Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Zář.2024 - 3:29
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Potřebuji pomoc / poradit
OdeslatNapsal: 25.Čer.2011 - 22:16 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 25.Čer.2011 - 21:22
Příspěvky: 7
Dobrý den,
omlouvám se pokud tu již nějaký podobný příspěvek je ale nějak mi došli síli projížděním Vašich stránek ikdyž jsem dost věcí ohledně výchovy fretek pochytila právě odtud :)
Tak k mému problému :
Přivezla jsem si od jednoho nejmenovaného ,,chovatele,, freťáčka Méďu. Tvrdil mi, jak je strašně mazlivej, hodnej, nekousavej, prostě mazlíček jak by si každý z nás přál. Avšak po zjištění které mě čekalo doma, mě to vyvedlo z omylu :(
Méďa se bojí mojí ruky :( Nechce jíst ... Nechce ani pořádně spinkat. Kouše jak blázen, je hubenej, když ho chci pohladit tak se při nejmenším přikrčí nebo mě rovnou kousne :( Jediné co má rád a co chce papat je Multivitamínová pasta od Gimpetu a co jsem si všimla, tak těch pár věcí který mi jeho bývalý majitel k Méďovi dal tak jsou hlavně právě že jen pasty. Nehledě na to , že když jsem se ptala na to jaké granule papá ( Acana- oranžová ), tak mi tvrdil, že má zásobu ještě na 3 týdny.. Potom co jsem otevřela malinkatou kulatou krabičku, jsem zjistila, že to krmení stačí tak na týden, pokud jí tedy méně než normálně :( Ty granule bych ještě přežila ale to jak popisuje Méďu je hrozné :( Mám doma už tři freťule, různého věku a také pohlaví ( holčička( 3 ) a dva kluci (5 měsíců a 2 roky) ... Seznamování mezi nimi bylo bezproblémové, nepopírám že se kluci ze začátku trochu poprali ale to trvalo max. týden. Ted spolu spinkají v pelíšku a jsou to nerozluční kamarádi. Avšak Méďa hned potom co přijel a uviděl je, tak se naježil, začal prskat a nakonec mi provoněl celý byt :( Jeden z klučinů na něj kvoká avšak Méďa na něj začně napřed syčet, potom co se k němu klučík přiblíží, tak začne až hystericky křičet/ječet ,naježí se, pustí a utíká pryč. Samozřejmě,že klučíkovi to je líto a běží za ním. Méďa před ním utíká a pouští a pouští a pouští. Když ho klučík doběhne tak na něj Méďa kouká,couvá do kouta a schovává se, přitom samozřejmě hystericky ječí . Toto chování Médi je i u zbylích chlupáčů. Tohle bych ještě nějak vyřešila asi tak jako do teď. Méďa je v jiné kleci než ostatní, pouštím je na etapy. Nejdřív Méďu a pak zbytek. Zkusila jsem je dvakrát pustit společně a zlobte se na ně jak chcete ale komu je příjemný dětský pláč? :( Mě teda ne.. Vidím jak se Méďa hrozně bojí. Zbylím chlupáčům je to samozřejmě líto a mě o to víc :( Není se asi čemu divit ale Méďa pak kouše i mě a je zlej i na mě :( Po hodince se uklidní, přestane být naježený avšak sáhnout na sebe moc nenechá a stěží ho dostanu do klece, tam se zacumlá bud do hadříků co má na zemi nebo do hamaky,ve které stejně dlouho nevydrží, protože naa něj jde vidět, aspon tedy mě to tak připadá. Dneska sem byla svědkem jeho prvního kvoknutí :) což mě moc potěšilo ale trápí nás nejvíc to, že nechceme papat. Acanu nechce jíst vůbec. Jeden z klučinů byl zvyknutý pouze na Friskies, tak ho tu ještě trochu mám, Dále tu mám další fretčí a kočičí krmiva. V klecy má celkem Méďa 4 druhy granulek ani jedné z nich se nedotknul. Včera večer udělal vyjímku a potom co jsem ho měla v náruči, kde mi vysílením usínal, jsem vzala do ruky pár granulek právě že Friskies a pár granulek spapkal. Udělalo mi to obrovskou radost začínala jsem vidět trochu naděje. Dnes ale opět nic :( Trvá to už druhý celý den. Když mu dám pastu tak to jo to si brouček dá... Zkoušela jsem i máčené granule, také bez úspěchu :( Žloutek nebo kaši také ne, zeleninu,maso, ovoce taky nic. Jsem v koncích, přeci ho nebudu krmit multivitamínovou pastou??!!! :(
Můj názor je takový, že Méďovi jeho bývalý majitel ubližoval a myslím, že poměrně dost. Pohybu toho neměl taky dost. ( Sám majitel mi říkal, že chodí do práce na 16hodinové směny ). Bojí se každého zvuku co slyší, člověka se bojí a dokonce si ostatní freťulí nehledě na to jakého je pohlaví. Proto Vás prosím o radu. Co dělat s týraným zvířetem, které Vám nechce papat, skoro ani pít, bojí se všeho co vidí a slyší. Na Méďovi je vidět jasná podvíživa!!!!! V noci mi skoro nespí, pořád kouká kde kdo je ikdyž se mu dopřávám spát u mě u postele aby se nebál a věděl že tu jsem jenom já :( Jdou mu vidět žebra a zdá se že měl i zlomený ocásek, protože to vypadá jako by ho měl k tělíčku přilepený :( Dále když mu sáhnu na zadeček tak cítím mám dojem že to budou kyčle nebo něco podobného. Opravdu nevím co dělat. Pokud dělám něco špatně tak mi to prosím řekněte a hlavně mi poradte, jsme opravdu zoufalí a nechci aby Méďa ještě více zhubnul nebo dokonce umřel :(
Telefonovala jsem jeho bejvalému majiteli, který mi řekl, že Méďa nikdy moc nenapal. Ještě před tím než jsem si pro Méďu přijela tak mi do telefonu trvdil, že je to dvoukilový pěkný sameček, mazlivej a nekousavej. Místo radosti, že budu mít dalšího mazlíčka mě však zklamalo potom co jsem viděla ustrašené a zubožené zvíře :( Takovýmto majitelům bych s prominutím nakopala zadky. Nekupujte si zvíře když Vám přijde normální, že 350 gramové balení stačí na měsíc!!!!
Za jednu věc musím ale covatele pochválit a to je, že Méďa je očkovaný a pravidělně!

Snad jsem vše napsala správně a hlavně srozumitelně. Předem děkuji za radi, tipy a já nevím co všechno...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Potřebuji pomoc / poradit
OdeslatNapsal: 25.Čer.2011 - 22:38 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
pokud ho máš druhý (?) den, rozhodně bych ho nestrkala k jiným fretkám, zvlášt pokud žil sám. ted si hlavně potřebuje zvyknout na nový prostředí a získat důvěru majitele, ne se ještě stresovat seznamováním s jinými fretkami, nehledě na to, že každé nově příchozí zvíře by si mělo projít určitou karanténou.
pro začátek bych mu dala klec do klidné místnosti, nebo alespon klidné části bytu, případně přes klec přehodila ještě nějaký hadr, aby měl co nejvíc soukromí a klidu. nežraní může být i ze stresu, mě freták po změně majitele nechtěl žrát nějakých 14 dnů a to ho majitelé rozhodně nijak netýrali, ale může to být i zdravotní problém. pokud žere pastu, pak mu můžeš zkusit pár granulí namočit, pomačkat na kaši a smíchat s pastou, kaši dávat ze lžičky.
co se týče ocasu, pokud ho má normálně pohyblivý, není tam pohmatem znát žádný "hrbol", může být ta "nezvyklá poloha" i následek špatnýho psychickýho stavu.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Potřebuji pomoc / poradit
OdeslatNapsal: 25.Čer.2011 - 22:53 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 25.Čer.2011 - 21:22
Příspěvky: 7
Děkuji za tak rychlou odpověd. Jak jsem již psala, Je v jiné kleci a je také v klidné části bytu, tak aby měl klid. Děkuji za rady. Avšak musím říct, že mi to jako zanedbání přijde, protože je opravdu hodně hubený :( Jka říkám je to jen můj názor. Nevím proč se Méďa takhle chová. ZKusím i ty granule s pastou. Děkuji za radu ikdyž si myslím, že mi ani ty granulky s pastou nebude papkat.. Jdu to zkusit ted hned. Udivuje mě však, že si velice rozumí s mojí rotvajlerkou než se stejným druhem :) Ohledně toho nejedení, bojím se že mi zhubne ještě víc . Opravdu nechci aby mi umřel.. A u kořene ocásku má pohmatově cítit hrbolek ;) A nejsem začátečník, fretky už pár let chovám ,takže si myslím, že s jistotou poznám zvíře kterému se někdo věnoval od zvířete které je zanedbané ;)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Potřebuji pomoc / poradit
OdeslatNapsal: 25.Čer.2011 - 23:11 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
však neříkám, že nejde o týranou/zanedbanou fretku, jen říkám, že mi freták po změně majitele nechtěl žrát nějakých 14 dnů a jeho nikdo nezanedbával, takže pokud freták delší dobu pořádně nežral a k tomu ještě stres z novýho prostředí, může to být o to horší.
pokud nebude ani tak chtít žrát, tak začít krmit ze stříkačky, začla bych vařeným kuřecím masem s rýží, pomixovat na kaši a krmit po menších dávkách co možná nejčastěji, postupně dávky zvyšovat. případně co se mi na rozežrání vcelku osvědčilo je sušený mlíko na dokrmování kotat. granule jsem rozmáčela ve vodě, zvlášt jsem rozdělala trošku mlíčka a granule tím zalila, mlíka ne moc, prostě jen aby to "nasálo" vůni a nebyl tam tak výrazný pach granulí.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Potřebuji pomoc / poradit
OdeslatNapsal: 25.Čer.2011 - 23:20 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 25.Čer.2011 - 21:22
Příspěvky: 7
Žofiro moc děkuji, granulky už máme namočené, tak ještě přimícháme pastu a uvidíme :) Snad se klučík dá dokupy jinak už nevím :(


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Potřebuji pomoc / poradit
OdeslatNapsal: 25.Čer.2011 - 23:24 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 25.Čer.2011 - 21:22
Příspěvky: 7
Začnu tedy u důvěry vůči mě a pak teprva seznamování.... Ufff myslím že toto bude běh na dlouhou trat..... Drž nám tlapičky....


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Potřebuji pomoc / poradit
OdeslatNapsal: 25.Čer.2011 - 23:28 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 25.Čer.2011 - 21:22
Příspěvky: 7
Tak teď sme byly na wc a máme průjem :(


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Potřebuji pomoc / poradit
OdeslatNapsal: 25.Čer.2011 - 23:45 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
průjem začal mít až ted? na veterině už jste s ním za těch pár dnů byli? jinak průjem by mohl být, krom zdravtních problémů, i ze stresu, z hladu, změny stravy, nebo i z většího množství vit. pasty.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Potřebuji pomoc / poradit
OdeslatNapsal: 25.Čer.2011 - 23:58 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 25.Čer.2011 - 21:22
Příspěvky: 7
Na veterinu sme zatím nedošli, přijel teprva ve čtvrtek večer... V pátek na to bohužel nebyl čas a víkendy mi neordinujeme.... Zaběhneme hned v pondělí popřípadě, během týdne.... Průjem začal mít až ted , není to přímo průjem ale řidčí hovňousek... Podle mě to má ze strasu.... I tak ale veterinu navštívíme aspon budeme vědět jak sme na tom...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Potřebuji pomoc / poradit
OdeslatNapsal: 26.Čer.2011 - 0:53 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 25.Čer.2011 - 21:22
Příspěvky: 7
Velká radost, právě sme spapkaly kousek rajčátka :) Dobrou noc


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Potřebuji pomoc / poradit
OdeslatNapsal: 5.Črc.2011 - 16:36 
 E-mail  Profil

Registrován: 5.Črc.2011 - 16:12
Příspěvky: 26
Zdravím všechny. Hledala jsem všude na internetu a odpovědi jsem se stejně nedopátrala, tak snad mi pomůžete tady.
Včera jsem si přinesla domů druhou fretku. Mám roční holčičku Amálku a teď jsem si pořídila kluka, který se narodil 12.5... Myslela jsem si jak to všechno bude v pohodě a už jsem si představovala jak si spolu budou hrát, ale opak se stal pravdou. Amálka když ho vidí tak začne ječet a vyjíždí po něm, on je úplně v klidu a vůbec si jí nevšímá, ale ona je úplně nepříčetná. Dokonce jsme jim s přítelem postavili novou klec aby byli oba v novém a aby Amálka neměla důvod bránit si své území. Jsem z toho úplně na nervy, protože starat se o dvě fretky zvlášť, to pro mě bude něco :-( Nevím jestli to tím může být, ale Amálka je hrozný žárlivec a navíc je po kastraci a mám pocit,že má falešnou březost, protože (jako při každé/po každé říji) mě zase tahá všude pod peřiny a do pelechu,kde si spokojeně lehne na moje ruse a olizuje je. Při takových náladách se odemě nehne ani na krok,snaží se na mě vyšplhat a vzteká se pokaždé když ji přehlížím... Máte někdo podobnou zkušenost? Mám počkat až s ní přestanou burcovat hormony a pak je dávat k sobě nebo s tím mám pokračovat?? Hrozně mě to mrzí i vůčí ní, že jsem přivedla vetřelce.. Myslíte že si na sebe zvyknou? Moc děkuju za všechny tipy. Dominika


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Potřebuji pomoc / poradit
OdeslatNapsal: 5.Črc.2011 - 23:51 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Já si myslím, že si na sebe zvyknou. Ona může být opravdu nervní kvůli změně hormonální hladiny. Takže až se uklidní, tak si myslím, že se na něj začně dívat jinak.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Potřebuji pomoc / poradit
OdeslatNapsal: 15.Srp.2011 - 11:52 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Led.2011 - 20:36
Příspěvky: 244
Chtěla jsem se zeptat, zda je možné, aby fretka plakala. Někdy u Ferdy pozoruji, jak má zvlhlé oči když leží v houpačce, tak mě napadlo, jestli může fretka plakat.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Potřebuji pomoc / poradit
OdeslatNapsal: 15.Srp.2011 - 12:07 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
u fretáčků to mívám taky...myslím si že zvlhčení očí je normální...pokud to není nějak extrémní


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Potřebuji pomoc / poradit
OdeslatNapsal: 15.Srp.2011 - 12:27 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Led.2011 - 20:36
Příspěvky: 244
Extrémní to není, ale jak ho vidím, tak si říkám, že plače, že by chtěl jít ven, tak mě to obměkčí, že ho nakonec pustím :D


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign