bude-li jí totiž ta starší teď napadat, malá se jí bude bát. Takže bych to nechala na později.

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: pořídit kamaráda?
OdeslatNapsal: 11.Dub.2011 - 13:16 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 25.Úno.2008 - 22:10
Příspěvky: 36
Bydliště: BRNO
Kdyz sem si porizovala svou prvni fretku.. vedela sem ze u jedny nezustanu.. ale nechtela sem hnedka dve ze zacatku protoze sem sama byla zacatecnikem.. no ale i kdyz byla jedna tak i tak mi dala zabrat potvurka mala.. :) naucit ji chodit na zachod DO KLECE.. nekousat a nenicit kvetinace.. nelest po zaclonech.. me stalo hoooodddneee trpelivosti..

a pak.. bydlela sem s rodici a nemohla sem si jen tak dotahnout druhou fretku kdykoliv se mi zachtelo.. kazdopadne jak se mi naskytla prilezitost bydlet sama tak sem se rozhodla pro druhou..

strasne bych chtela aby se s malou dala dohromady.. kdyby ste ji videli.. ona je uzasnaa :!: .. myslim si ze si me vybrala :oops: .. ve zverimexu prej kazdyho kousala.. dokonce meli strach lezt do klece natoz aby ji treba obcas pohladili.. takze klec byla hodne zaneradena.. vsude hodne hovinek a ta mala chudinka se v tom pak valela :cry: .. pelisek co tam meli a ve ktere spala byl taky zakaleny.. nevim jestli od fretek predtim nebo od ni.. no kdo by se neslitoval :cry: :cry: .. pani mi ji dokonce ani nechtela z klece vytahnout.. kdyz sem tu malinkou vzala do naruce.. tak je pravda ze zacatku se po me ohnala ale pak mi zacala strasne lizat packu a bradu.. to bylo tak krasnyyy.. to bylo pro me rozhodujici.. clovek uz pak vazne nemysli.. jenom kdyz uz sem ji mela v naruci a jela sem domu tak az potom se zacaly objevovaly prvni pochybnosti.. no a co je nejlepsi meho pritele rafa :D .. moc by me mrzelo kdybych ji musela dat pryc :cry: :cry: :cry:

decka a to by ste neverili jak je uzasne cistotna :!: :!: .. vubec sem to necekala.. myslela sem si ze kdyz to mela v ty kleci tak zahovneno ze bude desne nevychovana.. ale ono ne.. a hrozne miluje svuj pelisek co sem ji koupila.. radosti mi kunkala kdyz sem ji do ni dala :)

no a nejhorsi na tom taky je.. ze ta "stara" se mnou vubec nechce bavit.. a je desne urazena :cry: :cry:

jo a chtela sem se zeptat.. mohu malou vykoupat? je cela od hovinek a desne pachne.. a nechci ji bez rozmysleni do vody "hodit" .. aby se nelekla a nemela z vody panickou hruzu.. abych byla uprimna.. vubec si nepamatuju kdy sem koupala "starou".. ta se vody sice neboji ale nemyslim si ze by ji zrovna milovala.. vykoupat se sice necha ale ma strach v ni plavat.. takze vanu napoustim tak aby v ni stala..

jinak nevite od kdy mohu davat konzervy? zkusila sem to dat "mlade" vcera vecer.. ale se mi poblinkala :( nemam s tim opravdu zkusenosti.. moji "stare" chovatel maso nebo konzervy vubec nedaval.. sice sem ji to zkousela davat sama ale nechce.. ani zeleninu mi neji.. ani ovoce :( .. mozna jenom meloun obcas.. a ani vajicko nechce.. jenom granulky.. a to jenom pro kotata.. fretciny granulky rozhaze po cele kleci a pak na to cura nebo kaka :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: pořídit kamaráda?
OdeslatNapsal: 11.Dub.2011 - 13:27 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
vykoupat jí můžeš, ale pozor na to, aby nenastydla.
konzervy bych nedávala, většina fretek to stejně nežere a když už, tak konzervy kvalitní - shiny cat, almo nature, ontario, žádný whiskas, friskies, kitekat a podobný, který okolo masa ani neletěly. spíš bych jí ale dala maso - drůbeží, hovězí svalovinu a můžeš i trochu vnitřností - játra, srdíčka a pod., ale kvalitní granule (pokud to zas nebude whiskas, freiskies a podobný slaný, obarvený obilí) jí v pohodě stačí.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: pořídit kamaráda?
OdeslatNapsal: 11.Dub.2011 - 14:26 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 25.Úno.2008 - 22:10
Příspěvky: 36
Bydliště: BRNO
Jj to vim :) whiskas ji nedavam.. ani jedny.. sice ta "stara" je ma rada.. ale nedavam ji.. ale kazdopadne ta potvurka velka mi je stejne krade (mame doma totiz kocku a te zrovna whiskas davame) :D .. jinak male sem koupila Shiny Cat kitten a dala sem ji jenom lzicku.. ani ne.. snedla to sice cele ale slo to hodne rychle ven no :( a granulky sem ji poridila troje.. chtela bych to stridat :) Proplan kitten, ferret complete a tedka mi pani doporucila cunipic junior.. ale zatim ji davam jenom pro kotata.. prej ji to davali ve zverimexu tak nechci aby mela hnedka od zacatku takovou razantni zmenu.. kazdopadne kdyby to mala nejedla.. velka to slupne cobydup.. granule miluje.. coz je taky asi jediny :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: pořídit kamaráda?
OdeslatNapsal: 11.Dub.2011 - 23:38 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Zhanna napsal:
Jj to vim :) whiskas ji nedavam.. ani jedny.. sice ta "stara" je ma rada.. ale nedavam ji.. ale kazdopadne ta potvurka velka mi je stejne krade (mame doma totiz kocku a te zrovna whiskas davame) :D .. jinak male sem koupila Shiny Cat kitten a dala sem ji jenom lzicku.. ani ne.. snedla to sice cele ale slo to hodne rychle ven no :( a granulky sem ji poridila troje.. chtela bych to stridat :) Proplan kitten, ferret complete a tedka mi pani doporucila cunipic junior.. ale zatim ji davam jenom pro kotata.. prej ji to davali ve zverimexu tak nechci aby mela hnedka od zacatku takovou razantni zmenu.. kazdopadne kdyby to mala nejedla.. velka to slupne cobydup.. granule miluje.. coz je taky asi jediny :wink:


Granule není dobré střídat. A z fretky vyjde všechno jídlo rychle ven, mají rychlé trávení :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: pořídit kamaráda?
OdeslatNapsal: 12.Dub.2011 - 13:23 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 25.Úno.2008 - 22:10
Příspěvky: 36
Bydliště: BRNO
Decka mam moznost venovat fretulku kamosovi.. kterej si ju desne preje a uz od prvniho pohledu si ju zamiloval.. poradte mi prosim.. mam vubec nejakou sanci ze moje 4leta chlupata koule bude kamaradit s prdolkem? :cry: :cry: mam se vzdat a prestat obe trapit :?: :?: ja totiz ani nevim co si mam o me "stare" myslet.. kdyz beha okolo klece tak kunka.. akorat nevim jestli z radosti nebo agrese.. nepoznam to protoze "stara" naposledy kunkala kdyz mela falesku a to je prosim asi cca 3 roky zpatky.. takze si to vubec nepamatuju.. dale chce porad spinkat v jejim pelisku.. a opet nevim jestli je to tim ze chce ukazat kdo je tady panem domu a poradne ho zaprdet.. a nebo jenom proste ze chce byt s ni.. ale kdyz ji pritisknu hlavinku k jejimu telicku tak kouse :cry: :cry: ach jo


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: pořídit kamaráda?
OdeslatNapsal: 12.Dub.2011 - 13:31 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 25.Úno.2008 - 22:10
Příspěvky: 36
Bydliště: BRNO
Thais_ napsal:
Zhanna napsal:
Jj to vim :) whiskas ji nedavam.. ani jedny.. sice ta "stara" je ma rada.. ale nedavam ji.. ale kazdopadne ta potvurka velka mi je stejne krade (mame doma totiz kocku a te zrovna whiskas davame) :D .. jinak male sem koupila Shiny Cat kitten a dala sem ji jenom lzicku.. ani ne.. snedla to sice cele ale slo to hodne rychle ven no :( a granulky sem ji poridila troje.. chtela bych to stridat :) Proplan kitten, ferret complete a tedka mi pani doporucila cunipic junior.. ale zatim ji davam jenom pro kotata.. prej ji to davali ve zverimexu tak nechci aby mela hnedka od zacatku takovou razantni zmenu.. kazdopadne kdyby to mala nejedla.. velka to slupne cobydup.. granule miluje.. coz je taky asi jediny :wink:


Granule není dobré střídat. A z fretky vyjde všechno jídlo rychle ven, mají rychlé trávení :)


fakt? :shock: ja to delam te "stare" porad.. myslela sem si ze ji takhle spestrim jidelnicek kdyz nic jinyho neji.. taky ji velice casto micham kocici granule s fretcinyma protoze ciste fretciny vubec neji.. mam strach aby dostavala vsechno co potrebuje a mam takovej dojem ze nekdo mi dokonce rikal ze kocici granule (i kdyz sou pro kotata) poradne nepokrejou to co by fretka mela dostavat..


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign